Dodaj do ulubionych

Granica RO/BG w Giurgiu / Ruse w 2004

18.06.04, 16:31
Chyba najwyższy czas zacząć zbierać informację nt warunków podróżowania do BG
w 2004 roku. Pytam więc tych, którzy już w tym roku tam jechali: jak wygląda
AKTUALNIE przejazd przez granicę RO/BG w Giurgiu / Ruse. Czy wzorem roku
ubiegłego omijać to przejście szerokim łukiem i jechać nad samo morze do
przejścia Vama Veche / Durunkulak?
Obserwuj wątek
        • tomaszek193 Re: Granica RO/BG w Giurgiu / Ruse w 2004 26.06.04, 12:04
          A jak wygląda sprawa opłat i kart meldunkowych(BG)? Czy coś się zmieniło w
          porównaniu do 2003 roku?
          Rok temu, wracając przez Vama Veche, zapłaciłem Rumunom ok 3€ opłaty sanitarnej
          i nic więcej. Tego samego dnia, znajomi wracajacy przez Ruse/Giurgiu stracili
          ok 20€ niby za drogi w RO plus opłaty za most. Faktem jest, że w Vama Veche
          staliśmy na granicy, jako trzecie auto, ok 45 min. Przed nami było audi z Czech
          i VW z Rumunii. Ich odprawy trwały po 20 minut, Bułgarzy zaglądali im w każdą
          dziurę, ludzie musieli wysiadać i spowiadać się przed okienkiem. Nam, bez
          wysiadania, zabrano tylko karty meldunkowe, i zadano po polsku pytanie czy było
          fajnie(?). Wraz z płaceniem za dezynfekcję po stronie rumuńskiej trwało to nie
          więcej jak 5 minut.
          W tym roku też chcę wracać przez to przejście, bo pasuje mi w drodze ze Złotych
          Piasków nad Deltę Dunaju, której sobie nie daruję tym razem. Natomiast jadąc do
          BG, bliżej jest przez Ruse, stąd moje zainteresowanie tym przejściem...piszcie
          więc ludzie jak jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka