Dodaj do ulubionych

Opinie o meblach z BRW

11.03.11, 11:26
Chodzi mi o meble do wszystkich pomieszczeń - kuchnia, sypialnia, salon, szafy, szafki, witryny, lóżko itd. Warto? Czy lepiej omijać? Z znacie jakieś inne meble w rozsądnych cenach?

Może ktoś wie coś o meblach z serii SALSA?
Obserwuj wątek
    • ania.rene Re: Opinie o meblach z BRW 11.03.11, 11:57
      mam serię tip top już ok 7 lat, komody itp

najpierw miałam je u siebie w pokoju, po przeprowadzce ma je córka u siebie. z tych jestem baaardzo zadowolona, nie odkleja się okleina, sa trwałe.

mam też łóżko sypialniane wraz z szafkami, trochę krócej niż tip top i zawiodłam się. odkleja się okleina przy materacu.
    • kol.3 Re: Opinie o meblach z BRW 11.03.11, 17:53
      Mam meble kuchenne z BRW z przodami drewnianymi, kolor ciemno-miodowy. Komplet kupiłam w promocji, oprócz tego można było dokupić dodatkowe szafki - w sumie za 10 pojemnych szafek zapłaciłam z montażem ok. 2600 zł.(5 lat temu). Jestem zadowolona.
    • justysialek Re: Opinie o meblach z BRW 11.03.11, 23:45
      Mam kuchenne i w pokoju dziennym [largo] i musze napisać, że raczej niską mają jakość.
      W kuchni okleina już popękała miejscami i "napuchła", odwarstwiła się, a meble mam 2,5 roku!
      Largo jest w lepszym stanie, nie rysują się aż tak łatwo, a to ważne, bo są w ciemnym odcieniu. Tylko, że meble wolnostojące trzeba składać a to wymaga baaardzo dużo cierpliwości i sporo czasu. Mnie i mężowi składanie wyposażenia pokoju dziennego (stół, ława, rtv, komoda, 2 wiszące i 2 półki stojące) zajęło tydzien z urlopu sad
    • allija Re: Opinie o meblach z BRW 12.03.11, 00:23
      mam te meble w pokojach juz od kilku lat, w pokoju dziennym i sypialni, pierwsze wymienialam na inne modele brw bo mi się znudzily, nie było żal pozbyć sie ich za takie pieniądze. Meble sprawują sie dobrze, mają drobne mankamenty, a to prowadnice do szuflad są kiepskie i szuflady ciężko chodzą, albo sprężyny w podnoszonym pojemniku na posciel /w łóżku/ są dp niczego i materac po pół roku spada na głowę. Co ciekawe w poprzednim łóżku sprężyny były idealne, przełożyłam do nowego i jest ok więc może jakość mebli spadła? Stolików natomiast nie polecam, są bardzo ciężkie i trudno się je przesuwa np. do odkurzenia, ileż ja się naklęłam na ten stolik...w końcu kupiłam z drewna w Ikei. W dodatku te BRW łatwo rysuja się a przeciez stolik jest pod tym kątem mocno ekspolatowany więc tych nie polecam. Z tego powodu nie odważyłabym sie kupować mebli kuchennych ale nie mam więc tak do końca nie wiem jak z nimi jest. Natomiast meble pokojowe są całkiem w porządku.
      Jeśli chcesz trzymać w nich ksiązki to tylko w bibliotekach, zapomnij o tym, że w witrynie postawisz coś cięzszego, półki uginaja się, natomiast te biblioteczne wytrzymują.
      Moje meble skladał zwykle mąż, warto bo muszą być dokladnie spasowane, inaczej a to drzwi szaf obcieraja sią, albo szuflady albo robią się brzydkie szpary np. w łóżku z wysuwaną szufladą jak u mnie. Na pewno trwa to dłużej niż zrobiłby to mantażysta mebli ale jest to lepsze dla mebli.
      Jeśli nie masz specjalnie kasy to kupuj, tragedii nie ma, poza tym te mebe mają ładny design, jest w czym wybierać. Ja, poza kuchnią i stolikiem, wszystko mam z brw.
    • happy_time Re: Opinie o meblach z BRW 12.03.11, 18:14
      Mam szafki i komody z BRW kupione około 10 lat temu, jeszcze jak byłam nastolatką. Teraz przywiozłam je z domu rodzinnego do mojego mieszkania i cały czas są ok. Zastrzeżenia mam jedynie wizualne, 10 lat temu mi się podobały, teraz niekoniecznie. Naszczęście to tylko tymczasowo. A i nie wiem czy w ciągu tych 10 lat jakość się nie zmieniła.
      • hanwar Re: Opinie o meblach z BRW 12.03.11, 20:10
        meble w salonie i sypialni rodziców-bodajże retro w miarę ok (średni standard), oprócz krzeseł Jacek, które były 4 razy reklamowane (za każdym razem dostawaliśmy nowe) i za każdym razem się rozwalały i w końcu je sobie darowaliśmy (a rodzice raczej drobnej postury). U nas łóżko w sypialni, Kim czy coś takiego (materac ok, stelaż rozpadł się po dwóch latach).
    • pompompom Re: Opinie o meblach z BRW 13.03.11, 16:19
      BRW POP w okleinie bukowej to moje pierwsze osobiście kupione, za własne pieniądze meble. Mają już z kilka dobrych lat i nic im nie jest. A teraz gdyby nie brak kasy dokupiłabym biurko i może jeszcze jakąś szafkę. Z drugiej strony producent zrezygnował z niektórych elementów i mój pomysł na uzupełnienie zestawu diabli wzięli.
    • wuwuem Re: Opinie o meblach z BRW 13.03.11, 19:15
      Od 4 lat mam meble kuchenne z BRW i są ok (praktycznie wyglądają jak nowe mimo intensywnej eksploatacji), przestał mi się układ kuchni podobać ale to nie jest wina BRW wink Drewniane porządne meble byłby na pewno ładniejsze ale i dużo droższe więc coś za coś.
      Niestety u znajomych, u których w kuchni jest duża wilgotność meble z BRW zaczęły się rozłazić i po pół roku wyglądały już tragicznie.
      • teane Re: Opinie o meblach z BRW 14.03.11, 09:21
        mam meble z brw w sypialni i w dziecięcym pokoju. są ok, nie mogę narzekać, jedyny minus to szuflady w komodach - płyta na dnie szuflady jest bardzo cieniutka, jak więcej jej ciuchów to się wygina.
        • mala_mujer Re: Opinie o meblach z BRW 14.03.11, 10:41
          Mam dwie szafy w sypialni i łóżko. Łóżko bardzo ładne i dobry stelaż, ale materac średni.
          Szafy z wyglądu są jakie są (młodzieżowy szyk smile), ale dobrze się trzymają i są praktycznie rozplanowane.
          Nigdy ich nie przeprowadzałam, więc nie wiem czy by to zniosły.
          Ogólnie rzecz biorąc, jakością porównywalne z tańszymi rzeczami w Ikei, jeśli byś chciała coś lepszego, to musisz chyba patrzeć na inną półkę cenową.
    • autumna Re: Opinie o meblach z BRW 14.03.11, 11:48
      Mam z BRW sypialnię, przedpokój i pokój męża (styl - pracownia komputerowa). Ze wszystkich jesteśmy zadowoleni, te z pokoju męża bez problemu przetrwały przeprowadzkę z rozkręcaniem.
    • real.avalanche Re: Opinie o meblach z BRW 14.03.11, 12:10
      Mam salonowe, kilkuletnie (miedzy 6 a 10 lat), w kolorze buk. Przy okazji wymiany na pewno nie kupię ponownie BRW. Dlaczego?
      1. wyginające się półki wewnętrzne - nie obciążałam ich przesadnie - stały tylko naczynia, nie więcej jak 20-30 talerzy, a dość szybko, po roku czy 2 półki nabrały kształtu wdzięcznego łuku. Potem już trzymałam na tych półkach wyłącznie lekkie rzeczy (talerze powędrowały do kredensu z Ikei, gdzie żadnej półki nie wykrzywiły).
      2. barek - również wygięta podstawa. Nie mam strasznych ilości alkoholu, na pewno nie więcej niż 10 półlitrowych butelek, część napoczęta. W poprzednich starszych meblach (nie pamiętam firmy) nic się pod taką ilością nie uginało. W barku pękła mi też prowadnica plastikowa (ten dzynks jeżdżący po drucie i podtrzymujący skrzydło), ale to tak po jakichś 5 latach.
      3. szuflady - tragedia. Przede wszystkim idiotyczny montaż frontów na kołki, bez śrub, przez co otwieranie szuflady często kończyło się zdjęciem frontu. Poza tym cienkie dno, które uginało się pod byle ciężarem, a było słabo osadzone w bokach i tyle szuflady. Jeśli już udało się otworzyć szufladę bez zdjęcia frontu, to często zawartość wysuwała się dziurą między spodem a tyłem szuflady i lądowała piętro niżej. No i brak możliwości wyjęcia szuflad w całości - trzeba odkręcić prowadnice. Na pierwsze dwa problemy poradził porządny klej, na którym producent zaoszczędził.
      4. (możliwe że to nie wada, ale nasza wina) przy przeprowadzce urwały się drzwi od szafki (wys. ok 2m, szer. 30cm) - były zabezpieczone taśmą, która niestety puściła, i drzwi otwarły się z całym impetem, wyrywając zawias z bocznej ścianki.
    • lolka.77 Re: Opinie o meblach z BRW 18.03.11, 10:40
      Wielką szafę ubraniową (taką z oświetleniem u góry) mam z jakieś piętnaście lat. Przeżyła 3 czy cztery rozkręcania i skręcania i nadal się trzyma. Jedyna usterka po tym czasie - dolne prowadnice drzwi z lustrami się skruszyły (ale to po dobrych kilku latach użytkowania)
      W biurze, u córki i w sypialni mamy meble z serii Elippe. Skręcał mąż więc są dobrze wpasowane. Przez kilka lat użytkowania popękały listwy w stelażu łóżka (duży wpływ na to pewnie miało dziecko uwielbiające skakać). Łóżko bez usterek przeżyło powtórne skręcanie.
      Ale z pewnością jakość mebli pogarsza się z roku na rok. Starsze meble wyglądają lepiej niż nowsze.
      W podobnym przedziale cenowym pewnie ciężko byłoby znaleźć coś lepszego.
    • tylkoniemeblebrw Re: Przestrzegam przed tą firmą 13.04.11, 22:24
      Po 3 latach uzytkowania mebli kuchennych zaczął sie koszmar. Na wszystkich 27 frontach (Telesto) szafek i szuflad zaczęła puchnąc okleina a następnie zaćżęła samoistnie odpryskiwać. Meble nie nadają się do użytkowania pomimo wydania ponad 8000 PLN. Lepiej wydać dużo więcej i zrobic porządne drewniane meble i NA PEWNO NIE Z BRW (dziadostwo z Biłgoraja). Po złoęniu reklamacji ze względu na wadę ukrytą produktu otrzymaliśmy następujące pisemko:
      " W nawiązaniu do zgłoszonej reklamacji, informujemy, iż nie możemy uznac zgłoszenia za zasadne.
      Powodem nie przyjęcia reklamacji bezpłatnej jako zasadnej jest fakt, iż okres gwarancji został ponad 2-krotnie przekroczony.
      Producent jest zobligowany do udzielenia 2-letniej gwarancji i odpowiedzialności za swój wyrób, co zostało uczynione.
      Wiadomym jest, iż każdy wyrób w czasie eksploatacji ulega zuzyciu i osłabieniu, ale zapewniamy Państwa, że nie bylo celowym dzialaniem naszej firmy aby mozliwość uzytkowania nabytego przez Państwa Klienta mebla ograniczyć do 5 lat.
      Meble oferowane przez firmę BRW SA zostały zaprojektowane oraz wykonane z surowców objetych normami dla tego typu.
      Każdy element mebla spełnia warunki wg których został dopuzczony do produkcji i obrotu jako bezpieczny, co za tym idzie posiadający Atesty Higieniczne jednostek badawczych Certyfikacji i Kontroli.
      Ponadto kazdy mebel dopuszczony do obrotu posiada szereg niezbędnych norm PN-EN na zgodność wymiarów, wytrzymałości, stateczności, bezpieczeństwa wydane przez należytą jednostkę tj. Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego.
      W związku z okolicznościami towarzyszącymi reklamacji, pragniemy przeprosić za niedogodnosci oraz wszelkiego rodzaju trudnosci i zapewniamy o nie zamierzonym charakterze incydentu."
      Podpisał się po d tym kierownik dziłału reklamacji.

Wniosek z tego taki: kupując meble BRW miej swiadomość uzytkowania ich tylko przez 2 lata, bo jeśli okaże się, że materiał w fabryce był trefny to oni umywają ręce i zostaniesz z odrapanymi wiórowymi płytami zamiast mebli. to są fakty poparte zdjęciami i dokumantami z firmy BRW.
      PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED ZAKUPEM MEBLI BRW.
      Nigdy tego błędu więcej nie popełnię.

• joanna_poz Re: Opinie o meblach z BRW 14.04.11, 09:39
      mam łózko w sypialni i szafki nocne z BRW.
      mają chyba z 8 lat i o dziwo nieźle się trzymają (łózko przezyło przeprowadzkę i rozkręcanie).

w kazdym razie okazało się trwalsze niż poprzednie łózko z IKEI, które wydawało się na oko solidniejsze, a miało dość krótką żywotność.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka