Dodaj do ulubionych

ile wyniesie taka rata - 232 w CHF wyrazona w PLN?

05.10.06, 18:46
Witam,

Ile wynie sie rata w banku: jezeli bank mowi mi, ze Rata wyliczona na dzień sporządzenia umowy wynosiłaby 231,89 CHF. Kupno w tym banku dla CHF wynosi 2,4130 a sprzedaz 2,5620. Chcialbym wiedziec ile to wyniesie w zlotowkach. I jak do tego odniesc oprocentowanie, ktore bank (wczesniej) wyliczyl mi na 2,84?? Zaznaczam, ze oprocntowanie podano mi miesiac temu, a dzis dowiedzialem sie jaka bedzie rata - czyli 231,89 (jeszcze nie widzialem umowy). Czy wg tych danych zostalo zwiekszone oprocentowanie??? (Kwota kr. 117 tys).

Prosze o pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam

efx
Obserwuj wątek
          • efx7 Re: ile wyniesie taka rata - 232 w CHF wyrazona w 05.10.06, 19:40
            Ziut prosze opisz mi jak to obliczac.
            Jest to na bank 30 lat. Podczas skladania wniosku podano mi ze bede placil 2,84 a dzis juz jest decyzja tyle, ze jeszcze jej nie widzialem, jedynie otrzymalem taka wiadomosc "Rata wyliczona na dzień sporządzenia umowy wynosiłaby 231,89 CHF, ale rzeczywistą ratę możemy podac dopiero po wypłacie kredytu, bo jest ona uzalezniona od aktualnego kursu kupna dla CHF."

Sa dwa wyjasnienia - albo ta stawka (ktora mi wyliczyles Ziut) 3,8% to podniesiona stawka o 1 punkt procentowy, do czasu wpisu do kw, albo tak mi bank podniosl oprocentowanie (jesli tak, to jakim prawem).

W sumie jesli w banku pisza, ze "Rata wyliczona na dzień sporządzenia umowy wynosiłaby 231,89 CHF..." to chodziloby raczej o wlasciwe oprocentowanie a nie te podniesione, prawda?
            • ziut19 Re: ile wyniesie taka rata - 232 w CHF wyrazona w 05.10.06, 19:45
              No wlasnie tak pomyslalem, ze jest to moze na czas pomostowy, czyli z
              podwyzszonym oprocentowaniem.
              A bank mogl Ci podniesc oprocentowanie jesli wyskoczyly Ci jakies niespodzianki
              w BIK-u.

Jak to robie? Dziele kwote kredytu przez kurs kupna i wrzucam do jakiegos
              kalkulatora kredytowego. Pozniej dobieram odpowiednie oprocentowanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka