Dodaj do ulubionych

Stać mnie na kredyt?

31.01.21, 12:37
Chcę kupić mieszkanie. Mam wkład własny, potrzebuję około 170 tys kredytu. Oczywiście zdolność mam, nawet okazuje się że na większą kwotę. Rzecz w tym że nie wiem czy - mówiąc wprost - stać mnie na ten kredyt. Rozmawiałam z kilkoma doradcami, żaden nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie czy spokojnie mogę pożyczyć tyle kasy. Po odliczeniu raty, czynszu, rachunków zostanie mi około 1400/1500. Zarabiam 2980 na rękę, raz na parę miesięcy premia (600 zł). Jestem w stanie przeżyć za tą kasę, nawet jak się zepne, a wahania raty nie będą duże to coś odłożę, zakładam, że za jakiś czas troszkę mi się wynagrodzenie podniesie. Nie chcę ciągle żyć na wynajmie, kredyt chcę wziąć sama, ale wg niektórych opinii osób z mojego otoczenia to w ogóle mogę zapomnieć...bo mnie nie stać. Odkładanie tej decyzji też mi raczej nic nie da, bo mieszkania drożeją, więc ciągle będę gonić tego króliczka i go nigdy nie dogonię...
Nikt nie przewidzi jaki będzie WIBOR za kilka lat, więc, owszem , kredyt to jest ryzyko, ale z drugiej strony tysiące ludzi pożyczają duże pieniądze i nie wszyscy zarabiają super kasę. Doradzcie, co robić? Mogę tylko pomarzyć o własnym M??
Obserwuj wątek
    • makinetka82 Re: Stać mnie na kredyt? 05.03.21, 22:41
      Stać. Za 1400 po rachunkach i racie naprawdę da się przeżyć, a będziesz u siebie, i to mieszkanie z każdym miesiącem będzie się stawało coraz bardziej Twoje.Za wynajem i tak musisz płacić, prawda? Lepiej spłacać swoje.
    • karollajawor Re: Stać mnie na kredyt? 28.07.21, 15:19
      Ja korzystałam z pomocy doradcy kredytowego i mimo że początkowo byłam sceptycznie nastawiona do takie pomocy, to teraz uważam że bez tego nie udało by mi się uzyskać kredytu w terminie na jakim mi zależało. Korzystałam z pomocy Confiance . Jeśli ktoś z Poznania czy okolic szuka dobrego i skutecznego doradztwa w tej dziedzinie to bardzo polecam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka