Dodaj do ulubionych

pierwsza kąpiel

06.10.11, 11:16
Piesek jest u nas od miesiąca i zamierzam go w weekend wykapać. Nigdy wcześniej nie miałam ani ja ani mąż psa.

Prosze o kilka rad jak sie do tego zbarać? Czy go kąpieli jakoś suszyć. Jestem laikiem w tej sprawie.

Szampon mam dobrej firmy, polecany zreszta tu na forum.
Obserwuj wątek
    • zawsze-magda27 Re: pierwsza kąpiel 06.10.11, 13:21
      Szczeniaczki nie wymagają częstej kąpieli, więc jeśli piesek nie skończył przynajmniej 4 miesięcy, lepiej go jeszcze nie kąpać.
      Pieska kąp w letniej wodzie, pamiętaj, żeby szampon dokładnie spłukać i uważaj na okolice oczu i uszu, żeby nie dostało się tam zbyt dużo wody. Po kąpieli należy pieska wytrzeć ręcznikiem a następnie wysuszyć suszarką i jednocześnie dokładnie rozczesać włos.
      Na koniec nie zapomnij nagrodzić pieska jakimś smakołykiem.
        • freespirit27 Re: pierwsza kąpiel 07.10.11, 12:54
          Witam. Ja zawsze używam odżywki ale mam psa w długim włosie , nigdy nie obcinanym i nie rozczesałabym go inaczej. Poza tym odżywka ma włos "odżywić" ,ma być błyszczący ,pachnący, zdrowszy .
          • an3czka2 Re: pierwsza kąpiel 07.10.11, 13:47
            Zgadza się , ale to jeszcze maluszek. Należy wszystko wprowadzać powoli, a szampon szczenięcy jest delikatny. Jak podrośnie będzie konieczna odżywka i do kąpieli i do rozczesywania:). Pozdrawiam Ania z lila.
            • freespirit27 Re: pierwsza kąpiel 07.10.11, 15:45
              Może i tak , maluchowi na pierwszy raz można odpuścić odżywkę no i też w sumie każdy ma swój ulubiony sposób na kąpiel. Ja zawsze używam odżywki (a mam psy w różnym wieku) co nie znaczy ,że każdy tak musi . Pozdrawiam
        • an3czka2 Re: pierwsza kąpiel 07.10.11, 13:06
          Kochanie przede wszystkim kąpiel musi być bardzo delikatna i krótka. Pierwsza kąpiel jest bardzo ważna aby nie zrazić pieska i nie przestraszyć. Musisz mieć wszystko przed kąpielą naszykowane, czyli dwa ręczniki kąpielowe, szampon, waciki do uszu(wkładasz do uszek, ale nie za głęboko, aby nie zalać ich). Szampon rozcieńcz , aby był delikatniejszy. Zamocz pieska ciepłą wodą, ale nie za gorącą, nałóż szampon na sierść rozmasuj delikatnie i spłucz obficie wodą. Staraj się nie zalewać oczek i uszu. Odżywki nie musisz mieć, to jeszcze maluch:). Staraj się aby kapiel trwała krótko, i zero stresu. Dużo mów do maluszka w trakcie, a będzie spokojny. Wycieraj psiaczka tak jak byś wyduszała sierść, a nie trzyj, bo splączesz sierść. Drugim ręczniczkiem to samo. Po wyduszaj i zacznij suszenie suszarką, ale też delikatnie, żeby go nie sparzyć. Pod koniec suszenia, na lekko wilgotno zacznij go czesać. Na pewno dacie sobie radę:). Powodzenia. Ania z lilia.
            • megg_mb Re: pierwsza kąpiel 07.10.11, 18:13
              Witaj "flurcia"..ja zazwyczaj nabieram wodę na dłoń i samą dłonią myję, spłukuję..nie robię tego słuchawką jeżeli chodzi oczywiście o główkę...dasz sobie radę. Mnie nurtuje co innego - powiedzcie proszę - dlaczego wg. Was nie można kąpać szczeniaczka do 4, 5-tego miesiąca?! o co w tym zakazie tak naprawdę, chodzi?..kąpałam małego od razu i jakoś nikt, nigdy nie zwrócił mi uwagi, że źle robię. To chyba jakiś mit tak samo jak w przypadku strzyżenia, że niby do roku nie można...
              • an3czka2 Re: pierwsza kąpiel 10.10.11, 12:58
                To mit, jakiś idiota go wymyślił. Moja też była kąpana po miesiącu jak się wytaplała w błocie:). Ania.
                Ps: Nawet według shih-an , psa się kąpie jak jest brudny i już:).
                • megg_mb Re: pierwsza kąpiel 10.10.11, 19:49
                  Tak myślałam....zawsze mi łatwiej podjąć jakąś decyzję co do Mayla jak pomyślę co robiłam z dziećmi kiedy były małe...Pozdrowienia dla maluchów, szczególnie dla Łasuszka :-))
    • flurcia Re: pierwsza kąpiel 10.10.11, 11:56
      Kąpiel nam poszła i to wcale nie najgorzej. Na początku próbował się wyrwać i zwiać ale stanowczo go przytrzymałam umyłam całego, na koniec główkę. Mówiłam do niego i uspokajałam. Dostał tez w nagrodę ciasteczko. Potem owinęłam w ręcznik i jak woda wsiąknęła to w kolejny i na koniec wysuszyłam suszarka. Przy suszeniu znowu chciał zwiać, bo boi sie odkurzacza i dźwięk suszarki zapewne mu sie z tym skojarzył.
      • an3czka2 Re: pierwsza kąpiel 10.10.11, 13:03
        Brawo kochanie:) jesteś lepsza jak ja, moją wyrwał mi mąż z rak, bo tak się darła:). Wyjątkowo nie lubiła kąpieli. Teraz też nie przepada, ale znosi ją dzielnie:), co tydzień lub dwa. Nie mogę jej tera kąpać jeszcze z tydzień, ale jest po porodzie i nie można:(, tylko lekkie podmywanie. Nie mogę się doczekać kiedy ją wykąpie, jakoś brzydko pacnie już:). Pozdrawiam i uściskaj psinkę:). Ania.
      • megg_mb Re: pierwsza kąpiel 10.10.11, 19:44
        Wierzę Ci, że przy pierwszej kąpieli się wyrywał ( przeżyłam to samo:-))druga i najbliższe będą podobne ale nie martw się to stan przejściowy. Maylo po pierwszych kąpielach, jeszcze przed "wyciskaniem" w ręczniki, trzepał się niemiłosiernie, tym swoistym helikopterem tak nas zmoczył, że byłyśmy z córką bardziej mokre niż on:-) teraz jest już ok! cierpliwie czeka na zakończenie rytuału....zobaczysz z czasem tak dobrze się nawzajem siebie nauczycie, że dotychczasowe zachowania małego będziesz wspominała z rozbawieniem. Pozdrawiamy:-))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka