Dodaj do ulubionych

Rozklad jazdy autobusow MPK

IP: *.4it.pl 19.10.03, 11:01
Czy w Radomiu jezdza punktualnie autobusy ?
Coz chyba nie, zadko zdarza sie aby autobus odjechal punktualnie z petli
koncowej, juz nie wspomne o przyjazdy na przystanki. Ja rozumiem ze sa korki,
ale nie wydaje mi sie ze o godzinie 21 z michalowa autobus na 3 przystanku
przyjezdza z 3 minutowym opuznieniem (linia 7) to samo dotyczy wiekszosci
lini autobusowych MPK.
Zadko jezdze autobusami ITS ale mam wrazenie ze one sie spozniaja max 1
minute a z koncowego zawsze odjedzie punktualnie.
Ciekawey jestem jaka wy macie opinie na ten temat.
Obserwuj wątek
      • Gość: Jassp Re: Rozklad jazdy autobusow MPK IP: *.stat.gov.pl 20.10.03, 09:00
        Jeżdżą niepunktualnie bo:
        1. Po trasie przejazdu jak raz instalują nową sygnalizacje świetlną (która nie
        jest jeszcze uwzględniona w rozkładzie)
        2. Wyjezdzają później by mieć rezerwę czasową, lepiej sie spóźnić niż
        przyjechać wcześniej na przystanek.
        3. Czasami jeżdżą zbyt wolno.
        4. Mają niezsynchronizowane zegarki.
        5. Znają dane statystyczne z których wynika, że jak na 10.00 ma przyjść
        punktualnie 10 osób, to co najmniej 7 się spóźni.
        6. Za długo słuchają radia na końcowych przystankach i w czasie jazdy.
        7. Za długo korzystają z toalet.
        8. Na końcowych przystankach mają znajome koleżanki, z którymi ucinają sobie
        dłuższe pogawędki przedłużone potem na całe kursy.
        9. Niektórym na tym nie zależy by być punktualnym (nic z tego nie mają, mowa
        oczywiście o gratyfikacjach pieniężnych).
        10. Palą drogie papierosy (szkoda wyrzucić marlborasa jak trzeba ruszać, wszak
        1 kosztuje ponad 30groszy)
        11. Sprzedają bilety podczas jazdy.
        12. Mijają na trasach rowerzystów i "maluchy".
        13. Czasami śpią na końcowych przystankach (szczegónie chodzi o poranne kursy)

Gdy sie to wszystko uwzględni no to jest jakieś tam wytłumaczenie. Tylko co to
        mnie może wszystko obchodzić.Powinny jeździć punktualnie i tyle.
      • Gość: Klara Re: Rozklad jazdy autobusow MPK IP: 158.66.132.* 20.10.03, 16:11
        Gość portalu: Ann napisał(a):

> Ja często korzystam z linii 3 i 13(te niebieskie autobusy) i naprawdę nie
        wiem
        > nigdy ile czasu spędzę na przystanku. Nigdy nie przyjeżdżają punktualnie !!!

Jak my lubimy używać słów: "nigdy", "zawsze" i "wszyscy". A to co napisała Ann
        jest po prostu nieprawdą. Jeżdżę tymi liniami (może nie tak bardzo często)i
        nie mam takich złych doświadczeń. Wiele razy autobusy przyjeżdżały
        punktualnie, chociaż zdarzały się również odstępstwa od podanych godzin.
      • Gość: radomiak Re: Rozklad jazdy autobusow MPK IP: *.ioip.com 20.10.03, 18:56
        Co Ty opowiadasz?! Najlepiej zrobisz jeżeli zapomnisz o istnieniu słów "zawsze" i "nigdy" bo chociaż trochę będziesz bliższa prawdy. Jeżdżę stale i tymi niebiskimi Michalczewskiego i tymi MPK-owskimi i nie mam z tym problemów. Odchyłki są drobne, takie jak o tym informują. Chyba nie roi Ci się w głowie, że przez Radom da się przejechać autobusem komunikacji miejskiej tak aby można było wg niego regulować zegarki? Trochę trzeźwego spojrzenia przydałoby Ci się. Wcześniej nie przyjeżdżają niż w rozkładzie a opóźnienie do 5 min (sporadycznie trochę większe)nie jest problemem. A w którym podobnej wielkości mieście, z podobnym natężeniem ruchu, w Polsce lub na świecie jest inaczej?
        • Gość: wakarpl Re: Rozklad jazdy autobusow MPK IP: *.rev.stofanet.dk 20.10.03, 19:04
          W Danii autobusy jezdza naprawde jak w zegarku, chco raz zdazrylo mi sie, ze
          autobus byl 2 minuty przed czasem, a chyba lepiej juz jest jak sie spozni:)
          W RAdomiu tez swego czasu sporo jezdzilem autobusami i raczej nie mialem
          wielkich zastrzezen, ale zazwyczaj nie sprawdzalem rozkladu.
          Zgadzam sie, ze ciezko jest doprowadzic do sytuacji, zeby autobusy w wiekszych
          maistach jezdzily co do minuty, wiecej cierpliwosci, a jak sie nie podoba,
          to... a piechote:)
          Pozdrawiam
    • Gość: Garfilkijwmrowki Re: Rozklad jazdy autobusow MPK IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 20.10.03, 21:09
      Ja bardzo często jeżdżę 8 w stronę Zamłynia z przystanku na Żeromskiego i
      jeszcze nigdy nie zdarzyło jej się przyjechać punktualnie. Z końcowego na
      Koziej Górze też bardzo, bardzo rzadko wyjeżdża o czasie. Kiedyś kierowca 8
      miał chyba zły dzień i z końcowego wyjechał nie zabierając nikogo, ot taki
      psikus, zwłaszcza że to był listopad godzina dobrze po 20ej. Pozdrawiamy
      wesołego kierowcę!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka