Dodaj do ulubionych

Integracja sensoryczna - studia podyplomowe

08.08.17, 19:35
TEORIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W DIAGNOZIE I TERAPII DZIECI Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI

OPIS STUDIÓW


Studia te objęte są honorowym patronatem Violet Maas międzynarodowego nauczyciela (OTR, FAOTA, członka Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Zajęciowej pierwszej studentki dr. A.Jean Ayres - twórczyni teorii integracji zmysłowej Sensory Integration). Studenci zdobywają solidne podstawy teoretyczne z psychologii klinicznej, psychologii rozwoju, neuropsychologii, neurofizjologii oraz teorii integracji sensorycznej. Studia przygotowują do samodzielnej obserwacji diagnostyczno-klinicznej oraz prowadzenia pełnej diagnozy i terapii zaburzeń procesów integracji sensorycznej.

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?

Studia przeznaczone sa dla absolwentów studiów magisterskich z kwalifikacjami pedagogicznymi (pedagogów, pedagogów specjalnych) oraz psychologów, lekarzy, fizjoterapeutów i logopedów, absolwentów studiów magisterskich z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, pielęgniarstwa; posiadających minimum roczne doświadczenie w pracy z młodszymi dziećmi.

JAKIE KWALIFIKACJE UZYSKUJĄ ABSOLWENCI?

Absolwenci uzyskują pełne kwalifikacje do prowadzenia obserwacji klinicznej, diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej oraz do prowadzenia zajęć wspomagających rozwój dzieci i młodzieży z dysfunkcjami rozwojowymi.

Absolwenci otrzymują certyfikat terapeuty integracji sensorycznej oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej.

PROGRAM RAMOWY

Ramowy program obejmuje: wybrane zagadnienia z psychologii rozwoju, psychologię kliniczną dziecka, wprowadzenie do neuropsychologii, psychologiczne problemy rodziców dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi - warsztat, wprowadzenie do teorii integracji sensorycznej, funkcjonowanie OUN ze szczególnym uwzględnieniem centrów SI, bazowe systemy sensoryczne i ich wpływ na funcjonowanie człowieka, kliniczna obserwacja zaburzeń procesów integracji sensorycznej, diagnoza zaburzeń - testy SI, terapia: Johansena, Neuroflow, Tomatisa, Vojty, neurorozwojowe metody, ortoptyka, terapia dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi - bloki wykładów i ćwiczeń (autyzm, zespół Aspergera, ADHD, dysleksja, zespół Downa, zaburzenia rozwoju mowy, upośledzenie umysłowe, kruchość chromosomu X, mózgowe porażenie dziecięce), terapia ręki, SI, wprowadzenie do fizjoterapii praktycznej.

ORGANIZACJA STUDIÓW

Studia podyplomowe trwają cztery semestry (350h dydaktycznych, w tym ponad 200h ćwiczeń i zajęć praktycznych) i są realizowane w systemie comiesięcznych zjazdów: (piątek: 16.00-19.30, sobota, niedziela: 9.00-18.00).

Koszt studiów - 2.000 zł za semestr oraz jednorazowo 400 zł wpisowe

Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl
Obserwuj wątek
    • aniteka7 Re: Integracja sensoryczna - studia podyplomowe 09.06.18, 23:08
      Psychoterapia jest jak najbardziej dobrym kierunkiem rozwojowym po otrzymaniu dyplomu psychologa. Również o tym myślę, jednak to dopiero przede mną, jeszcze studiuję smile Ale mam znajomą która zapisała się na tegoroczną edycję szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT i będzie ono trwało 4 lata. Długo bo długo, ale po tym czasie będzie przygotowana do otrzymania certyfikatu i będzie mogła prowadzić psychoterapię z pacjentami. Moim zdaniem najlepsza ścieżka rozwoju
    • maczek_1234_abc Re: Integracja sensoryczna - studia podyplomowe 19.07.21, 15:10
      Jeśli chodzi o podyplomówki z SI to polecam wskz. Ja i kilkoro z mojej szkoły realizowało je w formie online i wszysy jesteśmy zadowoleni. smile) Ja osobiście wybrałam IS - diagnoza i terapia dzieci, ale mają tez inne kierunki z tego zakresu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka