Dodaj do ulubionych

czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z

02.02.21, 18:51
marchewki?
Będę wdzięczna wink
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.02.21, 19:23
      cos takiego znalazlam, nie probowalam

Vegan Smoked Salmon - Vegan smoked salmon, made with natural ingredients. It's low in fat and the texture is on point. We served it on crackers with vegan cream cheese. #vegan #glutenfree #simpleveganblog
      Vegan Smoked Salmon
      Author:
      Simple Vegan Blog
      Prep:
      10 mins
      Cook:
      40 mins
      Total:
      50 mins
      Entrée, Appetizer
      American, European, Vegan
      ★★★★★
      5 from 11 reviews
      Servings 4

Ingredients
      3 carrots (1/2 pound or 225 g)
      2 nori sheets, chopped
      1 cup hot water (250 ml)
      2 tbsp tamari or soy sauce
      1 tbsp maple or agave syrup
      1 tbsp apple cider vinegar
      1 tsp smoked paprika
      1 tsp garlic powder
      1/8 tsp ground black pepper
      Sea salt to taste
      Instructions
      Preheat the oven to 350ºF or 180ºC.
      Wash the carrots, add some salt to taste, place them onto a lined baking tray and bake for 40 minutes. You don’t have to peel them.
      In the meantime, you can make the marinade. Just add the nori, water, tamari, syrup, vinegar, paprika, garlic powder and pepper and blend until smooth.
      When the carrots are ready, remove from the oven, let them cool a little bit and slice them into strips with a knife, peeler or a mandoline.
      Transfer the carrot strips into a sealed container and massage with some salt to taste.
      Cover with the marinade and leave for at least 24 hours in the fridge.
      We spread some vegan cream cheese onto crakers and topped them with the vegan smoked salmon, dried dill and chopped red onion.
      Keep the vegan salmon in the fridge for up to 5 days.
      Notes
      Nori can be replaced for any other seaweed or just omit it if you want, although the vegan salmon won’t have a fishy flavor.
      Use any sweetener or vinegar (or even lemon juice) you have on hand.
      To make the salmon tastes even better, top with some extra virgin olive oil before serving.
      Nutrition
      Serving Size: 1/4 of the recipeCalories: 47Sugar: 5.6gSodium: 540mgFat: 0.1gCarbohydrates: 9.2gFiber: 2gProtein: 2g
      • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 04.02.21, 08:29
        Na start ,mam wszystkie skladniki w domu. Dziekuje za pomysl ,przepis. Mam chec sproboWac. Tylko nie wiem ,z jakim winem sie to paruje ? wink
        • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 07.02.21, 18:20
          Wyszla mi ciekawa salatka z marchewki, przypominajaca smakiem wedzonego lososia.
          Karma lekka i zwiewna, polecana.
          Rozowe musujace znad Loary posluzylo za popitke. Pasuje do wszystkiego, to i tu.
          • roseanne Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 07.02.21, 20:59
            Dobrze wiedzieć, że wychodzi coś jadalnego.

Różowe znad Loary pasuje do wielu dan
          • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 08.02.21, 17:34
            dzieki za przepis rosie, dzieki kanuczku za test i relacje, zrobie, jak trochę mróz zelżeje, na razie mój mózg domaga sie porządnej porcji węglowodanów, w telewizji pokazują wciąż północnoniemiecką zimę 78/79...
            • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 23.02.21, 19:44
              zrobiłam, ale z uproszczonego przepisu, łosoś z marchewki jest genialny, miał się przegryzać w lodówce ok 24 godz ale zostanie pożarty na pewno wczesniej, jutro wrzucę fotki.
              marchewkę pocięłam w paski obieraczką do warzyw, zblanszowałam, sos sojowy, sos rybny, papryka wędzona, olej, wymieszałam i wstawiłam do lodówki,
              dodałam już dzisiaj do summer rolls, bo nie mogłam wytrzymać, i planuję do sushi, myslę, że też fajnie podkręci wegetarianskie burgery, jeśli ktoś prefereuje wink
              • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 24.02.21, 14:58
                Łosoś z marchewki z surówką z czarnej rzepy
                • lounger Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 26.02.21, 09:07
                  To z tego przepisu co ros podawała?
                  • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 01:34
                    Piekna prezentacja, Buko. kupilbym kriwste pomarancze ,gdyby ktos mial przepis na weganska kaszanke.
                    • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 02:30
                      mowisz i masz smile
                      browin.pl/przepisnik/przepis/kaszanka-weganska-na-grilla

sporo tego gugle wypulo na haslo 'weganska kaszanka' ale ten jakos tak ze zdjecia najbardziej swojski tongue_out
                      • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 02:38
                        Ale fajnie ,Mysiulku wink) Bardzo sie ciesze . Dziekuje.
                        A do Santiago masz plus minus ile kilometrow ?
                        • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 15:22
                          tak z 1100, 10h godzin jazdy autem albo 1,5h samolotem
                        • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 15:36
                          tez jestem ciekawa, musze kasze gryczana zamowic smile
                      • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 28.02.21, 09:26
                        w tym przepisie brakuje mi czegos kwasnego, z tego co pamiętam, to kaszanka ma taką kwaśną nutę, chyba krew się zakwasza?... ja bym tu udusiła cebulę z octem balsamicznym albo jabłkowym.

mysiulek08 napisała:

> mowisz i masz smile
                        > browin.pl/przepisnik/przepis/kaszanka-weganska-na-grilla
                        >
                        > sporo tego gugle wypulo na haslo 'weganska kaszanka' ale ten jakos tak ze zdjec
                        > ia najbardziej swojski tongue_out
                        >
                        • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.03.21, 21:06
                          próbować można, np dodac kwasne jablko
                      • roseanne weganska kaszanka 21.08.21, 18:38
                        mysiulek08 napisała:

> sporo tego gugle wypulo na haslo 'weganska kaszanka' ale ten jakos tak ze zdjec
                        > ia najbardziej swojski tongue_out
                        >

zrobilam dzis, refriedbblack beans z kasza gryczana, smaczne, ale chyba nastepnym razem dodam przesmazona cebule w duzych kostkach
                  • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 08:22
                    Lou, z tego:

www.blendman.pl/przepis/losos-z-marchewki/
                    prosto i szybko

lounger napisała:

> To z tego przepisu co ros podawała?
                    >
                    • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 15:33
                      zamowilam sos rybny i algi zobaczymy co wyjdzie smile
                      • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 18:24
                        Dystans jak z Toronto do Montrealu x 2. Do zrobienia.
                        Do wegakaszanki mam wszystko z wyjatkiem czabru, ktory wlasnie wyszedl. A gorczyce mam tylko czarna. Papier ryzowy tez musze kupic, kwadratowy. Bo mam tylko ten okragly na ulubione zawijasy wietnamskie, bez smazenia. Ktore maczam w mieszance sosu rybnego i cytryny. Oba na stanie.
                        • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 23:49
                          czaber nie jest konieczny, jak znajdzies bulgarska czubrice to bedzie lepiej 😊 a czarna gorczyca jest ostrzejsza od bialej
                        • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 23:51
                          nie no, pewnie ze do zrobienia, jak nasza futrzata ferajne przewozilismy to 5x w jedna i 5x w druga strone obracilismy, 30 h na jeden kurs🤣
                          • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 27.02.21, 23:53
                            ale jak jest cos do zalatwienia w santiago, to wygodniejszy jest wczesny lot, wynajem auta i powrot wieczorem, sniadanie i kolacje jesz w domu 😉
                            • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 28.02.21, 21:21
                              Wezme to pod uwage wink
                              Spojrzmy w kalendarz:
                              kalendarz na 2021 : szczepień ,wkłuty, wymaziec, kwarantan, myj, czerwień, czipiec , cierpień, wskrzesień, pfizernik, maskopad, grobień
                              • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.03.21, 19:18
                                Mysiulku, kaszanka-weganka udala sie wspaniale. Dzieki raz jeszcze za swietny przepis. Salud.
                                • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.03.21, 21:05
                                  Cieszę sie, ja czekam za kasza i będę robic
                                  • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 10.08.21, 20:47
                                    Ostatnio robie "biala kaszanke" ,zastepujac czarna fasole biala. A kaszanki tradycyjnej juz daawno nie kupuje, nawet tej najlepszej z pewnego znanego mi sklepu.
                    • lounger Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.03.21, 20:55
                      Dzięki 🙂
              • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 03:18
                Bez sosu rybnego wyjdzie ok? nori dostalam, sosu nie
                • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 11:39
                  Ale co robimy ? Uzywam tego sosu rybnego do wietnamskich zawiniatek . W zasadzie do niewielu innych dan. Jest to glownie ekstrakt z anchovies, wiec chyba mozna go zrobic od biedy samemu ,rozpuszczajac conieco pasty z anchovies z woda i dodajac soku z cytryny. A zastepczo moze odrobine pasty miso lub nawet samego sosu sojowego z czyms kwasnym ?
                  • roseanne Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 15:02
                    sos rybny uzywam duzo, do dan azjatyckich roznych, ale i do miesnych innyc - raczej wlasnie tam, gdzie dalo by sie anchovies

tez mysle ,ze zamiennie ok

choc troszke jakby dziwnie, by marynowac marchewke, jak zastepstwo lososia w wyciagu z sardeli
                    • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 17:56
                      jesli ktoś szuka wegańskiego zamiennika, to jest to na pewno dziwne, ale jeśli jest się na tropie nowych smaków, to jest to dozwolone wink

roseanne napisała:

>
                      > choc troszke jakby dziwnie, by marynowac marchewke, jak zastepstwo lososi
                      > a w wyciagu z sardeli
                      >
                      • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 19:59
                        Obralem wczoraj bio-marchewki ,aby nastawic na przemienienie w lososia w/g przepisu od Buki. Ktory wydaje sie ciekawy i latwy. Po czym siadlem przy kominku i je schrupalem. Kolejna proba na dniach.
                        • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 20:28
                          no wlasnie mnie te łososie to takie bardziej chrupiące smakują, więc tylko blanszuję je wew rzątku, albo tylko wrzomtkiem zalewam i zostawiam na chwilę.

kanuk napisał:

> Obralem wczoraj bio-marchewki ,aby nastawic na przemienienie w lososia w/g prz
                          > episu od Buki. Ktory wydaje sie ciekawy i latwy. Po czym siadlem przy kominku
                          > i je schrupalem. Kolejna proba na dniach.
                          >
                  • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 21:55
                    anszua tez nie mam, do sklepu daleko, miso nieosiagalne

nic to, sprobuje bez, zobaczymy jak wyjdzie
                    • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 02.03.21, 22:25
                      Ale do czego to anszua ,miso ?? Do wegakaszanki niepotrzebne ') K. zaciekawiony.
                      • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 03.03.21, 15:18
                        zamiast sosu rybnego do marchewkowego lososia smile Buka dodawala sos rybny, ktorego nie mam, padla propozycja zamiany na anusza albo miso
                        • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 03.03.21, 15:33
                          Aaa, ok. Musialem nie byc na tym wykladzie. Szycie i jego substytuty. Yego.
                          • roseanne Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 03.03.21, 15:57
                            umami to jeszcze grzyby,
                            jakby tak wywar od namoczonych suszonych grybkow, taki esencjonalny...?
                            • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 03.03.21, 18:02
                              Grzyby jeszcze nas zaskocza, tak mowia. Jestem za. Czesto sie nimi zywie. Bo lubie. W tej chwili mam 3 rodzaje swiezych, dwa suszonych. Pieczarki, boczniaki oraz shimeji. Suszone shitake i lesna mieszanka.
                              Nie ma jak umami to taka wersja piosenki mistrza W. Mlynarskiego wink
    • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 04.03.21, 16:57
      no to zrobilam z kompilacji przepisu od Rose i Buki, zobaczymy co wyjdzie smile
      • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 07.03.21, 22:05
        no, nie, jednak nie
        tzn wiadomo, ze to nie losos i nie bedzie lososiem smakowac ale to to wyszlo to tylko marchewka z "morskim" posmakiem i zapachem 😉 slodycz i smak marchewki sie przebija przez wszystko

byc moze suszi bedzie bardziej zjadliwe albo jako dodatek do salatek, bo mnie nawet jako zart kulinarny nie smakuje 😋
        • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 08.03.21, 21:28
          W marchewkowm aproposie wspomnienie amerykanskiego Wietnamczyka, ktory przez szereg tygodni mieszkal w Korei. Pisze artykulyi o marchewce i ogolnie o gastronomii odwiedzanych krajow W poblizu hotelu, gdzie gdzie sie zatrzymal, byla restauracja,do krorej zaprosil swych przyjaciol Jeden z kelnerow przy pozegnaniu przypomnial sobie angielskie Wesolych Swiat. Choc byla polowa maja , w odpowiedzi niezwlocznie otrzymal zyczenia szczesliwego nowego roku.
    • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 09.03.21, 16:58
      jutro marynuję kalarepkę smile
      • mysiulek08 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 09.03.21, 18:47
        o, i to jest sluszne podejscie smile lubisz, robisz smile bedzie marynowana rybna kalarepka smile
    • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 21.04.21, 08:50
      nie myślcie, że próżnuję, kochani wink
      znalazłam dla Was przepis na łososia z papryki.
      niebawem wypróbuję big_grin ( jak będzie mi się chciało upiec paprykę i obrać ją ze skóry, chyba że obiorę obieraczką do ziemniakow).
      Jak się zapewne domyślacie, cała tajemnica tej cudownej przemiany tkwi w kawałku nori, dodanym do marynaty.
      Smacznego! smile
      • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 21.04.21, 10:54
        Buka powoli nastawia nas na Zycie Wodne, ktore moze nadejsc ,gdy przynajmniej czesc ze 138 wulkanow znajdujacych sie pod lodowa skorupa Antarktydy , sie uaktywni. wink
        A czy nie mozna by po prostu dodac nori lub innych wodorostow do sloika z juz upieczona i zamarynowana, pozbawiona skory papryka ?
        • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 22.04.21, 07:13
          tak, dwie spektakularne erupcje w ostatnich miesiącach mogą na to wskazywać, obserwuję sytuację na St. VIncent i Fagradalsfjall z wielką uwagą wink

kanuk napisał:

> Buka powoli nastawia nas na Zycie Wodne, ktore moze nadejsc ,gdy przynajmniej c
          > zesc ze 138 wulkanow znajdujacych sie pod lodowa skorupa Antarktydy , sie uakty
          > wni. wink
          • kanuk Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.10.21, 02:48
            A ja zaobserwowalem dzis istnienie kurzych skrzydelek zrobionych po wegansku ,z kalafiora.
            • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.10.21, 06:29
              Ach.. to dlatego ceny kalafiora poszybowały w górę

kanuk napisał:

> A ja zaobserwowalem dzis istnienie kurzych skrzydelek zrobionych po wegansku ,z
              > kalafiora.
              >
              • roseanne Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 01.10.21, 12:32
                Kalafior a la skrzydelka
                Kalafior a la stek
                Kalafior jako ryz
                Kalafior , jako spod do pizzy

Nie wspominajac juz o aloo gobi
                Zupie kalafiorowej
                Pieczonym kalafiorze
                Czy tez "po polsku" ze zrumieniona buleczka

Tak kalafior stal sie produktem pozadanym i luksusowym
      • buka007 Re: czy ktoś wie, jak zrobić łososia wędzonego z 06.11.22, 06:41
        <3
        Swietne!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka