Dodaj do ulubionych

dodatkowe godziny w przedszkolu

05.09.16, 21:41
Pracuję w punkcie przedszkolnym przy Szkole. Tygodniowo jest to 25 godzin. W tym roku mamy w grafiku 27 godzin. Czy w przedszkolu Dyrektor może dokładać bezpłatnych godzin nauczycielom przedszkola?
Obserwuj wątek
  • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 10.09.16, 10:09
   Przedszkola niepubliczne rządzą się innymi prawami, niż publiczne działające w oparciu o KN. Pracujesz w oparciu o Kodeks Pracy i znam prywatne przedszkola, gdzie etat nauczyciela (chodzi o pracę z dziećmi, bo wiadomo, że oprócz tego jest fura dodatkowej papierkowej roboty) wynosi max., czyli 40 godzin. Dyrektor ma prawo podnieść wam etaty do 27 godzin, od strony prawnej wygląda to tak, że powinnyście dostać aneks do umowy o pracę określający nowe warunki pracy, czyli u ciebie jest to zwiększenie pensum dydaktycznego do 27 godzin. Jeśli podpiszesz, to wyrażasz zgodę na nowe warunki, jeśli nie - pewnie będziesz zmuszona szukać nowej pracy. Samo życie.
   • toficzek10 Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 11.09.16, 13:09
    To jest publiczne przedszkole, w oparciu o KN, umowa na czas nieokreślony. Wiem, że w szkołach dyrektor dodaje godzin ( dawne karciane) na prowadzenie kół zainteresowań itp. I tak jest w przepisach. Zastanawiam się czy dodane godziny w przedszkolu mogą być na takiej zasadzie.
      • tomcug Re: dodatkowe godziny w przedszkolu 13.09.16, 22:27
       Samo życie. Tylko musisz jeszcze wiedzieć, że jeżeli masz w grupie dzieci 6-letnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne to tak naprawdę Twój etat wynosi 22 godziny. U dzieci młodszych 3-5 letnich jest to 25 godzin. Jeśli masz grupę mieszaną, ale są w niej sześciolatki przygotowujące się do szkoły to etat też wynosi 22 godziny. To tyle przepisy, a życie pisze zupełnie inne scenariusze ...

       Pozdrawiam ciepło smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka