Dodaj do ulubionych

Smakowitość karm

08.11.14, 12:01
Jakie karmy najbardziej zasmakowały Waszym shihtzakom? są może takie, które Wasze psiaki uznały za 'niejadalne'?
Obserwuj wątek
    • an3czka2 Re: Smakowitość karm 08.11.14, 20:39
      Takich nie jadalnych to jest sporo. Wszystko zależy czym karmił hodowca. U mnie maluszki jadły Royala startera, ale z czasem zmieniałam karmy. Royal jest nie najlepszy, przereklamowany, shih powinny jeść karmy odpowiednio zbilansowane. Broń boże nie podawać karm typy pedigree z marketu. Należy sprawdzać skład karmy, np ilość mięsa suszonego które powinno stanowić przynajmniej 30% zawartości karmy, warzywa, ryż i witaminy i mikroelementy. Nie powinno sie stosować karm z mączkami mięsnymi jako podstawowy składnik, tylko podstawa to suszone mięso. Jest takich karm naprawdę dużo.
      Pozdrawiam Ania.
      • m.zobeniak Re: Smakowitość karm 09.11.14, 14:03
        Marketówy w życiu bym nie tknęła. W hodowli była Purina z jagnięciną bodajże, przeszłam etap Royala (mój błąd i ówczesna niewiedza), były niekoniecznie dobrze trawione Acana i Orijen. Tera stanęło na Husse i na co dzień jestem zadowolona. Pozostałe Twoje wytyczne też poznałam wcześniej. ;)

Oprócz karmy podaję co drugi-trzeci dzień obiad przygotowywany specjalnie dla psiaka (ryba, wołowina lub indyk, do tego ryż, kuskus, soczewica lub drobny makaron, warzywa, owoce). Przekąski najczęściej z suszonego mięsa, owoców, warzyw. Co najmniej raz w tygodniu jajko.

A W WĄTKU I PYTANIU CHODZIŁO MI O COŚ INNEGO! Pytałam o to, jakich karm Wasze psiaki, NAWET MIMO DOBREGO LUB BARDZO DOBREGO SKŁADU, nie chcą tknąć. Moja np. nie ruszy Puriny Pro Plan, kręci nosem na Farrado i Brity Petit. Natomiast podpasowały jej np. Husse czy przeciętna Josera.
        • an3czka2 Re: Smakowitość karm 11.11.14, 18:19
          Moje są na Gosbi z rybą lub jagnięciną. Skład moim odpowiada bo jedzą chętnie od miesięcy i zero jakichś sensacji. Skoro twoja je te karmy z apetytem, skóra i sierść w porządku to spokojnie. Ja bym nie zmieniała.
          Pozdrawiam Ania.
        • emersee Re: Smakowitość karm 12.11.14, 09:32
          Mojej pupilce nie podchodziła...baa nawet nie zjadła jednej całej kulki karmy z firmy fish4dogs. Spróbowała, rozgryzła, ale nie połkneła. Spośród innych kulek karmy powybierała "starą" karmę, a "nowe" pozostawiła nietknięte. Na szczęście to były próbki zamówione z internetu więc nic na tym nie straciłam....dodam jeszcze, że miałam chyba z 3 różne smaki - wszystkie były bleeee. Gosbi próbowałam...rewelacji nie było :) Obecnie karmie jest na TOTWie i wcina jak szalona
    • m.zobeniak Re: Smakowitość karm 11.11.14, 20:41
      Pytam bardziej z ciekawości. Sama szukam czegoś, co ewentualnie mogłabym wprowadzić do rotacji na zasadzie: trzy smaki Husse, coś czwartego, później znów powrót. A przy okazji zawsze dobrze wiedzieć, co inne shihtzaki podjadają z apetytem - i co można innym właścicielom w przyszłości podpowiadać jako opcję dla tzw. 'wybrednych'. ;)

Gosbi, z tego, co się orientowałam, jest całkiem niezłą karmą.
      • paulamu Re: Smakowitość karm 12.11.14, 15:59
        moj wcina happy dog z jagniecina... a przeboje mialam łojezu,bo moj to wybredny niejadek od malego! byl royal, byla josera, byl eukanuba, długo byly rozne wariacje puriny... ale obecna karma jest najlepsza! wogole mam taki sklep, gdzie babeczka wyciagnela wszystkie smaki tego happy dog i patrzyla ktory moj maly wybierze, od razu do tej z jagniecina sie dorwal i tak juz zostalo. Przestal w koncu byc niejadkiem i przytył :)
        • m.zobeniak Re: Smakowitość karm 12.11.14, 16:32
          U mnie było sporo testów po tym, jak postanowiłam Małą w szczenięctwie przestawić z Royala. Podam kilka przykładów w kolejności alfabetycznej.

Smakowały:
          - Acana Lamb & Okanagan Apple
          - Fish4Dogs
          - Husse (Lamm & Ris, Lax & Ris, Optimal Mini);
          - Josera (MinisBest, Sensiplus);
          - MARP Holistic ALS (Lamb, Salmon);

Dały się zjeść:
          - Acana Pacifica;
          - Brit Petit Salmon with Potato;
          - Farrado (Kaczka z ziemniakami i groszkiem, Pstrąg z ziemniakami i groszkiem);
          - Orijen 6 Fish.

Nie do zjedzenia:
          - Purina Pro Plan Puppy Sensitive Salmon & Rice.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka