Dodaj do ulubionych

Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat???

11.07.18, 21:17
Witam serdecznie. Mam 40lat, lekki stopień niepełnosprawności, zespół Moebiusa, wyższe wykształcenie. Obecnie wykładam towar w Tesco na zlecenie. Sprawdźcie jak znaleźć normalną pracę??? Kiedyś pracowałam w biurze, ale to było dawno. Pracowałam też jako pracownik produkcji. Od ponad roku szukam pracy na umowę o pracę - nie chcę pracować poniżej kwalifikacji. Jedyne co mi oferuje się to sprzątanie czy ochrona, a to mnie nie interesuje. Niestety nie mogę mieć prawa jazdy....nic nie mogę znaleźć konkretnego, nie mam pieniędzy na zwiększenie kwalifikacji typu studia podyplomowe itp....co robić??

--
żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą::)
Obserwuj wątek
    • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 13.07.18, 14:48
      iga19_78 napisała:

> Próbowałaś szukać pomocy w mieście?
      A zdajesz sobie sprawę, że nie każdy mieszka w tym mieście, co Ty?albo w ogóle w miescie? Może ona jest z malutkiej miejscowości na Podkarpaciu i tam nie ma nawet tych pseudo-aktywizacyjnych fundacji dla ON?

Miniofilka, co potrafisz, jakie to praktyczne na rynku pracy studia ukonczylas? Wiesz, niestety trzeba mieć fach w ręku gdy pracodawcy (np branza obslugi klienta) dyskryminują np ze względu na widoczną niepelnosprawnosc. I iść na swoje. Nie bój się przekwalifikowac jeżeli potrzeba, wszędzie na stanowiska typu pierdzistolek w biurze jest konkurencja, także wśród nie-OzN.
    • marycha1433 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 18.07.18, 12:26
      @miniofilka aż mnie zatrzęsło po przeczytaniu twego postu! Masz pracę, nie rozumiem dlaczego narzekasz?ale coś innego mnie frapuje - mam wrażenie że żyjesz w alternatywnym świecie. Wybacz, ale bujasz w obłokach i nie jesteś realistką. Po pierwsze - masz zespół Moebiusa - czytałem o tym schorzeniu w necie i sorry, ale najprawdopodobniej odstajesz wyglądem od reszty społeczeństwa, masz pewnie też zrośnięte palce wadę wymowy czy niedosłuch ( za Wikipedia) więc wybacz ale z taka choriba nie jesteś zbyt pożądanym pracownikiem a już na pewno nie na tzw lepsze stanowisko typu biuro. Pewnie pracowałaś w biurze na sztucznie stworzonym stanowisku pracy, wybacz ale ja do biura ( i nie tylko ja) na bank bym cię nie zatrudnił. Po prostu nie masz predyspozycji do takiej pracy plus 40letnia kobieta to już ukhm prawie stara baba. Masz wyjście albo zakładasz swoją firmę albo pracujesz przy wykładaniu towaru lub poniżej kwalifikacji przy czym dziwi mnie kto zatrudnił niepełnosprawnego na produkcję.
      • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 19.07.18, 19:17
        powiedz co Tobie dolega to sie ponabijamy z Twojej ulomnosci

znam ludzi po studiach, ze znaaaaaacznie bardziej zdeformowanymi twarzami, oraz cialami, w tym jeszcze majacych problemy z poruszaniem sie, oraz noszacych aparaty sluchowe ktorzy pracują zdalnie. komputer, dostep do internetu.

tak, praca zdalna to nie konkurs pieknosci
        • marycha1433 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 19.07.18, 20:05
          Jestem pełnosprawny, swojego czasu zatrudniałem osoby z grupą inwalidzką. I to był koszmar - ciągle pretensje, roszczeniowość itp.
          @wolny login do pracy zdalnej wygląd i niepełnosprawność może nie mieć znaczenia ale do pracy poza domem jednak się liczy a szczególnie na stanowiskach wyższego szczebla bądź biurowych. Kobieta z wątku powinna się ogarnąć i podejść do sprawy realnie - nie mam aparycji, jestem oszpecona, mam już swoje lata więc szukam pracy z uwzględnieniem choroby albo najlepiej zakładam swoją działalność gospodarczą. Trzeba patrzeć realnie na życie a nie wmawiać sobie że jestem taka jak inni więc dlaczego nie mam porządnej pracy? Autorka wątku nie ma dobrej pracy po prostu że względu na swoją chorobę - rozsądny pracodawca nie będzie ryzykować zatrudnienia osoby z taką chorobą
          • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 19.07.18, 21:53
            marycha1433 napisała:

> Jestem pełnosprawny, swojego czasu zatrudniałem osoby z grupą inwalidzką. I to
            > był koszmar - ciągle pretensje, roszczeniowość itp.
            > @wolny login do pracy zdalnej wygląd i niepełnosprawność może nie mieć znaczen
            > ia ale do pracy poza domem jednak się liczy a szczególnie na stanowiskach wyższ
            > ego szczebla bądź biurowych. Kobieta z wątku powinna się ogarnąć i podejść do s
            > prawy realnie - nie mam aparycji, jestem oszpecona, mam już swoje lata więc szu
            > kam pracy z uwzględnieniem choroby albo najlepiej zakładam swoją działalność go
            > spodarczą. Trzeba patrzeć realnie na życie a nie wmawiać sobie że jestem taka j
            > ak inni więc dlaczego nie mam porządnej pracy? Autorka wątku nie ma dobrej prac
            > y po prostu że względu na swoją chorobę - rozsądny pracodawca nie będzie ryzyko
            > wać zatrudnienia osoby z taką chorobą
            dg? w przypadku osoby, ktorej marzy sie bycie pierdzistolkiem od sporadycznej obslugi kompa? impossible :D

przeciez jedyne co ona moze potrafic to wpisywac dane do excela a tacy ludzie pracuja zdalnie jako analityk danych. nawet tacy z porazeniem mozgowym (a w normie intelektualnej), z deformacja twarzy, ciala, a szczegolnie rąk (pfron doplaca do specjalnych klawiatur, myszy dla takich ludzi). praca zdalna to tez praca, tylko trzeba sie do tego przekonac.
              • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 20.07.18, 00:26
                marycha1433 napisała:

> Cóż....za swoją sytuację może podziękować feministkom - one wymyśliły by kobiet
                > y mogły pracować. W systemie patriarchalnym utrzymywałby ja ojciec czy mąż i ni
                > e musiałaby martwić się o byt
                taaaaaa, juz widze caly legion adoratorow i kandydatow na meza (oceniajacych tak jak ty po wygladzie). w systemie patriarchalnym niepelnosprawna samotna kobieta, ktorej rodzice moga już heeen daawno nie zyć, bylaby skazana na smierc, z glodu.
                • marycha1433 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 20.07.18, 08:15
                  Nie. To teraz umarłaby z głodu, bo wcześniej rodziny były wielodzietne i zawsze ktoś by się nia zajął - brat, siostra, kuzynka. A teraz feministki wymyśliły że wielodzietność to zniewolenie kobiety i teraz nawet nie miałby się kto nią zająć. A serio to ja nie toleruję tzw. nowoczesnej rodziny gdzie mąż i żona pracują a dziecko mają jedno lub max dwoje które wychowuje przedszkole i ulica. Co do oceniania po wyglądzie, to każdy to robi, każdy szuka najlepszego kandydata na męża i tak samo na pracownika i jest to normalne. Więc normalne jest też, że mając do obsadzenia stanowisko pracy np w sekretariacie czy w ogóle w biurze szukam kobiety z dobrą prezencją. Dlatego napisałem że autorka wątku nie jest realistka, pewnie rodzice jej wmówili, że jest taka sama jak inni (zauważyłem że to częste zjawisko ) i że może to samo co inni. Nie, niestety nie może. Trzeba liczyć zamiary na siły.
                  • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 20.07.18, 10:02
                    Może pracować w archiwum gdzie kontakt z ludźmi z zewnatrz jest zerowy. Tylko ze nawet w stolicy do archiwów państwowych biorą na staż a nie na etat- w tesco na zlecenie płacą lepiej. A i w markecie osoba z zespolem Moebiusa, zaawansowanym lub mniej, tez drastycznie straszy swoim widokiem - sklep JEST całodobowy.

To masz fajnie jeśli w kandydatach do pracy możesz przebierac i robić konkursy jsk dla miss. O ile to prawda.
                          • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 22.07.18, 17:17
                            no z migajacym (nie mowiacym) gluchym jak nie znasz migowego to sie nie dogadasz ni wuja.

ona ma lekki stopien wiec nie jest nie wiem jak szpetna. ta pani z artykulu jest okreslona jako ciezki przypadek a nie zabija wygladem,. www.post-gazette.com/life/lifestyle/2010/09/26/Without-smile-to-rely-on-some-find-other-ways-to-convey-social-feedback/stories/201009260231

jak robie zakupy (nabywam art spozywcze na kilka dni, a nie najnowsze porsche za gotowke dla sciclosci), to serio nie obchodzi mnie kto obsluguje
                            (sorry ona nie bedzie ekspedientka w sklepie np z bardzo luksusowymi butami tylko w markecie, tu nie oczekuje sie prezencji) , byleby pracowal sprawnie i sie nie pomylil w kwocie do zaplaty oraz w wydaniu reszty.

sa miejsca w PL gdzie na kase za niska stawke nie chce prawie nikt, wiec biorą kazdego. duzo zalezy od lokalizacji.
                            • marycha1433 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 30.07.18, 21:08
                              Kiedyś w tv w jakimś programie była kobieta z zespołem Moebiusa i wyglądała o wiele gorzej niż ta pani z artykułu. Miała asymetrię twarzy - jeden kącik ust miała wyżej od drugiego, jedna strona twarzy normalna a druga sparaliżowana i taka trochę jakby wklesnieta. Ta Kobieta gdy mówiła to ta jedna strona twarzy się krzywila i do tego seplenienie i gdybym nie wiedział, że ma zespół Moebiusa to bym pomyślał że jest upośledzona umysłowo. I ten jednostronny uśmiech - okropnie to wyglądało..
                              • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 31.07.18, 18:08
                                marycha1433 napisała:

> Kiedyś w tv w jakimś programie była kobieta z zespołem Moebiusa i wyglądała o w
                                > iele gorzej niż ta pani z artykułu. Miała asymetrię twarzy - jeden kącik ust mi
                                > ała wyżej od drugiego, jedna strona twarzy normalna a druga sparaliżowana i tak
                                > a trochę jakby wklesnieta. Ta Kobieta gdy mówiła to ta jedna strona twarzy się
                                > krzywila i do tego seplenienie i gdybym nie wiedział, że ma zespół Moebiusa to
                                > bym pomyślał że jest upośledzona umysłowo. I ten jednostronny uśmiech - okropn
                                > ie to wyglądało..
                                zaloze sie ze ta kobieta z artykulu moze miec identyko, na pozowanym zdjeciu kazdy, ale to naprawde kazdy wychodziduuuuużo korzystniej niz na zywo.
                                przy pracy w obsludze klienta/na recepjci/w sekretariacie niestety ta przypadlosc dyskwalifikuje, natomiast gdy ktos ma jeszcze jakies umiejetnosci, to prace predzej czy pozniej znajdzie (nie w obsludze klienta)
                                • leda16 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 03.11.18, 18:27
                                  drugi-wolny-login napisał(a):
                                  przy pracy w obsludze klienta/na recepjci/w sekretariacie niestety ta przypadlo
                                  > sc dyskwalifikuje, natomiast gdy ktos ma jeszcze jakies umiejetnosci, to prace
                                  > predzej czy pozniej znajdzie (nie w obsludze klienta)

Do obsługi klienta i sekretariatu nie jest wymagane wyższe wykształcenie, więc najlepiej zatrudnić tam młodą dziewuchę z gładką gębą, z dużą dupą i cyckami, o ile większość tej klienteli stanowią mężczyźni, zwłaszcza na poziomie faceta o ksywce marycha. Bo już panie przy takiej obsłudze mogą nabawić się dużych kompleksów, więc w tym sensie pokaźne bufory i zawieszenie zdecydowanie dyskwalifikują na tego typu stanowiskach :)

--
                                  www.pmiska.pl
                          • leda16 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 03.11.18, 18:02
                            Jakie oszpecenie twarzy?! Twarz amimiczna to jest oszpecenie? Czy osoby pokazane w tym filmiku dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/zespol-moebiusa-8211-zycie-bez-usmiechu,9986.html są w jakikolwiek sposób oszpecone? W każdym razie lepiej mieć oszpeconą twarz co i tak nas wszystkich na starość czeka, niż oszpecony głupotą rozum marychowy ćpunie.

--
                            www.pmiska.pl
      • drugi-wolny-login Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 20.07.18, 09:58
        marycha1433 napisała:

> @miniofilka aż mnie zatrzęsło po przeczytaniu twego postu! Masz pracę, nie rozu
        > miem dlaczego narzekasz?ale coś innego mnie frapuje - mam wrażenie że żyjesz w
        > alternatywnym świecie. Wybacz, ale bujasz w obłokach i nie jesteś realistką. Po
        > pierwsze - masz zespół Moebiusa - czytałem o tym schorzeniu w necie i sorry, a
        > le najprawdopodobniej odstajesz wyglądem od reszty społeczeństwa, masz pewnie t
        > eż zrośnięte palce wadę wymowy czy niedosłuch ( za Wikipedia) więc wybacz ale z
        > taka choriba nie jesteś zbyt pożądanym pracownikiem a już na pewno nie na tzw
        > lepsze stanowisko typu biuro. Pewnie pracowałaś w biurze na sztucznie stworzony
        > m stanowisku pracy, wybacz ale ja do biura ( i nie tylko ja) na bank bym cię ni
        > e zatrudnił. Po prostu nie masz predyspozycji do takiej pracy plus 40letnia kob
        > ieta to już ukhm prawie stara baba. Masz wyjście albo zakładasz swoją firmę alb
        > o pracujesz przy wykładaniu towaru lub poniżej kwalifikacji przy czym dziwi mni
        > e kto zatrudnił niepełnosprawnego na produkcję.
        Polski oddzial della bierze do pracy na taśmę inwalidow- tansi niż Ukraińcy

Tak wiem ze Ty byś pogonil niepelnosprawnych do gazu ale faszyzm miał już swoje lata świetności, tak z 90 do 75 lat temu.
    • ecli Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 26.09.18, 09:31
      Czytam i nie wieże jacy ludzie są złośliwi, tam po drugiej stronie może siedzieć wrażliwa osoba nie wiecie jaką ma psychikę, po co tyle jadu i dogadywania. Autorko omijaj szerokim łukiem takie fora nic ciekawego się nie dowiesz.
      • leda16 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 03.11.18, 18:34
        ecli napisała:
        Au
        > torko omijaj szerokim łukiem takie fora nic ciekawego się nie dowiesz.

Wręcz przeciwnie - pozbędzie się kompleksów widząc, jakie ograniczone umysłowo seksistowskie głupki tu się produkują - nieważne wysokie kwalifikacje, wykształcenie, pracowitość, sumienność, odpowiedzialność, tylko "predyspozycje" utożsamiane z...atrakcyjnością seksualną czyli wyglądem :)

--
        www.pmiska.pl
    • in133 Re: Jak znaleźć pracę w wieku 40 lat??? 04.11.18, 19:15
      Obecnie ofert pracy jest bardzo dużo tyle, że za kiepskie pieniądze. Ale Tobie zależy, aby wrócić do biura. Obejrzyj oferty w instytucjach państwowych. Na stronach urzędów bezpośrednio poszukaj w zakładce "praca", na stronach sądów, ZUSu. Nie zniechęcaj się, gdy rozmowa pierwsza czy druga kiepsko pójdzie. To jest też kwestia wprawy, a by się dobrze zaprezentować. Najlepiej być sobą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka