Dodaj do ulubionych

dziwne znaczenia na ul. Św. barbary

24.08.06, 12:37
Czy ktoś widział pomarańczowe kreski na drodze co jakieć 10 metrów? Może w
końcu zrobią droge lub chodnik.
Wiecie coś na ten temat?
Obserwuj wątek
      • czoobek Re: dziwne znaczenia na ul. Św. barbary 13.11.06, 19:49
        Taaa, te wiezowce mialy stanac juz 2 lata temu. Na razie nic nie wiadomo, a w
        plotkarskim swiecie az roi sie od coraz to bardziej skretynialych koncepcji;
        kolejna stacja benzynowa, salon samochodowy, kolejne szeregowki wspomniane
        wiezowce itp.

Kto z szanownych forumowiczow tez z Barbary?

PS. Watek dot. drogi juz byl, zerknijcie niżej w archiwum. W tym roku
        przewidziano budzet pod wycene. Roboty rusza w 2007 (za co wznosze modly juz
        drugi rok, jak powstanie droga pojde chyba na kolanach do Czestochowy kurcze! :) )
        • asci Re: dziwne znaczenia na ul. Św. barbary 14.11.06, 12:43
          Ja nie z Barbary ale po sąsiedzku z Solnej. Powinnam się cieszyć że
          chociaż "moja" ulica wyasfaltowana, ale jak sobie przypomnę jak się to odbywało
          i ile trwało, i popatrzę na poobtłukiwany samochód, uszkodzony w czasie próby
          dojazdu do domu w czasie remonu to mi nie jest wesoło.
          Chyba już wspomniałam wcześniej, że rozmawiałam z radnym (teraz też go
          wybrali), który zapewniał że ulicę Barbary wyasfaltują w przyszłym roku.
          A na wsparcie posła to bym nie liczyła zbytnio - zresztą teraz sędzią Trybunału
          Konstytucyjnego go wybrali (żałosne) to juz tu pewnie w ogóle nie zawita.
      • asci Re: dziwne znaczenia na ul. Św. barbary 13.11.06, 12:29
        Słyszałam od jednego radnego (przed wyborami), że ulicę Sw. Barbary będą
        asfaltować w przyszłym roku. Mam nadzieję że tych planów nie zmienią bo to jak
        wygląda ta droga to woła o pomstę do nieba. Może do wiosny jakoś dotrwamy.
        A skąd informacja o wieżowcach przy stacji? To pewne? Z tego co wiem to nie
        planowali połączenia Św. Babary z szosą przy stacji. Podobno protestowali
        mieszkńcy że zrobi im się autostrada pod oknami. No fakt, coś w tym jest. Ale
        np. z szeregówek przy Solnej i Barbary jest tylko jeden wyjazd, gdyby odpukać
        coś się stało to nie dojedzie ani straż pożarna ani karetka.. a na wszystkich
        mapach ul. Solna dochodzi do Krzyszkowickiej, tak miało być ale ludzie mówią,
        że ktoś na drodze dom postawił, dostał pozwolenie, oczywiście w domyśle ktoś
        dostał w łapę. Słyszeliście o tym?
        Pzdr
    • asci Sprawozdanie z wyglądu drogi 16.11.06, 14:01
      A może by tak dziennik jakiś prowadzić, z dnia na dzień jak tam stan naszego
      jedynego połączenia z otaczającym światem (realnym, bo wirtualnie to możemy
      sobie śmigać)? :))
      Dziś rano: dziury zaczynają być coraz bardziej uciążliwe, kilka dni deszczu
      wypłukało koleiny. Zerowa możliwość ominięcia
      • asci Re: Sprawozdanie z wyglądu drogi 17.11.06, 09:36
        Przeżyłam szok wracając wzoraj wieczorem do domu - od asfaltu na Kościuszki pół
        drogi wyrównane - nie ma dziur!!! Ciekawe czy wystarczy na tydzień czy na dwa
        (jak nam pogoda będzie sprzyjać)
        • czoobek Re: Sprawozdanie z wyglądu drogi 17.11.06, 12:40
          Temat wyraznie ozyl wiec wkleje info z mojego osiedlowego forum na Barbary
          (pecet.org/forum/) Cyt. za Dz. Polskim.

Nadwyżka na remonty i wakacje

Ulica św. Barbary będzie przebudowana dopiero w przyszłym roku

Modernizacja dróg i Przedszkola nr 2 w Wieliczce oraz budowa oświetlenia
          ulicznego - na te między innymi przedsięwzięcia przeznaczone zostanie blisko 800
          tys. złotych ubiegłorocznej budżetowej nadwyżki. Uchwałę w tej sprawie wieliccy
          radni zatwierdzili podczas ostatniej sesji.

Ponad 200 tys. nadwyżki pochłoną przedsięwzięcia drogowe: bieżące remonty
          gminnych traktów (150 tys. zł), modernizacja ulicy Pocztowej w Wieliczce (40
          tys. zł) oraz drogi w Sygneczowie (24 tys. zł).

W tym roku wykonana zostanie także dokumentacja techniczna przebudowy ul. św.
          Barbary w Wieliczce (na ten cel przeznaczono 50 tys. zł).

O remont jedynej drogi dojazdowej do kompleksu domów jednorodzinnych i osiedla
          Domy Polskie w Wieliczce mieszkańcy upominali się od lat. Ulica św. Barbary to
          właściwie polny trakt pełen dziur. Zależnie od pory roku przechodnie grzęzną w
          błocie lub wędrują w tumanach pyłu wzbijanych przez samochody. - Żyjemy w
          oparach kurzu. Jest on wszędzie, w każdym zakamarku mieszkania, nawet w
          jedzeniu. Od strony ulicy świętej Barbary nie sposób otworzyć okien - tak
          opisują sytuację mieszkańcy tego rejonu solnego miasta.

O problemie pisaliśmy kilkakrotnie. W tym roku nareszcie coś w sprawie ruszyło.
          Jednak na remont ulicy św. Barbary (koszt przedsięwzięcia oszacowano na 750 tys.
          zł) trzeba będzie poczekać do 2007 roku. Trakt ma być zmodernizowany na odcinku
          800 metrów.

Pozostała część budżetowej nadwyżki przeznaczona zostanie między innymi na:
          remont izolacji przeciwwilgociowej i schodów w Przedszkolu nr 2 (150 tys. zł),
          modernizację alejek oraz parkingu przy cmentarzu komunalnym przy ul.
          Piłsudskiego (110 tys. zł), organizację letniego wypoczynku dla dzieci i
          młodzieży ze świetlic socjoterapetycznych (110 tys. zł), remont dachu i schodów
          wejściowych do budynku magistratu (70 tys. zł), zakup nieruchomości w Koźmicach
          Wielkich (57 tys. zł), budowę oświetlenia w Pawlikowicach, Podstolicach oraz
          przy ul. Krakowskiej w Wieliczce (łącznie blisko 11 tys. zł) oraz modernizację
          przestrzeni publicznej w Grajowie i Sułkowie (12 tys. zł).
          • czoobek Re: Sprawozdanie z wyglądu drogi 11.09.07, 11:26
            Po rocznej przerwie odgrzewam temat nawierzchni Sw Barbary.
            Na Barbary pojawily sie zwiezione rury drenazowe i uwaga... KRAWĘŻNIKI (!!!)
            Czyżby gmina sie w koncu zlitowala i zaczela robic ul Sw Barbary?

Macie jakies info na ten temat? Czyzby ten piekny, dlugo oczekiwany dzien nastal?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka