Dodaj do ulubionych

dodatkowe godziny w przedszkolu

05.09.16, 21:41
Pracuję w punkcie przedszkolnym przy Szkole. Tygodniowo jest to 25 godzin. W tym roku mamy w grafiku 27 godzin. Czy w przedszkolu Dyrektor może dokładać bezpłatnych godzin nauczycielom przedszkola?
Obserwuj wątek
  • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 10.09.16, 10:09
   Przedszkola niepubliczne rządzą się innymi prawami, niż publiczne działające w oparciu o KN. Pracujesz w oparciu o Kodeks Pracy i znam prywatne przedszkola, gdzie etat nauczyciela (chodzi o pracę z dziećmi, bo wiadomo, że oprócz tego jest fura dodatkowej papierkowej roboty) wynosi max., czyli 40 godzin. Dyrektor ma prawo podnieść wam etaty do 27 godzin, od strony prawnej wygląda to tak, że powinnyście dostać aneks do umowy o pracę określający nowe warunki pracy, czyli u ciebie jest to zwiększenie pensum dydaktycznego do 27 godzin. Jeśli podpiszesz, to wyrażasz zgodę na nowe warunki, jeśli nie - pewnie będziesz zmuszona szukać nowej pracy. Samo życie.
  • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 10.09.16, 10:13
   A może źle zrozumiałam, może twoje przedszkole działa w oparciu o Kartę Nauczyciela? (ale wtedy nie nazywałoby się punktem przedszkolnym). Napisz dokładnie, na jakich zasadach jesteś zatrudniona.
   • toficzek10 Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 11.09.16, 13:09
    To jest publiczne przedszkole, w oparciu o KN, umowa na czas nieokreślony. Wiem, że w szkołach dyrektor dodaje godzin ( dawne karciane) na prowadzenie kół zainteresowań itp. I tak jest w przepisach. Zastanawiam się czy dodane godziny w przedszkolu mogą być na takiej zasadzie.
    • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 12.09.16, 21:06
     Nie może. Powinien za nie zapłacić, ponieważ przepisy odnośnie godzin karcianych odnoszą się tylko do szkoły. W zerówce jest 25 godzin i jeśli nie wyrazisz zgody na wolontariat to jest to niezgodne z prawem.
     • toficzek10 Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 13.09.16, 19:29
      Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak myślałam. Ale oczywiście nic się nie odezwę, bo po co mi kłopoty uncertain Pozdrawiam
      • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 13.09.16, 22:27
       Samo życie. Tylko musisz jeszcze wiedzieć, że jeżeli masz w grupie dzieci 6-letnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne to tak naprawdę Twój etat wynosi 22 godziny. U dzieci młodszych 3-5 letnich jest to 25 godzin. Jeśli masz grupę mieszaną, ale są w niej sześciolatki przygotowujące się do szkoły to etat też wynosi 22 godziny. To tyle przepisy, a życie pisze zupełnie inne scenariusze ...

       Pozdrawiam ciepło smile
       • toficzek10 Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 18.09.16, 22:00
        Mam pytanie, wiesz może gdzie szukać tego przepisu, że mamy 25 godzin a nie więcej? Bo teoretycznie mamy 40 godzinny tydzień pracy w tym 25 z dziećmi. W ramach tej reszty co może nam zlecić dyrektor?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka