Dodaj do ulubionych

GE - jakie oczekiwanie na umowę

17.10.06, 18:32
dzisiaj został złożony kompletny wniosek o kredyt 100.000 zł w GE. W umowie
przedwstępnej z pośrednikiem mam termin do 13 listopada (przedstawienie umowy
kredytowej). Czytając Państwa wypowiedzi dostałam stresa, że niestety strace
zadatek i mieszkanie sad(( Jaka jest realna szansa, że się uda i ile może
trwać obecnie rozptrywanie wniosku przez GE??? Doradca finansowy stwierdził,
iż bank nie powinien już nic więcej wymagać, choć może wyniknąć sprawa
dodatkowych wyjaśnień - mąż pracuje za granicą. Czy jakiekolwiek monitowanie
analityków cos przyspiesza sprawę???
Obserwuj wątek
      • dr_in_spe Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 17.10.06, 19:41
        ziut19 napisał:

> Szansa jest, ale pamietaj, ze kazdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie.
        > Dlaczego nie zlozylas wniosku jeszcze do jednego banku? Tak dla
        bezpieczenstwa.

Ponieważ doradca Expandera zapewniał mnie, że powinno być ok - a ja w swojej
        naiwności i braku doświadczenia uwierzyłam. Teraz zaczynam się niestety ostro
        stresować sad((
        • twojapoziomka Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 17.10.06, 19:59
          Ja się dziś załamałam jeszcze bardziej. Przedstawiciel GE Money Bank zapewniał
          mnie, że decyzja o kredycie zapada w ciągu 48h i wniosek złożony w sobotę będzie
          zarejestrowany w poniedziałek. Dziś po znalezieniu tego forum zadzwoniłam, żeby
          się upewnić, że wszystko idzie zgodnie z ustaleniami, bo muszę podpisać akt
          notarialny do końca października. Pan powiedział, że dziś zawiózł wniosek do
          banku, że jest bardzo dużo podań i decyzja będzie podjęta dopiero w
          poniedziałek. Do tego od momentu podjęcia decyzji do podpisania umowy może minąć
          ładny kawałek czasu. Dokładnie nawet nie jest w stanie określić jak długo to
          będzie trwało. Więc proszę się nie załamywać. Jest Pani w lepszej sytuacjismile
      • netter Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 14.11.06, 22:09
        wlasnie to dobry pomysl mozesz zlozyc oferte np co Banku Millenium, ale w
        umowe przedwstepnj dobrze określić odpowiedni długi czas niezbędny do
        zrealizowania umowy smile ale oferta GE Money jest jedna z najlepszych na rynku więc
        powinni szybko sprawę załatwić
        pozdrawiam
      • twojapoziomka Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 19.10.06, 18:49
        Pewnie to prawda, bo mój wniosek też poszedł do Warszawy. Nawet przedstawiciel
        sam go zawiózł. Początkowo mówił o 48h oczekiwania na decyzję. Wniosek złożyłam
        w sobotę, dopiero we wtorek trafił do Warszawy, a decyzji jak nie było tak nie
        ma i podobno nie będzie do poniedziałku. A pozostaje coraz mniej czasu do
        momentu podpisania umowy u notariuszasad Poza tym czytam coraz więcej
        niekorzystnych opinii nt. GE i ciut to mnie przeraża. Nawet właścicielka
        agencjii nieruchomości odradza mi ten bank. Jej klienta przez wiele miesięcy nie
        mogła od nich wyegzekwować zamknięcia jakiejś ważnej sprawy kredytowej. Coraz
        bardziej skłaniam się ku PKO BP
    • paweljachym Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 20.10.06, 11:30
      Realny czas oczekwiania na podpisanie umowy kredytowej w GE to ok 2 tygodnie,
      jeżeli oczywiście nie wystąpią komplikacje. Zawsze warto złożyć dla pewności
      wniosek kredytowy w innym banku, szczególnie jeżeli czasu jest tak mało. W GE
      nalezy wziąć również pod uwagę czas potrzebny na wypłatę kredytu, bo w tym
      najszybi nie są (czas oczekiwania 3-5 dni).

Paweł Jachym
      p.jachym@gaf.pl
      • dr_in_spe Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 20.10.06, 11:38
        paweljachym napisał:

> Realny czas oczekwiania na podpisanie umowy kredytowej w GE to ok 2 tygodnie,
        > jeżeli oczywiście nie wystąpią komplikacje. Zawsze warto złożyć dla pewności
        > wniosek kredytowy w innym banku, szczególnie jeżeli czasu jest tak mało. W GE
        > nalezy wziąć również pod uwagę czas potrzebny na wypłatę kredytu, bo w tym
        > najszybi nie są (czas oczekiwania 3-5 dni).
        >
        > Paweł Jachym
        > p.jachym@gaf.pl

Serdecznie dziękuję za info, poki co cierpliwie czekam. Do innego banku nie
        mieliśmy zbyt dużych szans składać wniosku, ze względu na specyficzne warunki.
        Ja pracuję od trzech lat na umowy o dzieło/zlecenia na uczelniach wyższych, a
        mąż od 1,5 roku pracuje na czas nieokreslony w Wielkiej Brytanii. Nie wszystkie
        banki honoruja takie zarobki, GE wyszedł nam na przeciw, gdyz nawet nie trzeba
        było tłumaczyć formularzy (dla pracodawcy męża był gotowy wniosek
        angielskojęzyczny). Ponadto mąż rzadko przebywa w kraju, bank również to
        przewidział i ma gotowe wnioski o pełnomocnictwo. Póki co jestem dobrej myśli.
      • twojapoziomka Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 21.10.06, 17:42
        A ja już sobie odpuściła GE.Kiedy ostatnio do nich dzwoniłam ponownie
        przedłużyli termin podjęcia decyzji, a przecież należy jeszcze wziąć pod uwagę
        czas potrzebny do podpisania umowy. Poza tym Panu z oddziału nie chciało się
        nawet na moją prośbę zadzwonić do głównego banku, aby się dowiedzieć na jakim
        etapie analizy jest mój wniosek. Stwierdziłam, że nie warto z nimi podpisywać
        umowy skoro już na wstępie stwarzają tyle problemów. Życzę powodzenia
      • dr_in_spe Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 23.10.06, 17:10
        19.10- wniosek u koordynatora
        23.10- wniosek przeszedł analize techniczną, ale bank podał niższą wartość
        (wieć kredyt dostaniemy niższy o ok. 9tys. w stosunku do tego co planowaliśmy)
        ... prawdopodobnie do końca tygodnia będzie decyzja... a potem oczekiwania na
        umowę, oby zdążyli do 10.11
        • dr_in_spe Re: GE - jakie oczekiwanie na umowę 26.10.06, 20:16
          dr_in_spe napisała:

> 19.10- wniosek u koordynatora
          > 23.10- wniosek przeszedł analize techniczną, ale bank podał niższą wartość
          > (wieć kredyt dostaniemy niższy o ok. 9tys. w stosunku do tego co planowaliśmy)
          > ... prawdopodobnie do końca tygodnia będzie decyzja... a potem oczekiwania na
          > umowę, oby zdążyli do 10.11

dzisiaj (26.10) dokładnie tydzień po złożeniu mam pozytywną decyzję kredytową,
          muszę spełnić jeszcze kilka warunków (będą dzwonili do meża do UK by
          potwierdzic zatrudnienie, rzeczoznawca bakowy będzie sprawdzał zdjęcia
          nieruchomości ze stanem faktycznym i jeszcze jakieś dodaktowe analizy KW garażu)
          aby zaczęli formułować umowę. Teoretycznie ok. 6-7.11. powinno dojść do
          podpisania umowy. Kredyt dostanę o 11 tys. mniejszy niż wnioskowaliśmy- co
          wynika z wyceny ;/ (jakoś dziwnie wyceniają i ich kwoty wydają mi się
          irracjonalne, nO ale trudno). Tak więc póki co wszystko jest na dobrej drodze,
          ze zadtku nie stracę smile
            • dr_in_spe Expander -GE porażka 06.11.06, 18:06
              2.XI mój doradca zadzwoniła, że umowa gotowa i mozemy sie umówić na podpisanie
              na 7.XI. Pełna radości, iż poszło sprawnie umówiłam spotkanie z notariuszem na
              tegoż dnia i zbywcą, by mieć formalności za sobą. Dzisiaj 6.XI o g. 17
              zadzwonili z Expandera, ze niestety umowa jednak nie jest jeszcze napisana a co
              więcej czeka w kolejce i nie wiadomo kiedy będzie !!!!! Brak profesjonalizmu w
              100%. Niestety parę godzin przed spotkaniem muszę odmawiać notariusza i
              tłumaczyć niepoważne zachowanie doradców przed zbywcą mieszkania. Na dodatek
              nie potrafią powiedzieć kiedy umowa dojdzie, bo podobno jest wielki ruch w
              banku. Ludzie, jestem wsciekła za takie traktowanie i Expander ma wielkiego
              minusa i z mojej strony wśród wszystkich znajomych i rodziny ogromną
              antyreklamę za niepoważ traktowanie klientów!!!
              • qbaaa Re: Expander -GE porażka 06.11.06, 19:58
                teraz niestety w GE czeka się na umowę 5-6dni roboczych i nie ma przebacz,

Ge jest bankiem w którym porcedury są ponad wszystko i uwierz że naprawde jest
                ciężko przeskoczyć nie które rzeczy,
                • arfer Re: Expander -GE porażka 07.11.06, 00:13
                  I wina raczej leży po stronie banku, niz doradcy. GE potrafi doprowadzić do
                  ataku furii, pomysłowość pracowników tegoż banku jest wyjątkowa. A i oferta nie
                  powala na kolana.. Ale w Ex zapewne po głębokich analizach okazało się, że
                  szczęśliwa trójka to Mille, GE i multi ?
                  • dr_in_spe Re: Expander -GE porażka 07.11.06, 07:53
                    arfer napisał:

> I wina raczej leży po stronie banku, niz doradcy. GE potrafi doprowadzić do
                    > ataku furii, pomysłowość pracowników tegoż banku jest wyjątkowa. A i oferta
                    nie

Z tym się nie zgadzam, Expander zapewnił mnie, że umowa jest GOTOWA , a po 5
                    dniach dzwonią, że jednak nie i wmawiaja mi, że wówczas była zlecona do
                    wykonania i WYDAWAŁO im się, że do 7.XI się wyrobią.... Niepoważne

> powala na kolana.. Ale w Ex zapewne po głębokich analizach okazało się, że
                    > szczęśliwa trójka to Mille, GE i multi ?

Był też DomBank uncertain i Fortis smile ale "trójca" była na czele.

Pzdr
                    • michal.wegrzyk Re: Expander -GE porażka 09.11.06, 01:00
                      Dr_in_spe, jesteś PEWNA że doradca Expandera zaproponował Ci DomBank? Bo jeśli
                      tak to świadczy o nim bardzo dobrze! Bo DomBanku Expander nie ma w ofercie... A
                      z "trójcą" też przesadziłaś bo GE Money i Millennium to banki dla osób
                      ze "słabą" zdolnością kredytową a MultiBank zupełnie nie pasuje do tego
                      zestawienia. Poza tym doradca dostaje dokładnie taką samą prowizję niezależnie
                      od banku.
              • voland4 Re: Expander -GE porażka 14.11.06, 18:45
                Zlozylam wymagane dokumenty w expanderze. 25.10 wypelnialam wnioski kredytowe. Poprosilam pania z expandera, zeby zlozyc wnioski do 3 bankow, zeby miec wieksza pewnosc. Proponowane przez nich banki to: GE Money, MBank i Millenium. Po wypelnieniu wnioskow kredytowych bardzo ciezko bylo skontaktowac sie z Pani prowadzaca sprawe. Dzisiaj dowiedzialam sie, ze ta Pani juz tam nie pracuje i ze trzeba uzupelnic dokumenty o jakies dodatkowe formularze. Po 3 tygodniach od wypelnienia wnioskow kredytowych!!!!!! Umowe przedwstepna juz podpisalm, a koncowa mam zaplanowana na 7 grudnia. Juz mam stresy ogromne, ze sie nie wyrobia. Wydawalo mi sie, ze skoro skladam przez Expandera nioski do 3 bankow to nie powinno byc problemow, ale biorac pod uwage ich opieszalosc i brak informacji to mam co do tego teraz powazne obawy. Nie wiem czy nie skladac co predko bezposrednio wniosku jeszcze do innego banku tylko ktory jest najszybszy???... Echh
                • arfer Re: Expander -GE porażka 14.11.06, 22:53
                  Hmm.. Dość dziwaczna sytuacja - z jednej strony brak kontroli i wiedzy o tym, co
                  robią doradcy, z drugiej - ciekawa postawa samego doradcy. Cóż, renomy
                  Expanderowi nie przybyło. Czarna owca trafić się może wszędzie, nie
                  generalizowałbym (choć broń Boże nie umniejszam winy Ex.!).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka