Dodaj do ulubionych

Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności pracy ...

10.02.12, 23:00
W opiece nad seniorami można zetknąć się z różnymi ludzmi oferującymi pracę przy starszych, często bardzo schorowanych osobach.Sama doświadczyłam nierzetelności ze strony agencji pośrednictwa pracy.Na początku było ładnie i pięknie -ZUS,urlop,dodatki za trudną pracę (np.nocne wstawanie do podopiecznych), a z czasem pozostawała tylko mocno okrojona pensja i ZUS z najniższej krajowej.Teraz mam stałego pośrednika w Niemczech i dobrze wynagradzaną pracę.Drogie Panie-Opiekunki, podzielmy się informacjami na temat tych rzetelnych i uczciwych pracodawców w naszej branży, a może uda nam się wyeliminować wyzysk i żerowanie na naszej ciężkiej pracy.Pozdrawiam wszystkie opiekunki no i opiekunów osób starszych. Jurgien
Obserwuj wątek
    • jan.personal Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 14.02.12, 09:08
      Podstawowe pytanie jakie muszą sobie Państwo zadać to - czy chce pracować jako opiekunka/opiekun na Gewerbe, oddelegowaniu, umowie zleceniu lub innej formie zatrudnienia na granicy prawa? Jeśli takie zatrudnienie Państwa interesuje niestety nie posiadamy ofert pracy tego typu.
      Nasza oferta jest skierowana do osób zainteresowanych legalnym zatrudnieniem w niemieckich firmach i ośrodkach opiekuńczych. Nasza oferta to TYLKO i WYŁĄCZNIE oferty zatrudnienia jako pracownik etatowy zatrudniony na podstawie umowy o prace z niemieckim pracodawca, czyli pracownik podlegający niemieckiemu prawu pracy.

Chcesz uzyskac wiecej informacji. Wyslij email o temacie "Legalna praca" na praca@personal-system.eu
      • jurgien52 Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 15.02.12, 13:55
        Cieszę się że w dyskusji biorą udział także osoby oferujące pracę z "pełnym zapleczem socjalnym".Taki sposób zatrudnienia jest najlepszy dla tych którzy są w wieku produktywnym -przedemerytalnym. Ale w Niemczech pracuje też wiele opiekunek w wieku 55-65 lat. Czy dla nich jest przewidziany jakiś system ochrony społecznej? zdrowotnej? Ja jestem w tym przedziale wiekowym i pracuję z Gewerbe- z prywatnym ubezpieczeniem. Masz lepsze propozycje ?
        • jan.personal Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 15.02.12, 15:05
          Witam

W tym co Pani napisala pojawia sie kilka pytan:

1. Gewerbe - czy wie Pani czym jest Gewerbe w Niemczech, jakie sa zasady pracy na Gewerbe i jakie koszty sie z tym wiaza? To jest skomplikowany temat i w przypadku opiekunek i budowalanicow Niemieckie urzedy sa wstanie w szybki sposob udowodnic ze forma zatrudnia jaka Pani wybrala jest tylko poto aby obejsc przepisy i dziala nie tylko na Pani niekorzysc ale i na niekorzysc Niemiec co zkolei podlega surowym karom.

2. Ubezpieczenie - jakie to jest ubezpieczenie. Wiele osob przyjezdzajacych do Niemiec korzysta z Polskiego ubezpieczenia turystycznego ktore daje jedynie ochrone w naglych przypadkach nie zapewniajac leczenia a jedynie pomoc dorazna. Natomiat jesli jest to zatrudnionie na etacie w Niemickiej firmie jest Pani ubezpieczona jak kazdy pracownik, czyli ma prawo nie tylko do pomocy doraznej ale i mozliwosc leczenia jak kazdy obywatel Niemiec.

3. Jaki jest Pani status w Polsce - zrodlo dochodu. To jesli chodzi o odpowiedz na pytanie czy moze Pani pracowac w Niemczech majac 55-65 lat. Oczywiscie ze moze Pani jak normalny pracownik na etacie w normalnym ubezpieczeniem. Jesli pracodawca decyduje sie na Pani zatrudnienie to niema zadnych przeszkod prawnych. Ale jest jeszcze jeden temat. Napisala Pani ze pracuje na Gewerbe. Dlaczego nie jest Pani zatrudniona przez podopiecznego lub jego rodzine. Dla naszych klientow jesli chca pracowac u rodziny a nie w firmie przygotowujemy odpowiednie umowy i inne dokumenty. Pracuje Pani wtedy z pelnym pakietem socjalnym/ubezpieczeniem.

Prosze o wybaczenie i nietraktowanie tego osobiscie, ale z kontaktow z ludzimi ktorzy szukaja u nas wsparcia w uzyskaniu legalnej pracy wyciagam wnioski ze posrednicy staraja sie maksymalnie dezinformowac, aby wyslac czlowieka do pracy na najlepszych zasadach dla siebie. Pomijac tu informacje z czym sie wiaze wyjazd w taki czy inny sposob. Wabiac wynagrodzeniem ktore na polskie warunki jest wysokie.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze chciaz w czesci udalo mie sie odpowiedziec na Pani pytania
          Jan

PS.
          Zapraszam na nasza strone www.personal-system.eu gdzie sa opisane formy zatrudnienia w niemczech i kilka linkow do urzedow w ktorych mozna uzyskac bardziej szczegolowych informacji, jak rowniez zachecam do korespondencji w sprawie problemow i watpliwosci na adres praca@personal-system.eu Postaramy sie pomoc na ile to bedzie mozliwe. Wprawdzie przygotowanie dokumentow, tlumaczenie, niezbedny kontakt z urzedami oraz cala procedura rekrutacji kosztuje u nas 100Euro jednorazowo (i na tym koniec), to jesli otrzymamy prosbe o informacje w korespondencji email postaramy sie odpowiedziec.
            • jurgien52 Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 20.02.12, 20:05
              Witam.Powyżej wypowiedział się pan Jan oferując pracę z pełnym pakietem socjalnym- zatrudnieniem przez FIRMĘ lub Rodzinę podopiecznego.Mogę tylko zgodzić się z tym co napisał i pogratulować stworzenia firmy która nie zatrudnia na granicy prawa pracy. Ja pozostanę na razie przy moim pośredniku (jest solidny i pomocny).Mam wspaniałą podopieczną -zostanę przy niej jak długo będzie mnie potrzebować.Pozdrawiam.jurgien
              • jan.personal Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 22.02.12, 08:30
                Witam ponownie

Widzi Pani nie powiedzielem ze Pani posrednik jest zly a podopieczna niemila.

Tylko tu sie wszystko rozbija o zycie. Staly etat to ubezpieczenie, pozniej prawo do niemieckiej renty itd. Byc moze Pani moze sobie pozwolic na dobre serce, ale wiele osob chce normalnie zyc. Majac rodzine, rachunki do oplacenia, czlowiek musi myslec co sie stanie jak zachoruje i z czego bede wtedy zyl. Tylko staly etat w niemieckiej zapewnia normalne leczenie na terenie niemiec i wyplacanie chorobowego. Nie mowie ze kazdy za chwile zachoruje, ale jestesmy tylko ludzmi. Brak niemieckiego ubezpieczenia pracowniczego oznacza powrot do polski bez pieniedzy lub koniecznosc leczenia odplatnego. Dzien w szpitalu to kwoty przeliczene czesto w tysiacach euro. To sa realia. Albo normalne zycie albo tulaczaka. Tylko ile mozna?
                Osoby przyjazdzajace do pracy zatrudnione w naszym Pflegedins lub innym na etacie czesto mowia ze potrzebuja wolne zeby pojechac do polski do lekarza, na badania, na zabieg itd. Ta wszystko ze wzgledu to ze zastaly poinformowane ze to jest normalne. Nie , to nie jest normalne. Normalnie pracownik idzie do lekarza w niemczech.Jesli to konieczne bierze wolnienie lekarskie, idzie do lekarza i sie leczy. W niemczech bo tu pracuje i jest ubezpieczony. Jesli chce to jade do polski ale dlatego bo chce, a nie musze.

Jesli ma Pani inne informacje polecam poinformowanie sie w polskich i niemieckich urzedach i towarzystwach ubezieczeniowych. Rozumiem ze byc moze teoretycznie wiele osob uwaza ze taka forma pracy jest latwiejsza i jednyna mozliwa. To jest nieprawda. Kazdy moze pracowac legalnie na terenie niemiec na etacie, zarabiajac tyle samo. Dostajac bezplatne szkolenia zawodowe, jezykowe itd. Nie jest to zalezne od wieku. Czy ktos ma 18 lat czy 60 ma do tego prawo.

Jesli miala by Pani mozliwosc wybory pracy na etacie lub pracy w ktorej pracodawca wymaga zalozenia dzialalnosci gospodarczej w polsce co by Pani wybrala. Mysle, ze to oczywiste. W niemczech jest identycznie. Nie musimy tworzyc i dostosowyc sie. Mamy rowne prawa i poprostu trzeba z tego korzystac.

Na zakonczenie zycze Pani i podopiecznej wiele zdrowia. Podopieczna moze o nie zadbac bo ma do tego prawo, a co z Pania ?

Pozdrawiam
                Jan
                EU Personal-System
      • marzanna27-2 Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 10.02.14, 13:34
        Znalazlam pani ogloszenie i jestem zainteresowana opieka nad moimi rodzicami tu w Kolonii w Niemczech od 15 lutego tato jest lezacy a mama chodzaca w trakcie chemii doustnej potrzebna pomoc przy przebraniu taty zrobieniu jedzenia i opieka 24 godz na dobe.Rodzice sa w stanie zaplacic 1000 euro oczywiscie z zamieszkaniem z nimi.Prosze o odpowiedz na emaila lub tel-0049221815141 lub +4915756937466 prosze o odpowiedz Pilne!
    • eliza_only Re: Pośrednik-dobry, to podstawa stabilności prac 17.02.14, 17:17
      jurgien52 napisała:

> W opiece nad seniorami można zetknąć się z różnymi ludzmi oferującymi pracę prz
      > y starszych, często bardzo schorowanych osobach.Sama doświadczyłam nierzetelnoś
      > ci ze strony agencji pośrednictwa pracy.Na początku było ładnie i pięknie -ZUS,
      > urlop,dodatki za trudną pracę (np.nocne wstawanie do podopiecznych), a z czasem
      > pozostawała tylko mocno okrojona pensja i ZUS z najniższej krajowej.Teraz mam
      > stałego pośrednika w Niemczech i dobrze wynagradzaną pracę.Drogie Panie-Opiekun
      > ki, podzielmy się informacjami na temat tych rzetelnych i uczciwych pracodawców
      > w naszej branży, a może uda nam się wyeliminować wyzysk i żerowanie na naszej
      > ciężkiej pracy.Pozdrawiam wszystkie opiekunki no i opiekunów osób starszych. Ju
      > rgien
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka