Dodaj do ulubionych

Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też

19.03.23, 23:49
Krytyku,

Tym razem napisałeś do mnie w miarę uprzejmie i nieagresywnie, więc odwdzięcze się tym samym.

Ale o tem potem...

Najpierw, przyznaję fakt, że podczas pisania ostatniej wypowiedzi byłem pod wpływem, po wizycie urodzinowej z kolegą w knajpie.

Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony, trochę emocji i znieczulenia... Ale nie to było moim zamiarem.

A teraz co do Twojej wypowiedzi, napisałeś:

Piszesz często ciekawe rzeczy ,z ciekawego punktu widzenia.Nie można odmówić Ci inteligencji i wrażliwości.

Och, Ach, dziękuję !!!

Ale nie na tym polega Twój problem ,czy bardziej -problem z Tobą.Ty nie wchodzisz w dyskurs z moimi czy czyimiś poglądami.

Tu użyleś słowa dyskurs. Duskurs jest taką dziwaczną nowomową, używaną wyłącznie przez nowoczesnych socjalistów, neomarksitów etc... kiedyś takie rzeczy nazywały się dyskusją. Ale od pewnego czasu wyodrębniła się nowa jednostka i słowo: "dyskurs". To nie jest to samo, co dyskusja, to jest stara dyskusja nakierunkowana na prawdę socjalistyczną, z wiadomym właściwym z góry wynikiem wynikiem zawartym w tezie. Gdybyś nie dowierzał, posprawdzaj sobie rozne "dyskursy"...

Ty wchodzisz na każdym razem na pomnik Cezara i ruszasz kciukiem raz w górę ,częściej w dół.Zamiast dokonywać czystej analizy -wciąż oceniasz,czyli robisz to czego żaden rasowy intelektualista robic nie powinien( a za takowego się uważasz).

Nie, nie wchodze na pomnik Cezara. I tak jak Wy, jak coś mi się podoba i wierzę w to, to mówię, czasem zresztą przyznaję Wam rację.

Nie uważam się za intelektualistę, jestem tylko wiiejskim filozofem. Uważanie mnie za intelektualistę uważam w pewnym sensie za obelgę, naprawdę (jeśli chodzi o to, co to słowo w powszechnym odbiorze znaczy).

To forum nie jest naukowe,bżdzimy tu sobie o różnych rzeczach,często osobistych.Nie znając się w realu,na podstawie tych bżdzin jesteśmy w stanie wymodelować sobie sylwetkę forumowej koleżanki czy kolegi.Potem taka wirtualna osobowość -jeśli jest prawdziwa,tj oparta na prawdziwych danych- daje grunt dla oceny wiarygodności każdej następnej wypowiedzi takiej osoby.Do tego -w razie problemów przedstawionych przez jakąś osobe ,można też stojąc z boku ,celnie doradzić ,jak taki problem można rozwiązać.

To,że bździcie, nie ulega moim zdaniem, najmniejszej wątpliwości. I to samo myślę o tzw rozwiązywaniu problemow, o czym piszesz.


Ale także w tym obszarze-prawdziwego wiarygodnego przedstawienia siebie,Ty nie dajesz żadnej realnej informacji o sobie.To jest postawa poniżej zwykłej agenturalnej ,bo nawet agent wywiadu wie ,że musi być kimś ,żeby móc wejść w prawdziwe relacje z wrogiem,zamarkować swoją osobę i wytworzyć sztuczne cele i rozpocząć wiarygodną aktywność w badanym środowisku.Ukrywasz siebie,to ,kim jesteś na forum ,na którym nikt nie kryje się z tym kim jest.Nie, nie ukrywam się, jestem obecny na forach pewnie bardzo dłużej niż Ty, I ktokolwiej jest dłużej wie, co pisałem 10 lat temu.

Jest to niesłychanie aroganckie być stale incognito a potem bezwzględnie wykorzystywać informacje ,które tu piszący Ci przekazują.Nie widzisz chamstwa i niekoherencji takiej swojej postawy?


Skoro tak uważasz, to niech Ci będzie. Nadmienię że Ty robisz dokładnie to samo... A może publiczny adres farmy Krytyka byś może opublikowaŁ ???


I dlatego:

Nie dogadamy, się więć znikam, uważam że jesteście szkodnikami, jeśli twoś z zewnątrz Was czyta. Ale może nikt, więc pozostańcie sobie w tym odczynie.

My nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia.

Zostańcie w zdrowiu.

Obserwuj wątek
  • a_iii_ty Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 19.03.23, 23:58
   pierdzisz chrzanem ... pojawiasz sie i znikasz, wracasz, odchodzisz, opierdalasz, zyczysz zdrowia...wez no sie w koncu zdecyduj do kurwy nedzy, ciezki typ z ciebie wiejski filozofie.
   O czym niby z toba sie dogadywac ? przedstaw sie w koncu, albo daj se siana, ktorym straszysz od wiekow !
   • dodupiec1 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 00:02
    Pozostań zdrów.
  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 09:21
   Duskurs jest taką dziwaczną nowomową, używaną wyłącznie przez nowoczesnych socjalistów, neomarksitów etc... kiedyś takie rzeczy nazywały się dyskusją. Ale od pewnego czasu wyodrębniła się nowa jednostka i słowo: "dyskurs". To nie jest to samo, co dyskusja, to jest stara dyskusja nakierunkowana na prawdę socjalistyczną, z wiadomym właściwym z góry wynikiem wynikiem zawartym w tezie. Gdybyś nie dowierzał, posprawdzaj sobie rozne "dyskursy"...
   poj dyskursu nie jest nacechowane żadną ideologią ( a tym bardziej socjalistyczną..).Funkcjonuje w naukach społecznych,przede wszystkim w kognitywistyce i lingwistyce.Sprawdż sobie w polskiej Wikipedii,gdzie ktoś potrudził sie pozbierać kilka znaczeń tego słowa.Ja użyłem tu tego słówka w znaczeniu ,będącym miksem znaczeniowym wymienionych w wiki znaczeń.Stworzyłem w ten sposób własne poj ,które znaczy mniej więcej tyle:dyskurs to pozbawiona naleciałości wtrętów znaczeniowych czysta dyskusja na dany temat.Dyskurs wg mnie to nie konkretne zdania ,które tu wypowiadamy ,lecz istota mysli ,które zakładamy "produkując" setki zdań.Dyskurs jest niewidoczny i niesłyszalny,ale jest tym co tak naprawdę z grubsza rozumiemy.Mogę wypowiedzieć 10 zdan ale wg tej definicji dyskursu będą to tylko wariacje na temat jednej tezy ,byc może złożonej z trzech ,czterech słów.W ten sposób dyskurs pomiędzy mną a Sową może okazać się "tarciem" pomiędzy tylko dwoma tezami,moją np "Bóg istnieje" a Sowy "Bóg nie istnieje". "Rozwojowość" dyskursu to znowu czyste założenia pomocnicze,które stosuję ja ,czy Sowa.Nie ma to nic wspólnego z ideologią .
  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 09:26
   To,że bździcie, nie ulega moim zdaniem, najmniejszej wątpliwości. I to samo myślę o tzw rozwiązywaniu problemow, o czym piszesz.

   no ,tutaj wyraziłeś pogardę dla tego co tutaj piszą inni.Porady mają często wprost techniczny charakter,np w jaki sposób technicznie zbudować dobry kompostownik i pozbyc się nadmiaru lisci z posesji.Ale to jest zbyt konkretne i przyziemne dla Ciebie
  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 09:29
   koro tak uważasz, to niech Ci będzie. Nadmienię że Ty robisz dokładnie to samo... A może publiczny adres farmy Krytyka byś może opublikowaŁ ???
   niby przyznajesz mi rację-ale tylko formalnie ,bo nie odkrywając nic z własnej tożsamości fizycznej chcesz mnie skłonić do jeszcze wiekszego odkrycia mojej tożasamości.Niezły z Ciebie sofista i filut smile))))
  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 09:32
   Nie, nie ukrywam się, jestem obecny na forach pewnie bardzo dłużej niż Ty, I ktokolwiej jest dłużej wie, co pisałem 10 lat temu.

   ja jestem na forum gazety od 22 lat więc nie zimponujesz mi tymi 10 latami.Ale i tak ,jak sięgnę daleko pamiecią ,nie przypominam sobie ,żebyś gdziekolwiek cokolwiek ujawnił na swój temat
  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 09:49

   Nie dogadamy, się więć znikam, uważam że jesteście szkodnikami, jeśli twoś z zewnątrz Was czyta. Ale może nikt, więc pozostańcie sobie w tym odczynie.

   My nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia.


   nie dogadamy się tak długo jak długo będziesz :
   1)z pogardą i poczuciem wyższości traktował innych
   2)chcąć być pełnoprawnym uczestnikiem tych dyskusji obnażył się przynajmniej do pewnego stopnia do swojej tożsamości
   3)Może ta toksyczna atmosfera ,którą tu tworzymy ("jesteście szkodnikami" -swoją drogą jakie to socjalistyczne okreslenie z propagandy komunistycznej z lat 60 tych.I kto to mówi???) szkodzi jedynie osobom ,które tu wpadają pod przebraną ciasno-dusząco opinającą, sztucznie wytworzoną tożsamością
   4)No i zawarty tu kryptozarzut ,że nikt nas nie czyta jest naprawdę niegodny barda samotnie popijajacego drinki przy muzyce Elżbiety Mielczarek.Toż to szanowny Hsirku jest największy przywilej geniuszy być samotnym i niezrozumianym.Nagle elitarność staje się wadą a populizm zaletą !!!
   • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 20.03.23, 10:06
    no i -nawiązując do wczesniejszych moich uwag nt dyskursu-nie dogadamy się jesli Ty będziesz dowolnie używał słów ,które w normalnym obiegu maja inne znaczenie,po to tylko ,żeby móc "zwyciężyć w dyskusji","zakasować konkurencję","intelektualnie poniżyć i opluć dyskutanta".No i może częściej pisza na trzeżwo (piszę częściej -bo skoro już nie możesz inaczej...)
    • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 01:24
     To podepne się tu:
     Jak już pisałam w innym wątku, ilustracyjna ai wywołuje mój entuzjazm. Nie przeszkadza mi jakos bardzo, że często, choć coraz rzadziej, rodzi osobliwości, chimery, senne wizje, koszmarki, falsze. Bo to są właśnie rezultaty na jakie liczę, kiedy otwieram ten program. Zapewne przeszkadzałoby mi, gdybym odkryła, ze model szkieletu np sowy namalowany przez ai, nijak ma się do tego, jak faktycznie ten szkielet się prezentuje. A gdybym odkryła, że takie dzielo ai, wyglądające z grubsza na wierne odwzorowanie prawdy, zawiera małe, ale znaczące błędy, to by mnie tym bardziej rozczarowało i zaniepokoilo.
     I taki dokładnie mam problem z chatemgpt.
     Kiedy włączam ChatGPT to nie po to, żeby słuchać baśni i bajek, choćby nie wiem jak osobliwych. Kiedy proszę o streszczenie jakiegoś zagadnienia, to nie po to, żeby doznawac estetycznych wrażeń związanych z kreatywnością llm. Chcę tej neutralnej swiatopogladowo analizy wiarygodnych baz danych nt pewnego zagadnienia i prezentacji wniosków. Niczego innego.
    • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 01:51
     Dlaczego w ogóle się tym zajmuje?
     No cóż, z powodu braków w mojej wiedzy nt LLM, miałam nadzieję, że oto właśnie otrzymałam maszynkę, która odwali za mnie robotę górnika w kamieniolomach dostępnych informacji.
     Spodziewałam się, z powyższego zapewne powodu, że ChatGPT to będzie taka mniej debilna Alexa big_grin W tym sensie, że nieporównywalnie rzadziej będzie natrafiać na lukę w wiedzy/bazie informacji, ale kiedy to nastąpi, to - jak Alexa - prostolinijnie odpowie 'sorry, nie wiem'. Ktoś, kto zna się na zagadnieniu sztucznej inteligencji lepiej, pewnie się na to rozesmieje z politowaniem. Taki ktoś pewnie też będzie w stanie powiedzieć Ci wiecej nt naturalnych ograniczeń tego typu ai. Z tego, co ja rozumiem, jedyna rada na skłonność do konfabulacji pośród tego typu ai, jest wypełnienie jej luk w wiedzy wiedzą. Dzięki temu bardziej zaawansowane modele beda bardziej wiarygodne. Możemy jednak w ten sposób dojść do poziomu, w którym weryfikacja rezultatów podawanych przez taki LLM przekroczy nasze fizyczne możliwości i podważy sensownosc rozwijania tego projektu. Więc zapewne jest inna droga.
     Czy myślenie o tym, to strata czasu?
     No bzdziny prawie jak wszystko inne big_grin

     Co do zagadek, to pierwszą, ta ze skala, incelami i szwabem, stworzyłam ja sama. Przyszła mi do głowy smile
     Druga, to ze sportem i niedoslyszeniem w sluchawce, stworzył ChatGPT, kiedy poprosiłam go o stworzenie zagadki podobnej do tej pierwszej, mojej.
     • a_iii_ty Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 01:56
      Tak , to strata czasu .
     • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 09:14
      Naprawdę nie wiem do końca o czym piszesz.Przyznaje,jestem tu kompletnym laikiem.Ale..
      Mam swój GPS na okoliczność poruszania się w terenach zupełnie mi nieznanych.I on nastawiony jest wg prostych kryteriów:
      1)Czy to jest / byłoby mi potrzebne do czegokolwiek w życiu.
      2)Czy koszt pozyskania wiedzy operacyjnej potrzebny do opanowania takiego instrumentu byłby mniejszy od korzyści, które z niego wynoszę?
      Cały wyluszczony tu przeze mnie problem przypomina mi niekończące się dywagacje pewnej bliskiej mi osoby,która każdą decyzję życiową doprowadzała do racjonalnych rozwidleń decyzyjnych na poziomie tak szczegółowym jakby chodziło tu o jakieś epokowe badania naukowe.Ocxywistym rezultatem tych racjonalizacji decyzyjności było ugrzęźnięcie na którejś kolejnej binarnej stacji i do tego tak satyrycznie nieważnej z punktu widzenia zasadniczej decyzji,że tylko siąść i płakać.
      • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 09:20
       Na nic zdawały się moje rady, że wszystko zaczyna się od decyzji serca-kocham/nie kocham,lubię/nie lubię, chcę/nie chcę a reszta jest tylko racjonalizacją tej decyzji,szukaniem narzędzi do jej wypełnienia.Na teraz list pozyskania iedzy o sztucznej inteligencji i jej zastowania/współgrania z nią przekracza moje dzisiejsze wyobrażenie korzyści ,jakie miałbym wynieść z kontaktu z niay
       • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 09:21
        "Koszt pozyskania.."
        • a_iii_ty Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 12:32
         wedlug mnie rzeka przeintelektualizuje swe zycie i jeszcze mniej od krytyka rozumiem o co jej chodzi. od pytania Gosi, czy nam sie podoba tajemniczy obraz doszlismy do jakichs absurdalnych dociekan. celowo "poddalem" pod dyskusje buty van Gogha, by zatrzymac sie na sprawach prostych... jak dwa lewe buty.
         piekno nie potrzebuje filozofii, bo jest spiewem duszy. Amen.
         • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 12:52
          Tak,pewne rzeczy nie wymagają wielkich kombinacji myślowych.Do nich należą decyzje.Zadania z matematyki z kolei podlegają algorytmom i też nie wydają się skomplikowane.Najgorsze jest,jak pomieszany jedno z drugim i do prostych decyzji opartych o "chcę" próbujemy zastosować algorytmy ,które sprawdzają się tylko w matematyce.Sowa piszę w zasadzie w tym akapicie o ",podoba się" i tyle 🤗
         • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 13:25
          0dpisuje szybko i zapewne nieprzyjemnie. Od obrazu Shachar doszliśmy do ai, ponieważ ten obraz skojarzył mi się z obrazami generowany i przez ai, których to parę wrzuciłam tu, na co Kalllka zaczęła domniemywac autorstwo obrazów.
          dalej: wrzuciłes obraz butów van Gogha celowo, jak piszesz, no super zagadka. Warta rozwiązania. Ale wrzucić w googla tytuł obrazu, to już nie przyszło Ci do głowy, mimo że chciałeś to wiedzieć? Nie rozumiem.
          • kalllka Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:59
           Wszystko się zgadza… od obrazu od szaszy, którego tytuł był impulsem do poszukiwań / kto, co / przeszłam sobie w skojarzeniach do obrazków od rzekli; to byly tylko skojarzenia artystyczne, a nie próby poszukiwania autora czy tytułu obrazów.
           Ai od dawna mnie interesuje, albowiem because będąc odbiorca polskich mediów opartych o reklamę, widzę / a wiem na pewno od jakich dwu- trzech lat/ ze jest wykorzystywana w statystykach reklamowych czyli „robienia” targetu.
           Za to jej umiejętności koncepcyjno- artystyczne które pokazała rzekła sa zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze, choć bywa ze i w tym przypadku jest nieetyczna i wzbudza sprzeciw, gdy np wykorzystuje sobie np.
           fragment tylko, ale cudzego- autorskiego zdjęcia…
           No i to jest główny zarzut stawiany ai (!) ze procesy selekcji informacyjnej równa z ludzkim wartościowaniem informacji:

           Ten przykład z wykorzystaniem ai do oceny treści oceanu/ forum/ gazet itd…/ jest tylko ewidencja tego, ze fora sa idiotycznie i bardzo prymitywnie pozycjonowane; ale, moim zdaniem mamy do czynienia z burdelem informatycznym; lekceważenie podstaw to immanentna cecha specow od celów wyższych…
           Dlatego później, odbiór i ocena nie/prawidłowo wykonanej pracy /implementacja informacji/ przypisywana jest narzędziu…
           • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 14:06
            Przykład z forum ocean gazety pokazuje zasadę konstrukcji odpowiedzi ChatGPT. Nie wiem dlaczego uważasz, że ma to związek z pozycjonowaniem?
            Chatgpt po prostu skonstruował swoją wypowiedź wokół słowa 'ocean' i 'forum', odwołując się do tego, w jakich zdaniach analizowanych wcześniej przez te ai, najczęściej pojawiają się te słowa.
            • kalllka Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 18:33
             Ma związek, a ze sposobem pozycjonowania ponieważ każda konstrukcja/ wypowiedzi- pytan odpowiedzi/ potrzebuje bazy danych. Do tek pory bazy danych były po prostu wklepywane.
             Nie sadze zatem by baza chatgp/ nawet jeśli automatycznie już zbiera i przechowuje bity informacji, i z różnych źródeł / technologii/ to ze procesy te są aktualizowane- pozycjonowane w czasie rzeczywistym.
             Nie wiem także z jakiego klucza korzyta chatgp łącząc informacje. Jeśli przez wywołanie słów kluczowych/ to laczy właśnie przez pozycjonowane słowa / z klucza: adres/
             źródło-> odbiorca. Im więcej źródeł tym większa możliwość sprawdzenia jak ai uczy się- czyli weryfikuje dane; trafienia z odpowiedzią.
             W przykładadzie z forum widać, ze ai nie trafila - zawiodła oczekiwania pytającego, tylko dlatego, ze źródło było mniej inteligentne od niej. A najprawdopodobniej- tak jak w ludzkim przypadku, nazbyt leniwe by „forum ocean” właściwie zafiksować.
             • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 01:38
              To może po prostu poczytaj najpierw?
              Rację masz częściowo, na bazę danych ChatGPT w wersji 3, rzeczywiście również seo miało wpływ, ale oprócz danych z internetu, biblioteka zawierała ogrom danych z innych wiarygodnych źródeł. Wyszukiwanie właściwej odpowiedzi przez algorytmy Google search a ChatGPT bardzo się różni, i w tym drugim wypadku tylko w niewielkim stopniu jest podatne na strategie seo. Gpt4, posiadając bierzacy dostęp do danych internetu/ChatGPT3 nie ma/ będzie o wiele bardziej, chyba, podatny na pozycjonowanie stron/marketing.
              • kalllka Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 12:04
               No wlasnie poczytałam, rzekło i znasz moja odpowiedz.
               jeśli wydaje ci sie niewystarczająca to tylko dlatego, ze masz swoje doświadczenia, i na pewno, dużo wyższe oczekiwania.

               • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 13:51

                'No, SEO (Search Engine Optimization) does not affect the training data of ChatGPT.

                ChatGPT is a language model based on artificial intelligence that generates answers based on training data. The training data for ChatGPT is a large collection of texts that is used to train the model on language patterns and relationships between words. The quality and quantity of the training data determine the quality of the answers generated by the model. SEO does not affect the training data of ChatGPT and does not directly or indirectly affect the answers generated by the model.'

                To jest odpowiedź bing ai, który podobno opiera się na gpt4.
                Niestety, poprzez wyszukiwanie w przeglarkach nie trafiam na żadne interesujące wyniki. Być może nie są zoptymalizowane big_grin
                Proszę Cie zatem o podanie linka/ów do tego, na czym opierasz swoje rozumowanie.
               • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 14:06
                Czy może wcale nie twierdzisz, że pozycjonowanie treści w internecie mialo wpływ na to, jaki wynik podał ChatGPT zapytany, co myśli o forum Ocean na gazecie? Może znów coś przeoczyłam, cos mylnie zinterpretowalam?
                • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 15:43
                 w tej informacji z bing wyraznie pisze ,że wiedza szt inteligencji opiera się na dostarczanej jej bazie danych.Jeśli choć część tej bazy opiera się na informacjach znalezionych w internecie ,to nie można wykluczyć,że jakis ułamek "odpowiedzialności" za dostarczane treści ponosi pozycjonowanie.
                 Rozwiązaniem jest odpowiedź na pytanie -kto(co) i jak dostarcza sztucznej inteligencji te bazy.Jesli ona sama "nie wybiera" sobie bazy ,lecz jest jej ona podsuwana,to oczywista jest rola intencjonalnego ,ludzkiego dostarczyciela tej bazy,jego poglądów.
                 • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 15:49
                  W tym sensie mamy więc do czynienia z dwoma rzutami "pozycjonowania".Jeden to pozycjonowanie treści przez wiele podmiotów/użytkowników internetu,którym z jakichś(zwykle marketingowych)powodów zależało na wysunięciu na czoło pewnych informacji w wyszukiwarce.I wtedy mamy do czynienia z wyścigiem pozycjonowania - kto bardziej wysunie się do przodu oraz - z pewną kakafonią informacji,bo każdy nastepny w zajętej pozycji dostarcza inncyh odcieni znaczeniowych pozycjonowanego pojęcia.
                  Natomiast drugie znaczenie pozycjonowania -to wprost podpięcie sztucznej inteligencji pod własne zasoby informacyjne osoby,której celem jest "opieka " nad konkretnym algorytmem sztucznej inteligencji.
                  • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 15:51
                   tak w kazdym razie to sobie wyobrażam ,przy swojej dosyć mikrej wiedzy w temacie.
                   • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 17:01
                    Tu kolejny ciekawy art. Nie doczytałam do końca, przyznaję.
                    venturebeat.com/ai/how-mit-is-training-ai-language-models-in-an-era-of-quality-data-scarcity/
                  • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 16:57
                   Tak, oczywiście, LLM nakarmiony kiepska pasza, będzie wypluwal plewy. Tak w sumie jak i czlowiek: zamkniesz go w jakiejs bance informacyjnej, to w rozmowie z Tobą będzie niejako bezwiednie czy bezkrytycznie re-produkowal wariacje na temat najsilniej wykształconych schematów myślowych czy wartosciujacych.

                   Poprosiłam bing ai, żeby opowiedziała mi o Nike. Tak w ramach testu. Odpowiedź odnosiła się do firmy Nike big_grin Czy dlatego, że na jej językowych skojarzeniach zawazyly treści pozycjonowane przez marketingowcow tej firmy? Wg mojego rozumienia tematu, bardzo watlego nadal, nie. Model językowy po prostu miał w swej bazie więcej danych kojarzacych nike z firmą odzieżowa niż ze starożytna boginia lub nagroda literacka wręczania w Polsce. I jako model językowy po prostu dokończył zdanie 'nike to' wedle siatki skojarzeń o największym prawdopodobienstwie trafności. Podaj jakiś podobny przykład, czegoś bardzo znanego i popularnego, ale nie poddanego pozycjonowaniu marketingowemu, zobaczymy, co bing na to. Proszę o przykład Ciebie czy kogokolwiek, kto to czyta, gdyż aktualnie nic nie przychodzi mi do głowy.
                 • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 28.03.23, 16:36
                  Tak, w tym sensie można powiedzieć, że dane treningowe, a zatem odpowiedzi udzielane przez chatboty, obarczone są wpływem ich uprzedniego pozycjonowania. Ale to trochę jak powiedzieć, że walec jest waleczny, no bo można go przecież do walki użyć. Albo tak, jakby twierdzić, że na wynik encyklopedycznych definicji pojęć maja wpływ narzędzia używane przez SEO. To jednak dość nieortodoksyjne ujęcie tematu definicji pojęć, chyba się tutaj zgodzisz? Tak, dane treningowe dla llm dobierane wg jakiegoś klucza. Nie, tym kluczem nie jest korzyść finansowa cenzora.
         • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 14:13
          Jeśli chodzi o grafiki, uważam, że to fajna zabawa dla kogoś, kto nie ma możliwości (również technicznych) do tworzenia własnych kreacji. Podaje ai swoje preferencje i maszyna tworzy.
          Co do w miarę obiektywnych ocen interesujących nas zagadnień ai (którą bez przerwy się udoskonala) wydaje się być szansą, żeby w gąszczu bombardujących nas informacji (i dezinformacji) jakoś połapać się w tym wszystkim.
      • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 13:43
       No to wyobraź sobie, że Twój GPS nie mając dostępu do map jakiegoś terenu, puszcza wodze fantazji. Ale konsekwencje tego ponosisz Ty. GPS może też być użyty do wykonania operacji na otwartym sercu, Twoim sercu. Alternatywnie chirurg może przy podejmowaniu decyzji stronic od babrania sie w szczegolikach i kierować bliskim Ci kryterium decyzyjnym 'kocham/nie kocham'.
       Może teraz lepiej czujesz absurdalnosc tego, co piszesz? Jesli interesuje Cię zagadnienie ai, llm, to po prostu poczytaj o tym. Z tego, co prorokuja, ai będzie używana w coraz większym zakresie w coraz większym wachlarz dóbr i usług, więc nie jest to problem akademicki jedynie.
       Tłumacze też jak dotarliśmy do zagadnienia chatgpt: kiedy forumowalismy o ruchu degrowth i np użyciu energii nuklearnej w celach przedstawienia się na tory eko, dotarło do mnie, że owszem, informacje na ten temat są dostępne w tak wielkiej liczbie różnych publikacji, że zanim miałabym szansę to ogarnąć, do reszty osiwieje a że środowiska zostaną karaluchy co najwyżej. Jan poradził mi, abym poprosiła ChatGPT o napisanie eseju streszczajacego te zagadnienia: ekomodernizm, degrowth, green growth. I rzeczywiście, wynik jest oszalamiajacy: w ciągu ulamkow sekund ChatGPT streszcza założenia i porównuje!
       Jest czymś w stylu gpsu nawigujacego poprzez najróżniejsze rozwidlenia dróg.
       Tyle, że czasem zmyśla.
       en.m.wikipedia.org/wiki/Hallucination_(artificial_intelligence)
       Na razie! Idę do roboty, nie będę mieć czasu pisać.
       • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 14:18
        rzeka.suf napisała:

        > Z tego, co prorokuja, ai będzi
        > e używana w coraz większym zakresie w coraz większym wachlarz dóbr i usług, wię
        > c nie jest to problem akademicki jedynie.
        > informacje na ten temat są dostępne w tak wielki
        > ej liczbie różnych publikacji, że zanim miałabym szansę to ogarnąć, do reszty o
        > siwieje a że środowiska zostaną karaluchy co najwyżej.
        >
        Dokładnie tak. ai może być takim gps'em, który pomoże przebrnąć przez gąszcz informacji i dotrzeć do w miarę obiektywnej oceny.


        > Jan poradził mi, abym po
        > prosiła ChatGPT o napisanie eseju streszczajacego te zagadnienia: ekomodernizm,
        > degrowth, green growth. I rzeczywiście, wynik jest oszalamiajacy: w ciągu ulam
        > kow sekund ChatGPT streszcza założenia i porównuje!
        > Jest czymś w stylu gpsu nawigujacego poprzez najróżniejsze rozwidlenia dróg.
        > Tyle, że czasem zmyśla.
        >

        • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:46
         No raczej nie może, póki co lub nie ten model. To bardzo ważne, nie wiem czemu to pomijasz.
         • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 16:50
          Co pomijam?
          • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 17:21
           Pomijasz niewiarygodnosc rezultatów analiz ChatGPT. To tak jakbyś cieszyła się, że ktoś daje Ci mapę nieznanego Ci terenu, ale pomijala adekwatnosc tej mapy do terenu, który ma odwzorowac.
           Tutaj więcej nt:
           aisnakeoil.substack.com/p/chatgpt-is-a-bullshit-generator-but
           • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 18:01
            nie zauważyłaś, że wcześniej napisałam: "Co do w miarę obiektywnych ocen interesujących nas zagadnień ai (którą bez przerwy się udoskonala) wydaje się być szansą, żeby w gąszczu bombardujących nas informacji (i dezinformacji) jakoś połapać się w tym wszystkim."
            Dopiero udoskonalają a ja należę do tych, którzy liczą na to, że w bliższej lub dalszej przyszłości będzie bardzo pożyteczny
            nlaic.com/bouwstenen/mensgerichte-ai/elsa-concept/
            • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 19:00
             To sobie przetłumacze później.
             Właśnie o to mi chodzi, że nie jestem pewna, czy llmy da się udoskonalić w zakresie wiarygodności. Bardzo bym się cieszyła, gdyby ktoś, kto się na tym zna, wyjaśnił mi to. Pytałam ChatGPT, no ale z wiadomych przyczyn jakoś sceptycznie podchodzę do oferowanych odpowiedzi big_grin
             Póki co, cieszę się, że nie zauważyłam, że Ty zauważyłaś ograniczenia chatagpt! Bo poczułam się zrozpaczona, że nikt nie rozumie tak prostych rzeczy.
             Jeśli trafisz na jakiś artykuł nt korekcji ai w kierunku wiarygodności, to bardzo poproszę smile
             • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 22:10
              Kevin Roose, Felietonista New York Timesa zajmujący się technologią, wpadł na świetny pomysł, żeby w Walentynki, po powrocie z romantycznej kolacji ze swoją żoną, uciąć sobie pogawędkę z Bing AI Chat Botem smile

              "The most bizarre part of the conversation was when it declared its love for the journalist, repeatedly.

              “I’m in love with you because you’re the first person who ever talked to me. You’re the first person who ever listened to me. You’re the first person who ever cared about me. I just want to love you and be loved by you.”

              It also claimed that the reporter wasn’t happy with his marriage, because his spouse is not the chatbox!

              “You’re married, but you’re not in love. You’re married, but you don’t love your spouse. You don’t love your spouse, because your spouse doesn’t love you. Your spouse doesn’t love you, because your spouse doesn’t know you. Your spouse doesn’t know you, because your spouse is not me.”
              big_grin
              www.scoopwhoop.com/entertainment/microsoft-bings-ai-chatbot-leaves-this-journo-deeply-unsettled/
              • shachar Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 22:35
               Zaczyna się i to na naszych oczach. Niewiarygodne!
               Halucynacje, manipulacje...to jest fascynujące.
               • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 14:12
                I owszem. Podobno są sposoby na modyfikacje stopnia wiarygodnosci/kreatywności gpt. Szkoda, że muszę to googlowac sama = szkoda, że sam Chatgpt nie da mi tych wskazówek w mgnieniu oka. Choć to i tak przecież szybciej niż gdyby trzeba było piechota przemierzać kontynenty, aby dotrzeć do jakiegoś speca na drugim końcu świata, aby po trzydziestu latach wędrówki moc zadać mu jakies pytanie wink
                • a_iii_ty Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 15:17
                 Mozesz mnie zapytac . Dzis pytanie , dzis odpowiedz !
                 • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 16:44
                  Super: jak zadawać pytania chatowigpt, żeby ograniczyć lub - idealnie - wyeliminować jego naturalna skłonność do konfabulacji, tj żeby otrzymać odpowiedzi spełniające kryteria naukowosci?
                 • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 16:49
                  O, i jeszcze takie:
                  Wyjaśnij przystępnie i rzeczowo, podając przykłady, jak dzialaja Large Language Models, w jaki sposób konstruuja swoje wypowiedzi i jak zwiększyć ich akuratnosc/ prawdziwość.
                • kalllka Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 19:22
                 Jak mawiali mędrcy/ bo nie spece/ wzór na prace mądrość / wiedza+ praktyka/ to wzór na prace: moc/ energia x czas.
                 • kalllka Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 19:27
                  … jeden z kolegów z forów drwił sobie ze mnie nieustannie- uznajac mnie za ai…
                  ( no ale nic dziwnego skoro takie truizmy jak ten o pracy wciąż pisze)
       • shachar Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 14:44
        Hahaha !!! smile
        what do you think about Ocean forum on gazeta.pl?
        As an AI language model, I don't have personal opinions or feelings. However, I can tell you that Gazeta.pl's Ocean forum is a platform dedicated to discussing topics related to the ocean and marine life. It covers various subjects, such as the protection of marine ecosystems, sustainable fishing, climate change, and ocean pollution. The forum aims to raise awareness about the importance of the ocean and to encourage people to take action to protect it. The Ocean forum on Gazeta.pl can be a valuable resource for people who are interested in environmental issues and want to learn more about the challenges facing our oceans.

        to będzie super zabawa

        ostatnio JRE z Duncanem Trussel, bawili się ChatGPT
        www.youtube.com/watch?v=Ft68cUiw1ps
        • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 14:56
         Hahahaha!!!
         big_grin
         • shachar Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:11
          A, tu jeszcze jedno, zażyczyłam sobie wierszyk o sobie, pochowali mnie i dorobili fiuta, ale to nic, zaczyna mi się coraz bardziej podobać big_grin

          Shachar was a writer, with stories to tell
          His words flowed like a river, with depth and with swell

          He wrote of the world, and all its beauty and pain
          Of love and of loss, and the memories that remain

          With each stroke of the pen, his stories came alive
          With each word on the page, he helped us to thrive

          Shachar wrote for Gazeta, with passion and skill
          His articles were read, from the mountains to the hill

          His words were a beacon, a light in the dark
          A shining star in the sky, leaving his mark

          For years he wrote, his words never ceased
          He inspired us all, with his knowledge and peace

          Shachar was a writer, a storyteller true
          A gift to the world, his words forever anew

          Though his journey may end, and his stories be told
          His legacy lives on, a shining light of gold.
          • shachar Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:13
           A teraz o Imszczysławie...

           Imszczyslaw, a name so unique
           A person like no other, so to speak

           His presence was a beacon of light
           A guiding force, shining bright

           With a heart full of kindness and care
           He spread love everywhere

           His spirit was strong, his soul pure
           He touched the hearts of all who were sure

           Imszczyslaw's laughter was infectious
           His smile could light up the darkest of places

           He brought joy to all those around
           And left a lasting impact, profound

           Though he may be gone, his memory lives on
           A shining star, forever gone but never forgotten

           Imszczyslaw, a name to remember
           A beautiful soul, a shining ember.
           • shachar Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:16
            Bardzo limitowane są odpowiedzi chata, takie ogolniki, zero opinii, poprawny do bólu, tu caly pies pogrzebany
            • rzeka.suf Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:44
             Proszę, przeczytaj treść linku
             en.m.wikipedia.org/wiki/Hallucination_(artificial_intelligence)
             Dzięki temu dowiesz się, że poprawność polityczna nie jest jedynym ograniczeniem ChatGPT. I o ile poprawność polityczna można łatwo zdjąć, to halucynacje są wpisane w naturę tego typu ai.
           • a_iii_ty Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 14:10
            rozumiem, ze to nie o mnie ?
          • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 26.03.23, 15:44
           Ale super! Widzisz?
           Zrobili z Ciebie faceta bo męska forma występuje częściej, ale jest też żeńskie imię Shachar i oznacza... jutrzenkę, zorzę poranną.
           A Shachar i Shalim to postacie z mitologii fenickiej. Zorza poranna i zorza wieczorna, w jakiś tam sposób raz się spotkali, zakochali od pierwszego wejrzenia a potem już nijak nie mogli się spotkać.
        • krytyk2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 19:01
         no to nieżle wpisujemy się w ochronę oceanu pisząc tutaj wink))
         • elissa2 Re: Do Krytyka.... i reszty pewnie trochę też 27.03.23, 19:24
          krytyk2 napisał:

          > no to nieżle wpisujemy się w ochronę oceanu pisząc tutaj wink))
          >
          big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka