Dodaj do ulubionych

Ile obecnie trzeba czekac w mBanku

17.09.06, 06:33
na rozpatrzenie wniosku?
W Expanderze postraszono nas, ze conajmniej 2 miesiace - czy ktos ma jakies
doswiadczenia?
Obserwuj wątek
      • kajka777 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 19.09.06, 21:44
        najjan1 napisała:

> dokładnie tyle czekaliśmy na kredyt - 2 mięsiące i tydzień.

napisz kiedy był dokładnie złożony wniosek i gdzie (u pośrednika czy
        bezpośrednio), czy nie trzeba było donosić jakichś dokumentów po drodze? czy to
        był rynek wtórny czy pierwotny?
        • najjan1 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 20.09.06, 12:16
          rynek pierwotny (na szczęście z naszym deweloperem uzgodniliśmy przesunięcie 1
          transzy).
          W ciągu 2 tygodni dostaliśmy pozytywną decyzję dotyczącą naszej zdoloności
          kredytowej. Myśleliśmy, że to koniec - niestety był to jednak początek. Póżniej
          przez 2 miesiące donoszenie po jednym dokumncie dotyczącym dewelopera.
          Poza tym mieliśmy wrażenie "olewania", prowadzący zobowiązywał się oddzwaniać i
          tego nie robił. Wniosek składaliśmy bezpośrednio w biurze mBanku.
          • kajka777 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 20.09.06, 12:25
            czyli sama decyzja w terminie normalnym .
            Jeżeli chodzi o późniejsze donaszanie... różnie z tym bywa. Czasem jest to wina
            doradcy, który nie potrafi od razu przekazać o co prosi analityk już po
            decyzji, a czasem dopiero na podstawie danego dokumentu od dewelopera prawnik
            prosi o kolejny i kolejny. Znam sytuację, gdzie sprawa ciagnie się juz 3
            miesiące, a to dlatego, ze Sąd wpisał zły numer działki do KW. I kto tu winny?
            Bank bo się przyczepił do pomyłki pisarskiej? Deweloper, bo nie poprosił o
            sprostowanie błędu w Sądzie? czy Sąd bo go popełnił? A "cierpi" klient.
    • kara_b Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 20.09.06, 12:30
      ja właśnie przed chwila dostałam decyzję, wniosek złożony był w piątek 01.09 a
      wysłany 04.09.
      niestety szlag mnie właśnie trafił (zaraz zadam pytanie ekspertowi) i i się
      zwalniam wcześniej z pracy i lecę ich bzdury wyjaśniać.
      nie jestem zadowolnona z agentki,która się nami opiekuje

pozdr K
    • kaskapp Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 20.09.06, 15:52
      Ja czekałam jakieś 1,5 m-ca.
      Udało mi się i tafiłam na całkiem miłego pana, który
      zaangażował się w ten mój kredyt, odpisywał na wszystkie
      moje, nawet najbardziej "głupie" pytania. Sam dzwonił
      gdy miał jakieś wiadomości etc.
      Niestety gorzej już było, gdy zeszła mi z rachunku I rata
      kredytu, bo dopiero wtedy się dowiedziałam, że bank podniósł oprocentowanie.
      Nie zostałam o tym poinformowana.
      Sama napisałam maila gdy to zobaczyłam i miły pan do mnie zadzwonił i wyjaśnił
      całą sprawę.
      sad
      smile
                • ziut19 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 11.11.06, 15:21
                  To macie sporego pecha. "Moj" wniosek trafil do banku w poniedzialek, a w
                  czwartek byla decyzja. Gratulacje dla BKD w Lodzi. Dla jasnosci dodam, ze byl
                  to kredyt deweloperski co troche ulatwia sprawe.
                  Inna sprawa jest, ze przez tydzien lezal w Centrum Finansowym.
                  • kajka777 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 11.11.06, 17:06
                    ziut19 napisał:

> "Moj" wniosek trafil do banku w poniedzialek, a w
                    > czwartek byla decyzja. Gratulacje dla BKD w Lodzi. Dla jasnosci dodam, ze byl
                    > to kredyt deweloperski co troche ulatwia sprawe.

bo im się poprawiło ostatnio.
                    Kredyty nieskomplikowane (dochody z umowy o pracę, rynek wtórny - mieszkanie w
                    dużym mieście lub deweloper z jasnym stanem prawnym ) są teraz bardzo szybko
                    analizowane. Kilka dni i jest decyzja, najczęściej bezwarunkowa (lub z jakimś
                    bzdetem jak karta Ładnego Domu) i zaraz za nią wędruje umowa kredytowa
                      • kajka777 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 11.11.06, 19:49
                        ziut19 napisał:

> > Jednak ze wzgledu na tempo dzialania CF (nota bene, jeszcze niedawnych
                        kolegow
                        > z pracy) moja wspolpraca z tym bankim bedzie bardzo ograniczona.

bo nie każdy w CF myśli globalnie. Patrzy tylko na prowizję.
                        Kientów przychodzących bezpośrednio nie brakuje, a przy kredycie od pośrednika
                        trzeba się przynajmniej tak samo napracować - a czasem jeszcze bardziej, bo
                        nie zna się klienta. I oczywiście cała posprzedaż.
                        A wynagrodzenie doradców mBanku za wnioski od brokerów jest znikome.
      • ewela8811 Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 21.11.06, 16:06
        My przynieslismy akt w pon a kasę przelali w piatek i to tylko dlatego, ze
        wydzwanialam jak głupia, zaznacznie sobie w akcie ze kasa bedzie przelana do 5
        dni roboczych, zadnych tam 3 dni. Poza tym w przeciagu7 m-cy podnbiesli nam 3
        razy oprocentowanie, ludzie nie bierzcie tam kredytu.
          • asmarabis Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 21.11.06, 20:22
            Ten stres i niepewnosc zostana wam wynagrodzone, otrzymacie kredyt a potem
            regularnie co trzy miesiace podwyzke oprocentowania, ale w jakim stylu, bez
            zadnego stresu, bank po prostu nie bedzie was o tym informowal, jesli nie
            bedziecie czytac regularnie tego forum, to nawet sie nie zorientujecie i zycie
            bedzie pieknewink
            • konsultacje.edukacyjne Re: Ile obecnie trzeba czekac w mBanku 22.11.06, 12:57
              nie bierzcie kredytu w MBANKU!!!! odradzam, sama mam tam kredyt i się
              przenoszę!!!! i to szybko, bo kolejna podwyżka oprocentowania zapewne w drodze.
              mam sporo znajomych, którzy robią dokładnie to samo. polecam FORUM na stronie
              MBanku - sami zobaczycie, jak traktują klientów. aż się niedobrze robi.
              oczywiście widzę tu opinię jednego doradcy, który na każdą krytykę mbanku
              odpowiada "i co z tego - sami chcieliście" - jak to się ma to minimalnego
              poczucia bezpieczeństwa, że ma się kredyt w banku, który szanuje klienta i ma
              na tyle odpowiedzialności, że poinformuje o zmianie oprocentowania. dodam, że
              zmiany nasąpiły bez związku ze zmianą LIBORU...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka