Dodaj do ulubionych

wylizywanie sromu

24.11.10, 11:51
Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja Amber wylizuje okolice sromu. Ma niecałe 5 m-cy, więc na cieczkę chyba za wcześnie. Nie zauważyłam plamienia, ani powiększenia sromu. Nasiliło się to po pierwszym strzyżeniu (1,5 tygodnia temu). Wizyta u fryzjera była raczej pielęgnacyjna, podcięcie tu i tam. Właśnie włoski przy sromie zostały skrócone, więc może tam coś ją drażni. Często w nocy słyszę mlaskanie, zaglądam, a ona się tam wylizuje, w ciągu dnia również jej się to zdarza. Kilka razy w czasie zabawy z synem dziwnie wchodziła mu na rękę, czy nogę, jakby chciała odbyć stosunek. Czy to normalne? Czy już hormonki zaczęły jej buzować ;) Czekam do pierwszej cieczki i chcę ją wysterylizować, ale słyszałam że można teeż sterylizować przed pierwszą cieczką, nie wiem co lepsze, ale może takie zachowanie jest wskazaniem do wcześniejszej sterylizacji?
Obserwuj wątek
    • agatek28 Re: wylizywanie sromu 24.11.10, 13:00
      Co do sterylizacji to nie pomogę bo najzwyczajniej nie mam pojęcia. Mój Gucio też mlaska i wylizuje swój ''interesik'' i też powoli zaczynaja mu się chyba hormonki budzić bo jak dorwie maskotkę wsynka...taka większą papuge to też w jakiś sposób ją''gwałci'' ;D;D O ile to raczej normalne i można się tego spodziewać to wylizywanie ma chyba rodzaj toalety...każdy piesek tak chyba robi. Pozdrawiam;)
      • tenshii Re: wylizywanie sromu 24.11.10, 15:42
        Twój pies też może wylizywać się z powodu jakiegoś zapalenia.
        A gwałcenie jest również sposobem na rozładowanie emocji, nie musi być związane z popędem.
    • arbuziki Re: wylizywanie sromu 24.11.10, 14:42
      Też wciąż mam nadzieję, że każdy pies się tam wylizuje... Moja mała też to robi i też czasem słychać to w nocy. Z tym wchodzeniem na rękę, to jakieś dwa tygodnie temu zaczęła tak robić (jeśli dobrze rozumiem co robi Twoja). Tak jakby chciała się przytulić bardziej, ja mam wrażenie, że ona sygnalizuje, żeby wziąć ją na ręce.
    • tenshii Re: wylizywanie sromu 24.11.10, 15:40
      Najlepiej przed pierwszą lub 3 miesiące po pierwszej.
      Wylizywać się może z powodu zbliżającej się cieczki lub zwyczajnego młodzieńczego zapaleniem pochwy. Częste u szczeniąt. Ustępuje po pierwszej cieczce.
      Możesz przemywać pipochę herbatką z kory dębu, ale najlepiej jakby wet tam zajrzał, bo czasem przy zaawansowanym zapaleniu trzeba podać leki
    • an3czka2 Re: wylizywanie sromu 26.11.10, 11:16
      Witaj.
      Kiedyś powiedziała mi gromerka że psa powinno się zawsze po obcinaniu spłukać obficie wodą, aby usunąć wszelkie resztki włosków. Mogą się ona wbijać w skórę i powodować podrażnienia skóry. Zawsze to robię, wracam i pod prysznic psa od razu pakuję.
      Druga sprawa to pobudzenie u suni to normalne, swoją ekscytację musi rozładować i czasem ,,atakuje" nas. Wygląda to śmiesznie, ale tak jest u psów. Pozdrawiamy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka