Dodaj do ulubionych

przedszkole terapeutyczne Warszawa

17.06.16, 14:42
Witam. Szukam przedszkola dla mojego synka z mpd. Najlepsze byłoby na Tarchominie, ale możemy dojechać. Macie coś do polecenia? Słyszeliście coś o Ooniwerku albo Zielonym Kamyku? Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • lietv Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 27.06.16, 12:56
   Zapraszam do nowego przedszkola na Starych Bielanach, które ruszy we wrześniu.Punkt Przedszkolny będzie prowadzony przez Fundację SCOLAR. Więcej informacji poniżej:
   Nabór do NOWEGO Punktu Przedszkolnego Fundacji SCOLAR.

   Nowa lokalizacji ul. Kleczewska 50, Stare Bielany, Warszawa.   Fundacja SCOLAR to zespół ponad 70 wysoko wykwalifikowanych terapeutów, psychologów i pedagogów oraz lekarzy psychiatrów. Od 2004 roku Fundacja SCOLAR jest aktywnym ośrodkiem diagnostyczno ? terapeutycznym dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju. W tym czasie zespół specjalistów (psychiatrów, psychologów, pedagogów i logopedów) zdiagnozował ponad 2 tys. dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od stycznia 2014 roku nasi specjaliści zdobywają również doświadczenie w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym SCOLAR, wpisanym na listę ośrodków współpracujących przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Od stycznia 2015 roku współpracują także z jedną z czterech warszawskich pozaszkolnych placówek specjalistycznych.

   Jednym z celów fundacji jest zwiększanie liczby miejsce, w których dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich bliscy mogą uzyskać specjalistyczne wsparcie.

   Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, w ramach projektu ?Rozwój Daje Radość?, we wrześniu 2016 r. zostanie uruchomiony nowy punkt przedszkolny. Do przedszkola będzie mogło uczęszczać 20 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w wieku od 2,5 do 7 lat z terenu Warszawy lub gmin sąsiadujących.

   Nowy punkt przedszkolny będzie koordynowany przez Panią Martę Sierocką?Rogalę, superwizorkę BCBA (międzynarodowy tytuł terapeuty behawioralnego), założycielkę Fundacji SCOLAR, na co dzień mamę dziecka z autyzmem.

   Zachęcamy do obejrzenia programu, który ukazał się w tym roku na TVP INFO, którego gościem była Pani Marta Sierocka-Rogala.

   Materiał do obejrzenia TUTAJ

   Co otrzymają podopieczni Punktu Przedszkolnego:

   Dzieci otrzymają indywidualny program terapeutyczny, którego celem będzie harmonijny rozwój wszystkich sfer funkcjonowania i zniesienie wszelkich barier uniemożliwiających im naukę w przedszkolach integracyjnych czy masowych. Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny zostanie napisany na podstawie narzędzia VB-MAPP ? ocena umiejętności językowych i społecznych.

   Zajęcia prowadzone będą w grupach czteroosobowych z dwoma terapeutami prowadzącymi. Dzieci otrzymają ponadto minimum 8 godzin indywidualnych zajęć terapeutycznych tygodniowo. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone metodą behawioralną w oparciu o zachowania werbalne. Naszym priorytetem jest rozwój komunikacji i zachowań społecznych.

   Podsumowując każdy podopieczny oraz rodzice otrzymają:

   2 bezpłatne szkolenia dla rodziców;
   Kwestionariusz VB-MAPP, który zawiera opis umiejętności dziecka od początku pobytu w przedszkolu do momentu jego opuszczenia;
   Indywidualny Program Terapeutyczny opracowany na podstawie kwestionariusza VB-MAPP;
   Terapię indywidualną w wymiarze min.8 godzin tygodniowo;
   Terapię grupową w grupach 4 osobowych.
   Punkt będzie czynny codziennie w godzinach 9.00-14.00.

   Czesne: 610 zł / miesiąc

   Zgłoszenia:

   wypełniony formularz zgłoszeniowy pobrany ze strony www.scolar.pl oraz skan orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka można wysłać drogą mailową na adres l.prochwicz@scolar.pl bądź dostarczyć do rejestracji Poradni SCOLAR (ul. Kubickiego 9 lok 3).

   Zapraszamy również dzieci, które otrzymały diagnozę autyzmu i są w trakcie uzyskiwania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

   Formularz zgłoszeniowy - KARTA_ZGLOSZENIA_DO_PRZEDSZKOLA2

   Wszelkie informacje na temat rekrutacji do Punktu Przedszkolnego udzielane są pod adresem mailowym: l.prochwicz@scolar.pl lub numerem telefonicznym 602 632 216.   Punkt Przedszkolny otrzymał dofinansowanie w ramach projektu ?ROZWÓJ DAJE RADOŚĆ ? punkt przedszkolny dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym zespołem Aspergera? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
   • lietv Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 06.09.16, 20:02
    UWAGA! Trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/17 do Terapeutycznych Placówek Fundacji SCOLAR – dwie lokalizacje: Wilanów i Bielany!

    Terapeutyczny Punkt Przedszkolny – Wilanów

    Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 14:30
    Zajęcia grupowe oraz indywidualne prowadzone przez terapeutów
    Dla dzieci w wieku ok.: 2,5 – 7 lat
    Informacje szczegółowe i karta zgłoszeniowa: tutaj

    Terapeutyczny Zespół Przedszkolny – Wilanów

    Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00
    Zajęcia grupowe oraz indywidualne prowadzone przez terapeutów
    Zajęcia specjalistyczne z logopedą, terapeutą SI, fizjoterapeutą, psychologiem
    Dla dzieci w wieku ok.: 2,5 – 7 lat
    Informacje szczegółowe i karta zgłoszeniowa: tutaj

    Terapeutyczny Punkt Przedszkolny – Bielany (nowa lokalizacja!)

    Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00
    Zajęcia grupowe oraz indywidualne prowadzone przez terapeutów
    Testy i praca w oparciu o metodę VB-MAPP
    Dla dzieci w wieku ok.: 2,5 – 7 lat
    Informacje szczegółowe i karta zgłoszeniowa: tutaj

    Pozaszkolna Placówka Specjalistyczna – Wilanów REKRUTACJA NA PRZEŁOMIE SIERPNIA I WRZEŚNIA 2016!
    Informacje szczegółowe: tutaj

    Zachęcamy do kontaktu z rejestracją Fundacji SCOLAR!
    Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

    ZAPRASZAMY!

    Tel: 607 344 840, mail: scolar@scolar.pl, www.scolar.pl
   • alicja_123 Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 07.09.16, 17:19
    Może zamiast otwierać następne placówki, skoncentrujcie się na tym, żeby chociaż jedna była na jako-takim poziomie. Opinie o waszym punkcie w Wilanowie pozwoliłam sobie przekazać w tym wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,10034,156562548,156562548,Diagnoza_ponad_dwulatka_w_Warszawie_gdzie_.html
    a brzmi ona tak:
    Nasz synek był w Scolarze przez 2 lata, O ile w pierwszym roku mieliśmy w miarę zaangażowaną terapeutkę i jakiś postęp był, w drugim roku (podobno zmiana terapeuty jest konieczna, choć do końca walczyliśmy, żeby to nie był właśnie ten człowiek), trafił nam się terapeuta kompletny leń i obibok, z którym dziecko straciło właściwie rok czasu. Logopedka, która tam jest zatrudniona, to kolejna kompletna pomyłka. Dziewczę miłe, ale zupełnie pozbawione kompetencji. Ponieważ mamy dość duże wpłaty z 1%, dziecko miało równolegle, poza przedszkolem inne terapie, co właściwie uratowało nam jego rozwój. Jednocześnie, przy dużych problemach logopedycznych synka, nie widzieliśmy ŻADNYCH rezultatów ćwiczeń logopedycznych w przedszkolu. Nasza równoległa logopedka poradziła nam, żeby poprosić scolarową logopedkę o zapisywanie w zeszycie, co z nim robi i co my moglibyśmy równolegle ćwiczyć. Jak zobaczyła to, co to dziewczę ze Scolara zapisało jako ćwiczenia, to nie wiedziała czy śmiać się, czy płakać nad jej kompetencjami?.

    Mogłabym jeszcze wymieniać inne wasze "osiągnięcia", ale wam daruję...
    • magrot12 Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 19.09.16, 11:52
     Zamierzałam zapisać dziecko właśnie do tej placówki w Wilanowie na zajęcia TUS i teraz mam wątpliwości czy dobrze robię. Syn ma podejrzenie zespołu Aspergera i szukałam fachowej placówki.
     • happykidsplace Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 22.09.16, 13:39
      Zapraszamy do nowo otwartego, BEZPŁATNEGO przedszkola terapeutycznego "Happy Kids Place".

      Przedszkole zostało stworzone z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną (z uwagi na zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawności sprzężone.

      Realizujemy program dydaktyczno- wychowawczy , intensywne działania terapeutyczne oraz zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) pod jednym dachem.

      Budynek został przystosowany do specjalnych potrzeb dzieci. Wnętrze pozwala na stworzenie kameralnych grup, by wpłynąć intensywniej na procesy terapeutyczne dziecka oraz pozwolić na spokojną i przyjazną edukację.

      Posiadamy własną salę do integracji sensorycznej, jedną z najlepiej wyposażonych - salę doświadczania świata oraz gabinety terapeutyczne. Dodatkowo dziecko, w zależności od zapotrzebowania, ma możliwości korzystania z terapii logopedycznej oraz psychologicznej.

      Happy Kids Place jest placówka stworzoną z misją pomagania dzieciom oraz ich rodzicom. Pieczę nad planem terapeutycznym oraz realizacją programu dydaktycznego trzyma wykwalifikowana kadra, która na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka.

      Happy Kids Place - Przedszkole terapeutyczne
      ul. Lipowa 21
      05-091 Ząbki
      tel. 516 821 801 / 511 774 570
      email kontakt@happykidsplace.pl
  • happykidsplace Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 22.09.16, 13:53
   Zapraszamy do nowo otwartego, BEZPŁATNEGO przedszkola terapeutycznego "Happy Kids Place".

   Przedszkole zostało stworzone z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną (z uwagi na zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawności sprzężone.

   Realizujemy program dydaktyczno- wychowawczy , intensywne działania terapeutyczne oraz zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) pod jednym dachem.

   Budynek został przystosowany do specjalnych potrzeb dzieci. Wnętrze pozwala na stworzenie kameralnych grup, by wpłynąć intensywniej na procesy terapeutyczne dziecka oraz pozwolić na spokojną i przyjazną edukację.

   Posiadamy własną salę do integracji sensorycznej, jedną z najlepiej wyposażonych - salę doświadczania świata oraz gabinety terapeutyczne. Dodatkowo dziecko, w zależności od zapotrzebowania, ma możliwości korzystania z terapii logopedycznej oraz psychologicznej.

   Happy Kids Place jest placówka stworzoną z misją pomagania dzieciom oraz ich rodzicom. Pieczę nad planem terapeutycznym oraz realizacją programu dydaktycznego trzyma wykwalifikowana kadra, która na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka.

   Happy Kids Place - Przedszkole terapeutyczne
   ul. Lipowa 21
   05-091 Ząbki
   tel. 516 821 801 / 511 774 570
   email kontakt@happykidsplace.pl
  • basiawow Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 24.11.16, 12:35
   Ja mogę polecić naprawdę super placówkę w Warszawie na Targówku

   – indywidualny program terapeutyczny
   – zajęcia z neurologopedą
   – zajęcia z neuropsychologiem
   – dogoterapię
   – logoterapię
   – metodę krakowską
   – terapie sensoryczną

   Ponadto zapewniamy dzieciom:
   – zajęcia z przedszkolnej podstawy programowej

   Zajęcia bezpłatne:
   – gimnastyka korekcyjna
   – język angielski
   – zajęcia plastyczne
   – umuzykalnienie

   Zajęcia płatne, w ramach świetlicy:
   – Warsztaty Teatr Improwizowany
   grupy: dzieci od 4 lat i młodzież, osoby dorosłe
   Teatr to my. Nasze życie też może stać się scenariuszem spektaklu teatralnego. Nasza historia może być inspirująca, a na jej podstawie możemy wykreować zupełnie nowe światy i postacie. Zdarzenia, które chcemy pokazać w przestrzeni teatru mogły się już wydarzyć, mogą być wymyślone lub zdarzą się dopiero podczas warsztatów. W teatrze możemy być kim zechcemy, możemy mówić to, na co mamy ochotę, możemy też sami poprowadzić naszą historię.
   Formuła zajęć: autorski program oparty na otwartych improwizacjach, ćwiczeniach ruchowych, scenkach aktorskich, kreatywnym pisaniu.
   Zajęcia zakończą się otwartym pokazem teatralnym.

   – Warsztaty FOTODOKUMENTALNE
   grupy: dzieci od 5 lat i młodzież, osoby dorosłe
   W fotografii nie chodzi tylko o ładne zdjęcie. Zdjęcia zatrzymują to, co przyciąga naszą uwagę. A gdyby tak rozejrzeć się wokół i stworzyć fotograficzny pamiętnik swojego życia? Co nas zajmuje, cieszy, martwi, zastanawia? Dlaczego zwracamy na coś uwagę? Fotografie nie muszą być idealne, i tak najważniejsza jest historia, jaka się z nimi wiążę. Podczas warsztatów będziemy budować opowieści fotograficzne o nas samych i o świecie, który nas otacza. Będziemy też poznawać historie innych: najbliższych, sąsiadów, mieszkańców okolicy.
   Formuła zajęć: zajęcia warsztatowe z aparatami w plenerze, wyjścia fotograficzne do wybranych miejsc, analizy prac fotograficznych, mini wykłady.
   Zajęcia zakończą się otwartym pokazem slajdów.

   – RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
   grupy: rodziny, dzieci+ rodzice lub opiekunowie
   Podczas warsztatów sięgniemy po różne techniki artystyczne ( teatralne, fotograficzne, filmowe) i arteterapeutyczne. Każde ze spotkań będzie miało swój motyw przewodni, na którym będziemy się skupiać.
   Do pracy warsztatowej wykorzystamy wyobraźnię i kreatywność uczestników. Nauczymy się wyzwalać swoją kreatywność, współdziałać w grupie, ujmować kreacyjnie własne myśli i wyrażać artystycznie swoje emocje.
   Formuła zajęć: otwarta w zależności od motywu przewodniego.
   Zajęcia zakończą się formułą pokazu prac.

   Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia
   ul. Wyspowa 6, 03-687 Warszawa
   Tel.: 604 301 306
   marzenia.waw.pl/
  • terapeutyczny_punkt_przedszkol Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 30.11.16, 13:22
   AUTYZM - NIE PRZEOCZ!!!

   Drodzy Rodzice !
   Informujemy, że trwa rekrutacja do Punktu Przedszkolnego dla dzieci z autyzmem mieszczącego się na warszawskim Ursynowie.
   Zapraszamy dzieci z wieku od 2,5 do 5 lat

   Punkt Przedszkolny utworzony został z myślą o dzieciach z autyzmem, powstał z inicjatywy doświadczonych i dobrze zorientowanych w tym temacie rodziców, którzy zmagają się z autyzmem swojego dziecka na co dzień. W połączeniu sił z kadrą wykwalifikowanych terapeutów oraz specjalistów, powstało wyjątkowe miejsce, niosące pomoc dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzinom.

   Prowadzimy indywidualnie skierowaną intensywną terapię, uwzględniając potrzeby, możliwości oraz poziom funkcjonowania dziecka. Praca nauczyciela wspierana jest przez wykwalifikowanych terapeutów oraz specjalistów, doświadczonych w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zapewniamy pracę w małych grupach, ciepłą atmosferę, troskliwą opiekę w poczuciu bezpieczeństwa.

   W pracy z dzieckiem zapewniamy:
   - Realizację podstawy MEN metodą behawioralną lub z elementami tetapii behawioralnej;
   - Pracę w małych grupach;
   - Szeroką ofertę zajęć dydaktyczno-terapeutycznych metodą behawioralną lub z elementami metody behawioralnej;
   - Indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny;
   - Wnikliwą i cykliczną ocenę poziomu funkcjonowania dziecka oraz postępów w terapii;
   - Opiekę m.in.: nauczyciela, pedagoga /specjalnego/, psychologa, terapeuty, logopedy;
   - Konsultacje oraz szkolenie rodziców do efektywnego stosowania technik terapeutycznych
   przeniesionych na środowisko domowe;
   - Zajęcia dodatkowe w tym zajęcia integracyjne z innymi grupami;
   - Troskliwą opiekę, ciepłą atmosferę w poczuciu bezpieczeństwa;
   - Wyżywienie: catering (z uwzględnieniem diet eliminacyjnych).

   Oferujemy:
   -Trening Umiejętności Społecznych;
   - Zajęcia fizjoterapeutyczne z wykorzystywaniem elementów SI oraz masaży;
   - Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka;
   -Terapię ręki z elementami grafomotoryki;
   - Możliwość wprowadzenia komunikacji PECS + szkolenie rodzica;
   - Na prośbę rodzica, możliwość treningu czystości (toaleta/odpieluchowanie)
   - Szkolenie rodzica/opiekuna jak współpracować ze swoim dzieckiem
   - Wsparcie rodziców – możliwość uczestniczenia w GRUPIE WSPARCIA

   Przyjmujemy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
   oraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

   INFORMACJE I ZAPISY:
   tel. + 48 505 868 502 www.krokpokroku.edu.pl

   Jesteśmy już na Facebook’u
  • przedszkole_terapeutyczne Re: przedszkole terapeutyczne Warszawa 18.01.17, 10:42
   Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Małymi kroczkami" zaprasza
   dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera
   w wieku od 2,5 roku do rozpoczęcia obowiązku szkolnego.

   Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Małymi Kroczkami" został powołany by stworzyć wyjątkowe miejsce dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
   Tworzymy miejsce przyjazne dziecku, otaczając je wsparciem terapeutycznym, ciepłem i życzliwością w oparciu o wysokie kompetencje pracowników.

   Każdy podopieczny przedszkola objęty będzie indywidualną opieką terapeutyczną w postaci: rehabilitacji ruchowej,gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej, neurologopedii, logopedii, terapii zajęciowej, terapii pedagogicznej i psychologicznej, hipoterapią.
   Nasza placówka jest w stałym kontakcie z lekarzem pediatrą.

   W ramach prowadzonej pracy terapeutycznej będziemy wspierać rozwój fizyczny, werbalny, komunikację alternatywną oraz rozwój społeczny.

   Praca z każdym dzieckiem opieraa się na podstawie sporządzonego Indywidualnego Planu Edukacyjno- Terapeutycznego (IPET) oraz realizacji obowiązującej podstawy programowej według wytycznych MEN.
   Plany tworzone są w odpowiedzi na potrzeby dziecka, oraz w oparciu o wnikliwy wywiad i oczekiwania rodzica.

   Zajęcia terapeutyczne:

   W przedszkolu realizujemy zajęcia z zakresu:
   *Rehabilitacji ruchowej
   *Gimnastyki Korekcyjnej
   *Integracji sensorycznej
   *Terapii psychologicznej
   *Terapii Neurologopedycznej
   *terapii logopedycznej
   *terapii zajęciowej
   *Terapii Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
   *Treningu umiejętności społecznych
   *Terapii ręki, grafomotoryki
   *Terapia światłem i dźwiękiem

   W realizacji codziennych zadań terapeutycznych wspomagamy się elementami metod: M. Ch. Knill, Metody Dobrego startu, Metoda M. Bogdanowicz, M. Frostig, metod relaksacyjnych

   Kadra :

   Kadra Naszego przedszkola to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Swoją pracę opierają na ścisłej wzajemnej współpracy, pod opieką Dyrektora Merytorycznego.

   Organizacja:

   Grupy przedszkolne liczą 4-6 dzieci. Kazdą grupą opiekuje się pedagog specjalny- wychowawca grupy, nauczyciel wspomagający oraz pomoc przedszkolna, terapeuta zajęciowy.
   Każdy podopieczny posiada swojego opiekuna- terapeutę, który nadzoruje realizację Indywidualnych Planów Terapeutycznych, kontaktuje się z rodzicami, odpowiada za realizację wspierania dziecka poza przedszkolem.
   Naszym podopiecznym zapewniamy codzienną opiekę w godzinach 8.00-16.00.
   Podczas pobytu w przedszkolu dzieci realizują zajęcia indywidualne, grupowe, uczestniczą w zajęciach zgodnie z podstawą programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

   Dla kogo jest nasze przedszkole?

   Przedszkole stworzone zostało dla dzieci ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera, oraz sprzężonymi z nimi deficytami rozwojowymi.
   Rekrutacja trwa cały rok. Zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 roku życia do uzyskania przez dziecko gotowości szkolnej.

   Istnieje możliwość realizacji zajęć na terenie przedszkola w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR)
   Rodzicom oferujemy bezpłatne szkolenia, dostęp do literatury- tak by najpełniej i świadomie uczestniczyli w procesie terapeutycznym.

   opłata wpisowa- w 300 zł
   czesne dla dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym ) 0 zł
   zapewniamy w ramach czesnego indywidualne oraz grupowe zajęcia terapeutyczne

   praca z dzieckiem w oparciu o koncepcje Son Rise- metoda podążania za dzieckiem

   Zapraszamy do kontaktu
   501226673
   Ząbki, ul. Sikorskiego 94
   Przedszkole.malymikroczkami@gmail.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka