Dodaj do ulubionych

KOŁTUNY !!! Pomocy!!

13.08.10, 13:12
Witam serdecznie,

Mam ogromny problem.......
Na czas urlopu zostawiłam toffika pod opieką wujka na działce, a
teraz ma mnóstwo ogromnych kołtunów, które zaczynają się przy samej
skórze i nie wiemjak mam się za to zabrać......
Do tego chciałabym go wykąpać, ale boję się, że po kąpieli będzie
jeszcze gorzej.

Proszę o pomoc, jakieś rady......

Czy myślicie, że będę musiała obciąć go na łyso?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • shih-an Re: KOŁTUNY !!! Pomocy!! 13.08.10, 13:38
      Niekoniecznie.

Na pewno nie można kąpać psa skołtunionego.
      Musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość, znaleźć duuużo wolnego czasu, wziąć
      preparat do rozczesywania (jeśli takowy masz, jeśli nie, weź rozcieńczoną
      odżywkę, może być z dodatkiem jakiejś oliwki), i spryskując troszkę włosy w
      miejscu czesania, partia po partii rozczesywać... Żmudne zajęcie i pies musi być
      przy tym spokojny, więc lepiej najpierw porządnie go wymęcz. ;)).

Nie zaczynaj rozczesywać od skóry, tylko od końcówek włosów i po kawałeczku
      przesuwaj się w górę włosa, w kierunku skóry.

Jeżeli masz dobry preparat do rozczesywania, albo możliwość szybkiego zakupu,
      możesz też spryskać nim kołtuny i zostawić na kilka godzin, a dopiero potem
      rozczesywać (jeszcze raz zwilżając włos).

Powodzenia. Na pocieszenie powiem, że większość kołtunów, nawet tych
      makabrycznych, daje się wyczesać. Straci przy tym trochę włosa, ale nie będzie
      łysy...

I pamiętaj, że od razu musisz go wykapać, włos odżywić i najlepiej natłuścić, a
      na koniec dokładnie wysuszyć.

Jeśli sama nie masz na to czasu, zaprowadź go do salonu. Ostrzegam tylko, ze
      rozczesywanie mocno skołtunionego psa może kosztować ok. 50 zł za godź czesania.
      Ja w takich wypadkach nigdy nie biorę tyle pieniędzy , ile powinnam, bo
      rozczesując psa kilka godz, potem kąpiąc i susząc, właściciel musiałby zapłacić
      majątek :). Wierzę, że jest więcej osób, które mają takie podejście i znajdziesz
      kogoś...

A następnym razem, przed wyjazdem i zostawieniem Toffika u osób nie mających
      wprawy w pielęgnacji, musisz go dokładnie wykąpać i zabezpieczyć włos dużą
      ilością odżywki i "natłuszczacza".

Pozdrawiam, Ania
          • shih-an Re: KOŁTUNY !!! Pomocy!! 16.08.10, 23:49
            Nie ma za co.
            A tak swoją drogą... Nie wiem czy dobrze kojarzę - czy Twój psiak nie przechodzi
            teraz przypadkiem wymiany włosa? Coś mi się wydaje, że może być teraz w tym wieku...

Jeśli dotąd nie gubił włosa nadmiernie, a ma 6-10 mies, to może być właśnie to.
            W takim wypadku rozczesz go jak najszybciej, bo z każdym dniem, ba, w tym
            wypadku NAWET GODZINĄ będzie tylko gorzej :((.

Jak już kiedyś pisałam, psa w tym okresie trzeba czesać kilka razy dziennie, a i
            tak wypadający włos się plącze i kołtuny robią się w zastraszającym tempie...

Trzymam kciuki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka