Dodaj do ulubionych

Co by tu zjesc ;-)

23.11.10, 09:00
mam stresa w robocie i MUSZE go zajesc.
Co dzis gotujecie / macie w planie ugotowac ????
Obserwuj wątek
    • jacek1f nie musisz, bo TY rządzisz a nie stres 23.11.10, 09:20
      wiec NIE WOLNO Ci zajadac go!

Kup 6 jablek - to najlepsza metoda na stres. I zjedz oczywiscie. Zwykle przy trzecim zmieniaja sie priorytety i spojrzeniesmile

Ja mam od 2 dni wielki plat lososia zamarynowany w chutneyu z mango i skorkach cytrusowych wiec dzis pojdzie do pieca na 8-10 minut i juzsmile
      • misia72 Re: nie musisz, bo TY rządzisz a nie stres 23.11.10, 10:08
        Jacku, na szczescie nie jestem z tych, ktorzy w sensie doslownym zajadaja stres. Jest raczej tak, jak pisala Mari - musze sie odprezyc i zajac glowe i mysli czyms innym, skupic na tak prostycj czynnosciach jak krojenie, szatkowanie i mieszanie w garnku, by na koncu podelektowac sie tym co mi wyszlo. To dla mnie juz od zawsze najlepszy odstresowywacz ( jejku, co za slowo ... wink )

jablek nie jem juz od dawna, alergia uncertain

losos - poezja smile
    • marijohanna hmmm 23.11.10, 09:47
      ja rozumiem to tak, ze masz stresa i chcesz sie wieczorem odprezyc gotowaniem, wdychaniem pieknych zapachow i spozywanien??

polecam Ci pyszna zupe, o ktorej pisalam na 30+:

8 szalotek obrac, imbir toze i pohakac drobno razem z dwoma zabkami czosnku.

na oliwie podsmazamy ten imbir z czosnkiem, dodajem pol lyzeczki kurkumy, lyzeczke kuminu, lyzeczke kolendry (?), troche cayenne badz chilli. wrzucamy szalotki, podsmazamy troche, nastepnie dorzucamy pokrojonego w kostke patata i dwie pokrojone w kostke oberzyny. dusimy krotko, po czym dodajemy puszke mleka kokosowego, puszke (mala) pomidorow i aby wszystko bylo przykryte dolewamy bulion.

ja wrzucamy jeszcze z 5 lyzek soczewicy czerwonej. w org. przepisie smazy sie najpierw kulki z miesa baraniego (wyjmuje i dalej jak podalam, imbir itd.). gotuje sie wszystko ok. 30 minut i w wersji miesnej dodajemy 10 min. przed koncem gotowania te kulki.

na koniec posypujemy wszystko swieza kolendra. gotowe!

dodam, ze nie lubie patatow a w tej wersji sa one boskie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka