Dodaj do ulubionych

Grzebień czy szczotka ?

15.12.12, 18:20
Co używacie do rozczesywania grzebień czy szczotka ? jaki grzebień z obrotowymi igłami czy metalowy sztywny , a szczotka jaka zgrzebło czy z włosia?
Chyba ten temat już był , ale dzisiaj właśnie zorientowałam się że mam problem z rozczesaniem Viki , gdy zdjęłam jej ten weterynaryjny kubrak , zobaczyłam kilka kołtunów a na dodatek na grzebieniu pozostaje mi -chyba podszerstek , więc nie wiem czy mam dobry sprzęt do czesania .
Obserwuj wątek
    • an3czka2 Re: Grzebień czy szczotka ? 16.12.12, 16:50
      Witaj.
      Wiesz ja stosuję i grzebienie i szczotkę. Przy zakupie szczotki należy pamiętać aby na końcu szpilek nie było żadnych kulek. Szczotka z kulkami nie dochodzi do końca i zostawia nie doczesane miejsca przy skórze. Grzebienie obrotowe są wygodne, ale i zwykły metalowy też jest przydatny. Ja szczotki z włosia nie używam, tylko metalową .allegro.pl/gorgol-szczotka-szpilka-metalowa-bez-kulki-strong-i2828818462.html, dobra jest ta szczotka. Trochę kosztuje ale warto. Ja w sumie mam parę grzebieni i wszystkie się przydają. Do rozczesywania wąsów, trymer do kołtunów, chyba ze trzy grzebienie o różnej gęstości i szczotki dwie.
      Pozdrawiam Ania.
      • 9czarna Re: Grzebień czy szczotka ? 16.12.12, 17:56
        Witam. Sama używam kilku grzebieni o różnym rozstawie zabków i szczotki. To też zależy od obecnej długości włosów psa jakiego grzebienia używam. Ja czesze moją mała codziennie więc nie mam problemów z kołtunami.
        • an3czka2 Re: Grzebień czy szczotka ? 17.12.12, 12:32
          Pielęgnacja codzienna jest konieczna, ale kołtuny robią się niezależnie od czesania. Są pieski z tzw. sierścią watowatą i maja takie tendencje, można tylko wspomagać w tedy włos os środka, tak jak ja robię. Omega complix dostaje Lila prawie cały rok, bo inaczej bym nie dała rady z jej włosem. Odżywki też non stop, z Fabią inna bajka bo wdała się z włosem do tatusia. Ma bardzo gęsty włos, ale dużo lepszy do utrzymania.
          Pozdrawiam Ania.
          • malgokasp59 Re: Grzebień czy szczotka ? 17.12.12, 15:42
            Właśnie zakupiłam grzebień firmy Oster , bez obrotowych igieł i zobaczę co będzie .
            Viki dotychczas nie miała tendencji do kołtunów , nawet po kąpieli wyczesywałam ją dopiero rano po spacerze i nie było kołtunów . Fryzjerka aż była zdziwiona że ma takie fajne futro ,a teraz się zaczęło .
            • an3czka2 Re: Grzebień czy szczotka ? 17.12.12, 20:06
              Firma Oster to świetna firma, więc grzebień będzie na bank dobry. Wiesz to się zmienia, może jak się skończy wymiana włosa, to wróci wszystko do normy jak moja Fabia. Ona ma naprawdę włos bardzo gęsty, miękki i idealny do czesania:). W sumie twierdzą hodowcy że psy tej rasy maja 3 rodzaje włosa, a jaki będą miały to się okazuje dopiero po wymianie. Potrafią nawet zmienić kolor włosa i bardzo drastycznie. Znajomi mieli pięknego ciemno brązowego sih, a po wymianie włosa zrobił sie jasno biszkoptowy:). Najmniej zmieniają odcień, albo w ogóle tylko czarno-białe oraz czarne. Reszta maluchów zmienia na ogół kolor.
              Pozdrawiam Ania.
              • malgokasp59 Re: Grzebień czy szczotka ? 17.12.12, 20:29
                Sunia moja już zmęczona tym szczotkowaniem , zapisałam ja do fryzjerki na piątek , do poprawy fryzurki i wyczyszczenie uszów ( to po polsku ? ) i obcięcie pazurków , ale do tego czasu muszę ja wykąpać i doprowadzić włos do porządku.
                Pozdrawiam - Małgorzata

[URL=http://smayliki.ru/smilie-880776135.html][IMG]http://s14.rimg.info/bcf2cf3ea2263475e63dd41a7d16dbe0.gif[/IMG][/URL]
                    • malgokasp59 Re: Grzebień czy szczotka ? 19.12.12, 16:56
                      Aniu , opakowanie wyrzuciłam a na grzebieniu nic nie jest napisane z wyjątkiem firmy Oster . Grzebień ten ma 17 cm i ma gęste i rzadsze igiełki . ja jestem nim zachwycona , bo dotychczas korzystałam z grzebienia z obrotowymi igłami , tez fajnie ale kołtunki lepiej tym nowym . Poza tym fryzjerka powiedziała mi że na wystawach sędzia takim sprawdzał jej yorka.
                          • adela3376melanie Re: Grzebień czy szczotka ? 22.12.12, 01:10
                            Witam. Kochane tak czytam chociaż raczej nie mam jak narazie problemów z kołtunami, Bobi nawet nie musi być czesany codziennie , ma taką sierść że tylko czasami pod brzuszkiem jakieś malenstwo sie trafi. Mam jednak pytanie kiedy pieski zmieniają sierść ? Bobi miał tatę shih tzu mini a mamę west i ma śmieszną tą sierść , taką lekko kręconą, jakby loki fale ;) No i nie ma ogonka jak i jego jeden z braci a pozostałe trzy miały . Ma taki centymetrowy ogonek , którego nie widać . My go mimo wszystko kochamy takim jakim jest. Pozdrawiam Aga
                            • malgokasp59 Re: Grzebień czy szczotka ? 22.12.12, 11:16
                              super , piesek Twój i tak jest najukochańszy dla Ciecie i twoich bliskich.
                              Z ta wymiana włosa to chyba jest różnie , u mojej nie zauważyłam , dopiero teraz po sterylizacji zaczęła mi sie kołtunić i taki podszerstek jej wyczesuję . Wczoraj byłam z nia u fryzjera była wykąpana i wyczesana dokładnie .Faktycznie całkiem na mokro lepiej sie wyczesuje , niz tak jak ja ją czesałam przy użyciu spryskiwacza .
                              • spadlapsa.lublin Re: Grzebień czy szczotka ? 24.12.12, 12:54
                                Jesli moge cos podpowiedzieć to proponuje zakupic metalowy grzebień-mozna kupic takie co połowe zebów maja gęściej a połowe rzadziej rozstawione oraz szczotke pudlówke do rozczesywania kołtunków. Prace ułatwi na pewno spray rozkołtuniajacy. psiaka przed kapiela najpierw nalezy dokladnie rozczesac gdyż pod wpływem wody kołtunki zbijaja sie jeszcze mocniej. Zaczynamy czesać rzadkim grzebieniem, od głowy w stronę ogonaz kierunkiem wzrostu włosa.Rozczesujemy kołtuny (najczęściej przy uszach, pod pachami, w okolicach ogona, na kucyku). Po spryskaniu sprayem rozdzielamy kołtunki palcami i stopniowo rozczesujemy gęstą szczotką pudlówką. Na koniec ponownie przeczesujemy rzadkim grzebieniem wąsy, brodę, uszy, łapy i tułów. Powodzenia :)
    • shihtzaki Re: Grzebień czy szczotka ? 09.04.19, 18:01
      Do rozczesywania to na początek botaniqa tangle free spray
      Później grzebienie od rzadszych do gęstszych i na koniec szczotka
      Wszystko masz w sklepie dla Shih tzu
      shihtzu.com.pl/sklep/szczotki-i-grzebienie/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka