28.09.21, 08:44
Dzień dobry, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu, kto do mnie wydzwaniał. Ostatnio sprawdziłam swój stary nieużywany numer telefonu, którego używałam głównie do szukania nowej pracy, ale też jest ogólnie dostępny w Internecie wraz z moimi danymi. Okazało się, że m.in. w ostatnim czasie było kilkanaście nieodebranych połączeń z 2 różnych nieznanych dla mnie numerów telefonów. Gdy oddzwaniam na jeden z nich nikt nie odbiera lub są wyłączone, a w sieci brak informacji na ich temat. Zastanawiam się, czy to nie dzwonił o mnie ktoś w sprawie pracy w odpowiedzi na CV, które kiedyś wysłałam? Tylko, że z doświadczenia wiem, że oni dzwonią tylko raz lub zostawiają wiadomości głosowe, a tu ich brak. A może to ktoś z mojej byłej uczelni bo zdaje się oni także mają ten numer?

Zadałam więc takie pytania dot. każdego z tych numerów, gdyż nie wiem czy mam dalej próbować oddzwaniać:

Kto dzwonił z 1 numeru (501....) - Rycerz mieczy; W jakiej sprawie dzwonił: Świat; Czego chciał - 6 pucharów

Kto dzwonił z numeru nr 2 (508...) - Kapłan; W jakiej sprawie dzwonił - Odrodzenie; Czego chciał - 8 buław

Niestety w obu przypadkach brak monet, co niestety oznacza, że to nikt nie dzwonił w sprawie pracy więc nie warto sobie zawracać dalej nimi głowy.

ad nr 1 - to mógł być jakiś dawny znajomy z daleka, który chciał dowiedzieć się, co słychać?
ad nr 2 - to mógł być telefon z mojej byłej uczelni lub jakiegoś urzędu, chcieli mi przekazać mi jakąś wiadomość? ewentualnie jakiś znajomy z byłej uczelni chciał odnowić ze mną kontakt?

Czy tak samo widzicie te karty?
Obserwuj wątek
      • martik.a Re: kto to? 03.10.21, 11:27
        Tak zrobiłam , jednak z doświadczenia wiem, ze jeśli to jacyś ankieterzy, to można znaleźć informacje o tych numerach w sieci np. w apce Odebrać telefonów lub podobnych, a tu brak.
    • sekatoor Re: kto to? 28.09.21, 11:06
      Albo fiszerzy - kłopot kiedy musisz ujawnić swój numer telefonu i zostaniesz zapytany najpierw o dane fizyczne celem potwierdzenia o numer techniczny np.karty (gdzieś na końcu), a później o cel zgłoszenia (bo oni i tak to muszą), później się dziwisz bo zapytają i wciskają ofertę której nie chciałeś, a później z Piotrkowa dostajesz dane jakoby własne (np. kredyt albo z Łodzi np. umowy z kurierem. Tylko kiedy masz pod nosem firmę-"telemarket" milknie, za parę miesięcy odezwie się znów - tym razem z danymi, nie wpisanymi do systemu.)
      • doris000 Re: kto to? 28.09.21, 12:13
        Przepraszam, że wtrącę w swoje ale powyższe karty raczej nie wskazują na próbę oszustwa czy manipulacji, z reguły pokazują pozytywne rzeczy...No co najwyżej rycerz mieczy to może być jakieś szpiegostwo lub próba manipulacji, ale pozostałe karty tego jakby nie potwierdzają...Dodatkowo w przypadku drugiego rozkładu myślę, że to jak najbardziej mógł być telefon w sprawie pracy (raz Kapłan pokazał mi właśnie zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, co dodatkowo współgra z 8 buław - rozmowa, komunikacja), ewentualnie telefon z ofertą z banku lub jakiejś innej instytucji
      • martik.a Re: kto to? 03.10.21, 11:29
        Z doświadczenia wiem, ze jeśli to jacyś oszuści lub manipulanci z ofertami, to można znaleźć informacje o tych numerach w sieci np. w apce Odebrać telefonów lub podobnych, a tu brak. W każdym bądź razie zablokowałam już oba numery i nie dzwonią
    • sekatoor Re: kto to? 03.10.21, 03:47
      albo - albo ...jak zna numer i nie widać za tym manipulacji to niech oddzwoni i zweryifikuje...ja tak robię i bez kart - a jak się natykam że ktoś chce moje dane to schrzaniam czym prędzej.
      big_grin
      Pytam w tym celu - przepraszam, czym zasłużyłem na ten telephonex ?
      czasami i po 10 latach są w stanie wymuszeniowym - np. 3 raz idzie o mamę czy tatę,którzy umarli dawno temu - z zakładu pracy, kłótnia jest o wczasy pod gruszą,,,
      • martik.a Re: kto to? 03.10.21, 11:30
        Tak też zrobiłam , ale jeden numer wyłączony a drugi nie odbiera. Przestałam się już łudzić, że to ktoś z ofertą pracy. Z doświadczenia wiem, ze jeśli to jacyś oszuści lub manipulanci z ofertami, to można znaleźć informacje o tych numerach w sieci np. w apce Odebrać telefonów lub podobnych, a tu brak. W każdym bądź razie zablokowałam już oba numery i nie dzwonią
    • martik.a Re: kto to? 03.10.21, 11:32
      Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - nie udało mi się do tej pory ustalić kto dzwonił więc zablokowałam oba numery i nie będę już próbować. Raczej to nikt znajomy, ani w sprawie pracy bo by raczej oddzwonili lub przynajmniej odebrali telefon. Może to była jakaś oferta z banku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka