Dodaj do ulubionych

w takim syfiastym miasteczku lotnisko?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.08, 02:41
Warszawa nic wam nie da wieśniaki, sami sobie budujcie za swoje! po co lotnisko, ziemniaki i cebulę będziecie eksportować czy prostytutki? hahahahahaha, zapóźniona prowincja i lotnisko!!!!
Obserwuj wątek
  • axel-1033 Re: w takim syfiastym miasteczku lotnisko? 15.12.08, 13:27
   Gość portalu: Warszawianin napisał(a):

   > Warszawa nic wam nie da wieśniaki, sami sobie budujcie za swoje! po co lotnisko
   > , ziemniaki i cebulę będziecie eksportować czy prostytutki? hahahahahaha, zapóź
   > niona prowincja i lotnisko!!!!

   >>>Dlaczego takie chamstwo i debilizm przez ciebie przemawia, co mówi za siebie
   że jesteś gościem "P" zmieniającym tylko login i piszącym z komputera
   służbowego w nocy.Ja też ci odpowiem po chamsku..>Cieć powinien w nocy pilnować
   a komputerować'. Oj durny to ty jesteś durny jak but z lewej nogi
   "warszawianinie" nie wiadomo z skąd....
    • Gość: hahahahaha Cała Polska smieje się z warsiawiaka IP: *.radom.vectranet.pl 07.06.12, 21:59
     znalezione w internecie:

     Warszawiak, Ślązak i Kaszub pojechali na wczasy do Egiptu. Gdy płynęli łódką, wyłowili z wody gliniany dzban z dziwną pieczęcią. Po chwili złamali tę pieczęć i z dzbana wyleciał Dżinn.
     - Uwolniliście mnie, spełnię wasze trzy życzenia. Po jednym na każdego.
     Kaszub:
     - Ja tak kocham Kaszuby... Niech zawsze woda w jeziorach będzie czysta, ryb będzie pod dostatkiem, a turyści niech będą porządni i bogaci.
     Dżinn:
     - Nudnawe życzenie, ale jak chcesz. Zrobione.
     Warszawiak:
     - Wybuduj dookoła Warszawy ogromny mur, żeby odgrodzić moje miasto od reszty tego zacofanego kraju i żeby żadni wsiowi mi tu nie przyjeżdżali.
     Dżinn:
     - OK. Zrobione. Teraz ty - Dżinn zwraca się do Ślązaka.
     Slązak:
     - Powiedz mi coś więcej o tym murze wokół Warszawy.
     - No, otacza całe miasto, jest betonowy, wysoki na kilometr i szeroki na trzy kilometry u podstawy. Mysz się nie prześlizgnie.
     Slązak:
     - Dobra. Moje życzenie to - Nalej wody do pełna.

     --------------------------------------------

     A to jeden z przekazywanych z pokolenia na pokolenia w Galicji:

     Dlaczego król przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy?
     - Bo mu lekarz zalecił wiejskie powietrze.

     -----------------

     Warszawiak do Ślązaka:
     - Co wy macie na tym śląsku? Brud, syf, niebo zamiast niebieskie jest czarne. A Katowice w herbie mają jakieś młoty!
     - A co wy mocie w herbie? Pół dorsz, pół k**wa, ani się nie najesz, ani nie podupczysz!

     -------------

     A nejlepszy kawal to jest ten:

     Autobusem jedzie chłopak i czyta książkę. Na przystanku wsiada elegancka pani. Chłopiec ustępuje jej miejsca. Pani siada i zagaduje:
     - Pewnie jesteś chłopcze z Krakowa.
     - Jak pani na to wpadła?
     - Ustąpiłeś mi miejsca.
     - A pani to pewnie rodowita warszawianka?
     - Rzeczywiście! Jak na to wpadłeś?
     - Nawet "dziękuję" pani nie powiedziała.
  • Gość: Ktoś Re: w takim syfiastym miasteczku lotnisko? IP: 83.18.74.* 12.04.09, 00:10
   Koleżko z "wspaniałej Warszawy" Syf,to ciebie spłodził. Radom jest prowincja
   Warszawy w 75% niechętnie-wzięty przez tą zaplutą i zadymioną
   mieścinę(zbieranina motłochu nieudaczników,którzy bez walki szukają łatwego
   zarobku), pełna zadufanych i zapatrzonych w siebie Warszawiaków jakim np. Ty
   jesteś "mieszczuchu" xD. Strasznie płytki gościu z Ciebie "przyjacielu" :P.
   Pozdrawiam. Mieszkaniec dzielnicy Radomia - Idalin.
  • wemur Re: w takim syfiastym miasteczku lotnisko? 19.03.12, 23:01
   Radomianie ! Po co to zacietrzewienie ! Lotnisko jest po to aby Radom przestał być syfiastym miasteczkiem. Bo jest - mieszkam tu, to wiem i nie ma się co denerwować. G..no do tego prawdziwym czy malowanym warszawiakom. Boli ich przecie, że muszą oddać część kasy przynależnej m.in. Radomiowi - posłuchajcie wypowiedzi w mediach.

   ZRÓBMY TO LOTNISKO
  • radomianin79 Do warszawianina, prawda o warszawie 29.05.12, 00:03
   Autor tego forum napisał tak: ,,, Warszawa to.... Miasto ludzi z nikąd. Miasto ludzi z miast, miasteczek, z małych wiosek. Wielu tutaj zapomina skąd pochodzi. Niektórzy tak po prostu, inni, bo tego chcą. Dobre wykształcenie i wysoka pozycja zawodowa to nie wszystko. Ważna jest osobowość. Ludzie swoją arogancją, zarozumiałością, poczuciem wyższości, postawą, że jest się lepszym pokazują jak z butów wystaje im jeszcze słoma!

   W Warszawie liczy się kariera, stanowiska, pieniądze, wszystko za wszelką ceną, po trupach. To, z kim bywają, określa ich pozycję w hierarchii społecznej. W Warszawie mieszkają sami obcy. Często zarozumiali, aroganccy, butni, cwaniacy. Może dlatego że Warszawa to stolica? Takie są spostrzeżenia o przyjezdnych Warszawiakach. Są po prostu ,,zmieleni” przez to miasto.

   Możemy na nich zawiesić wzrok albo zmusić, aby oni nas zauważyli, bo im czymś zaimponujemy np. wyglądem. To są chyba dwie możliwości na spotkanie z bliźnim. Ceną zachowania tożsamości, aby nie zostać ,,zmielonym” przez to wielkie miasto, jest samotność. Jednak dziewięćdziesiąt parę procent przyjezdnych daje się ,,zmielić”, bo tylko jako ,,zmielony pokarm” są ,,trawialni” dla Warszawy. Być może ich ,,warszawskość”, z którą się obnoszą, to rekompensata, że zaparli się siebie? Wielkie korporacje o wiele skuteczniej wypaczają ludzi. W Warszawie trudno poczuć się jak u siebie.

   www.psychotronika.fora.pl/na-kazdy-temat,54/warszawa-miasto-ludzi-z-nikad,50.html

   Warszawa pasożytuje na Polsce? Tak, Warszawa pasożytuje na Radomiu, to dzieki regionowi radomskiemu ma wyzsze dotacje unijne, i warszawa zamiast rozwijac peryferia mazowickiego, najwiecej kasy zgarnia dla siebie, Radom, Ciechanów tracą .... dostają okruchy!

   tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/warszawa-pasozytuje-na-polsce/comment-page-1/#comment-2799
   • Gość: jaka Re: Do warszawianina, prawda o warszawie IP: *.radom.vectranet.pl 30.05.12, 22:26
    To fakt, Warszawy nikt nie lubi w całej Polsce, Kraków, Szczecin, Katowice (Śląsk), Łódź. A czym jest Warszawa, jednym wielkim syfem, czyli mieszaniną karierowiczów, psychopatów, którzy robią kariery za wszelką cenę. Warszwa i Aglomeracja Warszawska Powinna być wyłączona z województwa mazowieckiego. Dzięki temu, Radom, Siedlce, Płock ma szansę na szybszy rozwój na większe dotacje unijne! A co do słow warszawianina, pokazuje ten czlowiek swoj niski poziom intelektualny i emocjonalny, lub to ktos cwany, kto zastosowal prowokacje, Radom ma szansę na sukces, i rozwój, jak np. w linku radom.gazeta.pl/radom/51,48201,11743191.html?i=2 Czy pokazy air show
    • Gość: butnemiasto Do warszawianina, prawda o warszafce IP: *.radom.vectranet.pl 30.05.12, 22:48
     Poniedziałek, 25.02 Kiedy zaczynają się ferie zimowe na Mazowszu, górale, jak sami mówią, muszą uzbroić się w cierpliwość. - Warszawka - prychają gniewnie. Dziennikarze "Prosto z Polski" zdecydowali się sprawdzić, co tak bardzo irytuje górali w mieszkańcach stolicy.

     Pan Stanisław Szczerba, pracownik wyciągu narciarskiego i mieszkaniec Zakopanego historiami o chamskich zachowaniach ludzi przybywających z Warszawy sypie jak z rękawa. Jego zdaniem Warszawiacy uważają, że wszystko im się należy... z samego faktu bycia warszawiakiem.

     Płacisz - wymagasz!!!

     Pan Stanisław przytacza historię, kiedy mieszkańcy stolicy udali się do Komendy Miejskiej w Zakopanym i wezwali policję na stok, gdyż ich zdaniem było tam ślisko i nierówno, co mogło stanowić niebezpieczeństwo dla szusujących turystów. Niejednokrotnie, jego zdaniem, warszawiak czuje się w Zakopanem jak "pan i władca". - Gdyby nie nasze pieniądze, które my wam przywozimy, to byście tutaj z głodu zdechli - takie wypowiedzi nieraz podobno usłyszeli właściciele restauracji, sklepów czy hoteli z ust mieszkańców stolicy.

     Warszawa a "Warszawka"

     Gdyby nie nasze pieniądze, które my wam przywozimy, to wyście by tutaj z głodu zdechli

     warszawa - takie wypowiedzi slychac z ust warszawiakow w wielu kurortach czy osrodkach


     Pan Stanisław jednak broni rodowitych warszawiaków. Uważa, że rdzennemu warszawiakowi do głowy by nie przyszło tak absurdalne zachowanie. Przekonuje, że sprawcami tego typu incydentów są osoby, które niedawno przeprowadziły się do stolicy i dzięki temu czują się lepsi od innych. Tak zwana Warszawka uważa za obowiązkowe wręcz podkreślenie miejsca swojego zamieszkania. Pan Stanisław przytacza jedną z typowych sytuacji:

     -Przychodzi facet do szpitala na izbę przyjęć i mówi "Proszę Pana, jestem z Warszawy, upadłem i boli mnie ręka", więc lekarz odpowiada "Na to pierwsze nic nie poradzimy, a na to drugie zapraszam na rentgen"-. Obrona żartem jest w tej sytuacji najodpowiedniejsza, uważa.

     Dowcipy o warszawiakach krążą już po uliczkach Zakopanego. Jeden z nich opowiada o warszawiaku, który chce kupić narty i jego jedynym życzeniem jest to, aby były lekkie.

     Tak są po prostu zbudowani

     Nie ma rady na warszawiaka, uważa Pan Stanisław. Oni tacy po prostu są i nie da się tego zmienić. - To jest tak jak z moją łysiną. Dlaczego jedni mają włosy a inni nie? Nie wiadomo. Warszawiacy są po prostu tak zbudowani. Na szczęści, mówi, pod koniec marca wszystko wraca do stanu normalności. Warszawiacy wracają do domu, a górale mogą wreszcie spokojnie spać.

     www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/gorale-narzekaja-na-warszawke,1125.html
  • Gość: internauta Wyłączyć Warszawę z Mazowieckiego! IP: *.radom.vectranet.pl 29.05.12, 14:57
   Warszawa zawsze okradała to dlatego Górny Śląsk chce autonomii, ponieważ ludzie czują się tam wykluczeni, nikt nie dba z Warszawy o regiony słabsze, tak samo jest z województwem, Warszawa nie dba o regiony peryferyjne wojewodztwa mazowieckiego. Taka centralizacja wladzy jest wręcz szkodliwa! Warto wziąść przykład z NIemiec, tam postawiono na decentralizację, a miasto Berlin jest miastem wydzielonym od całego kraju zwiazkowego.

   Dlatego należy wyłączyć Warszawę i region Warszawy z mazowieckiego, i stworzyć aglomeracji warszawskiej niezależne województwo stołeczne. Warszawa i cała aglomeracja warszawska powinna być wydzielona z całego województwa mazowieckiego, bo stolica jest największą siedzibą firm, korporacji, hoteli, to najbogatsze miasto w Polsce, ma największe dochody, z uwagi na najwięcej lokalizujących się w niej firm, a najbogatsze gminy i miasteczka Polskie to właśnie Piaseczno, Grodzisk, Raszyn i inne okoliczne, gdzie osiedlają się ludzie, dobrze zarabiający. Nawet dalszy Grójec dobrze skomunikowany z Warszawą, zyskuje. Warszawa jest uznawana za finansową stolicę Polski (m.in. 3 największe firmy z indeksu WIG 20. Uważam, że region warszawski i podwarszawski powinien być odrębną jednostką administracyjną, okręgiem stołecznym, warszawskim, obejmujący te miasta i miasteczka podwarszawskie, całą aglomerację!

   Województwo mazowieckie ma najwyższy spośród wszystkich polskich województw dochód na głowę mieszkańca, który wynosi 85% średniego dochodu w Unii Europejskiej. Warszawa jest uznawana za finansową stolicę Polski (m.in. 3 największe firmy z indeksu WIG 20). W Płocku swoją siedzibę ma PKN Orlen (4. w indeksie), największy polski koncern paliwowy. W Warszawie i w Siedlcach działa Polimex-Mostostal (także w indeksie WIG 20). W Przasnyszu swoją siedzibę ma firma Kross – największy producent rowerów w Europie. W Mińsku Mazowieckim działa firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów będąca polską częścią konsorcjum które wygrało przetarg na budowę II linii Metra Warszawskiego. W tym samym mieście znajdują się ZNTK "Mińsk Mazowiecki", które wraz z Bydgoską PESĄ wygrały największy do tej pory przetarg na dostawę pociągów (20 szt.)

   Mazowieckie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych gospodarczo województw w kraju. Gospodarczo, ekonomicznie najlepiej wybija się tu najbardziej rozwinięta gospodarczo Warszawa oraz jej okolice, aż po granicę z Woj. Łódzkim na zachodzie i Siedlce na wschodzie; wyróżnia się także Płock.

   Większość, głównie południowego województwa mazowieckiego jest stosunkowo słabo rozwinięta. Najbiedniejszym subregionem jest subregion radomski. Radom ma obecnie najwyższe bezrobocie wśród miast ponad 100-tysięcznych oraz wśród powiatów grodzkich. Brak inwestycji, brak dużych firm! Nawet połączenie kolejowe jest zaniedbane, bo z 1 nitką torów, w kierunku Radomia, do Kielc! W Radomiu nic nie ma!

   Gdyby Warszawa była wydzielonym miastem nie miałaby takich dotacji unijnych, ale ma dotacje wlasnie dzieki biednym regionom mazowieckiego, i zamiast dzielić po równo, najwiecej Warszawa zabiera dla siebie, i dla Płocka (rządzi Struzik, marszałek wojewodztwa, z Płocka) A Radom i Siedlce dostają najmniej.

   Więc niech ten cały warszawianin zamknie p y s k a i sie nie wymandrza, Warszawa jest siedzibą wielu firm polskich i zagranicznych, jest stolica Polski, siedzibą rządu, i siedzibą wladz wojewodzkich (stolica mazowieckiego), wiec kto ma wladze ten ma kase, i sam rozdaje karty, Radom Utracił funkje miasta wojewodzkiego i na tym stracił, wina lezy po stronie rządzących, we wladzach ktorzy kradną, a nie pomagają.

   Radom potrzebuje lotniska, bo byłby to impuls do rozwoju regionu i miasta, mogloby przyciągnąć inwestorów, to byłby impuls do pobudzenia rozwoju, Radom stałby się atrakcyjny do inwestycji, poniewaz jest tani, tańszy od warszawy, tansze nieruchomosci, itp.
    • Gość: Ja Wyłączyć Warszawę z Mazowieckiego! IP: *.radom.vectranet.pl 30.05.12, 22:39
     Peryferia całego województwa mazowieckiego, szczególnie południowa część wojewodztwa jest najbiedniejsza w Polsce. Dlatego Warszawę należy wydzielić z województwa. To pozwoliłoby na naprawę sytuacji, w której formalnie najbogatsze województwo w Polsce jest na peryferiach (nie licząc Warszawy i Płocka, ktore są zamożne, bogate) jednym z najbiedniejszych. Jest dużo racji w pomyśle utworzenia 17. województwa stołecznego.

     Wraz ze stolicą trzeba by wykroić z Mazowsza "zamożne miejscowości podstołeczne". Które? Szczegóły trzeba ustalić, i stworzyć nowe 17 województwo stołeczne! Tak jak to jest np. w Niemczech, z landu wykrojono stolicę Berlin, i jest miastem wydzielonym. Skoro to sprawdza się na zachodzie, dlaczego tego nie mozna wprowadzić w Polce w wojewodztwie amzowieckim? Co wiecej. A Radom byłby wtedy bardziej atrakcyjniejszy jako stolica województwa!

     Przez zbyt bogatą Warszawę, Mazowsze może stracić i bedzie tracić unijne fundusze. Unijna pomoc dla regionów przysługuje tylko najbiedniejszym obszarom, które
     nie przekroczyły 75 proc. unijnej średniej PKB na jednego mieszkańca. Chodzi o
     pomoc z tzw. celu „konwergencja” czyli dla regionów uznanych za peryferyjne
     lub opóźnione w rozwoju społeczno-gospodarczym. Takim jest ziemia radomska.

     Wydzielić Warszawę z Mazowieckiego! Np. Tak zrobiono z Berlinem. Ten pomysł to najprostsze rozwiązanie, by ocalić fundusze dla Mazowsza.W ten sposób,
     po wydzieleniu Warszawy jako osobnej jednostki administracyjnej Mazowsze nic
     by nie straciło. Bo choć Warszawa jest rzeczywiście bogata, to reszta
     województwa jest bardzo biedna i nie powinno tracić unijnej pomocy Stolica kwalifikowałaby się do innych funduszy UE.

     Choć takie dzielenie regionów to trochę obchodzenie
     unijnych przepisów, to w ten sam sposób postąpiły już inne kraje także zachodnie UE. Podobnie też wydzielono z regionów np. z Berlin w Niemczech czy Bratysławę – Słowacja. Czesi, Węgrzy i Słowacy już dawno swoim stolicom nadali status odrębnych, samodzielnych regionów. Dochód na głowę warszawiaka jest większy od unijnej średniej

     Warszawa jest za bogata - trzeba ją wydzielić z województwa Mazowieckiego! Statystyczny warszawiak jest już teraz zamożniejszy niż przeciętny mieszkaniec UE. Warszawski PKB na głowę jest większy niż w austriackim regionie Wiener Umland Südteil (o 4 tys. dol.), niemieckim Nordhessen (o 10 tys.) czy brytyjskim Hampshire (o 8 tys.)!

     Różnice między Warszawą a resztą Mazowsza (np. radomskie) będą się pogłębiać, bo stolica rośnie szybciej. Korporacyjne firmy, banki najwięcej inwestują w stolicy, dochód jest tam olbrzymi! Za kilka lat bogata Warszawa może utrudnić Mazowszu skorzystanie z unijnej pomocy.

     Jest jeszcze inny powód, żeby wydzielić Warszawę z mazowieckiego. - Jesteśmy jedynym krajem w tej części Europy, który jeszcze nie wydzielił stolicy. Czesi, Węgrzy, nawet Słowacy mają to już za sobą. Efekt jest taki, że nie mamy ani jednego województwa, które może się pochwalić bogactwem, nowoczesnością. Udajemy, że wszystkie regiony są biedne. Tracimy zainteresowania inwestorów - ostrzegają eksperci z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

     Bez szans? Wydzieleniu Warszawy aktualnie jest przeciwna rządząca koalicja PO-PSL, chyba, że ludzie społeczność to wywalczy, wpłynie protestami na rządzących.

     Podsumowując, Warszawa jest bogata, własnie dzieki biednym regionom, peryferiom wojewodztwa, patologiczna jest ta centralizacja - siedziba wladz rządowych, i wojewodzkich. Miastem wojewodzkim powinien byc Radom, Płock, a nie Warszawa, poniewaz Warszawa juz pełni funkcję stolicy Polski, wiec funkcja miasta, stolicy wojewodztwa powinnno byc inne miasto w wojewodztwie. Konieczna jest jednak korekta podzialu administracyjnego i juz!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka