Dodaj do ulubionych

naliczanie % w GE ???

07.12.06, 19:38
czy ktos sie orientuje czy w ge money naliczaja % według schematu : marża +
libor czy według zarządu banku bo mam sprzeczne informacje z 2-ch źródeł ? 2
pytanie, czy biorąc jakas kwote w złotówkach bank przelicza ja na chf przy
podpisaniu umowy , czy przy kazdej transzy osobno w zależności od kursu ( bo
biore w chf i wypłacam transzami)?
Obserwuj wątek
      • ziut19 Re: naliczanie % w GE ??? 08.12.06, 15:40
        Mowisz maszsmile :
        Oprocentowanie w GE naliczane jest na zasadzie L3 + marza. Wskaznik L3, to
        mniej wiecej LIBOR. A dokladnie jest to srednia arytmetyczna trzech ostatnich
        LIBOR-ow 3-miesiecznych.
      • ziut19 Re: naliczanie % w GE ??? 08.12.06, 16:18
        Natomiast jedna moja uwaga: nie wiem dlaczego chcesz brac kredyt akurat w GE,
        ale jesli masz mozliwosc wyboru, to dobrze sie zastanow, albo przynajmniej dla
        zdrowia psychicznego zloz w jeszcze jednym "rezerwowym" banku.
        "Porzadek" w GE moze naprawde powodowac klopoty z nerwami i kondycja
        psychicznasmile
        • wieslaw.tomczyk Re: naliczanie % w GE ??? 11.12.06, 21:24
          ziut19 napisał:

> Natomiast jedna moja uwaga: nie wiem dlaczego chcesz brac kredyt akurat w GE,
          > ale jesli masz mozliwosc wyboru, to dobrze sie zastanow, albo przynajmniej
          dla
          > zdrowia psychicznego zloz w jeszcze jednym "rezerwowym" banku.
          > "Porzadek" w GE moze naprawde powodowac klopoty z nerwami i kondycja
          > psychicznasmile

ziut ma rację, ponadto GE ma sprytny zapis związany z indeksem L3. Powoduje to
          że ni z gruchy ni z pietruchy po trzech miesiącach oprocentowanie skacze o 0,5%
          i jest to jak najbardziej zgodne z umową jaką podpisuje klient. A umowa jest
          tak skonstruowana że chyba nie ma takiego co dokońca by ją zrozumiał... smile
    • aleksandra.tumilowicz Re: naliczanie % w GE ??? 08.12.06, 16:36
      Witam,
      faktycznie oprocentowanie zależne jest w GE od LIBORu.
      Kredyt w walucie obcej jest tzw. kredytem indeksowanym, co oznacza, ze na
      umowie widnieje jeszcze kwota w PLN, a przeliczanie następuje dopiero w
      momencie uruchamiania transz.
      Pozdrawiam
      • arfer Re: naliczanie % w GE ??? 08.12.06, 17:28
        Uzależnione od LIBORu, ale zapóźnione w stosunku do rynku.

Skutek (niestety, w licznych oddziałach GE nikt nie raczy wspominać, ile to L3,
        a ile marża banku) - klient ma propozycję na 3,06 i kombinuje, że to w
        najgorszym razie 1,1 lub 1 % marży (skoro LIBOR mniej więcej na poziomie 1,97
        lub 2,08).
        • rajmar Re: naliczanie % w GE ??? 09.12.06, 13:47
          dziekuje wam za odpowiedzi, wiec jezeli walute przeliczaja przy transzach nie
          ma chyba mozliwosci zeby mi braklo pln przy ostatniej transzy? odnosnie
          zlozenia wniosku w inym banku : zlozylem jeszcze w mbanku , mialem w moim
          przypadku tylko te 2 mozliwosci wiec ktory moze byc lepszy ? odnosnie % w ge mi
          akurat doradca ge powiedzial jakie sa skladniki % i tak u mnie zaproponowali mi
          3,15% , marza 1,54 a ten ich usredniony libor 1,61, tylko teraz pytanie - to i
          tak chyba lepsze niz oprocentowanie decyzja zarzadu czy nie , czy moga mnie
          robic tak samo w lolo i podwyzszac ten usredniony libor, bo z tego co mowiles
          ziut 19 to ten libor musi byc srednia 3 ostatnich 3- miesiecznych tak? a co
          jaki czas sie on zmienia w ge ? jeszcze warunki w mbanku : 3,23% , marza 1,4 ,
          wczesniejsza splata 0 , ubezp na zycie w cenie prowizji na 2 lata a pozniej sam
          musze przez caly okres kredytu , podwyzszone % do kw o 1%, roznice z ge to, w
          ge :3,15% podwyzszone % do kw o 2 % ale marza po 5 i 7 latach spada o 0,1 %
          czyli do 1,34, nie musze miec ubezpieczenia na zycie i z tego co sie juz sam
          orientuje w ge wyzszy spread bo przy 3,15 % w ge rata kredytu -150 000 zl
          wynosi 700zl a w mbanku przy 3,23 % rata 670 zl i co radzicie wybrac bo ja
          wolalbym mbank tylko ze chce podpisac umowe do konca roku zeby sie zalapac na
          ulge (swoja droga nie wiem czy samo podpisanie umowy mi wystarczy)a skaldalem
          wnioski 27.11. i z ge juz mam decyzje a w mbanku cisza ?

prosze was jeszcze raz o rade po moich wyjasnieniach i z gory wam dzieki .
    • rajmar Re: naliczanie % w GE ??? 11.12.06, 10:59
      nikt nie pomoze ? mam jeszcze pytanie czy zlozyc 3 wniosek do multibanku, czy
      tam moge dostac lepsze warunki prtzy moich zalozeniach ? pomozcie odnosnie
      poprzedniego postu bo czas goni ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka