Dodaj do ulubionych

prawdziwy orkisz - gdzie kupić

18.01.12, 12:09
witajcie,
kilka miesięcy temu zmuszona byłam - dzięki dzieciom:) - do zmiany spojrzenia na żywność - tę, którą zazwyczaj kupujemy w sklepach.
Zaczęłam piec chleb orkiszowy. Jednakże na wielu stronach www widnieją informacje o tym, żeby kupować orkisz prawdziwy, nie tylko z nazwy.
Mówi się, że tylko pięć odmian orkiszu jest tym prawdziwym orkiszem, który ma właświwości zdrowotne.
Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat, kto sprzedaje prawdziwe odmiany orkiszu i jego przetwory - kasze, płatnik i mąkę.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jakich producentów brać pod uwagę, a jakich omijać z daleka?
Obserwuj wątek
    • agata9182 Re: prawdziwy orkisz - gdzie kupić 16.06.20, 23:53
      Ja tutaj zamawiałam orkisz (potrzebowałam całe ziarna, a produkty BioPlanet mam już sprawdzone i zawsze jestem zadowolona).
      ekometmark.pl/ORKISZ-ZIARNO-BIO-400-g-BIO-PLANET-p2876
      Są też inne produkty orkiszowe- mąki, makarony, itp. Ja zawsze patrze na skład i sprawdzam czy posiada certyfikat. Ja wtedy ufam takim produktom, bo producenci posiadający takie certyfikaty mają częste kontrole i muszą spełniać odpowiednie warunki (które są mocno rygorystyczne).
      Pozdrawiam
    • haveagoodday Re: prawdziwy orkisz - gdzie kupić 12.02.21, 11:26
      Ostatnio orkisz stał się dość popularny z tego, co widzę. Coraz więcej produktów z mąki orkiszowej, chociaż przypuszczam, że nie każdy jest świadomy, że to jest pszenica, tylko innej odmiany :P Nie jest mniej kaloryczna, ale fakt - ma w sobie więcej składników odżywczych. Z tego względu warto włączać ją do diety.
      U mnie leci taka mąka do pieczenia, ale lubię też makaron orkiszowy, pełnoziarnisty, razowy - porcja takiego makaronu z warzywami świetnie syci. Polecam szczególnie makarony w całości z dobrej jakościowo mąki, najlepiej z grubego przemiału

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka