Dodaj do ulubionych

Dotyczy prawa jazdy- czy można podzielić kurs?

26.03.10, 16:47
Witam
Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dlatego pytam na tym forum. Może ktoś z Was tak robił, i będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi.
Ostatnio zachciało mi się robić prawo jazdy. Mieszkam w województwie świętokrzyskim (małe miasto). Z tego co udało mi się znaleźć to najbliższe miejsca mojego zamieszkania, szkoły kształcące niepełnosprawnych kierowców są w Lublinie i Rzeszowie..zresztą nie o to chodzi.
Wymyśliłem sobie, że teorii uczył bym się u siebie na miejscu w którejś ze szkół jazdy (nauka miałaby być zakończona pewnie jakimś egzaminem wewnętrznym)Później zaś zrobiłbym sobie kurs praktyczny gdzieś pewnie w którymś z dwóch powyższych miast. Oczywiście wszystko miało by być zakończone egzaminem praktyczno teoretycznym.
W miejscu gdzie zamierzałem odbywać kurs praktyczny powiedzieli mi, że mogę tak zrobić. Natomiast u mnie w mieście z kolei dowiedziałem się, że nie ma takiej możliwości i kursu się nie dzieli (wydaje mi się, że chyba jednak mają rację) Myślałem, żeby sobie to trochę ułatwić po prostu. W końcu teoria prawka jazdy wszędzie jest taka sama.
Pytanie..czy takie coś by przeszło, czy są w tym względzie jakieś przepisy? Można w ogóle tak-czy zależy to od "widzi mi się" danej szkoły? Ja w sumie słyszałem od jednego Pana,że mogę tak zrobić.
Liczę, że ktoś mi odpisze, ale wydaje mi się, że chyba jednak znam odpowiedź.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka