Dodaj do ulubionych

Pralki direct drive / pralka parowa

18.05.10, 01:58
Tak jak w temacie, macie do czynienia
z pralkami z napędem direct drive?
jakie opinie na ten temat?
czy direct drive są wszystkie takie duże (średnio na 8 kg prania)?
nie wiem czy wszystkie, ale np. LG posiada funkcję prania parowego,
z opinii w necie wygląda to świetnie.
Macie takie cuda w domu?
Jak się sprawdzają?
Piszcie
Obserwuj wątek
    • mabel20 Re: Pralki direct drive / pralka parowa 18.05.10, 08:55
      Mam to cudo. Do mojej wchodzi pewnie z 10 kg (bęben o poj. 4,2 stopy
      kwadratowej). Mam funkcję prania parowego. Pralka pierze dobrze, szczególnie w
      porównaniu do wirnikowej, którą używałam do niedawna, ale nie wiem, czy to
      zasługa pralki, czy pary, czy płynu, którego używam. Wkurza mnie, że gdy włączam
      pranie parowe, to nie mogę włączyć dodatkowego płukania i nikt z LG nie potrafił
      mi tego wytłumaczyć. W ogóle to LG ma chyba najgorszą, najmniej kompetentną
      obsługę klienta, z jaką miałam do czynienia w Stanach. Wracając do pralki - jest
      OK, ale tak naprawdę nie czyni cudów, tzn. nie spierze np. jakichś starych plam
      nie wiadomo z czego. Zdarzyło mi się korzystać z programu SteamFresh, gdy
      potrzebowałam szybko odświeżyć bluzkę. Po 20 minutach była gotowa, pachnąca, jak
      na reklamie. W mojej pralce można używać tylko płynów HE, więc ubranka swojego
      niemowlaka piorę razem z resztą ubrań, w zwykłym płynie, tzn. nie jakimś
      specjalnym dla niemowląt, bo nie znalazłam płynu HE dla niemowląt.
      Moja pralka to LG WM2501HWA.
    • araceli Re: Pralki direct drive / pralka parowa 18.05.10, 13:59
      kamw1807 napisał:
      > czy direct drive są wszystkie takie duże (średnio na 8 kg prania)?
      > nie wiem czy wszystkie, ale np. LG posiada funkcję prania parowego,
      > z opinii w necie wygląda to świetnie.

Nie - nie wszystkie są duże, są też mniejsze załadunkowo i wymiarowo ale chyba tylko ta 8kg ma funkcję prania parowego. Najlepiej sprawdzić u źródła:
      www.lg.com/pl/microsite/directdrive.jsp
      Opinii nie znam - widziałam kiedyś filmik na youtube jak ktoś pokazywał wirowanie przy 1400 obrotach, że takie ciche.
      • marciulenia Re: Pralki direct drive / pralka parowa 18.05.10, 16:32
        nie wiem czy takie rozwiązanie jest przydatne, podobno ma mniej wody zużywać,
        ale w sumie nie wiem czy już do tej pory nie zminimalizowano użycia wody do
        minimum, innaczej pranie wychodziłoby niewyprane, bądź prane w brudnej wodzie
        nie wiem. Wiem ze candy ma u siebie fuzzy logic, coś takiego podobnego co
        steruje ilością dodawanej wody ze względu na ilość prania, ale nie wiem nie znam
        się za bardzo. W każdym razie pewnie drogie to są rzeczy i jeszcze nie na moją
        kieszeń
        • kamw1807 Re: Pralki direct drive / pralka parowa 18.05.10, 23:54
          Akurat ten fuzzy logic, który opisałaś nie występuje tylko w Candy i
          jest to trochę oszukana firma, na która większość klientów się
          nabiera.
          Pralka nie dobiera wcale do ilości załadunku, (sprawdziłem osobiście
          odmierzając wodę wiadrem - zawsze tyle samo)
          polega to na tym, że jak włożysz np. gruby koc, to pralka dobierze
          podczas prania wodę kilka razy, bo ten koc nasiąka, więc będzie tej
          wody brakowało,
          a w przypadku prania 2 T-shirtów, wiadomo że starczy wody pobranej za
          pierwszym razem, taki "bajer"
    • budzik11 Re: Pralki direct drive / pralka parowa 09.04.13, 11:33
      A ja mam dwa pytania:
      1. co to jest pranie parowe? Pranie SAMĄ parą? Czy wtedy używa się proszku/płynu, czy to tyko na zasadzie odświeżenia, jak w "oczyszczaczach parowych", które mogę nap. firany odświeżyć?
      2. czy napęd direct drive ma tylko LG? Bo ja widziałam pracę takiej pralki na żywo, bardzo mi się podoba i od lat noszę się z zamiarem kupna, ale z kolei czytałam, że LG nie robi dobrych pralek w ogóle, więc może jakaś inna firma?
      • kamw1807 Re: Pralki direct drive / pralka parowa 09.04.13, 20:39
        Ja mam Lg od półtora roku, na 6kg, model LG 1281ND, ma napęd direct drive, seria Six Motion - 6 innych ruchów bębna, pracuje rzeczywiście ciszej, niż standardowe pralki, przede wszystkim nie "wyje", nie piszczy, jak te nowe.
        myślę teraz nad wymianą ma parową, para w takiej pralce działa na 2 sposoby:
        1) odświeżanie - czyli wrzucamy na krótki, ok 20 min cykl rzeczy, które są np. przesiąknięte dymem papierosowym, lub pogniecione koszule, wrzucamy 2-3 szt. później na wieszak i bez prasowania możemy założyć
        2)pranie z parą - do np. usuwania plam uporczywych, czyli podczas prania załącza się funkcja pary, która już tutaj razem z wodą i proszkiem działa na tkaniny.

zastanawiam się teraz nad Electroluxem, który też ma direct drive, funkcję parową, ora w pełni dotykowy panel, bez programatorów już, itp., dodatkowo np. oświetlenie bębna i wiele fajnych dodatkowych gadżetów, ale jedno co mnie zastanawia to to, że ona nie przejdzie mi chyba przez drzwi łazienkowe, jest szeroka 60cm, gł. 60,5 cm, dokładnie mówię o tym modelu www.ceneo.pl/20929261
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka