Dodaj do ulubionych

drugi piesek

28.08.11, 13:19
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem drugiego pieska, mój shih tzu, Misiu to już duży chłopak, ma półtora roku, chciałabym żeby dołączył do niego szczeniak innej rasy, boję się tylko reakcji rozpieszczonego Misia na innego psa, myślałam, aby podjechać do hodowli z nim, aby zobaczyć jak zareaguje na te pieski, ale jednak inaczej u obcych a inaczej w domu pewnie zareaguje, można jakoś go przygotować do tego? Co zrobić, żeby nie było mu przykro że nie jest już jedynym psem, żeby nie poczuł się zepchnięty na drugi plan? Może ktoś ma jakąś mądrą radę z własnego doświadczenia?
Zastanawia mnie również kwestia załatwiania się szczeniaka, wiadomo że chwilę mu zajmie zanim nauczy się wychodzić z domu i załatwiać na trawniku, ale czy przypadkiem dorosły Misiu nie zacznie również się załatwiać na gazety jak zobaczy że szczeniak dostaje za to jakiś przysmak?
Obserwuj wątek
    • an3czka2 Re: drugi piesek 28.08.11, 17:06
      To fajny pomysł, bo shih uchodzą za bardzo ugodowe psy i akceptujące towarzystwo innych psów. Ja miała bym problem, bo moja na dworze nawet jest zazdrosna o mnie i nie każdego psa dopuszcza do mnie. Myślę że dwa pieski będą chować się dobrze:). Obserwuj jak się zachowuje wobec innych psów przy tobie. Szczeniaka dorosły pies nie powinien ugryźć czy zaatakować, choć moja zaliczyła parę takich,,niespodzianek" ze strony innych suczek dorosłych. Ją to jednak nie zraziło, bo szczeniaki na podwórku traktuje super, adoptowała wszystkie:). Obawy co do siakania w domu, to chyba tak się nie zdarza u psów. I jeszcze jedno, w domu nie nagradza się szczeniaka za sikanie na matę, można pogłaskać owszem, nagradzamy słodyczem psim za sikanie na dworku:). Powodzenia:)
      • ivonka4651 Re: drugi piesek 01.09.11, 14:24
        A myślicie, że hodowca zgodzi się żebym przyjechała ze swoim pieskiem po szczeniaka? Czy może lepiej jechać bez niego? Na spacerkach na niektóre psy reaguje przyjaźnie a innych mam wrażenie że się boi, nie wiem od czego to zależy, wiem, że shih tzu są rasą przyjazną dla innych psów i chcę kupić teraz inną rasę również przyjazną, więc mam nadzieję że problemu nie będzie. Chcę kupić chłopca i chłopca mam, czy może się zdarzyć, że będą się się gryzły np. o to kto rządzi w stadzie? Czy zwracać bardziej uwagę na Misia w początkowych dniach, żeby nie poczuł się zazdrosny? No i Misiu śpi w łóżku, ale na początku jak załatwiał się w domu to spał na posłaniu a do łóżka nie wchodził, nie chciałam żeby w łóżko nasiusiał no i początkowo w ogóle nie chciałam w łóżku psa mieć:P czy pozwalać szczeniakowi spać z nami?
        • an3czka2 Re: drugi piesek 01.09.11, 16:17
          Po prostu zadzwoń do hodowcy i powiedz dosłownie o co chodzi. Na pewno zrozumie, i jeżeli szczeniaki będą po szczepione i zdrowe to nie odmówi. To że twój różnie reaguje na psy, to dobrze, widocznie wyczuwa nastroje innego psa. To nawet lepiej, moja leci do każdego i chce się bawić, i nieraz dostaje po nosie. Na szczęście bardzo rzadko się to zdarza:). Co do tego czy któryś z chłopaków będzie chciał dominować, to tak może być, ale nie koniecznie. Może od razu ustalą hierarchię i będzie okey. Zazdrość będzie na bank, to jest jak u dzieci, ale umiejętnie postępując możesz to wyeliminować. Traktując je jednakowo, myślę że będzie dobrze. W łóżku nie pozwalaj żadnemu spać, ja popełniłam błąd i do dziś walczę z tym:). To na prawdę niewygodne. Pozdrawiam Ania.
          • agatek28 Re: drugi piesek 01.09.11, 16:51
            Co do spania w łóżku to..się wtrącę...Ja swojemu też pozwoliłam...i teraz nie ma opcji bo stoi za drzwiami i płacze...i to tak, że serce się kraje...:( I mięknę...muszę go wpuścić :) Wtedy kładzie się tuż nad moja głową...swój łepek obok mojej twarzy i zasypia...chrapiąc jak nie wiem hihi...Kofffam skubańca i już!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka