Dodaj do ulubionych

wspólna deklaracja padliny moralnej

20.10.16, 22:59
www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1682968,Wspolna-uchwala-parlamentow-Polski-i-Ukrainy-Sejm-przyjal-deklaracje
Obserwuj wątek
  • anglik_z_kolomyi 20.10.2016 - Dzień Hańby 21.10.16, 22:15
   "Dzień Hańby" - Kukiz'15 opublikował film o przyjętej polsko-ukraińskiej "wspólnej" deklaracji [+VIDEO]
   Opublikowano: Piątek, 21 października 2016

   Ugrupowanie Kukiz'15 w swoim filmie wskazuje, dlaczego przyjęta przez Sejm i Radę Najwyższą Ukrainy deklaracja godzi w polskie interesy.

   Kontrowersyjna uchwała, w której można odczytać pochwałę dla ludobójczej UPA, została wczoraj przyjęta przez Sejm. Przeciw głosował jedynie klub Kukiz'15 i koło poselskie założone przez Kornela Morawieckiego. Sama uchwała miała zostać przyjęta w jednobrzmiącej wersji przez Radę Najwyższą Ukrainy, jednak okazało się, że przegłosowana przez Sejm wersja starała się ukryć pochwałę dla UPA, która jest obecna w ukrainskiej wersji tekstu.

   kresy.pl / youtube.com
   www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dzien-hanby-kukiz15-opublikowal-film-o-przyjetej-polsko-ukrainskiej-wspolnej-deklaracji-video
   Video youtu.be/zc9RMfGOv2I
    • anglik_z_kolomyi politycy PiS stali się pożytecznymi idotami UA 22.10.16, 14:23
     PiS działa w tej sprawie na zasadzie "i Panu Bogu świeczkę, i diabłu ogarek"... Warto jednak zauważyć, że za ostatnią uchwałą głosowały wszystkie kluby parlamentarne (PiS, PO, Nowoczesna, PSL), poza ugrupowaniem Kukiz'15. Rzadko spotykana w tym Sejmie jednomyślność. Nie liczyłbym więc na jakieś rozliczenia...
     www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rzymkowski-dla-kresowpl-politycy-pis-stali-sie-pozytecznymi-idiotami-strony-ukrainskiej
      • anglik_z_kolomyi deklaracja zrównuje polskich patriotów z upowcami 23.10.16, 11:48
       Sylwester Chruszcz z Kukiz'15: wspólna deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zrównuje polskich patriotów z upowcami
       Opublikowano: Środa, 19 października 2016

       Za głosowanie "przeciw" deklaracji na posiedzeniu komisji poseł został nazwany "ruskim agentem" przez Joannę Lichocką.

       Tekst deklaracji upublicznił na swoim profilu na Twitterze Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz'15. Oprócz zapowiedzi wsparcia ambicji Ukrainy związanych z jej wstąpieniem do NATO, w deklaracji można przeczytać m.in. że oba parlamenty pamiętają walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw.

       Deklaracja została przyjęta podczas posiedzenia Komisji ds. Zagranicznych i UE głosami m. in. Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej

       W komentarzu dla naszego portalu Sylwester Chruszcz stwierdził, że w świetle działań ukraińskich polityków, według których UPA była organizacją walczącą o niepodległość Ukrainy, można stwierdzić, że głosujący "za" w komisji uhonorowali tę organizację. Głosowałem przeciw tej deklaracji, gdyż zrównanie polskich patriotów i członków UPA jest absolutnie niedopuszczalne.

       Według relacji posła Chruszcza, po głosowaniu posłanka Joanna Lichocka nazwała sprzeciwiających się deklaracji, w tym Sylwestra Chruszcza, "ruskimi agentami". Poseł zapowiedział, że najprawdopodobniej jutro złoży skargę do Komisji Etyki Poselskiej na posłankę Prawa i Sprawiedliwości z uwagi na niedopuszczalną sugestię, jaka padła z ust Lichockiej.

       kresy.pl
       www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sylwester-chruszcz-z-kukiz15-wspolna-deklaracja-parlamentow-polski-i-ukrainy-zrownuje-polskich-patriotow-z-upowcami
       • 99venus Re: deklaracja zrównuje polskich patriotów z upow 23.10.16, 12:39
        Na komentowanie wypowiedzi p.Lichockiej szkoda czasu.
        Podtrzymuję o opinię o posłach.W sprawie relacji z Ukrainą Kukiz'15 ma rację.Niestety jest w mniejszości.
        Wspólna "deklaracja" podjęta po poprzedniej uchwale w sprawie ludobójstwa świadczy jedynie o aberracji posłów i ich głupocie.O podłosci nie wspomnę już.
        • anglik_z_kolomyi kto z kogo robi durnia ws. „wspólnej” uchwały parl 24.10.16, 20:47
         Winnicki w Sejmie: kto z kogo robi durnia ws. „wspólnej” uchwały parlamentów?
         Opublikowano: Piątek, 21 października 2016

         Robert Winnicki zażądał od Prezydium Sejmu wyjaśnień w związku tekstem „wspólnej” polsko – ukraińskiej deklaracji przyjętym przez Wierchowną Radę, w którym znalazło się nawiązanie do Ukraińskiej Armii Powstańczej.

         Wczoraj kresy.pl jako pierwsze zauważyły, że Polska Agencja Prasowa błędnie podała, że ukraiński parlament przyjął uchwałę w dosłownym tłumaczeniu z języka polskiego.

         Dziś poseł Robert Winnicki przytoczył z mównicy sejmowej fragmenty ukraińskiej wersji uchwały. - Z informacji, jakie podają ukraińskie media wynika, że polski parlament przyjął inną uchwałę niż parlament ukraiński. Mianowicie w zdaniu, które wzbudziło najwięcej kontrowersji, w ukraińskiej wersji brzmi ono: "Ми пам`ятаємо про боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав", czyli: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw".

         - Wyrażenie ruch oporu, jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a więc na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR - tłumaczył.

         - Teraz pojawia się pytanie: kto z kogo robi durnia? Czy Prezydium polskiego Sejmu Wysoką Izbę, podając nieprawdę, że taki sam tekst został uchwalony w Polsce i na Ukrainie? Czy strona ukraińska oszukała Wysokie Prezydium? Bo tylko takie dwie możliwości są w tej sprawie. Uważam, że (…) Wysokie Prezydium powinno wyjaśnić tę sprawę - domagał się szef Ruchu Narodowego.

         Wczoraj Polska Agencja Prasowa błędnie podała, że ukraiński parlament przyjął uchwałę w dosłownym tłumaczeniu z języka polskiego.

         kresy.pl/ youtube.com
         www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/winnicki-w-sejmie-kto-z-kogo-robi-durnia-ws-wspolnej-uchwaly-parlamentow
  • anglik_z_kolomyi Banderowskie tłumaczenie „wspólnej” deklaracji 30.11.16, 19:28
   Banderowskie tłumaczenie „wspólnej” deklaracji.

   Nie wiadomo, z jakiej to okazji 20 października br. Sejm przyjął w pierwszym czytaniu „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Czyżby powodem był film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”? Ta niby „wspólna deklaracja” tak różni się w treści pomiędzy wersją polską a ukraińską, że z powodzeniem można głosić tezę, iż odbyła się „wspólna premiera” filmu „Wołyń”, w Polsce i na Ukrainie. A już szczytem ignorancji i kpin z Polaków były „wyjaśniające” różnice występujęce w treści tejże (a właściwie tychże) deklaracji wypowiedzi wicemarszałka Sejmu RP Ryszarda Terleckiego.

   Za deklaracją opowiedział się niemal cały obecny na sali sejmowej klub Prawa i Sprawiedliwości (211 za, 3 przeciw, 7 wstrzymało się od głosu), Platformy Obywatelskiej (121 za, 1 osoba wstrzymała się od głosu), cały klub Nowoczesnej (28 posłów za) oraz koło Europejskich Demokratów (4 za). Za odrzuceniem opowiedział się cały klub Kukiz’15 (33 głosy przeciw). Mocno podzielony był z kolei klub PSL (3 za, 3 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu). Przeciw głosowało jeszcze koło Wolni i Solidarni (3 głosy przeciw). W parlamencie Ukrainy dokument poparło 243 deputowanych (Rada Najwyższa liczy 450 osób), przeciw był jeden, od głosu wstrzymały się cztery osoby, a 80 spośród zarejestrowanych na sali posiedzeń ukraińskich posłów nie uczestniczyło w głosowaniu.

   W wersji polskiej dokument mówi o „walce polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”. W wersji ukraińskiej czytamy o „walce polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

   Terlecki pytany przez PAP, czy Prezydium Sejmu wiedziało o różnicach, gdy w Sejmie posłowie głosowali nad polską wersją uchwały odpowiedział, że są to „różnice o charakterze redakcyjnym”. „Nie powodują jakichś nadzwyczajnych różnic” - zaznaczył. Dopytywany jak mogło dojść do różnic odpowiedział, że „mogło (do nich) dojść przy tłumaczeniu”. „Słowo 'narodowy' mogło się zgubić” - podkreślił Terlecki. Jak dodał, w języku ukraińskim słowo „narodowy” ma inne znaczenie niż w polskim.

   Z wypowiedzi Terleckiego wynika, że tekst został zredagowany w języku polskim i strona ukraińska otrzymała go do przetłumaczenia na język ukraiński oraz przyjęcia przez Radę Najwyższą Ukrainy.

   Obszerniej na stronie 18 listopadowego wydania Kresowego Serwisu Informacyjnego
   www.ksi.kresy.info.pl/aktualnosci/159-polacy-wsrod-jencow-sowieckich-w-kl-auschwitz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka