Dodaj do ulubionych

Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawnością"

24.01.12, 17:05
Projekt „ROZWÓJ ZAWODOWY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” w woj. małopolskim

Zapraszamy osoby niepełnosprawne zainteresowane z własnej inicjatywy nabyciem nowych, oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych w specjalnościach:

Pracownik ds. szkoleń z certyfikatem ECDL – 200 h
Pracownik ds. projektów unijnych – 120 h
Operator wprowadzania danych z certyfikatem ECDL – 200 h
Pracownik ds. finansowo – księgowych z językiem obcym – 240 h
Grafika komputerowa i projektowanie stron www - 160 h

Projekt jest skierowany do osób, które:
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub inne równoważne,
- są zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno – prawnej
(zlecenie lub dzieło) na terenie województwa małopolskiego,
- mieszkają na terenie województwa małopolskiego.

Szkolenia zawodowe są realizowane przez Business School H.Polak, M.Polak Sp. Jawna w ramach projektu „Rozwój zawodowy z niepełnosprawnością”, dofinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia dofinansowane są w 90%. Uczestnik pokrywa jedynie 10% wkładu własnego, który zrekompensujemy zwrotem kosztów dojazdów do kwoty 500 zł / 1 uczestnika.

Ponadto zapewniamy:
- poczęstunek oraz serwis kawowy
- materiały dydaktyczne i pomocnicze
- ubezpieczenie NNW

Szkolenia zawodowe będą organizowane w trzech miastach:
- KRAKÓW – rozpoczęcie w marcu
- TARNÓW - czerwiec
- NOWY SĄCZ - wrzesień

Do 25 lutego 2012 trwa nabór na szkolenia w Krakowie.

Kontakt :
Biuro projektu „Rozwój zawodowy z niepełnosprawnością”
al. A. Grottgera 3/26 , 30-035 Kraków
Tel. 12 34 64 364
602 606 286

e-mail : krakow@business-school.pl
www.business-school.pl/rozwojzawodowy
Obserwuj wątek
  • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 28.02.12, 19:50
   >Uczestnik pokrywa jedynie 10% wkładu własnego

   A jaki jest konkretnie koszt takiego szkolenia? Czy są jakieś staże?
   Parę miesięcy temu brałem udział w 2-miesięcznym 200-godzinnym szkoleniu "Gotowi na sukces" w Gdańsku (zajęcia: Budowania własnego wizerunku, Asertywności w kontaktach zawodowych, Komunikacji iterpersonalnej, Twórczego rozwiązywania problemów i radzenia sobie ze stresem, Skutecznego zarządzania czasem, Organizacji spotkań oraz prezentacji,
   Savoir-vivre w biznesie, Metod i technik pracy z klientem, Emisji głosu, Technik negocjacji,
   Skutecznego poszukiwania pracy, Rekrutacji i selekcji, Postaw i obycia w środowisku pracy). Kilkadziesiąt godzin było też rozmów z psychologiem "twarzą w twarz". Tez był finansowany z Unii Europejskiej, ale był w 100% bezpłatny + zwrot kosztów dojazdu. Jedynie jak ktoś przekroczył limit nieobecności był zobowiązany zwrócić koszt szkolenia (ponad 17tys. zł). Dla 5 z 10 uczestników był również zapewniony 3-miesięczny pełnopłatny staż. Decyzja kogo wziąć leżała o rękach pracodawców. Oczywiście nie podawano im takich danych jak przyczyna niepełnosprawności, wiek itd, a jedynie profil kompetencyjny. Przy mojej chorobie byłbym pewnie z miejsca odrzucony, a jednak udało się. Teraz na pewno będzie łatwiej znaleźć pracę.
   Nie reklamuję w tym miejscu projektu, w którym brałem udział. Zachęcam aby spróbować zakwalifikować się chociażby na ten zaproponowany tutaj, albo szukać podobnych. Co szkodzi spróbować? Po takim kursie poczułem się życiowo jak nowo narodzony. Na pewno będzie mi teraz o wiele łatwiej wyjść z totalnej kilkunastoletniej izolatki społecznej spowodowanej negatywnym nastawieniem do życia z powodu choroby. Teraz patrzę w przód nie w tył.
   Ustaliłem sobie motto życiowe: " Jak nie spróbuję czegoś zakładając od razu, że mam małe szansę, to na 100% się NIE UDA. Jak jednak spróbuję, tez może się nie udać, ale jest SZANSA, że się uda". Miałem od tamtej pory sporo sytuacji, w których zrealizowałem coś co dawniej uznałbym za nierealne i bym nawet nie próbował.
    • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 28.02.12, 22:32
     Twoja sprawa jak to oceniasz. Życzę powodzenia w przyszłości. Jak uda Ci się trafić na pomoc tego rodzaju na pewno zrozumiesz czego dotyczy i co znaczy dla osób niepełnosprawnych, które np. jak ja chorują na padaczkę ponad 20 lat. Przerwałem przez chorobę studia, a teraz w wieku 40 lat jestem na 2 roku z maturzystami. Ważne aby się przełamać. Nie jest to łatwe I nie przychodzi z dnia na dzień, ale widzę po sobie, że realne. Tego typu szkolenia życia nie zmienią, bo trzeba to zrobić samodzielnie, ale są pomocne w pracy nad sobą. Nie trzeba się kierować nazwami szkoleń na forach. Kto sprawdzi jego sprawa. Ja tylko dałem przykład bo teraz I tak pewnie na to szkolenie nie ma naboru. Nie miało charakteru cyklicznego. Mi pomogło google, strony dla niepełnospawnych a nie reklamy.
     • maitresse.d.un.francais Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 28.02.12, 23:43
      ak-69 napisał:

      > Twoja sprawa jak to oceniasz. Życzę powodzenia w przyszłości. Jak uda Ci się tr
      > afić na pomoc tego rodzaju na pewno zrozumiesz czego dotyczy i co znaczy dla os
      > ób niepełnosprawnych, które np. jak ja chorują na padaczkę ponad 20 lat.

      20 lat problemów mi nie imponuje. ;-)

      O ile mi wiadomo, padaczka -> uprzedzenia pracodawcy, więc można się zaszkolić na śmierć.

      Poza tym, że się tak wyrażę - nie ucz ojca dzieci robić. Wyszukiwaniem informacji na zlecony temat zajmowałam się za pieniądze. ;-)
     • maitresse.d.un.francais Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 28.02.12, 23:44
      ak-69 napisał:

      > Twoja sprawa jak to oceniasz. Życzę powodzenia w przyszłości. Jak uda Ci się tr
      > afić na pomoc tego rodzaju na pewno zrozumiesz czego dotyczy i co znaczy dla os
      > ób niepełnosprawnych\

      Zależy od rodzaju niepełnosprawności.

      Bardzo często g...o znaczy, bo pracodawcy mają dziwne wyobrażenia na temat pewnych niepełnosprawności i szlaban: TAKICH i TAKICH niepełnosprawności nie zatrudniamy.
     • michal.sajko Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 29.02.12, 08:51
      > Przerw
      > ałem przez chorobę studia, a teraz w wieku 40 lat jestem na 2 roku z maturzysta
      > mi. Ważne aby się przełamać. Nie jest to łatwe I nie przychodzi z dnia na dzień
      > , ale widzę po sobie, że realne.

      Ja też studiuję. Jestem na I-ym roku studiów dziennych (informatyka). Na pracę w zasadzie nie mam szans mimo 10-letniego doświadczenia. Pracodawcy krzywią się, że nie mam skończonych studiów. Nie mam wyboru - muszę mieć dyplom.
  • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 29.02.12, 12:26
   na I-ym roku studiów dziennych (informatyka). Na pracę w zasadzie nie mam szans mimo
   >10-letniego doświadczenia

   Problem z pracą przy studiach informatycznych i 10-letnim doświadczeniem? To gdzie nabyłeś to doświadczenie jak nie w pracy? Jeśli nie chodzi o zawodowe, lecz ogólnie kontakt z tą branżą, to ja mam doświadczenie jeszcze od czasu jak systemy były tekstowe (DOS) nie okienkowe (Windows), czyli ponad 20 lat. Ale moja rzeczywista praca po poprawie stanu zdrowia to jedynie 3-miesięczny staż po szkoleniu dla niepełnosprawnych. Myślę, że jednak jakoś mi się prędzej czy później uda. O chorobie będę mówił na samym końcu rozmowy, nawet jak będą chcieli od razu. Nawet jak będą na mnie naciskali, powiem najpierw o swoich zaletach i kompetencjach, a nie wadach. Te będę starał się minimalizować pokazywać nie jako wady lecz rzeczy które tak naprawdę nie sprawiają żadnych problemów na co dzień.
  • business-school Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawnością 27.04.12, 10:59
   Tak, niniejszy projekt jest przeznaczony dla osób już pracujących (umowy cywilno-prawne bądź "zwykłe" - jest wymienione wyżej w warunkach uczestnictwa). Nie ma zatem możliwości stażu poszkoleniowego - to nie ten typ projektu.
   Edycja krakowska już sie rozpoczęła, obecnie na te same szkolenia rekrutujemy do Tarnowa - jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany, zapraszam serdecznie do kontaktu pod numerami telefonów: 12 34 64 364 lub 602 606 286 albo pisząc na adres mailowy: krakow@business-school.pl.
   Szkolenia tarnowskie rozpoczynają się w czerwcu.
   Nb, po edycji tarnowskiej planujemy jeszcze te same kursy w Nowym Sączu - czyli cykliczność jest :-)
  • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 23.06.12, 05:49
   >Ja sobie różne projekty też chwaliłam, póki nie stwierdziłam ich zerowej skuteczności.

   Trzeba odróżnić krótki kurs kurs prowadzony przez urzędników od poważnego wielogodzinnego kursu prowadzonego przez specjalistów w swoich dziedzinach.
   Brałem w zeszłym roku w 2-miesięcznym, kilkuset-godzinnym projekcie "Gotowi na sukces". Zajęć więc nawet mniej niż w tym opisanym i obejmującym raczej przygotowanie do samego wejścia na rynek pracy a nie podnoszące kwalifikacje w wybranych zawodach (asertywność, pisanie dokumentów aplikacyjnych, sposób przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, prezencja,skuteczne sposoby szukania ofert pracy, kilkadziesiąt godzin indywidualnych rozmów z doradcą zawodowym, psychologiem itd.). Odbyłem 3-miesięczny płatny staż w dziedzinie, którą studiuję. Pracodawcy wybierali wg kwalifikacji, a nie stanu zdrowia, bo nawet nie wiedzieli kto na co choruje.
   Na ostatnim niedawnym spotkaniu podsumowującym 3 edycje projektu (po 10 osób na jedną) okazało się, że na razie zatrudnienie znalazło 60% uczestników szkolenia, ale ostatnia dopiero co się skończyła. Niektórzy jednak, np. ja, nie mają jeszcze w 100% skończonej edukacji. Ja jestem teraz po 2 roku studiów i będzie mi o wiele łatwiej szukać i znaleźć pracę teraz po zaliczeniu egzaminów, gdy mogę zająć się tylko pracą, a nie nauką.
   • maitresse.d.un.francais Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 24.06.12, 20:32
    ak-69 napisał:

    > >Ja sobie różne projekty też chwaliłam, póki nie stwierdziłam ich zerowej s
    > kuteczności.
    >
    > Trzeba odróżnić (...)

    Umiem odróżnić.

    Piszę o PROJEKTACH, nie o kursach.

    Jeśli piszą mi "wyszkolimy specjalistów IT", a proponują... 600 zł na szkolenie ewentualnie darmowe zajęcia u nich z... MS Office, to coś tu jest nie w porządku.

    Poza tym ja w odróżnieniu od ciebie nie jestem na drugim roku studiów, mam swoje lata, a przy tym luki w CV, więc pełnosprawnej udawać nie mogę.
     • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 24.06.12, 22:52
      >w odróżnieniu od ciebie nie jestem na drugim roku studiów, mam swoje lata, a przy tym luki w
      >CV, więc pełnosprawnej udawać nie mogę.

      Chyba Cię zaskoczę ...
      No to widzę, że wiele się nie różnimy ... Ja jestem na 2 roku studiów, ale zacząłem je w wieku ... 41 lat. Dopiero w wieku 39 lat postanowiłem niezależnie od stanu zdrowia wychodzić z "izolatki społecznej" i wznowiłem naukę dopiero w wieku prawie 40 lat. Jednym słowem teraz mam już ponad 43 a studia skończę dopiero za rok i to nie magisterskie, lecz licencjackie. Na jeszcze 2 lata studiów do tytułu mgr już raczej nie mam czasu.
      Ja niepełnosprawności też nie mogę ukryć, bo wcześniejsze studia przerwałem ze względów zdrowotnych kilkanaście lat temu.
      Moje jedyne doświadczenia zawodowe to kilka zleceń przez internet (nie wszystkie udokumentowane). Dopiero pierwszą udokumentowaną i liczącą się w oczach pracodawcy może być ten 3-miesięczny staż w kierunku który studiuję i szukam pracy, który dostałem po udziale w darmowym 2-miesięcznym (finanse z Unii Europejskiej) projekcie "Gotowi na sukces".
      Ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałem pytanie dlaczego nie pisałem o swojej pracy nawet jak była związana i inną branżą niż teraz studiuję. Myśleli, że to pominąłem ...
      Jednym słowem też muszę przyznawać się do niepełnosprawności, aby nie myślano, że pracować mi się nie chciało.
      Podobno pracodawca nie ma prawa pytać się o przyczynę niepełnosprawności. Jak jednak nie będzie tego przestrzegał i usłyszy ode mnie słowo "padaczka" to wielu pewnie odstawi mnie na bok choćby ze względu na masę stereotypów krążących na temat tej choroby. Mimo wyższego dofinansowania. Samo zaświadczenie lekarskie, że mogę pracować w pełnym wymiarze godzin może nie wystarczyć.
      A co do praktyk. Na przełomie 2 i 3 roku studiów na moich studiach zaocznych musi praktykę odbyć każdy bez względu na wiek. Dzięki temu projektowi mogę prawdopodobnie ten staż wykorzystać na zaliczenie praktyki.

      >Tak że nie masz się czym chwalić, że umiesz być dopieszczany przez system pomocy, skoro
      >preferuje on osoby takie jak Ty.

      Możesz wierzyć, że nie byłem do tej pory dopieszczany przez system pomocy. Jak w każdej dziedzinie był dla mnie najważniejszy ten pierwszy życiowy krok, dzięki któremu zacząłem powoli coraz mniej przejmować się chorobą i patrzeć nie w przeszłość, lecz w przyszłość. Nic samo do mnie nie samo nie przyszło z dnia na dzień. Zaproszenia do szkoły nie dostałem pocztą. A o udział w projekcie też trzeba było mocno się starać, bo było jedynie 10 miejsc na całe Pomorskie.
      Problemu z nauką nie mam, ale jak skończę naukę w wieku 45 lat to niezależnie od poziomu wiedzy na pewno będę w gorszej sytuacji niż gorzej wykształcony dwudziestoparolatek. Liczy się przede wszystkim doświadczenie. Pracodawca będzie wiedział, że ma więcej czasu będzie miał na inwestowanie w takiego młodszego pracownika.
      • ak-69 Re: Projekt "Rozwój zawodowy z niepełnosprawności 24.06.12, 23:04
       >Oj już przestań spamować.

       Wierz mi, że nic nie spamuję. Były 3 edycje projektu i ostatnia już definitywnie skończona. Jak można reklamować produkty, usługi, których produkcja i sprzedaż została wycofana z rynku. Używanymi samochodami, mieszkaniami można handlować, ale ukończonymi projektami, szkoleniami już nie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka