Dodaj do ulubionych

długość zajęć ddaktycznych w przedszkolu

05.03.11, 14:52
pytanie do bardziej doświadczonych...
jakie przepisy regulują długość zajęć dydaktycznych prowadzonych w przedszkolu?
nigdzie nie mogę się tego doszukać!
są to dopiero moje początki...mam grupę czterolatków i od półrocza mam prowadzić drugie zajęcia popołudniowe, robię to bardziej na czuja bo nie wiem dokładnie których aktywności mają dotyczyć...
jak zapytałam dyrekcji gdzie się mogę tego dowiedzieć to nie bardzo umiała mi udzielić odpowiedzi.wspomniała coś o vademecum nauczyciela ale to książka z lat 80-tych chyba!!!
powiedziała mi że wizytator sprawdzając dziennik zawsze przelicza czy jest w tygodniu każda z aktywności(językowa, matematyczna, plastyczna, muzyczna itd).
teraz podobno mam mieć niektórych po dwie w tygodniu,...ale których???
proszę napiszcie gdzie się mogę tego dowiedzieć, bo z moją dyr nie mogę się dogadać!
Obserwuj wątek
    • ewusia13 Re: długość zajęć ddaktycznych w przedszkolu 05.03.11, 15:53
      zgodnie z zaleceniami z podstawy programowej " najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego;"
      podstawę realizujesz przez 5 godzin a więc zajęcia trwają max 1 godzinę.
      w moim przedszkolu przyjęło się 2 zajęcia po 30 minut u dzieci starszych i 1 zajęcie u młodszych (3 i 4 latki)
      pisząc plan miesięczny widzisz których aktywności masz mniej a które warto wspomóc dodatkowym zajęciem, skoro tego oczekuje twoja dyrekcja. u nas dyr kazała zwracać uwagę na to, żeby w ciągu miesiąca każdy z 15 obszarów był zawarty w czasie zajęć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka