Dodaj do ulubionych

jak poskromić lwa ? ;-)

11.06.13, 09:39
Od jakiegoś czasu mam 2 problemy z moim 4 miesiecznym szczeniakiem. Po pierwsze : tak się do mnie przywiązał, że nie mogę go w ogóle nigdzie zostawić bo zaraz płacze za mną ( aż uszy bolą ). Nawet jak jedzie ze mną autem i siedzi z tyłu to już jest wielki pisk. Nie wspomnę o poobdzieranych drzwiach i dziurach w ścianie gdy zostawiam go samego w domu na max 4 godziny.
Po drugie: jak nauczyć go robienia kupy na dworze. Z siusiu nie ma już problemu ale kupę będzie trzymał cały dzięn aby przynieść do domu. Cały weekend spędził na dworze z nami na działce ale jak tylko wróciliśmy do domu to Elmo oddał prezent na podłogę gdzie zawsze leżał podkład. Poradźcie coś !!!
Obserwuj wątek
    • 9czarna Re: jak poskromić lwa ? ;-) 11.06.13, 12:07
      Ucz tak samo jak uczylas go robic siusiu na dworze. Wychodz po kazdym posilku,pochodz z nim dluzej az w koncu robi kupke. A gdy w domu zacznie sie krecic tak jak to maja w zwyczaju robic zabierajac sie do zrobienia kupkin wyjdz z nim na dwor.Co do piszczenia gdy nie ma cie w domu to dlatego tak sie zachowuje bo penie rzadko zostaje sam i piszczy z tesknoty.Uczyc szczenieka trzeba od samego poczatku codziennie najpierw na 5minut a pozniej ten czas stopniowo wydluzac. Zostaw mu jakies zabawki,moze jakas swoja koszulke by czul Twoj zapach.A gdy wrocisz do domu i zobaczysz ze cos zniszczyl pokaz mu co zrobil i stanowczym glosem powiedz nie wolno! Z czasem powinien przestac lamentowac po kazdym Twiom wyjsciu z domu. Potrzeba na to jednak troche czasu bo wydaje mi sie ze do tej pory byl ciagle z Toba i dlatego tak strasznie teskni gdy tylko traci Cie z pola widzenia.
      • an3czka2 Re: jak poskromić lwa ? ;-) 11.06.13, 13:50
        Popieram to co napisała czarna w 100% i jeszcze co do wyjść mogę dodać, nie żegnaj się z nim czule, tylko wyjdź normalnie spokojnie, a po powrocie jeżeli nie nabroi będąc sam, nagrodź go smakołykiem. Żadnych czułych pożegnań:), bo dlatego właśnie piszczy. Musi to być dla niego normalne, że ty wychodzisz sama i koniec. Pies maly jak dziecko, boi się porzucenia:). U mnie z Lilą było to samo, ale zawzięłam się i po paru dniach uspokoiła się, dziś zostają same bez protestów i śpią pod drzwiami. Nic nie niszczą. Możesz też zakupić zabawkę do wypełniania smakołykiem, to też zdaje egzamin, pies ma zajęcie na jakiś czas.
        Powodzenia Ania.
        • bandziaa Re: jak poskromić lwa ? ;-) 13.06.13, 10:02
          Dzięki dziewczyny za rady. Będę próbować wszystkiego. Wczoraj przyszło mi do głowy, że jego zachowanie może ma coś wspólnego z wymianą zębów. Właśnie zaczął gubić mleczaki... Jak myślicie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka