Dodaj do ulubionych

Botulina działa - córeczka zaczęła chodzić bokiem

04.03.10, 09:10
Karolinka ma prawie 3 latka. 6 tygodni temu podaliśmy botulinę. Do tej pory nie chodziła, ewentualnie prowadzana za rączki, na palcach, bardzo sztywno (ma tetraparezę spastyczną w stopniu umiarkowanym). Przedwczoraj odważyła się sama zrobić kilka kroków przy ścianie. Sami zobaczcie:
smyki.pl/domeny/smyki.pl/karolinka2007/index.php?
Co prawda zwiotczyła ją botulina i dzięki niej ma większy zakres ruchów, no i może trochę lekka infekcja, do tego doszła chęć pokazania się przed Babcią...ale co tam.....ważne że do przodu... choć bardzo powoli....
Obserwuj wątek
    • net79 Re: Botulina działa - córeczka zaczęła chodzić bo 05.03.10, 00:30
      NAJWAZNIEJSZE, ŻEBY CHODZIŁA JAK NAJWIĘCEJ
      nie ważne jak, jak to powiedziała moja koleżanka:" Wolę, aby moje dziecko
      brzydko chodziło, niż ładnie leżało"...
      Brawo i oby dalej do przodu, a jak będę miała chwilkę, prześlę wam info o
      dostępnej w stanach operacji dla spastyków, która kosztuje krocie, ale daje
      niesamowite efekty i wiem, że kilku Mamom udało się m.in. przez gminę uzbierać
      Fundusze, a jednego pacjenta, który jest po znam osobiściesmile
      • kimila607 Re: Botulina działa - córeczka zaczęła chodzić bo 05.03.10, 14:10

> NAJWAZNIEJSZE, ŻEBY CHODZIŁA JAK NAJWIĘCEJ
        > nie ważne jak, jak to powiedziała moja koleżanka:" Wolę, aby moje dziecko
        > brzydko chodziło, niż ładnie leżało"...
        My oczywiście staramy się by wzorzec chodu był jak najbardziej fizjologiczny.
        Choćby w obawie o kręgosłup i ew. deformacje będące następstwem braku równowagi
        w napięciu mięśniowym. Jednak gdy na szali stawiamy funkcjonalność i estetykę to
        oczywiste, ze ważniejsza jest funkcja! Ważne by dziecko poruszało się
        samodzielnie. Kiedy juz to się udaje to trzeba zadbać o prawidłowe lub zbliżone
        do niego wzorce ruchu. Karola pewnie jest juz przygotowana wcześniej do tego
        chodu poprzez ćwiczenia w niskich pozycjach. Z czasem trzeba jednak zdecydować
        się i wybrać czy całkowite zniesienie napięcia i "klapiąca" stopa jest lepsze
        od pozostawionego trochę napięcia ale za to z funkcja biegu czy próbą podskoków.
        My stawiamy przede wszystkim na funkcję i samodzielność ale oczywiście nie
        chcemy rezygnować całkowicie z estetyki smile Stąd okresowe ostrzykiwanie botoxem.
        Łatwe to nie jest ale są efekty tej mozolnej pracy. Dziś Michał schodzi i
        wchodzi po schodach trzymany za 1 rękę i nie zwiesza się i nie opiera na mnie
        jak dawniej. Próbuje tańczyć i podskakiwać, choć jest to bardzo trudne dla niego
        i niejednokrotnie kończy się upadkiem. Karola jak pozna smak samodzielnego
        poruszania i płynącej z tego pewnej niezależności to na brak motywacji nie
        będziecie narzekać wink To najfajniejszy czas na rehabilitację- jest bodziec,
        motywacja i zachęta! Mój syn zaczął chodzić tak jak Karolinka teraz też w marcu-
        2008. Do dziś szlifujemy ten chód. Powodzeniasmile
    • net79 Re: Botulina działa - córeczka zaczęła chodzić bo 07.03.10, 11:16
      forum.gazeta.pl/forum/w,48158,107081755,107081755,Mamy_dzieci_z_mpdz_operacja_SDR.html
      to link do forum
      jest grupa na facebooku po angielsku i po polsku SDR Poland, mama z Warszawy
      założyła
      to chyba będzie najlepszy kontakt...
      Wiem, że są Mamy którym przez Urząd Miasta czy Gminy udało się zorganizować
      koncert np. Feel (Urząd wyszedł z propozycją) na rzecz wyjazdu i operacji... na
      miejscu po operacji już chyba dwa dni zaczyna się trzytygodniowa rehabilitacja,
      instruktarz dla rodziców ( i tu mantra rozciągać min. dwa razy dziennie), na
      miejscu też dziecko jest zaopatrywane w konieczny sprzęt dobrany do jego
      potrzeb.... Gdyby tu wam było inf. mało jeśli koleżanka się zgodzi podam wam
      namiar do niej, bo jej Krzysiaczek już jest po...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka