Dodaj do ulubionych

Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !!!

01.11.08, 23:00
Ostatnie kilka tygodni na rynku kredytów hipotecznych w Polsce oraz na rynkach
finansowych świata, to wahania giełdy, kursów walut, nastrojów inwestorów i
kredytobiorców. O ile inwestorzy widzą światełko w tunelu, o tyle
kredytobiorcy z dnia na dzień popadają w rozpacz, obserwując pogarszające się
oferty i zaostrzające procedury. Czy istnieją jednak banki, które w tym
trudnym okresie CHCĄ i MOGĄ udzielać kredytów w CHF, zachowując rozsądne
warunki i to na 100% wartości nieruchomości ? Z przyjemnością mogę powiedzieć:
TAK !

Bank DnB NORD Polska SA, który do niedawna zajmował się jedynie obsługą
przedsiębiorstw, jednostek samorządowych, spółdzielni mieszkaniowych itp., z
początkiem października wprowadził do swojej oferty nowy produkt: KREDYT
HIPOTECZNY dla klientów indywidualnych. Produkt przez pierwszy miesiąc był
jeszcze doszlifowywany, dopracowane zostały procedury, ukształtowała się
oferta. Teraz z całą pewnością można przedstawić go światu smile

Ciężko w kilku zdaniach zobrazować pełną ofertę, ponieważ jak każdy kredyt
hipoteczny - jest ona dość złożona i zależy od wielu czynników, nie mniej
poniżej kilka najistotniejszych informacji.

Cel kredytowania: zakup nieruchomości na rynku wtórnym, zakup nieruchomości na
rynku pierwotnym, zakup działki, refinansowanie kredytu hipotecznego, kredyt
konsolidacyjny, pożyczka hipoteczna.

Kredyt w CHF
Do 300.000zł - marża od 1,85% - 2,15% (w zależności od poziomu LTV)
Od 300.000zł - marża od 1,55% - 1,85% (w zależności od poziomu LTV)
- Prowizja za udzielenie kredytu - 0zł
- Wcześniejsza spłata po upływie 3 lat - 0zł
- Przed upływem 3 lat - prowizja w wysokości - 1%
- Ubezpieczenie pomostowe:
Refinansowanie kredytu hipotecznego - BRAK UB. POMOSTOWEGO
Zakup na r. wtórnym - podwyższone oprocentowanie o 1,05%
Zakup na r. pierwotnym - podwyższone oprocentowanie o 1,25%
- Ubezpieczenie Niskiego Wkładu - BRAK
- Ubezpieczenie na życie, od utraty pracy - BRAK
- Ubezpieczenie mieszkania - dowolne TU
- Kredyt PLN Indeksowany do CHF
- Spread - od 3,5%-5%
- Maksymalny okres kredytowania - do 45 lat
- Możliwość wydania decyzji kredytowej bez podpisanej umowy przedwstępnej
- Kredyt na oświadczenie dla wybranych zawodów (w tym księgowi i rzeczoznawcy)
- Uproszczona procedura refinansowania (bez analizy dochodów!) dla określonych
przypadków

Możliwość kredytowania do 100% wartości nieruchomości, jeżeli:
1 kredytobiorca - dochód min. 5.000zł netto
2 kredytobiorców - dochód min. 8.000zł netto
3 lub więcej kredytobiorców - dochód min. 10.000zł netto
W przypadku niższych dochodów: wymagany 15% wkład własny.

Procedura kredytowa od momentu złożenia wniosku do wydania ostatecznej decyzji
kredytowej trwa na dzień dzisiejszy ok. 1,5 tygodnia. Kolejne 3 dni na
przygotowanie umowy, która jest wysyłana do klienta mailem do weryfikacji, po
czym podpisana za bank wysyłana jest do wskazanego oddziału DnB NORD na
terenie Polski, w celu podpisania przez klienta. Uruchomienie kredytu
następuje max w ciągu 5 dni roboczych od momentu dostarczenia wszystkich
dokumentów niezbędnych do uruchomienia kredytu.

Są to pewne zasady ogólne. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i wymaga
indywidualnej analizy. Jeśli chcieliby Państwo poznać przykładową symulację,
listę wymaganych dokumentów, itp. - zapraszam do kontaktu mailowego.

Oferta aktualna na dzień 01.11.2008r.
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
          • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 03.11.08, 22:53
            Zgadza się. Nie było mnie jakiś czas. Trzeba było pewne sprawy poukładać, podjąć
            kilka istotnych decyzji. Zdecydowałem, że trzeba dostosować się do warunków
            panujących na rynku i żeby nadal pracować z najlepszymi i móc zaproponować
            klientom na prawdę dobrą ofertę - konieczna była zmiana banku. Zrobiłem to
            bardzo niechętnie, ponieważ Fortis Bank to bardzo dobry bank, który do niedawna
            miał świetną ofertę, nadal pracują tam świetni ludzie, jednak oferta znacznie
            się pogorszyła. Klienci, którzy mnie znają wiedzą, że zawsze chcę oferować moim
            klientom to, co jest na prawdę dobre. W związku z tym konieczna była zmiana Banku...

Długo zastanawiałem się, czy zmienić nick na analogiczny, jednak jak wiele osób
            mnie przekonywało - jestem dość rozpoznawalną po nicku postacią na forum i
            zmiana nicka spowodowałaby pewien brak identyfikacji, dlatego pozostałem przy
            starym. Sam nick niczego nie oznacza, po to jest sygnaturka, aby wszystko było
            jasne o klarowne.
        • lybero a na decyzję to czeka się i miesiąc... 03.11.08, 19:47
          Na razie wiemy, że sytuacja DNB nie jest stabilna, nie wiemy, czy
          mają franki, nie wiemy, jak długo procesują, czy wywiązują się z
          czasów procesu wniosków kredytowych, nic nie wiemy, za chwilę będzie
          Alior i Alianz i zaczną taką samą partyzantkę, jak zaczął od
          początku Polbank. Oferta o.k. ale nic poza tym, nie mamy gwarancji,
          DNB nie ma dokładnych procedur i regulaminów, wygląda mi to na
          kolejny bank z trudnymi początkami, a tego klienci nie chcą.
          Żebyście koledzy z Foritsa nie żałowali zmiany pracy na DNB, wiem
          jakie wam grożą kary za pracę na rzecz innych banków... Czas pokaże,
          póki co nie testujmy cierpliwości już tak podenerwowanych klientów
          na kolejnym banku z intencjami bez pokryć...
          • fortis_hipoteka Re: a na decyzję to czeka się i miesiąc... 03.11.08, 23:52
            Gdyby było tak jak mówisz, to na pewno nie zdecydowałbym się w ciemno na
            przejście do DnB NORD. Wszystkich obecnych i przyszłych klientów chciałbym
            uspokoić i poinformować:
            Sytuacja DnB NORD jest BARDZO stabilna. Współczynniki wypłacalności są
            regularnie monitorowane, a ich wartość kształtuje się powyżej
            wymogów regulacyjnych.
            Bank ma ponadto silne wsparcie właścicieli: DnB NOR - największego
            banku norweskiego i NORD/LB - jednego z wiodących banków
            niemieckich. Banki te konsekwentnie potwierdzają swoje wsparcie dla
            Grupy DnB NORD, której jesteśmy częścią - zarówno na poziomie
            aktywów, jak i płynności finansowej.
            Bank DnB NORD Polska S.A. jest instytucją stabilną, posiadającą
            płynność finansową i silnych akcjonariuszy. Jest też zarządzany przez
            jedną z najlepszych w polskim sektorze bankowym kadrę menedżerską.
            Bank DnB NORD Polska S.A. objęty jest również obowiązkowym systemem
            gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jeśli chodzi o franki, to bank ma swoje źródło pozyskiwania franka
            szwajcarskiego i jest zdecydowanie nastawiony na udzielanie kredytów właśnie w
            tej walucie (stąd też korzystniejsze marże dla kredytu w CHF niż PLN oraz
            bezpłatne przewalutowanie z PLN na CHF w dowolnym momencie).

Każdy wniosek procesowany jest w określonym procedurą czasie.
            Po wpłynięciu kompletnego wniosku do Centrali, analityk ma do 3 dni roboczych na
            wstępną weryfikację wniosku, określenie poprawności dokumentów, weryfikację
            zdolności kredytowej. Jeżeli są jakieś braki/jest coś do wyjaśnienia, Doradca
            kontaktuje się z klientem celem uzupełnienia braków/wyjaśnień. Kiedy analityk
            potwierdzi, że wszystko jest OK, przekazuje wniosek do decyzji ostatecznej,
            gdzie w ciągu 5 dni roboczych podejmowana jest propozycja decyzji kredytowej
            (jeśli klient nie dostarczył wyceny lub innego istotnego dokumentu od razu) lub
            podejmowana jest ostateczna decyzja kredytowa (jeśli był całkowity komplet
            dokumentów niezbędnych do podjęcia decyzji). W ciągu 2 dni od decyzji, klient
            otrzymuje w wersji elektronicznej draft umowy kredytowej, którą będzie
            podpisywał. Kolejne 2 dni umowa jest podpisywana za Bank i wysyłana do
            wskazanego przez klienta oddziału celem podpisania. Po spełnieniu przez klienta
            wszystkich warunków uruchomienia, w ciągu 5 dni roboczych następuje uruchomienie
            kredytu. Są to realne terminy które na dzień dzisiejszy są dotrzymywane.

Wszystkie procedury są dokładnie opracowane, tak samo jak regulaminy czy inne
            elementy oferty. Nie można ruszyć z ofertą kredytową nie mając przygotowanych
            fundamentalnych zasad. Pierwszy miesiąc pewne procedury ulegały drobnym
            korektom, aby uczynić proces sprawniejszym i mniej uciążliwym dla kredytobiorcy.
            Nadal pewne elementy są dopracowywane i pewnie jeszcze długo będą, nie mniej
            zmiany te nie mają wpływu bezpośrednio na klienta.

Ofertę przedstawiłem na forum ponad miesiąc po tym, jak weszła do sprzedaży
            właśnie dlatego, aby nie TESTOWAĆ jej na forumowiczach, tylko aby przedstawić
            już w pełni ukształtowany produkt, gotowy do procesowania, przyznawania i
            uruchamiania kredytów. Na dzień dzisiejszy mam już 1 uruchomiony kredyt, 1
            podpisaną umowę czekającą na uruchomienie, 1 umowę podpisywaną jutro, 2 decyzje
            ostateczne i 2 propozycje decyzji. Kolejnych kilkanaście wniosków jest w analizie.
            Nie mam zamiaru testować cierpliwości podenerwowanych klientów, tylko w KOŃCU
            udzielać tym zdesperowanym ludziom kredytów na godnych warunkach, kiedy inne
            banki odprawiają ich z kwitkiem.
            DnB NORD ma pewne wymagania co do kredytobiorców, ale jeżeli pozytywnie
            zweryfikuję klienta (w tym zdolność kredytową) już na wstępnym etapie analizy
            (1-2 pierwsze maile/telefony), to w 80%-90% otrzyma on później pozytywną decyzję
            kredytową.

Jestem przekonany, że już wkrótce pojawią się pierwsze opinie wielu w pełni
            usatysfakcjonowanych, jak również kilka nie do końca zadowolonych klientów.
            Pierwsze trzy tygodnie były bardzo trudne, zaszło sporo zawirowań na rynku, do
            których musieliśmy się przystosować i które - niestety - odbiły się na kilku
            klientach, nie mniej w tym momencie jesteśmy na zupełnie innym etapie, możemy
            działać w pełni świadomie i zapewnić klienta, że na umowie otrzyma te same
            warunki kredytowe, co w momencie przedstawiania mu oferty, a to jest w tym
            momencie na rynku rzadkością.
          • arfer Re: a na decyzję to czeka się i miesiąc... 04.11.08, 01:00
            Masz z tym jakiś problem (np. brak w ofercie?) ?

Porównywanie Aliora i Allianz do Polbanku jest cokolwiek nie na miejscu. Polbank postawił od początku na masówkę, dla Aliora to byłoby samobójstwo.

Z perspektywy pewnych niuansów zawierania umowy z DnB mogę tylko stwierdzić, że cieszyłbym się, by każdy inny bank przykładał taką uwagę do pewnych istotnych detali.

A to, że w chwili obecnej w tych bankach, które utrzymały dobrą ofertę wydłużyły się czasy operacyjne - nie powinno dziwić.
          • garfi_blue Re: a na decyzję to czeka się i miesiąc... 05.12.08, 17:45
            Jako klient nie polecam. DnB to strata czasu. 2 miesiące byłem zwodzony, zwlekano itp.
            W końcu po mojej interwencji "pani z banku" zadzwonila i powiedziała, że decyzja jest odmowna, ponieważ doszukano się czegoś negatywnego w wyciągach z mojego konta, sprzed kilku miesięcy. Sprawdziłem, niczego z tych rzeczy, o których mówiła nie było...
            Oczywiście byłem przewidującysmile W tzw. międzyczasie otrzymałem 3 gotowe, wypełnione, tylko do podpisania, umowy z innych banków. Musiałem prawie 2 tygodnie zwlekać z wyborem banku
            czekając na DnB.
            Miałem duży wkład własny, nie jakieś tam 10 czy 15%, wysoką zdolność kredytową itp., ale to nie ma znaczenia...
    • directre Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 05.11.08, 19:56
      jak inni się wycofują to jest miejsce żeby wejść i zamieszać. Najbardziej wyrafinowani gracze robią najlepsze interesy w takich momentach. Model biznesowy jest wbrew pozorom dość przekonujący - mało oddziałów=małe koszty, dobra oferta+sprzedaż alternatywnymi kanałami. Oby było tak jak najdłużej, coż więcej można dodaćsmile
      • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 05.11.08, 23:38
        "mało oddziałów=małe koszty, dobra oferta+sprzedaż alternatywnymi kanałami"

Trafiłeś w 10! smile
        Alternatywne kanały to przede wszystkim Mobilni Doradcy - tacy jak ja - oraz
        sieć największych pośredników: Open, Expander itp. Już spływa codziennie po
        kilkadziesiąt wniosków z całej Polski...
        Po co tworzyć 300 oddziałów, po 3-5 w każdym mieście i wydawać mnóstwo pieniędzy
        na ich utrzymanie ? Później klienci płacą jakieś dziwne ubezpieczenia, bo jakoś
        trzeba te koszty zrekompensować wink
        A tak? Mój klient nie musi ani razu przychodzić do oddziału i dla wielu jest to
        bardzo wygodne rozwiązanie.
        • ensata Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 06.11.08, 10:41
          Fakt, to bardzo wygodne rozwiązanie. Ja od 3 tygodni chodziłam do DB, znosiłam
          1,5 godzinne kserowanie pana doradcy, marnowałam po 2, 3 godziny. Gnałam w
          środku szczytu komunikacyjnego i walczyłam ze znaleziem miejsca do zaparkowania.
          Po tych 3 tyg, mam alergie już na sam wygląd budynku na Kwiatkowskiego. W dobie
          internetu, maili, to po prostu anachronizm. Dobrze,ze niekórzy ida z duchem czasuwink
        • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 06.11.08, 12:29
          Niestety w Pani rozmowę z infolinią wdarło się małe nieporozumienie. Nie można
          wykonać refinansowania (względnie konsolidacji) kredytów z Polbanku i DomBanku,
          ale tylko na UPROSZCZONYCH ZASADACH - czyli bez weryfikacji zdolności kredytowej
          klienta. Jeżeli spełnione są określone warunki, możemy refinansować kredyt na
          podstawie oświadczenia o dochodach klienta. Pod tą procedurę nie podlegają
          Polbank i DomBank, ponieważ oba te banki liczą/ły zdolność kredytów w sposób
          niewspółmierny do innych banków. Każda osoba, która posiada kredyt w jednym z
          w/w banków MOŻE dokonać refinansowania/konsolidacji kredytu, tyle, że na
          standardowych warunkach, czyli badając zdolność kredytową klienta i dokumenty
          nieruchomości.
      • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 06.11.08, 12:24
        W związku z pojawiającymi się informacjami, że niektórzy klienci nie otrzymali
        odpowiedzi na swoje pytania, podaję nowy adres mailowy do kontaktu:
        dnbnord24@gmail.com

Poczta służbowa zabezpieczona jest licznymi filtrami antyspamowymi,
        antywirusami, itp., dlatego niektóre wiadomości od nieznanych nadawców mogły do
        mnie nie docierać. Proszę zatem o kontakt na adres mailowy na Gmail.
            • grzegorz_hul Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 06.11.08, 21:58
              Witam kolegów po dłuższej nieobecności, której powodem nie była zmiana
              pracodawcy jak w przypadku co poniektórych smile. Po prostu kryzys i przenoszenie
              klientów z pierwszych trzech banków do kolejnych i tak aż się pozamykali lub
              porezygnowali sad , ale to pewnie znacie z autopsji... Jak przychodziłem do domu
              to kładłem się spać i nie w głowie mi było, żeby tu zaglądać... A propos DNB to
              gratuluję bo rzeczywiście oferta super i czas debiutu świetny, żeby mając
              finansowanie zarobić więcej niż inne banki wcześniej... Martwię się tylko, że to
              wydłużenie okresów analizy nie skończy się na 1 lub 2 dniach i Piotrze jak masz
              jakieś dojścia, to zasugeruj już teraz tym na górze, żeby zatrudniali nowych
              analityków (albo wysłali head hunter'ów np. do DomBanku (do Millennium nie - po
              co mamy sobie życie utrudniać smile)
              Pozdrawiam
    • kris3 Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 15.11.08, 11:10
      Witam,
      oferta przez Pana przedstawiona jest bardzo interesująca. Proszę o
      inforamcja, czy moglibyśmy z mężem dostać kredyt w Pana banku. Nasz
      dochód netto to 4.000 zł, posiadamy oszczedności w wysokości 20.000
      tyś. Chcemy rozbudować istniejący dom i dobudować część, całość to
      200 m2 (z czego 42 m2 to usługi)
        • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 28.11.08, 17:41
          W nawiązaniu do dużej liczby pytań odpowiadam:
          Oferta przedstawiona wyżej jest jak najbardziej aktualna. Nie uległy zmianie
          marże, kredytujemy nadal 100% LTV (przy spełnieniu wymogu określonych dochodów).
          Jedyną zmianą jest czas procesowania wniosku. Nasz Bank został zalany wnioskami,
          ponieważ w tej chwili tylko DnB NORD, Deutsche Bank i ING udzielają kredytów w
          CHF na rozsądnych warunkach, w związku z czym wstępna analiza trwa ok 4-5 dni
          roboczych, natomiast decyzja ostateczna wydawana jest po kolejnych 10 dniach
          roboczych. Wyjątkiem są sytuacje wymagające decyzji Zarządu. Po szczegółowe
          informacje zapraszam na maila.
          • monisiulka1 Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 28.11.08, 19:43
            Panie Piotrze,

ja słyszałam, ze w DnB sa 3 etapy.. wniosek zloylismy juz 1,5 tyg
            temu i wiem, ze przeszedl etap 1wszy. tymczasem dzis dotarla do mnie
            informacja, ze DnB ma sie wycofac z CHF i stad wnioski sa
            procesowane wolno, czekaja na oficjalne info, ze odchodza od kredytu
            we frankach. czy moze Pan to potwierdzic? dziekuje.
            • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 28.11.08, 21:16
              Pierwszy etap, czyli analiza jest najważniejszy. Jeśli wniosek przejdzie przez
              analizę zdolności kredytowej i poprawności dokumentów, to w większości
              przypadków decyzja kredytowa będzie pozytywna. Najdłużej z całego procesu
              czekamy właśnie na decyzję kredytową. Można powiedzieć, że 3 etapem jest
              przygotowanie i podpisanie umowy. Ja opisałem tylko etapy do wydania decyzji
              kredytowej. W sporządzaniu umów poślizgów nie zauważyłem 2-3 dni robocze max i
              jest umowa.
              Nie wiadomo mi nic na temat, aby DnB NORD miał wycofać się z kredytu w CHF. Bank
              jest nastawiony na udzielanie kredytów właśnie w tej walucie (co widać po
              ofercie), ma swoje źródło franków, kredyty są udzielane i uruchamiane. Jeżeli
              KNF nie NAKAŻE nam wprowadzenia jakiś restrykcji to nie sądzę, aby jakiekolwiek
              miały zostać wprowadzone.
    • gryzelda28 Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 28.11.08, 22:01
      Witam serdecznie,

Mam pytanie do Pana Piotra, jak wyglądałaby moja zdolność kredytowa
      w Państwa banku. Jestem zainteresowana kredytem w wysokości 500 tys
      na 100% wartości nieruchomości. Rynek pierwotny. Dochod netto 7500.
      Brak jakichkolwiek zobowiązań, kredytów, kart kredytowych, pożyczek,
      ubezpieczeń itp. Jedna osoba w gospodarstwie. Umowa o pracę na czas
      nieokreślony. Interesuje mnie oferta w CHF i PLN.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
        • kostka_pl Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 03.12.08, 14:04
          Złożyliśmy wniosek w DnB Nord 7 listopada i do tej pory nie mamy decyzji. Do
          mojego pracodawcy dzwoniła pani z centrali w celu wyjaśnienia kilku kwestii i
          potem jeszcze do mojego męża i chyba się wszystko zgadzało. Pani powiedziała, że
          wniosek przechodzi do następnego etapu i nadal czekamy...już ponad 3 tygodnie.
          Nie wiemy jaka będzie decyzja i ile to jeszcze potrwa.
          • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 03.12.08, 17:21
            Powszechnie wiadomo, że proces kredyty w DnB NORD trwa teraz dłużej, niż
            pierwotnie zakładano, ponieważ spływają do nas wnioski z całej Polski: z
            oddziałów, od pracowników Mobilnych, pośredników sieciowych typu Ekspander, Open
            Finance itp, pośredników lokalnych, itd... Gdy na rynku było ponad 10 banków,
            które udzielały kredytów, to wszystko się rozkładało w rozsądny sposób. Gdy
            nagle zostały 2 banki - DnB i DB - znaczna część wniosków z całego rynku
            kredytowego wpływa właśnie do tych dwóch banków, przez co tworzą się kolejki i
            na decyzje trzeba niestety poczekać. Być może Państwa wniosek wymaga decyzji
            zarządu i wtedy okres oczekiwania na decyzję jest nieco dłuższy niż w
            standardowej procedurze. Proszę pytać o szczegóły swojego doradcę, u którego
            składała Pani wniosek. Moim zdaniem, sprawa jest na ukończeniu.
        • monisiulka1 Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 03.12.08, 15:18
          Mam pytanie do Pana Piotra.
          dostalismy dzis odpowiedz z DnB. pozytywna ale... wnioskowalismy o
          wieksza kwote.. zdolnosc byla. mamy aktualnie 10% wkladu wlasnego
          DnB udzieli nam kredytu jesli doplacimy 5% developerowi.
          Myslalam, ze udzialaja kredytu na 100% LTV, tymczasem musimy miec
          85% i dopiero wowczas odpowiedz bedzie pozytywna. Czy domysla sie
          Pan moze co jest powodem takiej decyzji?? dziekuje za odpowiedz.
          pozdrawiam
          • fortis_hipoteka Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 03.12.08, 17:14
            Być może zdolność kredytowa na wnioskowaną kwotę kredytu jest wystarczająca, ale
            nie spełniają Państwo wymogu posiadania dochodów z odpowiedniego progu, co jest
            wymagane w przypadku, gdy kredyt ma być udzielony na 85%-100% LTV, tzn:
            1 kredytobiorca - dochód min. 5.000zł netto
            2 kredytobiorców - dochód min. 8.000zł netto
            3 lub więcej kredytobiorców - dochód min. 10.000zł netto

Jeśli to nie to, to proponuję pytać swojego doradcy, on powinien znać powód
            takiej decyzji komitetu decyzyjnego.
    • garfi_blue Re: Bank DnB NORD - CHF na 100% - Nowa oferta !! 05.12.08, 17:42
      DnB to strata czasu. 2 miesiące byłem zwodzony, zwlekano itp.
      W końcu po mojej interwencji "pani z banku" zadzwonila i powiedziała, że decyzja jest odmowna, ponieważ doszukano się czegoś negatywnego w wyciągach z mojego konta, sprzed kilku miesięcy. Sprawdziłem, niczego z tych rzeczy, o których mówiła nie było...
      Oczywiście byłem przewidującysmile W tzw. międzyczasie otrzymałem 3 gotowe, wypełnione, tylko do podpisania, umowy z innych banków. Musiałem prawie 2 tygodnie zwlekać z wyborem banku
      czekając na DnB.
      Miałem duży wkład własny, nie jakieś tam 10 czy 15%, wysoką zdolność kredytową itp., ale to nie ma znaczenia...
      • ensata Re: Zmiany... 05.12.08, 20:45
        michas007 napisał:

> Szykują się zmiany w ofercie Dnb Nord. Nikt z banku nie chce mówić o konkretach
        > ,
        > ale może Piotr coś już wie?

O, jak miło;->czyzby kolejne niemiłe rozczarowanie?
        • mariuszek1972 Re: Zmiany... 05.12.08, 22:27
          Hmm..... a miało być tak pięknie.... Na razie wygląda to tak, że DnB to taki
          "papierowy" tygrys. Narobił dużo szumu ze swoją ofertą (wygląda na papierze OK -
          a przed "kryzysem" to była rewelacja - przynajmniej jak się dowiadywałem u p.
          Piotra). Wszyscy chwalą i .... tylko to. Nikt jakoś się nie pochwalił, że dostał
          u nich kredyt, że został super szybko załatwiony i że te super warunki są w
          ogóle osiągalne. Na razie widzę, że zaczynają ujawniać się pierwsi
          niezadowoleni.... Czyżby rację miał ktoś pod pseudonimem "lybero", że to tylko
          taki "pic na wodę...". Może o ilości uruchomionych kredytów w DnB wypowiedzą się
          p. Piotr i p. Arfer - i tylko proszę nie pisać, że zostali "zasypani" wnioskami,
          bo oferta super, hiper, itp....(na Polbanku nie pozostawiliście "suchej nitki"
          za "całokształt", kiedy też miał niezłą ofertę).
          • fortis_hipoteka Re: Zmiany... 07.12.08, 00:23
            Zasadniczo dużo bardziej skłonni jesteśmy poświęcić trochę czasu, aby wejść na
            jakieś forum, wyszukać odpowiedni dział, założyć wątek i wyżalić się publicznie,
            że Bank "X" jest do d... i nie idźcie tam, bo mi kredytu nie dali itp., szukając
            publicznej akceptacji i pocieszenia, niż włożyć ten sam trud i założyć wątek, w
            którym po długotrwałym, ale zakończonym sukcesem procesie, opisać, że jest się
            suma-sumarum bardzo zadowolonym. Widzę, że jak na razie żaden z moich klientów
            sam na forum nie wrócił, aby opisać swoją drogę kredytową, nie mniej mam
            nadzieję, że na moją prośbę zechcą napisać szczerze jak wszystko od początku
            wyglądało i jak się zakończyło.

Zasadniczo: jeżeli sytuacja klienta jest czysta i klarowna, jest odpowiedni
            dochód, są odpowiednie dokumenty, to nikt nie będzie na siłę doszukiwał się
            czegoś, aby wydać odmowną decyzję, bo nikomu to nie jest na rękę. To, że trwa to
            długo... to nie wynika z tego, że w DnB pracuje 10 osób i Bank nie wyrabia,
            tylko jeśli klienci z całego rynku kredytów hipotecznych, gdzie normalnie
            rozkładało się to na 10-12 banków, nagle składają wnioski tylko do 2-3 - to nie
            ma takiej opcji, żeby z czasem się nie zakorkowało. Jeśli komuś nie zależy na
            dobrej ofercie tylko na szybkiej decyzji, to niech składa wnioski na kredyt w
            PLN gdziekolwiek i dostanie decyzje w tydzień. Jeśli zaś ktoś nie chce zapłacić
            ani grosza prowizji, dodatkowych bezsensownych ubezpieczeń czy innych kosztów i
            do tego otrzymać rozsądną marżę - to niestety musi wykazać się odpowiednimi
            dochodami, przygotować sumiennie dokumenty i uzbroić się w cierpliwość, bo
            takich jak on jest bardzo dużo - tyle.

Porównywanie do Polbanku, który miał mega opóźnienia nie tylko w wydawaniu
            decyzji, ale również sporządzaniu umów czy wreszcie - uruchamianiu kredytów, w
            sytuacji gdy inne banki działały bez zarzutu a sytuacja na rynku była "normalna"
            jest chyba nieco nie na miejscu. Po za tym Polbank "dawał ciała" nie tylko w
            czasie, ale i jakości... co nie znaczy, że nie było/nie ma zadowolonych klientów
            Polbanku.

Reasumując: nikt nikogo nie zmusza do skłania wniosków tu czy tam. Ja tylko
            przedstawiam pewną ofertę i proponuję poprowadzenie wniosku od początku do
            końca. Jeśli komuś to odpowiada - to działamy. Jeśli ktoś uważa, że go to nie
            interesuje - to składa sobie wnioski gdzie indziej - proste. Po za tym zawsze
            mówiłem i mówię każdemu klientowi, szczególnie teraz w "trudnych" czasach - że
            sugeruję, aby oprócz mojego banku składał wnioski również w 2-3 innych, aby
            zawsze mieć możliwość wyboru gdyby coś nie poszło po naszej myśli. Większość (a
            może wszystkie?) problamtycznych lub negatywnych wpisów na forum dotyczy
            długiego czasu rozpatrywania wniosku, czego od dawna nie ukrywam i uprzedzam o
            tym każdego klienta. Fakt, że czas rozpatrywania zależy w pewien sposób od
            osoby, która wniosek prowadzi: od zaangażowania, szybkości działania,
            poświęcenia czasu i uwagi. Dlatego gwarantuję, że wnioski procesowane przeze
            mnie będą rozpatrywane i analizowane tak sprawnie, jak to tylko możliwe, ale te
            4-5 tygodni od złożenia wniosku do uruchomienia musi to zająć.
            • gwenllian Re: Zmiany... 07.12.08, 02:46
              Święta racja Panie Piotrze! Pan reklamuje produkt i proponuje pomoc a inni niestety psioczą i Panu się obrywa. W obecnej sytuacji na rynku, oferta Pana banku jest niemalże 'too good to be true'smile a to może się wiązać z dłuższym czasem oczekiwania, ale ludzie najwyraźniej tego nie rozumieją... Ja otrzymałam kredyt od banku na którym psy wieszano (mimo świetnej oferty) i wbrew temu co pisano, otrzymałam go szybko i sprawnie, bez żadnych problemów, jedyne co zrobiłam, co wydaje mi się podziałało na moją korzyść, to zasypałam bank dokumentami, których nawet ode mnie nie wymagano (a jak się później okazało życzyli ich sobie od innych jak nadszedł kryzys). Jedno wiem, jak jest komplet dokumentów, dobre dochody, jasna sytuacja oraz dobre zabezpieczenie (niezła nieruchomość + szczodry wkład własny), problemów nie powinno być. Gdybym nie miała wyżej wymienionego zabezpieczenia nawet nie śmiałabym iść do banku, gdyż spodziewałabym sie decyzji odmownej (i słusznie zresztą), przecież banki nie są organizacjami charytatywnymismile

Może na koniec dam przykład:mam koleżankę, która ma 2 dzieci (1 w drodze), nie pracuje, mąż jako jedyny utrzymuje rodzinę za 4000 (W-wa), starali się o kredyt na 350000 bez wkładu własnego, nie dostali a teraz na bankach psy wieszają. Co to mówi o naszych kredytobiorcach?

Odrobinę wyobraźni, proszę.
              • ensata Re: Zmiany... 07.12.08, 12:50
                gwenllian
                > Może na koniec dam przykład:mam koleżankę, która ma 2 dzieci (1 w drodze), nie
                > pracuje, mąż jako jedyny utrzymuje rodzinę za 4000 (W-wa), starali się o kredyt
                > na 350000 bez wkładu własnego, nie dostali a teraz na bankach psy wieszają. Co
                > to mówi o naszych kredytobiorcach?

o kredytobiorcach, jak o kredytobiorcach,a le co to mówi o kolezance,
                koleżnki;->???że jest osoba która obsmarowuje na forum kumpele, zamiast z nia
                porozmawiac i jej doradzic. Boze, bronnn od takich przyjaciół..........
            • gwenllian Re: Zmiany... 07.12.08, 02:52
              I jeszcze jedno, wnioski składałam do 3 banków (mino tego, że każdy bank mówił, że zdolność jest i kredyt niemalże na bank dostane), bez namowy doradcy. Wymaga to na pewno poświęcenia więcej czasu, ale jak się podpisuje umowę przedwstępną i daje zadatek to nie ma miejsca na ryzyko.
              • brat187 Re: Zmiany... 07.12.08, 11:43
                A ja mam pytanie. Od jakiegoś czasu staram się o przeniesienie z
                podwyższeniem kredytu hipotecznego we CHF z PKO BP (podniesienie do
                ok. 290 tys.) Wartość nieruchomości to ok. 380 tys. Moje zarobki to
                7000 netto (2 dzieci). Jestem od 5 lat klientem fortis (mam konto i
                kredyt w ror). Obciążenia mam spore ok. 55 tys. z ror i kartami. Czy
                warto się trudzić zbierając dokumenty.
                Próbowałem w paru miejscach ale albo straszliwe koszty, aleo mi
                odmówili (BOŚ) bo przestali udzielać we CHF
              • ensata Re: Zmiany... 07.12.08, 12:44
                gwenllian napisała:

> I jeszcze jedno, wnioski składałam do 3 banków (mino tego, że każdy bank mówił,
                > że zdolność jest i kredyt niemalże na bank dostane), bez namowy doradcy. Wymag
                > a to na pewno poświęcenia więcej czasu, ale jak się podpisuje umowę przedwstępn
                > ą i daje zadatek to nie ma miejsca na ryzyko.

Oczekujesz, ze barwo będziemy Ci bili?czy chcesz pochwalic sie sprytem;->?prawie
                wszyscy, którzy przeczytali to forum, albo i wczesniej jak myslenie nie jest im
                obce, składali wnioski do paru banków, a jeden/jedna nawet do 12winktaka liczbą,
                to można sie pochwalić, bo wymaga wysiłku i ptacy ale 3?????

Rozumiem, ze jeden z wniosków składałas do dnb, skoro wypowiadasz się w tym watku?
                • gwenllian Re: Zmiany... 07.12.08, 15:24
                  Skąd tyle jadu u Pani? Rozumiem, że ma Pani problemy z uzyskaniem kredytu i teraz wyżywa sie na innych, jak w przedszkolu...
                  A koleżankę faktycznie obsmarowałam, podałam jej dane i załączyłam zdjęciasmile, żeby wszyscy mogli się pośmiać. Moja znajoma, koleżanka to jednak za duże słowo, nie posłuchała moich rad, no cóż, nie jestem przedszkolanką i w kącie jej nie postawię.
                  • ensata Re: Zmiany... 07.12.08, 18:41
                    gwenllian napisała:

> Skąd tyle jadu u Pani? Rozumiem, że ma Pani problemy z uzyskaniem kredytu i ter
                    > az wyżywa sie na innych, jak w przedszkolu...
                    > A koleżankę faktycznie obsmarowałam, podałam jej dane i załączyłam zdjęciasmile, ż
                    > eby wszyscy mogli się pośmiać. Moja znajoma, koleżanka to jednak za duże słowo,
                    > nie posłuchała moich rad, no cóż, nie jestem przedszkolanką i w kącie jej nie
                    > postawię.

Nie trafiłas odnośnie kredytu.Zgodnie z zasada w/w teraz jedynie wybiore
                    najlepsze zaoferowane warunki, to raz. Otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej
                    nie wpędza mnie w zamozachwyt, jak niektórych i nie odbiera zdolnosc oceny
                    związanej z funkcjonowaniem banków. A po trzecie po tylu latach w necie, mam
                    zdecydowanie zmniejszona tolerancje na głupote, samochwalstwo i pitonienie bez
                    sensu. Chcesz sie pochwalic jaka jestes sprytna, boska, bardziej zaradna od
                    koleżanki to idz na pl .ap.p zaufanie, psychologia, a
                    nie zaśmiecaj watku. No, chyba ze wazelinujesz na zlecenie, ta opcja tez jest
                    bardzo prawdopodobna, to wtedy, sio za spam

P.S tradycyjna reakcja sfrustrowanych, to odgrazanie się psychologiem
                    itp....uprzedzam ze niemerytoryczne posty sa dla mnie EOT
                    • fortis_hipoteka Re: Zmiany... 07.12.08, 20:14
                      To się Panie rozpisały: i dobrze - po to jest forum.
                      Uważam że Pani "gwenllian" pisze jak najbardziej na temat. Tak, jak ktoś kilka
                      postów wyżej pisze, że nie dostał kredytu w DnB, tak samo może napisać ktoś, kto
                      dostał kredyt w tym samym banku. Cieszę się, że takie osoby są, chociaż to
                      akurat nie ja prowadziłem wniosek tej Pani, a szkoda jak widać smile

brat187 - co do Twojej sytuacji, to trzeba dokładnie wprowadzić dane do
                      kalkulatora, bez tego ciężko powiedzieć, czy będzie zdolność ze względu na duże
                      limity w ROR i KK.
                      • ensata Re: Zmiany... 07.12.08, 20:20
                        fortis_hipoteka napisał:

> To się Panie rozpisały: i dobrze - po to jest forum.
                        > Uważam że Pani "gwenllian" pisze jak najbardziej na temat. Tak, jak ktoś kilka
                        > postów wyżej pisze, że nie dostał kredytu w DnB, tak samo może napisać ktoś, kt
                        > o
                        > dostał kredyt w tym samym banku.

Oczywiscie masz racje, tylko, ze ona dostała kredyt w innym banku, a nie w dnb.
                        Generalnie o to była cała "afera" gdyby chodziło o dnb, to jej post byłby jak
                        najbardziej uzasadniony. W koncu po to jest ten watek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka