Dodaj do ulubionych

Impreza wegetarianska

27.12.12, 19:04
Co mozna przygotowac na wegetarianska impreze?

Najlepiej, zeby bylo szybko i latwo, bo nie chcialabym spedzic dwoch dni na krojeniu i siekaniu ;-P

Salatki sa postawa, ale co na cieplo?

Bede wdzieczna za wszelkie sugestie smile

m.
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: Impreza wegetarianska 27.12.12, 19:13
      mozesz zrobic bigos bezmiesny
      curry jarzynowe
      zapiekanki wszelakie
      fasole w sosie pomidorowym lub zapiekana z cebula i miodem
      faitas z czarna fasola, papryka , pieczona w plasterkach dynia, cebula
      jesli nabial dozwolony - nalesniki z nadzieniem np pieczarkowym

mase jarzyn mozna posiekac w blenderze, nawet placki ziemniaczane tak przygotowuje smile

ba, zupa krem nawet ok smile
      • buka007 Re: Impreza wegetarianska 27.12.12, 19:53
        sery, pomidory, antipasti, sprawy grzybowo-pieczarkowe. jaja w majonezie, sosie tatarskim, salatka ziemniaczana, falafel.
        W GP jest watek wege, moze cos cie natchnie:
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,87537712,87537712.html
        • jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 01:13
          Na kiedy ta impreza i w jakim kraju mieszkasz ?
          Mozna zrobic swietne rzeczy z quorn ale nie jest dostepny wPL.
          Mam tone przepisow np. chili sine carne , jambalaya warzywna, wok z tofu , lasagne wege , pasta , zpiekanki. Chetnei podrzuce);
          • roseanne Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 02:09
            jambalaja by mnie interesowala, o ile nie ma w niej soi
            • jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 11:50
              Wrzuce dzis , musze przetlumaczyc z norweskiegosmile
              Rosie nie mozesz soi , moze zastanow sie nad quorn , w Stanach , wiem od znajomej jest sporo propozycji , wiecej niz w Norwegiismile

www.quorn.us/ranges
    • jan.kran Jambalaya. 28.12.12, 12:17
      75g brazowego ryzu ( Mloda uzyla wild rice po polsku zizania wodna tongue_outPP ) , dwa zmiazdzone zabki czosnku ,czerwona cebula , baklazan pokrojony w kostke , zielona papryka , 50 g malych kolb kukurydzy z puszki , 50 g zielonego groszku , 100g brokulow , litr wywaru warzywnego , puszka pomidorow , cayenne , sol , pieprz , oregano , tymianek.

""" Ugotowac ryz. Na patelni podsmazyc cebule i czosnek. Dodac warzywa. Dusic okolo piec minut. Zalac wywarem warzywnym , dodac pomidory i przyprawy. Gotowac 15 minut. Dodac ryz , wymieszc z warzywami i gotowac pare minut na duzym ogniu mieszajac nieustanniesmile.
    • jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 12:31
      """Witlof:... czyli cykoria.
      Proste i smacznesmile

Dwie cykorie na osobę.Obciąć zakończenie , przeciąć na pół i wrzucić na
      patelnię z rozgrzanym maslem , sól , pieprz.
      Kiedy się zarumienią z obu stron położyć plastry brie tak żeby się lekko roztopiły.
      Smacznegosmile

""" Salatka z kuskus.
      *** Grillowane pomidorki z oregano: (10 pomidorków koktajlowych, sól i pieprz, 1
      łyżeczka brązowego cukru, 2 łyżki listków świeżego oregano lub 1/2 łyżeczki
      suszonego,1 łyżka oliwy z oliwek extra virgin).

Pomidorki przekroić na połówki, włożyć do miseczki, oprószyć solą oraz pieprzem,
      wymieszać z cukrem, oregano i oliwą z oliwek. Wyłożyć na blaszkę do pieczenia i
      wstawić pod rozgrzany grill w piekarniku na około 7 - 10 minut.

*** Na suchą patelnie wrzucić dwie szklanki kuskus , mieszając poczekać aż
      lekko zbrązowieje i zalać mieszanką jeden do jeden wody
      i bulionu. Może być wegeta , ja używam gotowy fond ze słoika.
      Kuskus powinno wchłonąć płyn , odstawić na bok do wystudzenia.

***Pokroić dwa , trzy dojrzałe awokado w kostkę.
      *** Na suchej patelni przyrumienić sporą garśc orzeszkow pinii.
      *** Kawałek sera feta pokroić w kostkę.

Wszystkie składniki delikatnie wymieszać , sól , pieprz , oliwa z oliwek. Dodać
      drobno pokrojoną nać pietruszki i szczypiorek oraz czarne oliwki.
      Posypać na wierzchu orzeszkami pinii.

""" zapiekanke z ravioli wg przepisu Mlodej.
      Mozna uzyc gotowe ravioli lub tortelini, te ostatnie odpadly bo byly z kurczakiem lub szynka.
      Kupilam wiec ravioli z serem , dwa opakowania.
      Nalezy je ugotowac wg przepisu na opakowaniu . Nastepnie pokroic drobno cebule, najlepiej biala lub czerwona i czosnek. Podsmazyc. Dodac dwie puszki pomidorow, pelati , sol , pieprz cukier , czarne oliwki , oregano , bazylie , do smaku.
      W forme do zapiekania wlac na dno pomidory , warstwe ravioli \ tortelini , ser zolty utarty , tortelini \ ravioli , pomidory , ser.
      Zapiec w piekarniku , 200 stopni , 20 minut.
      Smacznego !!!

"""
      • jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 12:41
        """ Pasta z brokulami.

Pyszne , polecam!!!!

Ugotowac brokuly , najlepiej mrozone , maja byc miekkie ale sie nie
        moga rozpadac.

Ugotowac makaron tagliatelle . Na suchej patelni podsmazyc orzeszki
        pinii.

Makaron ostroznie wymieszac z brokulami , dodac pesto oraz
        podgrzana fasolke z puszki.

My za kazdnm razem robimy eksperymenty fasolowe , kupujemy rozne
        fasole , male , duze czerwone , czarne , biale.
        Wazne zeby fasolki byly tylko w wodzie , nie przyprawiane.

Mozna makaron , pesto , pinie i fasolki wymieszac w garnku.
        Mozna tez kazdy skladnik podac osobno na stol a kazdy sobie miesza
        jak mu pasuje. Posypac swiezo utartym parmezanem.

"""800 g brokulow mrozonych (rozmrozic, podgotowac 10 minut i dobrze odcedzic)
        30 g stopionego masla
        250 g serka cottage
        100 g zoltego, startego sera
        170 ml smietany kwasnej
        4 jajka
        3 lyzki maki
        proszek do pieczenia
        1/4 lyzeczki galki muszkatolowej (ja nie lubie, wiec nie uzywam)
        pieprz, sol
        tluszcz i troche kaszki manny do wysmarowania i wysypania formy do pieczenia

sos:
        25 g stopionego masla
        1 lyzka maki
        180 ml slodkiej smietanki
        pieprz, vegeta

jajka ubic w duzej misce, dodac make, sol, pieprz, dobrze wymieszac, zeby nie
        bylo grudek. dodac pozostale skladniki, dobrze wymieszac i na koncu dodac
        brokuly i wymieszac z reszta zawartosci miski. natluscic forme do pieczenia,
        wysypac kaszka manna i przelozyc do niej zawartosc miski. wyrownac powierzchnie
        i wstawic do pieca na 200 stopni temperatury. piec okolo godziny, az bedzie
        zloto-brazowa. w miedzyczasie zrobic zasmazke z masla i maki, rozprowadzic
        slodka smietanka, popieprzyc i "powegetowac" do smaku. jesli za gesta, dodac
        ciut mleka lub smietanki. jak zapiekanka gotowa, wyjac z pieca, wylac na wierzch, i jeszcze popiec 10-15 minut, az wierzch zacznie brazowiec.
        mozna na goraco i mozna na chlodno. pycha absolutna... smile)))

"""Makaron z porami i ricotta.

***Pappardelle pół opakowania (grube wstążki)
        2-3 pory
        ricotta 1 opakowanie
        garść startego parmezanu
        ząbek czosnku
        olowa z oliwek
        sól, pieprz

Pory pokroić w ukośne cienkie plasterki, czosnek drobno posiekać.
        W
        rondlu (lub na głebokiej patelni) dodac oliwe wrzucić
        pory z czosnkiem, lekko osolić i dusić pod przykryciem na malutkim
        ogniu do miękkości ok. 5 - 10 minut (uwaga - nie rumienić).
        Następnie dodać ricottę i doprawić solą i pieprzem. Jak masa jest za
        gęsta dodać trochę wody z gotującego się makaronu. Połączyć masę z
        ugotowanym makaronem i posypać obficie parmezanem.

""Bakalazansmile)

Dwa bakłażany przekroić wzdłuż , naciąć , posolić , podlać oliwą z oliwy i
        wlożyć na pół godziny do piekarnika nacięciam do góry.
        W garnku z grubym dnem rozgrzać ghi , może być ewentualnie masło.
        Wrzucić garść drobno pokrojonego świeżego imbiru , curry , kolendrę i garam
        massala.
        Dodać bakłażany pokrojone w grubą kostkę, szpinak < ja dodaję
        mrożony , około osiemset gram > i puszkę pelati oraz łyżeczkę cukru.
        Dodaję dwie puszki ciecierzycy , trochę śmietany , sól , pieprz i gotuję
        kilkanaście minut.

• jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 12:53
          Wszystkie przepisy wyprobowane i zbierane od latsmile
          Jestem wegetarianka od niedawna ale od wielu lat zblizalam sie do tej opcji jedzac coraz mniej i mniej miesa.
          Denerwuje mnie podejscie do kuchni wegetarianskiej wielu osob i niewiedza na ten temat.
          Wegetarianin nie jest krolikiem jedzacym wiecej warzyw. Musi jesc produkty sojowe , najprostszy przyklad tofu ale tez jest cala gama innych. Jedynie produkty sojowe zawieraja aminokwasy rownoznaczne z aminokwasami zawarytmi wproduktach zwierzecych a te potrzebuje czlowiek zeby miec rownowage w odzywianiu.
          Kuchnia wegetarianska jest smaczna i roznorodna . Ja jestem wegetarianka bo nie smakuje mi mieso oraz z powodow etycznych i ekologicznycn.
          Kompletne mi nie wadzi ze ludzkosc obok mnie je mieso i nikogo nie nawracam.
          Nie pytam tez nikogo dlaczego je miesotongue_outPP
          Ja natomiast jestem pytana ciagle czemu jestem wegetarinka , jakie mam powody ( czesto pada pytanie o religie tongue_outPP )
          I wszyscy sie martwia ze bede miala anemie lub mi jakiejs witaminy zabraknietongue_outPP
          Wyniki krwi w wieku 52 lat mam super , syn 23 uprawiajacy intensywnie sport , rowniez wege ma wszystkie witaminy w porzadkusmile
          Kran
        • roseanne Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 13:59
          quorn odpada, bo zabardzo grzybowy i straszy nowym atakiem podagry,
          rozpuste wigilijna w postaci kilku lyzek kapusty z grzybami i pasztecikow musialam szybko leczyc podwojna porcja lekow, w zasadzie tylko kurki i niewielkie ilosci pieczarek moge

bardzo podobnie- bez fasoli i kukurydzy, robie forme zapiekanki z ryzem jasminowym

brokula lacze z makaronem ryzowym- kolankami, jakos mi bardziej pasuje
    • mariposa Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 14:32
      bardzo dziekuje za wszystkie przepisy. zwlaszcza, ze zadalyscie sobie trud, zeby szczegolowo opisac JAK te smakolyki przygotowac.
      jestem na etapie, ze rady typu "zrob kotlet z fasoli" lub "pasztet z tofu" sa niezbyt przydatne wink
      chetnie bym zjadla WSZYSTKO smile

nie jestem wegetarianka, ale nie lubie miesa za bardzo (a zwlaszcza dotykac miesa wink ), wedlin nie jem i jakby ktos te pysznosci dla mnie gotowal to bym byla wege od zaraz smile

m.
      • jan.kran Re: Impreza wegetarianska 28.12.12, 15:26
        Mariposa moje przepisy nie wymagaja zachodu a jak nabedziesz wprawy to pojdzie jak zplatkasmile
      • fettinia Re: Impreza wegetarianska 31.12.12, 08:37
        dorzucam jeszcze watek z GPsmile
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,87537712,87537712.html
        wiesz-gotowanie wege jest o wiele latwiejsze niez z miesem-zawsze cos sie w lodowce znajdzie a takie rzeczy jak makarony,kuskusy czy fasolki zawsze stoja u nas na polcesmile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka