Dodaj do ulubionych

Proszę o podpowidz.

28.02.11, 21:07
Jestem mamą prawie 7-latki, która uczęszcza do przedszkola. Dzisiaj odebrałam ją okropnie podrapaną na twarzysad Jak się okazało całe zdarzenie było podczas religii!!!!! Rzuciła się na nią koleżanka sad Ale moje pytanie dotyczy jaka ilość opiekunów powinna być w sali do odpowiedniej liczby dzieci???? Bo wydaje mi się, że Panie w naszym przedszkolu dodatkowe zajęcia typu religia itp, traktują jak wolne??? Może się mylę, dlatego pytam, to dla mnie ważne. Już wcześniej zdarzały się różne zgrzyty, ale po raz pierwszy ktoś mógł naprawdę ucierpieć ??? I zastanawiam się czy opieka w naszym przedszkolu jest wystarczająca????
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
  • nikorason Re: Proszę o podpowidz. 28.02.11, 21:39
   Te wszystkie pytania powinnaś zadać swojej pani dyrektor, Ja osobiście traktuję religie jako swoje "wolne" tongue_out robię wtedy gazetkę lub uzupełniam dziennik, ale to nie jest moja godzina pracy dydaktycznej.
   • kalanitka Re: Proszę o podpowidz. 28.02.11, 21:47
    Niestety religia jest traktowana jako zajęcie dodatkowe i w tym czasie nauczycielki mają "okienko". Siostra, katechetka mająca również wykształcenie pedagogiczne odpowiada w tym czasie za dzieci. Tylko w grupie najmłodszej z siostrą zaostaje pomoc nauczyciela.
    • joanzac Re: Proszę o podpowidz. 28.02.11, 22:26
     No dobrzesad A co z odpowiedzialnością cywilną przedszkola???? Bo dzwoniłam na policję, ale po fakcie i byłyśmy na pogotowiu i mamy opis. Czy już za każdym razem mam się bać coraz bardziej, jak idę po dziecko???? Sory, reaguję emocjonalnie, ale jak mogę inaczej???
      • joanzac Re: Proszę o podpowidz. 01.03.11, 07:14
       Nie poszłam tylko zadzwoniłam i spytałam co można w takiej sytuacji zrobić??? Przesadzam??? No każdy ze swoim dzieckiem pewnie przesadza?? Ale gdyby oczy miała podrapane to co??? Dlatego wszędzie pytam??
         • przedszkolanka_anka Re: Proszę o podpowidz. 01.03.11, 09:31
          Policja nic tu nie ma dorzeczy,działa jedynie w przypadku nieodebrania/pozostawienia dziecka w przedszkolu przez rodzica.Jeśli już mamy do czynienia ze skrajnym przypadkiem to można powiadomić odnośne ,nadrzędne władze oświatowe ale i te zanim włączą się do sprawy żądają opisu lub wyjasśnienia sytuacji od dyrektorki.
          U nas siedzimy na takich zajęciach ale jeśli zdarzy się tzw.okienko i nauczycielka grupy wychodzi to prowadzący zajęcia dodatkowe przejmuje wszelkie obowiązki związane z zapewnieniem dzieciom opieki i bezpieczeństwa. Mieliśmy przypadek,kiedy młoda katechetka nie umiała "zapanować" nad grupą,powiadomiliśmy o tym dyrektorkę,docierały również sygnały od rodziców i dyrektorka po ostrzeżeniu prowadzącej,kilku hospitacjach zajęć ,które wypadły negatywnie zwróciła się do Kurii o zmianę katechetki mocno argumentując swoje stanowisko ,co też nastąpiło.
          Pozdrawiam
          Anka
  • kazet.1 Re: Proszę o podpowidz. 01.03.11, 21:34
   rozumiem, że jesteś zdenerwowana, ale nawet przy kilku paniach może się zdarzyć coś takiego. nauczycielka nie jest w stanie przewidzieć, że jedno dziecko rzuci się na drugie, przecież to chwila, a w sali jest około 20 dzieci. podczas religii katechetka przejmuje opiekę nad dziećmi, musi mieć odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i obecność nauczycielki nie jest wtedy konieczna. u nas w grupie jest tak, że jedna nauczycielka kończy pracę, wchodzi katechetka na pół godziny a po religii przychodzi druga nauczycielka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka