Dodaj do ulubionych

Odejść czy zostać?

11.05.21, 10:32
W mojej firmie dzieje się źle, straciłam ważny projekt i teraz kwestia jest taka, czy otrzymam nowe obowiązki czy też firma zwolni mnie powołując się na "redukcję etatów". Oficjalnie projekt ma być domknięty w ciągu 3 miesięcy, a potem niewiadomo co dalej mnie czeka. Szukam pracy sporadycznie raz na jakiś czas wyślę CV, ale do tej pory bez jakiegokolwiek odzewu ze strony pracodawców.
Pytanie brzmi czy szukać nowej pracy i brać jakąkolwiek nową pracę, czy zostać w tej firmie?:
Śmierć, 10 Monet, 10 Kielichów - i powiem szczerze, że nie rozumiem tych kart, może zostało zadane niewłaściwe pytanie? Ewentualnie rozumiem je tak: jeśli odejdę z tej pracy (Śmierć) to czeka mnie coś lepszego i stabilizacja życiowa, której obecnie nie mam w tej pracy z powodu ciągłej niepewności, czy będę miała tu co robić?
Dla pewności dopytałam, jak mi się ułoży życie zawodowe, jeśli:
a) zaryzykuję odejdę z tej firmy - Diabeł, Król Monet, Odrodzenie
b) zostanę w obecnej firmie - 4 Miecze, 4 Puchary, Rycerz Pucharów
Zdecydowanie lepsze karty mamy w opcji a) choć niepokoi mnie ten Diabeł. Będzie mnie kusiło aby zarabiać coraz więcej i będę musiała dużo więcej pracować i angażować się w pracę niż dotychczas?
W przypadku opcji b) nic dalej się nie zmieni, raczej mnie nie zwolnią ale będę w dalszym ciągu znużona tą całą sytuacją i niepewnością, ale ostatecznie nie będzie aż tak źle bo mogę liczyć na dobre stosunki koleżeńskie i atmosferę w pracy (Rycerz pucharów), której boję się utracić?

Bardzo proszę o Wasze punkty widzenia, gdyż mam z tym nie lada zagwozdkę
Obserwuj wątek
  • czarnula46 Re: Odejść czy zostać? 12.05.21, 13:49
   Śmierć daje nowy początek po rzuceniu starego. 10 denarow + 10 kielichow spełnienie swoich oczekiwan karty bardzo dobre jeżeli chodzi o zmiane pracy.

   Jak ułoży się życie zawodowe?
   Karty dają jasny przekaz. Jeżeli odejdziesz odrodzisz się jakby na nowo, może będziesz więcej pracowac ale i zarobisz wiecej.
   Jezeli zostaniesz..no coz..marazm, stagnacja, niezadowolenie i takie przelewanie wody
  • sekatoor Re: Odejść czy zostać? 16.05.21, 18:59
   Nie.
   W obliczu Śmierci i 2 óch pozytywnych (zakładam)10 to nie ruszaj się z miejsca , zwłaszcza jak masz Diabła jeszcze na ramieniu, to urodzony wykorzystywacz, a wszyscy natychmiast "kochają" wszystkie negatywne karty jak go widzą.
   Chyba z wyjątkiem mnie i hałastry wróżbitów... nie powiem, "dobrych", z doświadczeniem.
   Pogódź się raczej bawet z nudą, w końcu i chandra minie, a może da jakieś informacje, zamiast inferno.
   Wygląda potajemnie na zdrowie, musisz je poprawić, po cichu.
   Kochaj ludzi,bo nie wrócą więcej. Tylko przyjaźń pozostaje, a za chwilę będziesz gnać z tej następnej w cholerę, bo ci w najlepszym razie ścieżki pozmyla.
   Diabeł ma wrodzone tendencje do instrumentalizacji.Zwłaszcza że nie ma odzewu - jak mówisz, w tej branży jakiegokolwiek.
   Choć bardzo "pędzi"...pociąg podmiejski.
   Tam gdzieś zahaczyłaś? Bo nie wyglądana dłuższą wycieczkę, żeby się zorientować.
   10 Monet to "domciu" uklepany,10 Kielichów prawie rodzinne stosunki jak piszesz. Po co rezygnować, jak nie wyrzucają...?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka