Dodaj do ulubionych

gdzie umieścić chorego psychicznie

23.04.12, 21:06
hej sprawa wyglada tak ze moja siostra wychowuje samotnie 21 letniego syna, który urodził sie z niedotleniemiem, jest agresywny, bierze mase leków i z roku na rok sytuacja sie pogarsza.ma stopien niepełnosprawnosci. niestety ja i zona nie mozemy jej pomóc bo pracujemy, a on wymaga opieki i kontroli ciąglej . jest sprawny fizycznie ale martwimy sie ze siostra któregos dnia moze zostac przez niego skrzywdzona. dodam że lekarze nie widzą nadziei na poprawe jego zachowania. Dlatego moje pytanie czy są jakies ośrodki w Polsce gdzie mozna umiescic takiego człowieka juz na zawsze? oczywiscie są to koszty, rozumie. Tylko chciałby wiedziec gdzie sa takie placówki i jaki one mają charakter.( ośrodek czy oddział zamknięty). Pozdrawiam i licze na odpowiedz.
Jurek
Obserwuj wątek
    • awanturka Re: gdzie umieścić chorego psychicznie 23.04.12, 22:04
      Niech porozmawia z lekarzem, który leczy syna (psychiatrą).

Jej syn może kwalifikować się do Domu Pomocy dla osób chorych psychiczniechorych/uposledzonych umysłowo albo na oddział psychoiatryczny dla przewlekle psychicznie chorych.

Jak koleżanka ma pieniądze niech załatwi mu najlepszy na jaki ją stać
      w tych finansowanych przez opieke społeczną lub NFZ bywa róznie....

Jedno i drugie wymaga ubezwłasnowolnienia syna koleżanki
    • niepelnosprawni.info Re: gdzie umieścić chorego psychicznie 29.05.12, 14:55
      Rozumiem Pana chęć pomocy w zaistniałej sytuacji. W związku z tym proponuję skontaktować się z właściwym dla miejsca zamieszkania syna Pana siostry - Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Tam pracownicy socjalni, pracownicy PCPR pomogą Państwu i udzielą wsparcia w tej trudnej sytuacji.
    • mari614 Re: gdzie umieścić chorego psychicznie 29.12.21, 13:15
      "bierze mase leków i z roku na rok sytuacja sie pogarsza"
      skoro bierze masę szkodliwych leków to się nie dziwię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka