Dodaj do ulubionych

kuchnia polowa

29.12.19, 16:42
wkrotce zaczynam remont kuchni i przez miesiąc zdana będę na mikrofalówkę i frytownicę. Co robić, droga grupo? czy ktos ma pomysły i przepisy na gotowanie w mikrofalówce? potrafię ugotowac ziemniaki i warzywa, ale może ktos ma jakies proste przepisy na proste dania jednogarnkowe?
Obserwuj wątek
    • lounger Re: kuchnia polowa 30.12.19, 19:43
      Nie korzystam ani z mikrofali ani z frytkownicy. Za to uwielbiam dania jednogarnkowe i te wyglądają zachęcająco:
      kuchnia.ugotuj.to/szukaj/kuchnia/przepisy+na+potrawy+w+mikrofalówce
      • buka007 Re: kuchnia polowa 31.12.19, 07:43
        dzieki, Lou, za inspiracje, na codzien moj jadlospis wyglada inaczej, a mikrofalowka sluzy mi glownie do odgrzewania potraw, także będzie to dla mnie nie lada wyzwanie.
        ale ryba w papilotach to fajny pomysl.
        • lounger Re: kuchnia polowa 01.01.20, 21:53
          Niektórych z tych potraw chętnie bym spróbowała. Ludzie mają takie pomysły i zdolności (w tym wypadku kulinarne) że warto korzystać jak chcą się nimi dzielić.
        • quba Re: kuchnia polowa 18.02.20, 00:27
          buka007 napisała:
          także będzie to dla mnie nie lada
          > wyzwanie.

powinnaś napisać : "tak, że to będzie dla mnie nie lada"....
          a nie :" także będzie to dla mnie"

ponieważ w tej drugiej wersji, której Ty użyłaś owo "także" oznacza "również" ewentualnie "oraz" "jeszcze"
          • buka007 Re: kuchnia polowa 18.02.20, 17:15
            faktycznie, często popełniam ten błąd smile
            ale poprawnie powinnam napisac "tak że" rozłącznie i bez przecinka, tzn. przecinek przed tak, a nie po wink

quba napisał:
            >
            > powinnaś napisać : "tak, że to będzie dla mnie nie lada"....
            > a nie :" także będzie to dla mnie"
            >
            > ponieważ w tej drugiej wersji, której Ty użyłaś owo "także" oznacza "również" e
            > wentualnie "oraz" "jeszcze"
    • mysiulek08 Re: kuchnia polowa 02.01.20, 04:57
      z mikrofalowka nie pomoge, ten sprzet ma zakaz wjazdu do mojej kuchni smile a we frytownicy mozesz smazyc do woli panierowane boczniaki, pulpeciki, devolaya tongue_out tylko duzy przerob oleju masz, jako przegryzke do dipow polecam np :

allegro.pl/oferta/chipsy-prazynki-krewetkowe-do-smazenia-1kg-5395484747

i jesli nie odstreczaja Cie gotowce to wybor tego jest spory
    • shachar Re: kuchnia polowa 06.01.20, 01:06
      Bunia, moim zdaniem, kup mimo wszystko takie mini gawno które podłącza się do prądu, i które ma dwie płyty grzewcze. To nie są wielkie pieniądze i jest o niebo lepsze po podgrzaniu w smaku od mikrofali.
    • buka007 Re: kuchnia polowa 14.01.20, 17:30
      maly update, jak zyc i przezyc bez kuchenki:
      ziemniaki gotowane w mikrofalowce - bardzo szybko i smakuja tak samo jak normalne, do tego tzatziki ogorkowe i ryba z airfreya
      frytki i ryba z frytownicy z surowka z kiszonej kapusty
      warzywa, kurczak z frytownicy
      resztki swiatecznego bigosu pogrzewane w mikrofalowce
      makaron z mikrofalowki z lososiem w sosie gorgonzola

jeszcze co najmniej dwa tygodnie.... sad
      • mysiulek08 Re: kuchnia polowa 22.01.20, 07:14
        Buka, chyba juz ni

Buka, szczerze naprawde sie dziwie, ze w takiej sytucji nie sprawilas sobie chocby jednopalnikowej plyty indykcyjnej, wydatek w skali remontu raczej niezauwazalny

allegro.pl/listing?string=indukcyjna%20jeden%20palnik&bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-2-1127
        • buka007 Re: kuchnia polowa 22.01.20, 07:45
          mysiulku, a co bym z nia zrobila po remoncie? (#zmianyklimatyczne; #elektroschrott wink)
          poza tym traktuje obecną sytuacje bardziej jako wyzwanie, bez napinania, wczoraj na przykład zrobiłam w maszynce przepyszne pieczone bataty z marchewka , szpyrką i do tego dressing jogurtowo-humusowy, była też już turecka pizza (gotowa, od Turka na rogu) z sałatą z sosem jogurtowym, były frykadele (od rzeźnika na rogu) z frytkami i surówką, w tygodniu monsz je w kantynie w robocie, w weekend gdzieś sobie zawsze pójdziemy na jedzenie, także tragedii nie ma, w planie mam jeszcze pitty z kurczakiem i frytkami, oraz trzymam na czasną godzinę worek zamrożonych łazanek od Mamy .
          Damy radę smile

mysiulek08 napisała:

> Buka, chyba juz ni
          >
          > Buka, szczerze naprawde sie dziwie, ze w takiej sytucji nie sprawilas sobie cho
          > cby jednopalnikowej plyty indykcyjnej, wydatek w skali remontu raczej niezauwaz
          > alny
          >

• buka007 Re: kuchnia polowa 18.02.20, 17:29
        należy być bardzo zdyscyplinowanym i planować posiłki na kilka dni naprzód, jeśli mają one być zdrowe i urozmaicone. cieszę się, że to juz za mną, bo na dłuższą metę musiałabym kupić tę płytkę, którą polecała mi Mysiulek wink

lounger napisała:

> Jak wrażenia po?
        >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka