Dodaj do ulubionych

Śledzie w słoikach....

25.08.13, 20:03
szukam wszelkich przepisów na sledzie do sloikow, w ktorych to moga przebywac kilka tygodni.
Z gory dzieki!
Obserwuj wątek
    • kasia_bzdeta_wons Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 09:48
      był tu fajny przepis na śledzie cytrynowe.
      matiasy wymoczone topiło sie z soku z kilku cytryn, z dodatkiem skórki cytrynowej i korzennych przypraw, ja dawałem goździki i kardamon. sledzie kroiłem na wąskie paski, bo sa wytrawne. na górę sledzi w słoiku dawałem kapkę oleju. mogą wytrzymać - trzymałem w lodówce, nie sądzę by bez niej wytrzymały, choc sok z cytryny jest mocny, swoją droga moze warto spróbować bo w occie nie lubię (choc pisząc to przypominają mi się smażone w zalewie octowej, te sa super)
      • czekolada72 Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 10:46
        Ale jak ten przepis ma sie do przechowania sledzi przez kilka-kilkanascie tygodni??
        • shachar Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 12:50
          Napisałaś w pierwszym poście o kilku tygodniach, nie kilkunastu. Robisz już na Święta? smile
          • czekolada72 Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 13:01
            tak, 1-2 sloiki przetrzymuje do BN
            A masz jakis konkretny przepis?
            • shachar Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 13:57
              Aha, chyba nie mam, bo na BN robię w gru, teraz robię pierniki na W, żeby dobrze stężały smile
              • czekolada72 Re: Śledzie w słoikach.... 29.08.13, 14:07
                A ja planuje zrobic zapas rybek prosto z kutra na kilka, kilkanascie tygodni - mrozonych i pasteryzowanych smile I wyglada, ze przepisy na te ostatnie maja wylacznie firmy oraz osoby prywatne pilnie strzegace... nic to - bedziemy molestowac rybakow wink
                • kasia_bzdeta_wons Re: Śledzie w słoikach.... 30.08.13, 11:04
                  cytrynowe wytrzymują kilka tygodni (przypominam ze kilka to juz dwa)
                  po mojemu , nic prócz mrozenia nie zachowuje (chocby po częsci) swiezosci ryby, a łowiłem dorsze na kutrze smile
                  pytaj
                  jak coś znajdziesz daj znać
                  • czekolada72 Re: Śledzie w słoikach.... 30.08.13, 15:35
                    wsystkie pozostale ryby mrozimy, sledzie w czesci mrozimy, w czesci pakujemy w sloje, marynujac i pasteryzujac.
                    • roseanne Re: Śledzie w słoikach.... 30.08.13, 15:46
                      a moze by tak je jedynie zasolic mocno?

jedyny kontakt ze swiezymi sledziami mialam , jak byly to tzw zielone, do usmazenia
                      potem ewentualnie zalewane octem - ale nie do odstawienia, rozpadalo sie dosc szybko
                      ojciec je uwielbial, ja nie moglam przelknac

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka