Dodaj do ulubionych

Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/

23.11.06, 10:46
Czy ktoś może zaciągał kredyt w chf w raiffeisen bank?
Proszę o opinie na temat marż, oprocentowania i obsługi w tym banku.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • ka271 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 06.12.06, 09:24
          też rozważam ich ofertę,
          na chwilę obecną proponują mi kredyt w wysokości 150 000 z oprocentowaniem
          3.05% w CHF, wiem że to zarząd i trochę się waham.
          Czy ktoś ma już może kredyt hipoteczny w Raiffeisen i podzieli sie wrażeniamismile
          Proszę również o opinię naszych ekspertów.

Pozdrawiam
          Anka
          • arfer Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 06.12.06, 09:29
            Warunki nominalne mają zachęcające.

Nie idzie to w parze z wynikami sprzedażowymi. A precyzyjniej - ilość wniosków
            kredytowych za nic nie chce się przekładać na decyzje pozytywne. Nie wiem, z
            czego to wynika, natomiast - znam kilka przypadków, w których doradcy
            hipoteczni Raiffeisena sprzedają kontakty do dobrych klientów na zewnątrz. A
            więc - domniemuję - że generalnie jest problem z elastycznością i procedowaniem
            wniosków. Ale to tylko obserwacje i zasłyszane opinie.

No i ta decyzja zarządu..
              • arfer Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 06.12.06, 09:38
                Jeśli wkład własny 30 % bądź łączny dochód brutto (jeden / kilku
                kredytobiorców) 5 / 7 tys. zł - 1,1 %, a jeśli skorzystasz z konta i karty
                kredytowej (a Nordeę Aspiracje polecam, bo to jedna z najtańszych kart na
                rynku), wtedy 1 %.
                    • ka271 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 06.12.06, 10:22
                      czyli biorąc pod uwagę tą lepszą opcję z Kartą u nich i kontem dostaje
                      oprocentowanie 3.07%.
                      co chyba nie jest złą ofertąsmile
                      Arfer czy przy tej kwocie kredytu(150 000)ktoś jest w stanie zaoferować
                      korzystniejsze oprocentowanie w CHF?
                      Pozdrawiam
                                • pslupski Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 08.12.06, 10:21
                                  Mam kredyt w RBP. Początek - wrzesień 2006 oferta chyba atrakcyjna: rynek
                                  pierwotne, kredyt w chf, stopa procentowa 2,2%, kredyt 250.000 przy
                                  zabezpieczeniu na dwóch nieruchomościach (250.000+175.000) prowizja 1,5%.
                                  procedura ok. 3 tygodni, tuż przed podpisaniem zostaje poinformowany, iż
                                  oprocentowanie się zmieni na 2,6% i muszę założyć konto osobiste- jestem
                                  uziemniony, bo za chwilę musi wpłynąć pierwsza transza a ja głupi złożyłem
                                  wniosek tylko w RBP. Podpisanie umowy 10-10-2006, niekompetentna obsługa, Pani
                                  w okienku zwracam uwagę gdyż pobrałaby niższą prowizję niż widnieje w umowie.
                                  Panowie proszą o zkserowanie pewnych dokumetów "na mieście" bo skończył się u
                                  nich toner. parę dni zwłoki w uruchomieniu pierwszej transzy. A 30-10-2006
                                  pismo z banku o podwyższeniu stopy na 3,1%... no i widzę, że ostatnio
                                  zwiększyli spred na 13 groszy. Nie polecam.
                                  • ka271 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 08.12.06, 13:54
                                    dzięki za info,
                                    z tego co piszesz to chłopaki z RBP podnieśli oprocentowanie od września o 0,5
                                    pkt tymczasem LIBOR 6m wzrósł od września do chwili obecnej jakieś 0,26 pkt
                                    przy spadku wartości frankasmile
                                    To sie nazywa zarządsmile
                                    dobre!!!
                                    Pozdro i dzięki na informacje
                                    • ka271 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 09.12.06, 08:22
                                      wiedza na temat RBP w Expanderze w którym byłem raczej kiepska.
                                      Nie powiedziano mi dla przykładu że oprocentowanie zależy istotnie od wkładu
                                      własnego,a to w moim przyapdku różnica 0.2 pkt %, a odp. na moje pytanie o
                                      możliwość zabezpieczenia na obecnej nieruchomości wartej ponad 300 000; proszę
                                      nie kombinować bo Pan w ogóle nie dostanie kredytusmile
                                      Powiem tak może wiedza na temat funduszy które chciano mi zoferować w
                                      Expanderze była imponująca ale mi chodziło tylko o kredyt smile
                                      Pozdrawiam Pani Olusmile
                                      • labrador78 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 10.12.06, 12:51
                                        ja złożyłem u nich wniosek i czekam na decyzję.
                                        oprocentowanie przy moim wkładzie najprawdopodobniej 2.85% w CHF.
                                        ale czekam na ostateczną decyzje,reszta warunków ok, podobnie jak Ciebie
                                        nurtuje mnie tylko ta decyzja zarządusmile
                                        Pani z RBP poinformowała mnie że ostatnio na poczatku listopada oprocentowanie
                                        skoczyło o 0.5% jak napisał Twój poprzednik.

trudna decyzjasmile
                                        Pozdrawiam
                                        • ka271 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 11.12.06, 08:49
                                          no to niezła ofertasmile
                                          jeśli chodzi o oprocentowanie.
                                          Myśle że jedna z lepszych w tej chwili na rynku tylko jestem ciekawa jak długo
                                          utrzyma się oprocentowanie 2.85% w CHF w RBP??
                                          To już pewnie słodka tajemnica RBPsmile
                                          Pozdrawiam
                                          • labrador78 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 22.12.06, 10:52
                                            dostałem decyzję W Raiffeisen na 2.85%(zarząd) w CHF, prowizja 1.5%, waham sie
                                            jednak bo mam też decyzję w Nordei ok 3.15%(libor 6m +1.0 marży) prowizja 2%.
                                            kwota kredytu 160 000.
                                            musze sie decydować dość szybko.
                                            co radzicie?

pozdrawiam dzięki za podpowiedzi.
                                            • pslupski Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 22.12.06, 22:57
                                              Warunki super na starcie, ale zapewniam Cię o kiepskiej obsłudze
                                              posprzedażowej. Czytaj wyżej. Poza tym w grudniu uruchamiałem drugą transzę
                                              kredytu - puścili mi ją dwa dni później, kiedy frank był tańszy i jestem o ok.
                                              400 PLN "biedniejszy". Pani z infolni przyjęła moją prośbę o wyjaśnienie i od
                                              niedzieli czekam na telefon z odpowiedniego "biura". Oczywiście nie podała mi
                                              bezpośredniego kontaktu z tym "biurem". Poza tym od kilku dni nie można
                                              obejrzeć na stronie www RBP tabeli oprocentowania więc myślę, że coś kombinują.
                                              Dzwonię więc na infolinię i wyobraźcie sobie, że podali mi jakieś informacje
                                              sprzed kilku miesięcy. Kpina.
                                              • labrador78 Re: Kredyt w chf w Raiffeisen Bank?/ 23.12.06, 09:44
                                                tego właśnie sie obawiam,
                                                zarząd i obsługa-prowizorka (moje odczucie) to dwa duże minusy.
                                                Kredyt będzie wypłacany w transzach także grozi mi to ryzyko że uruchomione
                                                transze mogę być niższe od oczekiwanej kwoty.
                                                Pani z obsługi nie bardzo potrafi mi nawet wyjaśnić jak jest przeliczany frank
                                                na moment przelewu kolejnej transzy, w związku z tym mam pytanie w jaki sposób
                                                przeliczają franka w momencie uruchomienia transzy w RBP?
                                                2.85% w tej chwili brzmi obiecująco ale patrząc na podwyżki stóp w RBP w
                                                styczniu juz może nie być tak dobrzesmileMają też spory spreadsad
                                                W Nordea spread przyzwoity.

będę wdziędczny za kolejne opinie.
                                                • korek37 Re: zabezpieczenia kredytu w Raiffeisen 06.01.07, 12:09
                                                  Mam pytanie dotyczace zabezpieczen przejsciowych kredytu w Raiffeisen Bank.
                                                  Dokladnie chodzi mi o weksel in blanco jako zabezpieczenie przejsciowe
                                                  obowiazujace do czasu ustanowienia hipoteki na kredytowanej nieruchomosci.
                                                  Pracownik banku zapewnia mnie, ze weksel obowiazuje wylacznie do ustanowienia
                                                  hipoteki (w przeciwienstwie np. do PKO BP, gdzie obowiazuje przez caly czas
                                                  kredytu). Wszystko byloby OK, niestety zapis w umowie nie jest dla mnie jasny.
                                                  Nie ma nic o tym, ze weksel jest zwracany albo komisyjnie niszczony po
                                                  dostarczeniu do banku uprawomocnionych wpisow do KW.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka