Dodaj do ulubionych

Kiedy odpoczywacie?

24.06.07, 00:21
Lubię noc, jest cichutko i nikt nic ode mnie nie chce. Mogę spokojnie
poczytać, poforumować, czasami tv, częściej gorąca kąpiel z bąbelkami. Mój
mąż nie rozumie, że potrzebuję posiedzieć późno w nocy, żeby odpocząć, on
jest strasznym śpiochem i jęczy z sypialni, żebym się kładła.
Po powrocie z rehabilitacji, po staniu 2 godziny w korkach też muszę się
chwilę zrelaksować zanim zabiorę się do obowiązków. Jak jest ładna pogoda
wychodzę na taras na kawę, biorę królika na mlecze na wybieganie, dziecko w
tym czasie też ma chwilę oddechu, luzu - nie może cały dzień ćwiczyć
chodzenia, wstawania, czytania, pisania etc. A jak jest u Was? Macie jakieś
sprawdzone sposoby na zmęczenie?
Obserwuj wątek
    • guderka Re: Kiedy odpoczywacie? 24.06.07, 12:51
      to ja cię podziwiam że ty o tej porze jeszcze funkcjonujesz smile
      ja też lubię noc ale niestety -czasem padam jak śnięta o 23 i śpię twardo do
      samego rana. Zasypiam w 5minut. I tak sobie myślę- że nie tyle moja Maja mnie
      męczy co jej 15mc siora która jest WSZĘDZIEwink
      • kiwwinka Re: Kiedy odpoczywacie? 24.06.07, 19:55
        dla mnie najlepszym relaxem jest wyjście z mężem, choćby na godzinkę 100 m. od
        mieszkania na pizze,ale wiem że oboje potrzebujemy takiego czasu tylko dla
        siebie,wiec zostawiamy dzieci z zaprzyjazniona kolezanka i idziemy np.na spacer
        we dwoje, bardzo sobie cenię te chwile bo jetem z na codzień dziećmi non stop a
        mąż cały dzień w pracy.
        • kajka68 Re: Kiedy odpoczywacie? 24.06.07, 22:36
          ja tez lubię noce...najpierw zasypiam z kają na godzinkę a potem budzę sie i
          prowadze nocne zycie-tzn, komp,albo gazeta,jakaś ksiązka albo
          kąpiel...potrzebuję takich chwil zeby nie zwariować
          • igge Re: Kiedy odpoczywacie? 25.06.07, 02:51
            ja jeszcze w miarę regularnie relaksuję się z mężem w kinie i robimy to od
            zawsze tzn od urodzenia młodszego dziecka
            zostawialiśmy ją z babcią nawet jak była malutką dzidzią (choć nie cierpiałam
            faktu, że babcia karmiła ją wtedy moim sciągniętym mlekiem z butelki)
    • kasia1506 Re: Kiedy odpoczywacie? 27.06.07, 21:11
      Tez lubie noc.Tylko zazwyczaj gdy Adrian idzie spac to ja piore,prasuje
      ,sprzątam itp.Póżniej ide spac troszke no i nastepny dzień do przodu.
      W dzień non stop jestem przy nim bo nie umie sie sam zając sobą,nie lubi
      siedziec,zazwyczaj go nosze albo sie z nim bawie ,albo worze go w spacerówce.
      Spokojnie nie zjem bo marudzi,a jedną ręką trudno mi cokolwiek zrobic nosząc na
      drugiej 9kg.Do łazienki też idziemy razem bo nie mam go z kim zostawic ,muszę go
      miec w zasiegu wzroku.
      • igge Re: Kiedy odpoczywacie? 27.06.07, 22:47
        cześć Kasiu, śpię tyle ile mogę, może czasami rzeczywiście mało ale przede
        wszystkim moje młodsze dziecko to już 7letnia panienka i obowiązki z nią
        związane to jednocześnie czysta przyjemność przebywania w jej towarzystwie, ona
        potrafi się sama sobą zająć, więc mogę nawet czasem pracować w jej obecności
        nie mówiąc już o obowiązkach domowych i takie totalne fizyczne wyczerpanie, że
        człowiek pada razem z dzieckiem z nóg usypiając malucha i nie jest w stanie
        posiedzieć dłużej w nocy już na szczęście zapomniałam. W wieku Twojego szkraba
        rzeczywistość była dokładnie taka sama jak u Ciebie i gdyby nie pomoc męża w
        weekendy i jego wstawanie do dzieci nocą to można by zwariować ze zmęczenia. Od
        urodzenia dzieci przestałam robić to czego absolutnie nie musiałam w domu plus
        z czasem mąż zmienił pracę na taką, która dawała mu możliwość wygospodarowania
        odrobiny czasu na większą pomoc w domu, teraz tak mu to w krew weszło, że
        mimo,że dzieci są starsze nadal on właściwie zajmuje się wyprowadzaniem psa,
        praniem, prasowaniem, sprzątaniem, ja gotuję, robię zakupy, uczę się z dziećmi,
        wożę je na liczne codzienne zajęcia, rehabilitacje, ćwiczę i ewentualnie
        pomagam mężowi w pracy, którą przynosi do domu plus oczywiście sprzątam, piorę,
        prasuję kiedy jestem sama z dziećmi bo małż często wyjeżdża na np 3 tygodnie w
        związku ze swoją pracą zawodową. Posiłki jem spokojnie z dziećmi, a w nocy,
        żeby się waliło paliło, bałagan, góra naczyń w zlewie mogę co najwyżej pracować
        na kompie albo odpoczywać, inne obowiązki muszą poczekać na jakąś inną wolną
        chwilę. Zawsze mam awaryjny obiad zamrożony w lodówce jak się nie wyrabiam,
        zdarza mi się jak jestem wykończona nie wykąpać dziecka tylko zrobić mu
        błyskawiczny prysznic i poprosić o przeczytanie bajki w łóżku starszaka. Twój
        Adrian też z czasem nie będzie aż tak absorbujący ale nawet teraz musisz jakoś
        wymusić na sobie/innych trochę czasu dla siebie. Nie masz koleżanki, babci,
        cioci, która zajęłaby się nim przez 2 godziny ? Ja gdy synek miał 2 lata
        płaciłam 5 zł za godzinę sąsiadce z parteru, przynosiłam jedzenie dla niego i
        zostawiałam ją z nim na godzinę, dwie, żeby odetchnąć. Na początku musiałam tam
        siedzieć u niej, żeby się przyzwyczaił ale potem było ok, mogłam wrócić do
        swojego mieszkania. Serdecznie Cię pozdrawiam.
        • kasia1506 Re: Kiedy odpoczywacie? 28.06.07, 18:00
          Czesc.
          Mam nadzieje,że Adrian z czasem nauczy się troszke samodzielnie życ i będe miała
          troszke wytchnienia bo jak narazie to mam chwilke tylko wtedy,gdy mąż jest w
          domu.Gdy potrzebuje coś załatwic zawoże Adriana do teściów,ale niestety nie
          zawsze chce jechac samochodem,chyba tego nie lubi więc nieraz rezygnuje bo
          zanosi mi się płaczem i nie moge go później uspokoic.
          Pozdrawiam Cię serdecznie.
    • iwona.fa Re: Kiedy odpoczywacie? 28.06.07, 22:27
      Witam ,
      ja też lubie noc kiedy nikt ode mnie nic nie chce , ale staram sie o 23 .00 byc
      w łóżku . Pracuje , więc wracam ok 17.00 do domu , moja mam zajmuje się moim
      dzieckiem. Ogarniam trochę mieszkanie i do ćwiczeń - przede wszystkim ćwiczymy
      w domu , czasami krótki spacer , kolacja , mycie , masaż ( nauczyłam sie robic
      sama) do 21.00 moje dziecko jest w łóżku . Teraz jest tzw. moje 5 min.to dla
      mnie bardzo ważne , koniec z wkonywanie rozkazów wszystkich wkoło,coś
      przeczytam , cos obejrze w telewizji ( spokojnego) musi byc cicho , chętnie
      siedzialabym w tej ciszy dłużej , ale rano muszę wcześnie wstać ....
      • dorka1971 Re: Kiedy odpoczywacie? 04.08.07, 17:30
        Każdy odpoczywa na swój sposób w miarę możliwości.Moje dziecko jest leżące,a
        starsza córka zbuntowaną nastolatką,której nie można bagatelizować.Jak
        wygospodaruję trochę czasu na "relaks"to zaraz reszta rodziny ma pretensję ,że
        im nie poświęcam czasu.Dobrze,że jestem zorganizowana i potrafię przewidzieć
        wiele spraw ,ponieważ nigdy nie mogłabym odpocząć.A odpoczywam w swoim ogrodzie
        ,z moimi psami.Po prostu siedzę,siedzę ,siedzę...I wracam do codziennych
        problemów,a jest ich cała masa.Niejednokrotnie ta chwila dla siebie nie
        wystarcza,a niekiedy nie mogę sobie na nią pozwolić.Ale co zrobić jak życie
        przygniata do ziemi i trzeba znaleźć w sobie dość siły na wszystko, bez odpoczynku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka