Dodaj do ulubionych

Chcą pomników UPA w Polsce....

07.11.19, 16:15
Czy to tylko użyteczni idioci?

kresy.pl/wydarzenia/danuta-kuron-przy-obiekcie-ku-czci-upa-na-podkarpaciu-te-ziemie-byly-ukrainskie/
Obserwuj wątek
     • tam021 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 10.11.19, 12:04
      A o jakież to zniszczone "mogiły" chodzi?
      Może o te?
      www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1750908,1,niekonczacy-sie-spor-o-pomnik-upa-w-hruszowicach.read

      zlubaczowa.pl/index.php/news/wydarzenia/2479-w-werchracie-zniszczono-kolejny-pomnik-upa-sprawa-zajela-sie-lubaczowska-policja-video-i-zdjecia

      kresykedzierzynkozle.pl/2019/jest-dowod-pomnik-upa-na-gorze-monastyr-w-werchracie-to-pomnik-klamstwa/

      A może o tę:
      nowiny24.pl/ktos-rozwalil-pomnik-na-chryszczatej-poswiecony-czlonkom-upa/ar/6040127itd...

      Jakoś nie widać tam zniszczonych mogił.... Zburzone pomniki i owszem. Nie ma też powodu aby przypuszczać, że to sprawstwo jakieś dziczy.

      Natomiast co widzimy tu...?
      kresy.pl/wydarzenia/hruszowice-ukraincy-odspiewali-hymn-na-miejscu-zburzonego-pomnika-upa-video/
       • 99venus Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 17.11.19, 15:51
        Jak informowaliśmy, grupa polskich i ukraińskich działaczy odwiedziła w niedzielę Werchratę na Podkarpaciu, gdzie kilka lat temu doszło do zniszczenia Jak informowaliśmy, grupa polskich i ukraińskich działaczy odwiedziła w niedzielę Werchratę na Podkarpaciu, gdzie kilka lat temu doszło do zniszczenia dwóch obiektów ku czci UPA. W miejscu jednego ze zniszczonych pomników postawili „kozacki krzyż” z tryzubem. Ponadto polska część tej grupy wezwała do odnowienia nie tylko zniszczonych mogił, ale także pomników UPA w Polsce. W miejscu jednego ze zniszczonych pomników postawili „kozacki krzyż” z tryzubem. Ponadto polska część tej grupy wezwała do odnowienia nie tylko zniszczonych mogił, ale także pomników UPA w Polsce

        Mowa jest o POMNIKACH.Podobnie w pozostałych przypadkach.
        Miejsca w Polsce na pomniki ludobójców NIE MA!
  • 99venus Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 17.11.19, 15:43
   1.Nie ma w Polsce miejsca na pomniki upowskich zbrodniarzy,ludobójców,których ofiarą padło przeszło 100 tysięcy polskich obywateli.
   2.Opowiadanie bajek o ukraińskich ziemiach i ukraińskim Lwowie świadczy jedynie o fatalnym stanie oświaty zarówno na Ukrainie jak i w Polsce.
   3.Czy polscy uczestnicy tego żałosnego wydarzenie zaakceptują też stawianie w Polsce pomników SS i Gestapo?
   4.Przed laty w Lwowie, na budynku w którym w polskim Lwowie mieszkał Jacek Kuroń zamieszczono tablicę pamiątkową.Umieszczona jest wysoko,prawie niewidoczna i nieczytelna.Spotkany Ukrainiec zapytany dlaczego umieszczono w taki miejscu powiedział-żeby ludzie nie niszczyli.
   5.Czy uczestnicy tego dziwnego spotkania protestują przeciw zakazowi odbudowy cmentarza Orląt w Lwowie i niemożliwości upamiętnienia Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów ?
   • tam021 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 17.11.19, 21:46
    Oczywiście, że o żadnych pomnikach mowy być nie może. To obraża polskie społeczeństwo. Nic dziwnego, że wobec bierności państwa Polacy wzięli sprawy we własne ręce. Jeśli zaś o upowskie groby chodzi to wzorcem powinien być zapis polsko --niemieckiej umowy: "na cmentarzach niemieckich z okresu II wojny światowej, gdzie zostali pochowani esesmani i inni zbrodniarze nazistowskich Niemiec, nie powinny widnieć ich nazwiska". Wystarczy zmienić parę wyrazów i konsekwentnie egzekwować.
    Jeśli komuś to nie będzie odpowiadać zawsze może sobie takie "pomniki" przenieść do własnego ogródka i oddawać im do woli cześć. Na własny koszt rzecz jasna.
    Szczytem bezczelności jest domaganie się od polskiego społeczeństwa pieniędzy na odbudowę upowskich pomników a pani, która domaga się pamięci o tych obywatelach Polski, należy przypomnieć, że wprawdzie byli oni polskimi obywatelami ale dopuścili się zdrady a ręce mieli po łokcie umazane polską ale też żydowską krwią. O takich obywatelach należy jak najszybciej zapomnieć. Niepamięć będzie tu najwłaściwszym ich upamiętnieniem.
  • tam021 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 06.12.19, 11:32
   Bezczelność i chamstwo - tak określił żądanie mera Lwowa przywrócenia ul. Kocyłowskiego w Przemyślu v-ce przewodniczący Rady Miasta Andrzej Zapałowski. I trudno odmówić mu racji.

   kresy.pl/publicystyka/prof-zapalowski-dla-kresy-pl-dzialania-strony-ukrainskiej-ws-ulicy-kocylowskiego-sa-inspirowane-z-polski/
   • 99venus Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 15.06.20, 20:22
    Jakaś choroba toczy umysł red.Smoleńskiego nieustającego w obronie rzekomo uciśnionej ludności ukraińskiej,której nie pozwala się na stawianie nielegalnych pomników ku czci upowskich ludobójców.To ciągłe użalanie się nad ukraińskimi nacjonalistami w sytuacji ciągłego dyskryminowania Polaków żyjących na Ukrainie jest jakąś aberracją.Uważam,że Ukraińcy w Polsce powinni być tak samo traktowani jak Polacy na Ukrainie.
    Natomiast zakaz stawiania pomników upowskim bandytom jest poza wszelką dyskusją.Przy całej mojej negacji IPN jako instytucji i jego poczynań w tym przypadku IPN ma całkowitą rację.
  • tam021 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 31.07.20, 16:25
   Podczas rozmowy szefów MSZ Polski i Ukrainy, ukraiński minister Dmytro Kuleba uzależnił dalsze polskie prace poszukiwawczo-ekshumacyjne na Ukrainie od odnowienia przez Polskę pomnika UPA na górze Monastyrz na Podkarpaciu. Czyli nic nowego... Damy wam zgodę na ekshumacje ofiar naszego ludobójstwa jak wzniesiecie w Polsce pomnik jego sprawcom. Czy ci ludzie na pewno należą do tej samej co my cywilizacji?
   kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-uzaleznia-dalsze-prace-poszukiwawczo-ekshumacyjne-od-odnowienia-przez-polske-pomnika-upa/?utm_source=notification&utm_medium=browser
   Trzeba wspomnieć, że niektórzy z pochowanych tam upowskch bandytów obwiniani są przez polskich historyków m. in. za potworną zbrodnię w Zatylu:
   www.youtube.com/watch?v=8uWTc6Q6gkM
   Zobaczymy co z tym zrobi pisowski rząd.

  • husarv Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 20.10.20, 13:54
   Cziekawe jak czi ukraincy moga byc tak dumni jak maja taki narod ktory tak jakby nie byl zadnym narodem tylko jakisz region kolaborantow naszistowskich ktorzy chyba mowia tym samym jezykiem.
   Super ze zniszczono ten ukrainski pomnik! Teraz zaostryc jeszcze prawa przecziwko ukrainskim chytrym "pracownikom" zeby nie dostawali obywatelstwa polskiego. Jeszcze maja byc karani dwa razy surowiej nisz polacy za te same przestepstwa.
   • snajper55 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 12.12.20, 10:59
    husarv napisał:

    > Cziekawe jak czi ukraincy moga byc tak dumni jak maja taki narod ktory tak jakb
    > y nie byl zadnym narodem tylko jakisz region kolaborantow naszistowskich ktorzy
    > chyba mowia tym samym jezykiem.

    Lecz się. To taki sam naród jak Polacy.

    S.
   • czuk1 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 07.01.21, 20:33
    husarv napisał:
    > Super ze zniszczono ten ukraiński pomnik!


    Nie wiem czy dobrze. Według mnie niepotrzebnie zaostrzono stosunki polsko-ukraińskie. Można było negocjować. Prawo międzynarodowe dotyczące cmentarzy wojennych nakazuje państwom utrzymanie w godnym stanie cmentarzy wojennych, bez względu na to jacy żołnierze tam leżą. Mamy w Polsce (ponadto ) własną ustawę, aktualną, z 1932 r. Ukraińcy są adresatami umowy międzynarodowej.
    Negocjacje powinny dotyczyć uznania lub nie - przez władze polskie - cmentarza spornego (lub kwatery wojennej na cmentarzu cerkiewnym) istniejącego na terenie Polski. Jeśli Polska uznała by UPA za armię narodową można by dać Ukraińcom zgodę (na prawosławnym cmentarzu) na postawienie dużego pomnika poświęconego UPA i Banderze. W zamian, Polska powinna uzyskać zgodę na podobne pomniki i kwatery wojenne polskich na Ukrainie. Temat ekshumacji Polaków (ludności cywilnej)pomordowanych pochowanych na Ukrainie nie powinien być spornym.
    Teraz stosunki polsko-ukraińskie muszą ulec zmianie. Trzeba je zacieśnić , oprzeć na współpracy .
    Tak aby były obustronnie korzystne. Póki co , blisko 1 mln Ukraińców pracuje w Polsce, przyczyniając się do stabilizacji gospodarczej w Polsce. Z drugiej strony to duży rynek zbytu dla Polski ale też wielka konkurencja
    w handlu zagranicznym. Wystarczy przejechać kilkaset km na Wołyniu , by widzieć wspaniały stan upraw w rolnictwie ukraińskim.

    >>>>>Teraz zaostryc jeszcze prawa przecziwko ukrainskim chytrym "pracownikom" zeby nie dostawali obywatelstwa polskiego. Jeszcze maja byc karani dwa razy surowiej nisz polacy za te same przestepstwa.

    Pomysł Twój i podpowiedzi mają inspirację rosyjską, szkodzą obydwu państwom. Jak szkodzą (w 21 wieku)przypadki ,uzyskiwania przez Ukraińców polskiego obywatelstwa. Przecież taka asymilacja Ukraińców w Polsce jest w interesie obywateli obydwu państw. Nie może też być mowy o innym niż Polaków traktowaniu Ukraińców w Polsce.
    Rosyjski husarze . Tylko takie szkodliwe poglądy, świadome i być może opłacane przez Rosję, głoszone tu przez Ciebie ....powinny być surowo karane.
     • czuk1 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 11.01.21, 00:03
      99venus napisał:
      > Nie znam dokumentu polskiego uznającego ludobójcze bandy upowskie za armię pańtwa, którego zresztą wtedy nie było.
      > Ustawa o ochronie cmentarzy wojennych dotyczy żołnierzy a nie rzezimieszków.

      Bądźmy sprawiedliwi ... a polskie państwo było ?
      Jeśli obydwa państwa chcą żyć w spokoju i spokoju współpracować; powinny się dogadać.
      A nie eskalować wzajemne pretensje.
      Takie jest moje zdanie.
      • 99venus Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 12.01.21, 21:55
       1.Państwo Polskie BYŁO,miało armie,rząd walczyło z niemieckim agresorem.
       2.Państwa Ukraińskiego nie było,armii ukraińskiej nie było.UPA i ukraińscy nacjonaliści byli sojusznikami Hitlera a bestialskie ludobójstwo na polskiej ludnosci cywilnej miało na celu wzmocnienie argumentu o ukraińskości tych ziem.
       3.Wszystkie państwa powinny wyzbyc sie agresji,zaborczości i nacjonalizmu.Robienie z z bandytów i morderców bohaterskich patriotów i stawianie im pomników na ziemi ofiar jest wyjątkową bezczelnościa i łajdactwem.
       • snajper55 Re: Chcą pomników UPA w Polsce.... 16.01.21, 11:15
        99venus napisał:

        > 2.Państwa Ukraińskiego nie było,armii ukraińskiej nie było.UPA i ukraińscy nacj
        > onaliści byli sojusznikami Hitlera a bestialskie ludobójstwo na polskiej ludnos
        > ci cywilnej miało na celu wzmocnienie argumentu o ukraińskości tych ziem.

        Państwa ukraińskiego nie było, ponieważ Polska do spółki ze Związkiem Sowieckim je zniszczyła. Polska wzięła udział w rozbiorze Ukrainy zabierając Wołyń i zdradzając swojego sojusznika w wojnie z Sowietami. Dziwisz się że Ukraińcy nie kochali swojego zaborcy i zdrajcy?

        S.
        • tam021 Zdrajcy i zaborcy...:) 18.01.21, 18:31

         snajper55 napisał:

         > Państwa ukraińskiego nie było, ponieważ Polska do spółki ze Związkiem Sowieckim
         > je zniszczyła. Polska wzięła udział w rozbiorze Ukrainy zabierając Wołyń i zdr
         > adzając swojego sojusznika w wojnie z Sowietami. Dziwisz się że Ukraińcy nie ko
         > chali swojego zaborcy i zdrajcy?
         >
         > S.

         Państwa ukraińskiego nie można było zniszczyć ponieważ nigdy go nie było. A nie powstało ponieważ całkowicie zawiedli sami Ukraińcy. Łotwa. Estonia, Litwa, kraje dużo mniejsze potrafiły wywalczyć i utrzymać swoją niepodległość a wielkiej Ukrainie się to nie udało. Nic dziwnego jednak ponieważ po stronie bolszewików walczyło dużo więcej Ukraińców niż przyłączyło się ich do Petlury. "Armia" Petlury to był znikomy % sił polskich (dwie dywizje o rzeczywistej sile 2 pułków - ca 5000 żołnierzy). Nie udało się jej rozbudować do planowanych 6 pełnych dywizji i przejąć inicjatywę. Mimo wezwań i apeli Ukraińcy pozostali obojętni. Pisanie zatem o jakieś "zdradzie" jest zwykłym propagandowym nadużyciem. Bo cóż Polska mogła jeszcze zrobić? Wywalczyć Ukraińcom Ukrainę (bez ich udziału) ryzykując przy tym własną niepodległość? Po czym utrzymywać ją i samotnie bronić w razie zagrożenia? Zaborcysmile Bądźmy poważni.
         • snajper55 Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 19.01.21, 00:51
          tam021 napisał(a):

          > Państwa ukraińskiego nie można było zniszczyć ponieważ nigdy go nie było. A nie
          > powstało ponieważ całkowicie zawiedli sami Ukraińcy. Łotwa. Estonia, Litwa,
          > kraje dużo mniejsze potrafiły wywalczyć i utrzymać swoją niepodległość a
          > wielkiej Ukrainie się to nie udało. Nic dziwnego jednak ponieważ po stronie bol
          > szewików walczyło dużo więcej Ukraińców niż przyłączyło się ich do Petlury. "A
          > rmia" Petlury to był znikomy % sił polskich (dwie dywizje o rzeczywistej sile 2
          > pułków - ca 5000 żołnierzy). Nie udało się jej rozbudować do planowanych 6 peł
          > nych dywizji i przejąć inicjatywę. Mimo wezwań i apeli Ukraińcy pozostali oboję
          > tni. Pisanie zatem o jakieś "zdradzie" jest zwykłym propagandowym nadużyciem. B
          > o cóż Polska mogła jeszcze zrobić? Wywalczyć Ukraińcom Ukrainę (bez ich udziału
          > ) ryzykując przy tym własną niepodległość? Po czym utrzymywać ją i samotnie br
          > onić w razie zagrożenia? Zaborcysmile Bądźmy poważni.

          Oczywiście, że było państwo Ukraińskie i Polska podpisała z nim 22 kwietnia 1920 umowę warszawską, przewidującą wspólną walkę z Rosją Sowiecką. Niestety, Polska zawarła separatystyczny pokój z Rosją pozostawiając 40 tysięczna armię ukraińską sam na sam z wojskami sowieckimi. W nagrodę Polska uczestniczyła w rozbiorze Ukrainy, dostając Wołyń.

          S.
          • 99venus Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 19.01.21, 12:45
           Czysta fikcja.Faktej jest,że Piłsudski dążył do stworzenia państwa ukraińskiego celem oddzielenia sie od Rosji ale faktem jest,że nie było nawet namiastki państwa ukraińskiego."armia" ukraińska miała w swoich szeregach w 1920 roku około 16 tysięcy żołnierzy.O czym mówimy??
           O braku administracji ukraińskiej już nie wspomnę.
           Nie robię z tego problemu-tak było.Brakowało im wtedy świadomości i powszechnej,społecznej potrzeby stworzenia własnego państwa.
          • czuk1 Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 19.01.21, 13:21
           snajper55 napisał:
           > Oczywiście, że było państwo Ukraińskie i Polska podpisała z nim 22 kwietnia 1920 umowę warszawską, przewidującą wspólną walkę z Rosją Sowiecką. Niestety, Polska zawarła separatystyczny pokój z Rosją pozostawiając 40 tysięczna armię ukraińską sam na sam z wojskami sowieckimi. W nagrodę Polska uczestniczyła w rozbiorze Ukrainy, dostając Wołyń.

           ******

           A więc nasuwają się - konkretne pytania.:
           1. Czy w okresie istnienia państwa ukraińskiego były na terenie (obecnej) Polski jakieś walki, w wyniku których powstały groby, kwatery lub cmentarze wojenne.?
           - jeśli tak było k/Przemyśla to pomniki bohaterów armii ukraińskiej na kwaterze tego cmentarza podlegają
           utrzymaniu przez państwo polskie. I nikt Ukraińcom łaski nie robi. Dla spokoju świętego można tez było
           wydać im zgodę warunkową na budowę pomnika na cmentarzu k/Przemyśla.
           Przecież w naszym regionie w latach 1918-1919 było ok. 40 bitew i pozostały tam cmentarze. Podlegaj

           2. Jeśli z Ukrainą nie można dogadać się w sprawie ekshumacji (bestialsko pomordowanych na Ukrainie), rozproszonych grobów Polaków na miejscowe cmentarze , to powinniśmy się dogadywać się na temat ekshumacji zamordowanych na cmentarze - do Polski. Tak zrobili Niemcy.... u nas.
           • tam021 Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 19.01.21, 15:31
            czuk1 napisał:

            > A więc nasuwają się - konkretne pytania.:
            > 1. Czy w okresie istnienia państwa ukraińskiego były na terenie (obecnej) Pols
            > ki jakieś walki, w wyniku których powstały groby, kwatery lub cmentarze wojenne
            > .?
            > - jeśli tak było k/Przemyśla to pomniki bohaterów armii ukraińskiej na kwater
            > ze tego cmentarza podlegają
            > utrzymaniu przez państwo polskie. I nikt Ukraińcom łaski nie robi. Dla spok
            > oju świętego można tez było
            > wydać im zgodę warunkową na budowę pomnika na cmentarzu k/Przemyśla.
            > Przecież w naszym regionie w latach 1918-1919 było ok. 40 bitew i pozostały ta
            > m cmentarze. Podlegaj
            >
            > 2. Jeśli z Ukrainą nie można dogadać się w sprawie ekshumacji (bestialsko pomor
            > dowanych na Ukrainie), rozproszonych grobów Polaków na miejscowe cmentarze , t
            > o powinniśmy się dogadywać się na temat ekshumacji zamordowanych na cmentarze -
            > do Polski. Tak zrobili Niemcy.... u nas.

            1/Walki w tym czasie toczyły się np. w Przemyślu. Jest tam cmentarz strzelców siczowych, m.in. tych którzy zmarli w obozach internowania na tyfus. I nikt nie robi z tego żadnego problemu. Jedynym problemem są pomniki (nie groby) wystawiane na terenie Polski ku chwale banderowskich bandytów i ich zbrodniczej organizacji UPA, winnej zaplanowanego, masowego i bestialskiego wymordowania tysięcy polskiej ludności cywilnej. Na to nie ma zgody w polskim społeczeństwie i nigdy nie będzie. Czy byłoby do pomyślenia aby w Izraelu ktoś wpadł na pomysł stawiania tam pomników chwały na symbolicznych czy też rzeczywistych mogiłach np. Eichmanna czy też innych straconych nazistów? W dodatku z inskrypcją: polegli za "Wolne Niemcy"? To tego typu problem.
            2/Nie bardzo rozumiem. Sugerujesz żeby ekshumowane na Ukrainie szczątki Polaków przenieść do Polski ?
            Może to i dobry pomysł, ale nierealny. Rzecz w tym, że zakazano ekshumacji i zakaz utrzyma się jeszcze bardzo długo. Ogrom i bestialstwo tego ludobójstwa są zbyt przerażające by pokazać je światu.
            wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/leon-popek-o-wolyniu-te-doly-smierci-to-nasze-groby-mamy-do-nich-prawo/rshnfy
            • czuk1 Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 06.02.21, 11:21

             > czuk1 napisał: ....... . nasuwają się - konkretne pytania.:
             ....> > 2. Jeśli z Ukrainą nie można dogadać się w sprawie ekshumacji (bestialsko
             > pomordowanych na Ukrainie), rozproszonych grobów Polaków na miejscowe cmentarze
             to powinniśmy się dogadywać się na temat ekshumacji zamordowanych, do Polski.
             Tak zrobili Niemcy.... u nas
             tam021 napisał(a):
             AD 2/Nie bardzo rozumiem. Sugerujesz żeby ekshumowane na Ukrainie szczątki Polaków
             > przenieść do Polski ? Może to i dobry pomysł, ale nierealny. Rzecz w tym, że zakazano
             ekshumacji i zakaz utrzyma się jeszcze bardzo długo. Ogrom i bestialstwo tego ludobójstwa
             są zbyt przerażające by pokazać je światu.

             czuk1 : Tak uważam. Przecież nie możemy poniżać Ukraińców obecnie żyjących i sugerować ,
             że mają odpowiedzialność zbiorową za zbrodnie na Polakach. Dlatego powinno się udokumentować
             kto leży w danym dole i zabrać zwłoki do kraju ; na specjalnie utworzony Cmentarz Wołyński lub
             któryś wojskowy.
             • 99venus Re: Zdrajcy i zaborcy...:) 09.02.21, 20:42
              czuk1 : Tak uważam. Przecież nie możemy poniżać Ukraińców obecnie żyjących i sugerować ,
              że mają odpowiedzialność zbiorową za zbrodnie na Polakach. Dlatego powinno się udokumentować
              kto leży w danym dole i zabrać zwłoki do kraju ; na specjalnie utworzony Cmentarz Wołyński lub
              któryś wojskowy.
              Przypominanie o zbrodni ludobójstwa ludziom,którzy tym zbrodniom zaprzeczają a z ludobójców robią bohaterów narodowych jest zasadne i wręcz niezbędne.Żeby dokumentować trzeba robić ekshumację a na to Ukraina się nie zgadza. Ofiary ludobójstwa leżą w swojej ziemi i niech tam zostaną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka