Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc.

26.06.12, 11:00
Witajcie!

Staram się o prace w przedszkolu i zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Mam również poprowadzić kilka zabaw dziećmi. Wiem, że zabaw jest naprawdę dużo ale chciałabym zaprezentować się jak najlepiej i w związku z tym poradzić się Was, Jakie zabawy będą w tym przypadku najskuteczniejsze.
Trochę się tym stresuje ponieważ byłaby to moja pierwsza praca, jednak bardzo mi na niej zależy. Może jakieś wskazówki, rady? Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc z Waszej strony.
Obserwuj wątek
  • ewusia13 Re: Proszę o pomoc. 26.06.12, 17:45
   bez względu na wiek dzieci one uwielbiają się ruszać smile
   może być jakaś opowieść ruchowa, zabawy sportowe, tor przeszkód, śpiewanie z pokazywaniem
   połącz to z elementem dydaktycznym, np. starsze dzieci niech odgadują pierwsze głoski, przeliczają, porównują wielkość, kształty. młodsze niech odgadują kolory itp.
   teraz masz motyw letnio-wakacyjny, mogą pokazywać co się robi w górach, nad morzem, nad rzeką, na wsi; jakim środkiem transportu tam się dostaną (samolot, pociąg, auto)

   tu masz przykład:
   Nauczycielka zwraca się do dzieci.

   - Jesteśmy na wakacjach. Za chwilę wsiadamy do pociągu.

   Dzieci tworzą pociąg i w rytmie melodii poruszają się w różnych kierunkach.

   - Będziemy przejeżdżać przez tunel.

   Przerwa w muzyce. Na hasło "tunel", dzieci dzielą się na dwie grupy: chłopcy, dziewczynki. Chłopcy klękają na obydwa kolana, zajmują miejsca jeden obok drugiego, opierają się na całych dłoniach tworząc tunel, pod którym na czworakach przechodzą dziewczynki. Następnie dzieci zamieniają się rolami.

   Na hasło "jesteśmy w górach - idziemy górskim szlakiem" dzieci idą jedno za drugim po dowolnie ułożonej skakance.

   - Odpoczywamy, słuchamy szumu górskiego potoku - dzieci przechodzą do siadu skrzyżnego, zamykają oczy i "słuchają jak szumi górski potok".

   - Za chwilę porozmawiamy z echem - nauczycielka wypowiada kolejno imiona dzieci. Dziecko, które usłyszy swoje imię powtarza je.   potem mogą lecieć samolotem nad morze, kąpać się, zbierać muszelki, kamyki. możesz użyc prawdziwych, potem je przeliczą ile kto zebrał, albo powiedzieć, że każdy ma zebrać np.6 muszelek i 2 kamienie. odszukać na sali przedmiot, którego nazwa zaczyna się taka sama literą jak muszelka, kamień itd. - taka zabawa oczywiście u starszych dzieci smile

   powodzenia

   --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka