Prezent dla mężczyzny

13.12.11, 17:27
Jak zawsze to jest największy problem. Z kobietami takich nie mam. Muszę (razem z mamą) kupić prezent pod choinkę dla mojego wujka a jej brata i kompletnie nie wiem co.
Co można kupić mężczyźnie w wieku 50+: wykształcony, inteligentny, naukowiec, umysł ścisły, obyty w świecie, dużo podróżuje, bogaty a przynajmnie bardzo dobrze sytuowany, lubi artykuły luksusowe i takie sobie sam kupuje. W pełni skomputeryzowany.

Perfumy odpadają bo sam je sobie kupuje, krawaty jedwabne też bo już mu kilka sprezentowałam, dobre alkohole to on kupuje żeby częstować nas a nie my jego. Buty i ubrania kupuje za taką kasę co my byśmy kupiły kilka par lub sztuk. Macie jakiś pomysł?
No i nie chodzi o coś śmiesznego, tylko takie bardziej praktyczne.
Na razie przyszly mi do głowy tylko książki i kupiłam coś, ale to za mało. Tarot pokazał, że nie ucieszy go prezent w 8 Monet a ucieszy Cesarzowa (Diabeł i pazik kielichów). Coś luksusowego ale co?

A swoją droga panów mamy tu mało ale moglibyście coś wnieść - Zet i Hoaxx - i tak od czasu do czasu napisać co byście sobie kupili gdybyście mieli extra gotówkę. Tylko nie samochód ani mieszkanie smile
    • hoaxx Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 17:56
      Kupiłbym bieliznę termiczną z wełny merynosa, termos ze stali 0,75 l, dobry nóż składany (np. Gerber), multiltool (Leatherman Wave), statyw do aparatu, karnet basen+sauna+masaż.

      Pozdrawiam,
      H.
      • mrgodot Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 18:05
        hoaxx napisał:

        > Kupiłbym bieliznę termiczną z wełny merynosa, termos ze stali 0,75 l, dobry nóż
        > składany (np. Gerber), multiltool (Leatherman Wave), statyw do aparatu, karnet
        > basen+sauna+masaż.
        >
        > Pozdrawiam,

        > H.
        Hoaxx,
        a możesz jakieś linki załączyć? Np. do bielizny z merynosa bo tego nie znam albo w ogóle pewnie by się takie propozycje przydaly też innym lub na inne okazje.
        Termos ew. rozważałam dla syna wujka a mojego brata - ale przydałby się jakiś link. Masz jakiś konkretny?
        Statyw do aparatu wraz ze sprzętem ma jego żona więc odpada. Wujek ma brodę więc raczej odpada też golenie. Nóż czy scyzoryk to ciekawe, zawsze może się przydać - link może?
        Z karnetem trudniej bo ludzie mieszkają w różnych miejscach więc trudno trafić żeby było wygodnie dojechać - ale pomysł interesujący. Tylko nie wiem czy lubi saune bo ja osobiście nie znoszę sauny i masażu. Trzeby by wybadać.
        • hoaxx Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 18:38
          Proszę bardzo:
          www.nordre.pl/
          www.skapiec.pl/szukaj/2216/termos
          www.militaria.pl/noze,_miecze,_maczety_c342.xml
          • mrgodot Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 19:42
            Dzięki Hoaxx,
            Jesteś wielki smile
            Przejrzałam strony chociaż od poczatku rzuciła mi się w oczy ta bielizna z Merynosa. Super pomysł! Wujek jeździ na rowerze i jeszcze do niedawna biegał z psem. Piesek niestety już należy do przeszłości ale może dalej biega. Właśnie przedyskutowałam temat z mamą - jest zachwycona i kupujemy. Teraz tylko kwestia dobrania rozmiaru ale jakos dojdziemy do tego. W ostateczności wujek ma dwóch dorosłych synów więc najwyżej przejdzie na nich. Ale naprawde fajna sprawa. Oby tylko był rozmiar (po ustaleniu) i doszło na czas. Ale z tego będzie prezent smile
            Termos i scyzoryk zapamiętam na przyszłość - dla innych mężczyzn.
            Więcej takich pomysłów podrzucaj od czasu do czasu. W ogóle warto podtrzymać taki wątek -"prezent dla mężczyzny" - w stylu co bym sobie kupił gdybym miał np 100, 300, 500 i więcej PLN. Ale tak najlepiej do 200 PLN. I jeszcze linki.
            • hoaxx Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 19:48
              Jako były wspinacz i aktywny turysta/narciarz mam bogate doświadczenie z bielizną antypotną i odzieżą termiczną. Merynos jako jedyny nie śmierdzi po dniu-dwóch używania i jest zawsze miły w dotyku, nawet mokry. Z drugiej strony spektrum jest rhovylon - kiedyś o mało nie udusiłem się w śpiworze od odoru własnego potu.
              • nielaik Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 20:12
                5 palczaste buty
                Ale według przesądu pod choinke nie powinno się dawać obuwia.
                • czu-jka Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 20:29
                  A dlaczego? Czy to dotyczy też kapci?
                  • mrgodot Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 20:39
                    czu-jka napisała:

                    > A dlaczego? Czy to dotyczy też kapci?
                    Może chodzi o to żeby obdarowany nie wyszedł z domy stopami do przodu smile
                    Ale te pięciopalczaste obuwie jest ...hm makabryczne. Nie wiem dlaczego ale mi sie to kojarzy ze szkieletem. W przeciwienstwie do rękawiczek.
                    • nielaik Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 20:57
                      Kapcie chyba też. Podobno nie daje się ze względu na możliwość stopami do przodu, albo ogólnie opuszczenie przez tę osobę partnera, rodziny. No chyba, że chcemy się kogoś pozbyćsmile
                      5 palczaste są podobno popularne wśród ludzi, którzy biegają amatorsko, bardziej zaawansowanie. Coś z układem stopy, inna praca nóg. Twierdzą, że rewelacja.
              • mrgodot Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 20:19
                hoaxx napisał:

                > Jako były wspinacz i aktywny turysta/narciarz mam bogate doświadczenie z bieliz
                > ną antypotną i odzieżą termiczną. Merynos jako jedyny nie śmierdzi po dniu-dwóc
                > h używania i jest zawsze miły w dotyku, nawet mokry. Z drugiej strony spektrum
                > jest rhovylon - kiedyś o mało nie udusiłem się w śpiworze od odoru własnego pot
                > u.
                smile A polecasz tę firmę Nordre, czy może jakąś inną? Przepraszam, że tak otwarcie pytam ale nie znam się na tym. I na co mam zwrócić uwagę przy zakupie. Chodzi o to, żeby rzeczywiście bielizna była miła w noszeniu i pochłaniała te zapachy - brrrr, okropnie to brzmi smile Czy taka koszulka, bo planujemy kupić podkoszulkę z krótkim rękawem, powinna przylegać do ciała czy być luźna? W sensie rozmiaru pytam. Bo pewnie sa podane bez rozciągania. Please, jakbyś mógł coś dodać będę wdzięczna.
                • hoaxx Re: Prezent dla mężczyzny 13.12.11, 21:12
                  Nordre polecam, widziałem też koszulki z długim rękawem w Decathlonie i też polecam. Bielizna powinna przylegać, żeby nic nie ciekło po plecach wink
            • amoniania1 nowy smartfon, nowe kino domowe, gadżety 14.12.11, 09:42
              a jak gorzej z kasa, to moze rozlozyc sobie zakup na pol roku, ale pod choinke wskadzic cos extra, albo teraz poczekac i kupic cos wypasionego w przyszlym roku po przecenach.
              • amika233 Re: nowy smartfon, nowe kino domowe, gadżety 23.03.12, 13:04
                A co sądzicie o takim zestawie kina domowego
                www.voicekraft.net/Zestaw_Kina_Domowego_VK_7820_Wysoki_model_5_KolumnySubwoofer_Aktwyny-535.html
                niedawno kupiliśmy tv 42 cale Samsunga i chcemy właśnie do niego podłączyć taki zestaw.
                • zainteresowany1977 Re: 23.03.12, 13:38
                  To oczywiście ogromnie interesujące, a jaki jest Twoim zdaniem wpływ eksportu czekolady z Bangladeszu w 1993 r. na wzrost gospodarek azjatyckich w latach 1995-1998? Porozmawiajmy o tym, moim zdaniem to bardzo istotny temat.
    • zainteresowany1977 Re: 13.12.11, 23:55
      Sam ostatnio często i gęsto je oglądałem
      allegro.onet.pl/listing.php/search?sg=0&string=victorinox&order=bd&change_view=1
      ale jednak sobie póki co odpuściłem, to jak dla mnie ciut za dziecinne, póki co smile Można do takiego scyzoryka skórzaną pochewkę, też victorinoxa smile Wujek będzie sobie obcinał paznokcie i strugał patyki wink), ten banalny pomysł może być jednak nienajgorszy bo widziałem aukcje gdzie można zamówić scyzoryk z wygrawerowanym napisem i to już będzie coś specjalnego smile
    • 2bieguny Re: Prezent dla mężczyzny 14.12.11, 09:10
      Kiedys kupiłam komuś w prezencie taki zestaw do otwierania win, coś tam jeszcze było korek chyba i scyzoryk, wszystko elegancko opakowane, wtedy kupiłam to w sklepie jubilerskim, ja w ogóle lubie widziec.
      • joggerka Re: Prezent dla mężczyzny 14.12.11, 19:32
        Odzież kompresyjna (np. skarpety) - wysoka jakość oraz cena (jak na polskie warunki) sprawia, że wiele osób traktuje ją jako towar luksusowy. A na pewno praktyczny - hitem są skarpety kompresyjne - do biegania, na narty, outdoorowe, do regeneracji (np. do samochodu, czy samolotu na długie podróże).
        W skrócie - takie skarpety minimalizują obrzęk nóg po całym dniu lub po wysiłku i przyspieszają regenerację.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja