Dodaj do ulubionych

Czy to dobry moment na zmiany zawodowe?

14.07.18, 12:51
Bardzo proszę o pomoc w analizie moich kart, gdyż jestem strasznie rozdarta i nie wiem co robić. W pracy bardzo pogorszyła się atmosfera, coraz gorzej się tu czuje jednak mam na głowie kredyt i zarobki w miarę dobre i stabilne, jednak nie wiem jak długo tu jeszcze wytrzymam psychicznie. To jest duża firma więc co chwila są jakieś zwolnienie i roszady na stanowiskach, ostatnio zmienili moje stanowisko na grosze oraz przeniesiono mnie do innego działu wbrew mojej woli, przez co nie mogę się tu odnaleźć. W ogóle teraz posypało mi się całe życie prywatne więc nie czuję się na siłach do zmiany pracy, ale podświadomie też czuję, że muszę to zrobić, gdyż kolejna fala zwolnień może dotknąć również mnie, gdyż moje stanowisko nie jest najniezbędniejsze do funkcjonowania firmy. Poza tym ciężko mi będzie odejść z pracy, gdyż zostawię tam fajnego kolegę, z którym kiedyś był flirt, ale zakończył się po tym jak on wrócił do swojej byłej, a teraz mamy ciepłe i przyjacielskie stosunki zawodowe, jednak moje uczucia do niego jeszcze całkiem nie wygasły. Obawiam się, że po moim odejściu głupio nam będzie utrzymywać kontakt i znajomość rozpadnie się sad Postawiłam tarotowi kilka pytań o sferę zawodową i będę bardzo wdzięczna za spojrzenie na to:
1. W nawiązaniu do mojej kiepskiej sytuacji życiowej, czy to jest teraz dobry moment na zmianę pracy?
PAŹ MONET-SPRAWIEDLIWOŚĆ-KRÓL MONET
Ni w ząb nie rozumiem tych kart, raczej są pozytywne, ale nie rozumiem, czy doradzają mi teraz zmianę pracy, czy każą poczekać na lepszy moment? Myślę, że ten paź moment to ja, pokazują chyba mój powolny rozwój w tej firmie i zbieranie owoców z obecnej pracy, ale co oznacza ten król na końcu?Ta karta kojarzy mi się ze stanowiskiem szefa, czy zatem jeśli zostanę w tej formie to czeka mnie polepszenie stosunków zawodowych z szefem, czy może lepsze stanowisko? A może karty sugerują, że tak powinnam odejść bo wtedy mam szansę na lepsze stanowisko w innej firmie?
2. Co będzie jeśli odejdę z tej firmy?
RYCERZ MIECZY+4 PUCHARY (z przełożenia kart)
No nie wiem, raczej do zmiany pracy podejdę na chłodno, bez emocji i czeka mnie jakieś nowe stanowisko wymagające dużego wysiłku intelektualnego?
3. Co będzie jeśli teraz zostanę w tej firmie?
RYCERZ KIELICHÓW+PAPIEŻ
Może te karty odnoszą się do mojej relacji uczuciowej z kolegą z pracy. Może karty sugerują, że jeśli zostaną w tej pracy, to czeka mnie romans z nim (w tej chwili tylko przyjaźnimy się)? Inna opcja - jeśli zostanę, to w dalszym ciągu będą do mnie pretensje, że jestem w pracy "za miękka" i za mało wymagam wobec innych współpracowników?
4. Czy po odejściu z obecnej pracy będę miała dalej kontakt z kolegą z pracy, o którym wspomniałam w punkcie 3?
DIABEŁ+KRÓLOWA MONET
I znowu mam wrażenie, że karty pokazują jakiś romans między nami?Lub kolega po moim odejściu będzie mnie kusił i namawiał na związek o charakterze seksualnym, jako że obecnie jest na stałe związany z inną kobietą?Od kilku miesięcy wzbraniam się przed wejściem w romans z nim, gdyż nie chce pakować się w żadne trójkąty seksualne, tym bardziej że z mojej strony są uczucia ku niemu więc nie zadowolę się tylko czystym seksem.
5. Co będzie między nami (mną a tym kolegą), jeśli odejdę z pracy?
10 DENARÓW+RYCERZ MONET
Dziwne, wydaje mi się jakby karty pokazały, że dalej będą nas łączyć jakieś stosunki zawodowe?Przynajmniej monety kojarzą mi się z pracą i kontaktami czysto zawodowymi więc może nasze kontakty po zakończeniu współpracy ograniczą się tylko do rozmów o pracy?
Z góry dziękuję za pomoc w interpretacji i poświęcony czas


Obserwuj wątek
    • rybcia_mala Re: Czy to dobry moment na zmiany zawodowe? 14.07.18, 13:04
      Jeszcze uzupełnię, ze zaczęłam wysyłać CV i jestem dopiero na początku poszukiwań nowej pracy, zaczęłam to robić pod wpływem kłótni z moim współpracownikiem i niezadowolenia szefa, gdyż mu podpadłam i prawie do mnie się nie odzywa, a jeśli już to są głównie same pretensje to mnie, że czegoś tam nie dopilnowałam, że kogoś za lekko potraktowałam itd. Zaczynam się czuć w tej pracy jak intruz i jedyne co mnie trzyma w tej firmie, to moja przyjaciółka oraz iny kolega, o którym napisałam w poście. Gdyby nie zobowiązania finansowe zaryzykowałabym i odeszła już teraz z pracy, żeby mieć więcej czasu na poszukiwania, jednak finanse mi na to nie pozwalają. Z drugiej strony będę miała ogromny dylemat jeśli w ogóle pojawi się jakaś oferta pracy, że by nie trafić z deszczu pod rynnę, zwłaszcza że mam teraz strasznie kiepski okres zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, brakuje mi energii i siły do walki. Boję się, że w tak kiepskiej formie psychicznej mogłabym zawalić nową pracę na starcie. Zastanawiam się czy lepiej jest teraz zacisnąć zęby póki jeszcze mnie nie wyrzucili i przeczekać ten zły okres w obecnej firmie i zacząć szukać gdy moja forma ulegnie poprawie, dlatego założyłam ten wątek
    • jolanciak Re: Czy to dobry moment na zmiany zawodowe? 15.07.18, 10:03
      Patrząc na te karty sądzę, że tak będziesz miała z nim dalej kontakty, a dlatego że jeszcze nie odejdziesz z tej pracy. Widzę też jakby wzajemne uzależnienie od siebie wiec ciężko Wam będzie uwolnić się od siebie. Jeśli jednak zmienisz pracę, to widzę nie tyle spotkania między Wami, ale tak jakby on dalej przebywał w Twoim bliskim otoczeniu. Czy mieszkacie niedaleko siebie? Może być tak, że narazie nie pojawi się żadna ciekawa oferta i będziesz musiała tam jakiś czas zostać. Na Twoim miejscu gdy już pojawi się konkretna oferta pracy zapytałabym jeszcze, czy to jest oferta pracy dla Ciebie i czy będziesz z niej bardziej zadowolona niż z obecnej pracy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka