Dodaj do ulubionych

Zabawa - piosenki/gatunki muzyczne i karty

28.08.16, 12:35
Podajemy tytuł utworu (i linka do niego), albo nazwę gatunku muzycznego oraz wypisujemy kartę tarota jaka ją wskazała. Dzieki takim zabawom fajnie uczy sie rozumienia energi poszczegolnych kart.

Fryderyk Chopin - Marsz żałobny (Odwrocony Świat). Ostateczna utrata zycia, calego świata :
www.youtube.com/watch?v=imeMFLt_eyk
Evanescence - Lithium (3 miecze). Uczucie bycia zmrozonym przez coś, ugodzonym prosto w serce, zawiedzionym, zniszczone nadzieje, martwe serce :
www.youtube.com/watch?v=PJGpsL_XYQI
Evanescence - Hello (5 pucharow). Nastrój spokojnej rezygnacji, smutek (myślę że karty pokazały głownie nastroj piosenki w tym przypadku) :
www.youtube.com/watch?v=Ih61MJ72v1Y
Crystal casttles - Plague (10 mieczy). Obłęd, skrajna rozpacz, pragnienie calkowitego zburzenia, zostawienia zgliszcz jedynie:
www.youtube.com/watch?v=72aDQ5o1Ax0
Indila - Tourner Dans Le Vide (8 pucharow). Bardzo silne emocje (aż kipią, wrą jak gotowana woda), koniecznosc rozstania, gwałtowność na sposób dziewczęcy/kobiecy (jej wokal, sposób śpiewania), lekkosc, ale i ostre uderzenia, slodko-gorzko.
www.youtube.com/watch?v=vtNJMAyeP0s
Natalia Kukulska - Dloń (Krolowa kielichow + As kilichow). Czuwanie, opiekuncza moc zmarlej matki (kp), a as k. pokazal zapewne emocjonalny sposob spiewania wokalistki, sile egzaltacji glosu :
www.youtube.com/watch?v=k99zzhH4bTE
Gatunek muzyczny - breakcore (Odwroceni kochankowie+ rycerz mieczy). Odwroceni kochankowie pokazali lekkosc i szybkosc polaczona z chwiejnoscia, nieprzewidywalnosc tej muzyki, i jej nieregularnosc, natomiast rycerz mieczy ostre, gwaltowne ciecia, i szorstkosc, chropowatosc. Przykladowy utwor z tego gatunku :
www.youtube.com/watch?v=w_q5fZ2rEV4

Obserwuj wątek
    • lukrusia Re: Zabawa - piosenki/gatunki muzyczne i karty 28.08.16, 16:52
      Lalipuna fajnie karty pokazują Ci smile proszę wrzuć jeszcze jakieś tytuły dobrze ?
      I np zobacz jakie tobie wyszły karty np na tą piosenkę: Helene Fischer - Atemlos durch die nacht
      www.youtube.com/watch?v=haECT-SerHk

Jestem ciekawa jakie tobie się karty pojawią bo ja mam takie karty As Mieczy , 5 Monet, 6 Monet tak czytam tekst tej piosenki i kurcze tobie karty dobitnie pokazują piosenkę a mi okrężnie choć
      '' Wir sind unzertrennlich, irgendwie unsterblich - Wszystko to, czym jestem dzielę z tobą - Czy jesteś naprawdę uzależniony'''6Monet o dzieleniu się z kimś tym co mamy i trzymaniu siebie 5 monet wspólnie , a as mieczy to bardziej pod tekst piosenki taki konkretny asik mieczy wszystko jasno i konkretnie zaśpiewane nie jakieś baja bonga .
    • ucztababette Re: Zabawa - piosenki/gatunki muzyczne i karty 28.08.16, 20:17
      Kamil Bednarek- List.reprezentant nasz wspaniały Diabelek!

Prawdziwe życie. Złamała mnie ta piosenka, uderzają skrzypce w najczulsze struny. Przelatuje mi film mojego 38letniego życia, ze warto dbać o swoje dzieci , uwielbiam tu ojca kupującego dziecku kontrabas i naszego szanownego Brodacza motocykliste, który jednak nie boi sie kontry i schodów!
      Misboaa, mam nadzieje ze Wianek robiłas super szczerze i spontanicznie.
      A Diabła sie wszyscy boja a On nam poprzez naga stronę naszego życia pozwala sie tym ....życiem (+nowym życiem)cieszyć.
      Gatunek: reagge.
      Kamil dostanie niejedna nagrodę za ten utwór. Młody chłopak ale zagrał na najwyższych stronach. Chyle me skromne czoło przed przyslaniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka