Dodaj do ulubionych

kuchnia polowa

29.12.19, 16:42
wkrotce zaczynam remont kuchni i przez miesiąc zdana będę na mikrofalówkę i frytownicę. Co robić, droga grupo? czy ktos ma pomysły i przepisy na gotowanie w mikrofalówce? potrafię ugotowac ziemniaki i warzywa, ale może ktos ma jakies proste przepisy na proste dania jednogarnkowe?
Obserwuj wątek
    • lounger Re: kuchnia polowa 30.12.19, 19:43
      Nie korzystam ani z mikrofali ani z frytkownicy. Za to uwielbiam dania jednogarnkowe i te wyglądają zachęcająco:
      kuchnia.ugotuj.to/szukaj/kuchnia/przepisy+na+potrawy+w+mikrofalówce

--
      Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba...
      J.S.
      • buka007 Re: kuchnia polowa 31.12.19, 07:43
        dzieki, Lou, za inspiracje, na codzien moj jadlospis wyglada inaczej, a mikrofalowka sluzy mi glownie do odgrzewania potraw, także będzie to dla mnie nie lada wyzwanie.
        ale ryba w papilotach to fajny pomysl.
        • lounger Re: kuchnia polowa 01.01.20, 21:53
          Niektórych z tych potraw chętnie bym spróbowała. Ludzie mają takie pomysły i zdolności (w tym wypadku kulinarne) że warto korzystać jak chcą się nimi dzielić.

--
          Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba...
          J.S.
        • quba Re: kuchnia polowa 18.02.20, 00:27
          buka007 napisała:
          także będzie to dla mnie nie lada
          > wyzwanie.

powinnaś napisać : "tak, że to będzie dla mnie nie lada"....
          a nie :" także będzie to dla mnie"

ponieważ w tej drugiej wersji, której Ty użyłaś owo "także" oznacza "również" ewentualnie "oraz" "jeszcze"
          --
          Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
          • buka007 Re: kuchnia polowa 18.02.20, 17:15
            faktycznie, często popełniam ten błąd smile
            ale poprawnie powinnam napisac "tak że" rozłącznie i bez przecinka, tzn. przecinek przed tak, a nie po wink

quba napisał:
            >
            > powinnaś napisać : "tak, że to będzie dla mnie nie lada"....
            > a nie :" także będzie to dla mnie"
            >
            > ponieważ w tej drugiej wersji, której Ty użyłaś owo "także" oznacza "również" e
            > wentualnie "oraz" "jeszcze"
    • mysiulek08 Re: kuchnia polowa 02.01.20, 04:57
      z mikrofalowka nie pomoge, ten sprzet ma zakaz wjazdu do mojej kuchni smile a we frytownicy mozesz smazyc do woli panierowane boczniaki, pulpeciki, devolaya tongue_out tylko duzy przerob oleju masz, jako przegryzke do dipow polecam np :

allegro.pl/oferta/chipsy-prazynki-krewetkowe-do-smazenia-1kg-5395484747

i jesli nie odstreczaja Cie gotowce to wybor tego jest spory

--
      Twój zwierzak też może potrzebować pomocy
    • shachar Re: kuchnia polowa 06.01.20, 01:06
      Bunia, moim zdaniem, kup mimo wszystko takie mini gawno które podłącza się do prądu, i które ma dwie płyty grzewcze. To nie są wielkie pieniądze i jest o niebo lepsze po podgrzaniu w smaku od mikrofali.
        • mysiulek08 Re: kuchnia polowa 06.01.20, 18:48
          jak masz piekarnik z opcja dlugiegi pieczenia w niskiej temp to slow jest zupelnie zbednym gadzetem, przekonalam sie o tym osobiscie, to juz beztluszczowa frytownica szybciej sie przyda

--
    • buka007 Re: kuchnia polowa 14.01.20, 17:30
      maly update, jak zyc i przezyc bez kuchenki:
      ziemniaki gotowane w mikrofalowce - bardzo szybko i smakuja tak samo jak normalne, do tego tzatziki ogorkowe i ryba z airfreya
      frytki i ryba z frytownicy z surowka z kiszonej kapusty
      warzywa, kurczak z frytownicy
      resztki swiatecznego bigosu pogrzewane w mikrofalowce
      makaron z mikrofalowki z lososiem w sosie gorgonzola

jeszcze co najmniej dwa tygodnie.... sad
      • mysiulek08 Re: kuchnia polowa 22.01.20, 07:14
        Buka, chyba juz ni

Buka, szczerze naprawde sie dziwie, ze w takiej sytucji nie sprawilas sobie chocby jednopalnikowej plyty indykcyjnej, wydatek w skali remontu raczej niezauwazalny

allegro.pl/listing?string=indukcyjna%20jeden%20palnik&bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-2-1127

--
        • buka007 Re: kuchnia polowa 22.01.20, 07:45
          mysiulku, a co bym z nia zrobila po remoncie? (#zmianyklimatyczne; #elektroschrott wink)
          poza tym traktuje obecną sytuacje bardziej jako wyzwanie, bez napinania, wczoraj na przykład zrobiłam w maszynce przepyszne pieczone bataty z marchewka , szpyrką i do tego dressing jogurtowo-humusowy, była też już turecka pizza (gotowa, od Turka na rogu) z sałatą z sosem jogurtowym, były frykadele (od rzeźnika na rogu) z frytkami i surówką, w tygodniu monsz je w kantynie w robocie, w weekend gdzieś sobie zawsze pójdziemy na jedzenie, także tragedii nie ma, w planie mam jeszcze pitty z kurczakiem i frytkami, oraz trzymam na czasną godzinę worek zamrożonych łazanek od Mamy .
          Damy radę smile

mysiulek08 napisała:

> Buka, chyba juz ni
          >
          > Buka, szczerze naprawde sie dziwie, ze w takiej sytucji nie sprawilas sobie cho
          > cby jednopalnikowej plyty indykcyjnej, wydatek w skali remontu raczej niezauwaz
          > alny
          >

• buka007 Re: kuchnia polowa 18.02.20, 17:29
        należy być bardzo zdyscyplinowanym i planować posiłki na kilka dni naprzód, jeśli mają one być zdrowe i urozmaicone. cieszę się, że to juz za mną, bo na dłuższą metę musiałabym kupić tę płytkę, którą polecała mi Mysiulek wink

lounger napisała:

> Jak wrażenia po?
        >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka