Dodaj do ulubionych

Jak przyrządzić jajka w majonezie????

04.04.11, 11:09
tj oczywiście wiem, jajka majonez, przyprawy i przybranie. ale chodzi o to, że mamy imprezkę w pracy i ja mam zrobić właśnie jajka (nie faszerowane tylko takie zwykłe w majonezie) i te jajka muszą bardzo ładnie wyglądać, ale jednocześnie albo być łatwe do transportu (jakieś 300 metrów, zawsze chodzę pieszo) albo być szybkie do przygotowania na miejscu. tj, zabrałabym osobno jajka, osobno majonez i osobno dekorację i tam szybciutko wszystko ułożyła na talerzach, przybrała i podała na stół.
Obserwuj wątek
    • otterly Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 04.04.11, 11:23
      gwiazdeczka-z-nieba napisała:

by
      > ć szybkie do przygotowania na miejscu. tj, zabrałabym osobno jajka, osobno majo
      > nez i osobno dekorację i tam szybciutko wszystko ułożyła na talerzach, przybrał
      > a i podała na stół.

Ja bym właśnie tak zrobiła. W szprycę cukiernicza naładowałabym gęstego majonezu (niesyte, IMO najlepszy w smaku Kielecki się nie nada, bo jest rzadki), wzięłabym paterę lub jakiś ładny półmisek i w oddzielnych pojemniczkach przybranie (rzeżuchę, cienkie plasterki rzodkiewki, pietruszkę, szczypiorek - dużo dużo zielska). W plastikowym pojemniku jajka przekroje na pół, ale nie rozdzielone, żeby żółtka nie wypadły. Na miejscu tylko rozkładasz jaja na półmisku z zielskiem, szprycą wyciskasz ładne porcje majonezu i ozdabiasz rzodkiewką i zieleniną. Fajnie wyglądają jak się je odrobinę oprószy czerwoną papryką lub curry.

W wersji ciut bardziej skomplikowanej, możesz wyjąć żółtka i utrzeć je z majonezem i tą pastą napełnić białka.

Według mnie kluczem do ładnego wyglądu jest to, żeby te jaja nie leżały na gołym półmisku, ale np. na liściach sałaty.
    • horpyna4 Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 04.04.11, 11:31
      Najlepiej, jak jest taki specjalny talerz do jajek, z owalnymi wgłębieniami. Wtedy układasz w nich połówki jajek, wyciskasz na każdą dużą "gwiazdkę" sztywnego majonezu przy pomocy takiej szprycy do dekoracji tortów i wtykasz np. listek pietruszki i pół plasterka rzodkiewki.

Można to zrobić i na zwykłym półmisku, ale wtedy połówki się bujają i dekoracja może się uszkodzić. Chyba, że położysz najpierw warstwę groszku z majonezem i porobisz w niej delikatnie dołki na połówki jajek.

Majonez na jajkach musi być sztywny, bo inaczej gwiazdka się rozpłynie. Jeżeli ze sklepu, to "dekoracyjny"; jeżeli własnej roboty, to trzeba wkręcić więcej oleju - wtedy właśnie robi się sztywniejszy.
    • budzik11 Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 04.04.11, 11:51
      gwiazdeczka-z-nieba napisała:

zabrałabym osobno jajka, osobno majo
      > nez i osobno dekorację i tam szybciutko wszystko ułożyła na talerzach, przybrał
      > a i podała na stół.

No ja bym własnie tak zrobiła. Co do szprycy do majonezu - jest majonez Hellman's Sandwitch czy jakoś tak - w butelce z ozdobną końcówką do wyciskania, nie trzeba szprycy.

OT: zazdroszczę odległości do pracy...
      • dz1dka Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 04.04.11, 12:33
        Maja mama ma fajowy przepis - duży słoik majonezu, trochę śmietany, pęczek szczypiorku i koperku (drobno posiekać) pieprz, trochę cukru, musztarda jeżeli majonez nie jest dość ostry - wychodzi miska sosiku - do tego wkłada połówki jajek. Może mało wyględne - ale zaręczam że pyszotka!!!!
    • malgosia19734 Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 05.04.11, 20:24
      bardzo widowiskowe, a przy tym banalnie proste do zrobienia i transportu są jajka przepiórcze w majonezie, z odrobiną pieprzu, cukru, octu albo soku cyttrynowego (kilka kropli) i majeranku (sporo). po prostu obierasz jajka i wrzucasz je do takiego sosu, mieszasz, podajesz w misce jak sałatkę - więc transport w słoiku i bez żadnego "garnituru", majeranek sam w sobie jest ozdobą. wada - trzeba zrobić tak ze dwa razy więcej (co najmniej - na sztuki) niż jajek kurzych, więc trzeba się sporo naobierać. a skorupki z jajek przepiórczych schodzą trudniej niż z kurzęcych. ale efekt - murowany. pzdr, m
    • sandriks Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 16.04.15, 13:21
      Koleżanka ostatnio wpadła na taki pomysł, że położyła na półmisek majonez, ozdobiła go szczypiorkiem, rzodkiewką itp. a na to połozyła dopiero jajka. Zrobiła tak ze względu na dietujące koleżanki- one mogły zjeść jajko nie nabierając majonezu. Jajka w majonezie nie suwały się po talerzyku i wyglądały bardzo ładnie smile
      • piegoosek Re: Jak przyrządzić jajka w majonezie???? 16.04.15, 22:28
        i jaja na lisciach sałaty, albo mieszanki sałat, albo lodowej, bo fajnie chrupie, i te orzechy włoskie mnie TUTAJ urzekly! osobiście również uwielbiam dużo świeżego szczypiorku do jaj! ja bym nie kombinowała, jajka, to jajka smile
        a zamiast szprycki do majonezu używam woreczków jednorazowych, odcinam niewileką część narożnika woreczka i mam szpryckę, z którą później nie musisz się bawić, tylko do śmieci wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka