Dodaj do ulubionych

Nauczyciel mianowany na zastepstwie

08.04.11, 18:59
Taka sytuacja...przedszkole publiczne, 6 grup, 12 nauczycielek, z czego 6 na "zdrowotnych" lub macierzyńskich/wychowawczych. Na zastępstwie 5 młodych (stażystki, kontarktowe) i jedna doswiadczona-mianowana. Od wrzesnia zwolni sie etat...czy automatycznie obejmuje go ta z mianowaniem, czy to zalezy od dyrekcji???
Obserwuj wątek
    • przedszkolanka_anka Re: Nauczyciel mianowany na zastepstwie 08.04.11, 21:32

     fanaberia77 napisała:

     > Dziękuję za odpowiedź. Myslałam, ze z "automatu" zatrudnienie na podstawie mian
     > owania na stałe

     Owszem ,możesz mieć ,może to mieć już nauczyciel kontraktowy ,jest przecież taki zapis w Ustawie Karta Nauczyciela,"Rozdział 4
     Ust.4. Stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę zawieranej na czas nieokreślony, z zastrzeżeniem ust. 7. "
     ale w momencie podpisywania umowy musi być ewidentnie tak zwany wolny etat a i tu dyrektorzy bardzo często wymigują się właśnie tym zastrzeżeniem -konkretnie potrzebą organizacji- " ust7: W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony."
     W praktyce najpierw chcą sprawdzać dłużej daną osobe w pracy poprzez umowy czasowe lub trzymają wolne miejsce dla znajomego królika,ewentualnie stwierdzą:kontraktowy jest tańszy.. ...i tego wybiorą.

     --

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka