Dodaj do ulubionych

Pomózcie , sierść ..

04.02.12, 13:38
Pomózcie mi rada .
Mojemu Małemu strasznie sierść się przerzedziła. Można złapać w palce i wyciągnąć z niego cały kosmyk. Na grzebieniu przy czesaniu od włosów aż się kłębi.Poza tym jest wszystko w porządku, ruchliwy, wesoły, zimę lubi, apetyt ma nawet większy niż zwykle. Martwię się !
Obserwuj wątek
    • an3czka2 Re: Pomózcie , sierść .. 04.02.12, 16:58
      Witaj
      U mnie jest też problem z sierścią, ale bardziej chodzi o podejrzenie alergii. Oby nie to, wyszły też uszy nieco mały stan zapalny i może mała się od tego czochra. Dostałam też coś na odrobaczenie i na pchełki. Kurcze nasłuchałam się od weta ile wlezie:), ale to znajomy to poużywał sobie:). W poniedziałek znowu do kontroli, zobaczymy co wyjdzie. Doradzam sprawdzić czy nie ma robaczków, wtedy też sierść się zmienia, matowieje, wypada itd.. Nie napisałaś ile piesek ma(wiek) , bo może zmienia sierść po prostu?. Ja zaliczyłam weta i oby to pomogło:).Ania
      • cccykoria Re: Pomózcie , sierść .. 06.02.12, 10:12
        ja poddałam się i obciełam frediego, jaka ulga. Martwiłam się, że może zmarznie, ale spoko nie trzęsie się itp

zostawiłam frediego u p. Alicji samego, kąpiel strzyżenie itp chłopak radosny, super babka tylko wychwalać.

Aniu, a lilce wyrywasz włoski z uszek?

tyle co zauważyłam, jak fredi miał włoski często drapał się za uszkami, od kiedy p. Alicja mnie namówiła na wyrywanie problem zniknął.

napisz Aniu co u lilki? i jakie leki podajesz na robaki.? wet w lispopadzie dał mi dehinel plus

bestraga nie mam rady co masz zrobić, może tak jak Ania radzi odrobaczyć go. U mnie to nie było przyczyną, bo regularnie co 2 a ostatnio co 3-mce ,teraz 14 lutego.
        • an3czka2 Re: Pomózcie , sierść .. 07.02.12, 09:25
          Pani Alicja wyrywa małej zawsze włoski:), ale przyznam lila ma mało ich w uszach. Natomiast Fabia miała chaszcze dosłownie, wet wyrywał na dwie tury. Musiał to zrobić , bo przez to lizanie Maxia i mokry stan uszu non stop dostała jakiejś bakterii i musi brać zastrzyki, i czyszczenie co dziennie. W poniedziałek do kontroli jadę, ale już jest lepiej. Na robale dziewczynom zawsze podaje Bayera tabletki Dehinel, są chyba najpewniejsze. Poprzednik też zawsze był na tab. Bayera. Dostaną obie w czwartek, bo dziś poleci Frontlain na kark u małej. Stwierdził że na kiltix jest za wcześnie. W marcu dostaną obie i będę miała z głowy 7 m-cy:). W sumie to przestaje się drapać a to najważniejsze dla mnie. Jeszcze ,,nakrzyczał" na mnie za sweterek, że nie ma trzaskających mrozów to po co ją katuję tym, i przegrzewam. Oberwało mi się:). Pozdrawiam Ania.
          • cccykoria Re dziękuję Aniu 08.02.12, 09:58
            dzisiaj byłam u wetki i zapytałam o ten lek co polecasz, chociaż długo się zastanawiałam jak to powiedzieć:)

wetka powiedziała, że nie ma dehinel bayera tylko dehinel plus (innej firmy ), który jest dobrym lekiem i nie ma potrzeby kupowania droższego. Nie mając wyboru kupiłam.

jeżeli chodzi o tran poleciła mi kupić w aptece firmy Gal, ponoć przystępna cena:)
            podawać przez okres 5-6 tyg 1 tabl. dziennie i odstawić .

to się Tobie oberwało:) za sweterek, tak jak pisałam wcześniej ludzie różnie podchodzą do psiaczka ubranego do wyśmiewania włącznie, ale to ich sprawa, mam to gdzieś:)

niech fabuńka wraca szybko do zdrowia, buziaczki od frediego dla dziewczyn i pozdrawiam
            • an3czka2 Re: Re dziękuję Aniu 08.02.12, 10:30
              Hmm, teraz ja sobie go wypożyczę, bo chciałam Bayera środek, a ten mi jakieś inny dał. W poniedziałek będę u niego na kontroli to mu powiem:). Zaproponował mi też nowy płyn do czyszczenia uszu, ponoć super i wygodny bo dosłownie nalewa się w ucho, płyn sam się spienia i starczy powycierać i spokój. Uszka czyste. No ale cena 70 zł mnie odstraszyła, na razie mam otiffre, a jak się skończy to zobaczę. Trochę drogi jak na mój gust, ale dobry i kusi. Ja jednak muszę liczyć wszystko podwójnie, dwa psy i dwukrotnie wyższe koszty, ale mam co chciałam:)
              i tak nie żałuję:). Kochamy te małe wariatki, ale za Maxiem nadal bardzo tęsknimy:(. Dziś chyba znowu tam zadzwonię i podpytam o niego:). Co do sweterka Fabi, to wet po prostu powiedział że mała może się w nim przegrzewać, ma tak gęstą sierść że nie powinna być ubierana, a ja zrobiłam jej nowy sweterek taki ładniusi:). Pozdrawiam Ania.
      • iwona.jg Re: Pomózcie , sierść .. 08.02.12, 11:45
        U nas też coś. Walka z kołtunami wygrana, ale Młody zaczął elektryzować się na potęgę ( za suche powietrze? sucha sierść, może grzebien?) Nie mam pomysłów co zrobić... daję mu omegę ( od 2 tygodni dopiero), stosuję olejek norkowy i dupa... Poradzicie?
        Pozdrawiam Iwona
        • an3czka2 Re: Pomózcie , sierść .. 09.02.12, 11:01
          Ja mam podobnie, ale zaczęłam nawilżać powietrze w domu i jest chyba nieco lepiej. Suche powietrze też nie jest najlepsze dla naszych maluchów. Męczy je to ogrzewanie, moje szukają miejsca pod balkonem, a już jak rozszczelnię to leżą tam non stop. Nic tylko trzeba przetrzymać do wiosny:). Ania.
        • cccykoria Re: Pomózcie , sierść .. 11.02.12, 14:02
          ja też mam problem z elektryzowaniem:) nie tylko fredi , ale również ja syn kiedy odwiedzamy córkę i oczywiście ona również .Kupiła nawilżacz i nic. Przyszlo nam do głowy, że może to wina kocy, które są na sofach? córcia ściągnęła je i zobaczymy:)
          komicznie to wygląda frediemu stoją włoski dęba, ja cokolwiek dotnę czy dzieci, łapie mnie "prąd", nawet jak wsiadam do auta.

u mnie w mieszkaniu nie ma tego problemu, ale gorąca nie mam, temp. mam ustawioną na 20 stopni..
          • kami_aicha Re: Pomózcie , sierść .. 16.03.12, 12:47
            mojej się włos naelektryzował po szamponie dla psów firmy "Pchełka" i dostała takiego łupieżu... a o kołtunach nie wspomnę :(((( ale kiedyś na wystawie ktoś poradził mi kosmetyki Chris Christensen (chociaż moja psinka nie ma rodowodu) i użyłam odżywki i była świetna. A po tym szamponie nietrafionej firmy kupiłam inne kosmetyki Ch.Ch. i jest rewelacja. A jak się elektryzuje włos, to polecam jedwab tej firmy. Może kosztują troszkę więcej (ale i starczają na długo), ale włos jest naprawde w świetnej kondycji i się tak nie kołtuni.
      • kami_aicha Re: Pomózcie , sierść .. 16.03.12, 12:41
        a od kiedy shih tzu zmieniają włos??? bo ja słyszałam, że nie zmieniają włosa a jak wypada to brak witamin... może to kwestia dobrania kosmetyków? ja na szczęście nie mam tego problemu, bo moja puchata kulka nie linieje.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka